Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Istok
CITAT(Saraj-centar @ 11.04.2008., 22:22) [snapback]149363[/snapback]
Daj mi jedan pravi razlog zašto ga, kao osoba poprilično dobro upoznata u stanje u reprezentaciji ne bih branio!?

To jedna grupa karakterna pa bojkotovala, a druga nije to mačku o rep objesite.

Okosnicu sadašnjeg tima vam opet čine Muzurovi "bojkotaši" Džeko, Muslimović, Rahimić, Misimović, Ibričić, Maletić, Salihović itd

Ta grupa koja je bojkotovala je svoje progurala, pa vi cvilite koliko vam volja. Jedini pokajnik medju onima koje ti nabroja je Misimovic...bez obzira koliko ti zelio uvuci u istu grupu Rahimica, Muslimovica (nekadasnje zrtve istih onih protiv kojih su se Spaha i kompanija borili) ili sve ove druge koji su dosli nakon bojkota. Providni ste i jadni u svojim nastojanjima da sve druge uvucete u ###### u kojima ste i sami... Ne prodaje se svako za milju.

Misimovicu dajem za pravo da se predomislio, njegova odluka i neka zivi sa njom ali je smijesno ocekivati da on bude kapiten
Ventola
CITAT(popokatepetl @ 11.04.2008., 23:38) [snapback]149371[/snapback]
Bojkotasi i nebojkotasi i oni u sredini.
Na Bilinom Polju sto se navi,,k,,anja tice se vec razdijelilo i na Kosevu ima da bude tako garant.
Kaze se bojkot uspio smijenjen Pasalic.A sta je sa drugima.
Bojkot nije smijenio Jelica njega A.Dz jedan i jedini smijenio.
Usalica i onog drugog nece bojkot smijeniti nego zakon.
Neki kazu da je jos onoga cockastog Orasjanina a niko ne konta da dolazi
onaj iz Sirokog umijesto njega zlo zla.
Umijesto Jelica dosao znamo vec koji, e on vam je Dodik u manjoj kilazi.
Sto na kraju ispada dupla nula sa minusom.
Razdor je ,,poslije bojkota,, ne smiren nego bukti i mozda najgori u istoriji postojanja.
Jedine svijetle tacke su Kodro i Bolic koji ako nastavi ovo njesra ce izgoriti kao sibice i suha slama.
P.S Nece me iznenaditi da u slucaju ,,totalno,,neocekivanih rezultata mislim na nedao bog lose rezultate sa onima nize od nas oni stalni kriticari a ima da se umijesaju sa njima i oni koji ih trenutno u zlato okivaju upute koju kritiku na adresu Kodre i Bolic .A isto tako nece me ni iznenaditi da ih stave da su talu ili kooperaciji sa savezom jer su ih oni izabrali a ne mi ,,obicni smrtnici,,koje se ionako nista ne pita tumbleweed.gif
Sta ce se onda ,,progurati,, haman jedino ona muska stvar ali direkt u oci.

Prema tome, po tebi je bojkot bio bespotreban?
Ventola
CITAT(popokatepetl @ 11.04.2008., 23:38) [snapback]149371[/snapback]
Bojkotasi i nebojkotasi i oni u sredini.
Na Bilinom Polju sto se navi,,k,,anja tice se vec razdijelilo i na Kosevu ima da bude tako garant.
Kaze se bojkot uspio smijenjen Pasalic.A sta je sa drugima.
Bojkot nije smijenio Jelica njega A.Dz jedan i jedini smijenio.
Usalica i onog drugog nece bojkot smijeniti nego zakon.
Neki kazu da je jos onoga cockastog Orasjanina a niko ne konta da dolazi
onaj iz Sirokog umijesto njega zlo zla.
Umijesto Jelica dosao znamo vec koji, e on vam je Dodik u manjoj kilazi.
Sto na kraju ispada dupla nula sa minusom.
Razdor je ,,poslije bojkota,, ne smiren nego bukti i mozda najgori u istoriji postojanja.
Jedine svijetle tacke su Kodro i Bolic koji ako nastavi ovo njesra ce izgoriti kao sibice i suha slama.
P.S Nece me iznenaditi da u slucaju ,,totalno,,neocekivanih rezultata mislim na nedao bog lose rezultate sa onima nize od nas oni stalni kriticari a ima da se umijesaju sa njima i oni koji ih trenutno u zlato okivaju upute koju kritiku na adresu Kodre i Bolic .A isto tako nece me ni iznenaditi da ih stave da su talu ili kooperaciji sa savezom jer su ih oni izabrali a ne mi ,,obicni smrtnici,,koje se ionako nista ne pita tumbleweed.gif
Sta ce se onda ,,progurati,, haman jedino ona muska stvar ali direkt u oci.

Istok
CITAT(Ventola @ 12.04.2008., 08:00) [snapback]149389[/snapback]

Ma ko je Bosnjaku ugodio

Cini mi se da se vise pise i govori protiv Kodre i Bolica (ovo sa Misimovicem je samo povod) nego sto se ikad pisalo protiv mafije koja nas je godinama sviju vukla za nos, preprodajuci polovne igrace preko reprezentacije i izostavljajuci one koji nisu htjeli da plate. Odjednom svaki novinar ima svoje licno misljenje, petlja se u svaku odluku strucnog staba a u Pasalicevo vrijeme sutali su ko' zaliveni, eventualno bi sta progovorili kad je trebalo opravdati kakav poraz ili kakavog novog padobranca u reprezentaciji.

Misimovic pere Pasalica u svojim izjavama po novinama, kaze da je dobar i da mu je valjo za sta je god trebalo. Bolic, Veresanovic, Beslija i Ramovic su otvoreno u medijima rekli da je Pasalic taj koji je uzimao pare. Svako ima izbor da vjeruje Misketu ili ovim drugima a ja znam kome ja vjerujem i sta samim tim mislim o Misimovicevom karakteru.

Jos u vrijeme bojkota sam govorio da se u Bosni ne isplati biti posten i iskren, jer je vecina iskvarena i nepostena ili je priglupa (nisu dzabe oni vicevi o Bosancima) pa dozvoljava da ovi kvarnjaci manipulisu s njima. Mali broj je onih koji ce prepoznati kakav hrabrost treba da izadjes u javnost sa istinama o kriminalu i kriminalcima i malo je onih koji ce ti za to reci hvala. Danas je Miske zrtva a Kodro, Bolic i Spahic su dzelati i to samo potvrdjuje ovo o cemu sam govorio.
Mili
sumljam da ce se vratit..pa ja ipak mislim da je on ozbiljan momak i nece se nakon 2 dana opet vratit..neznam dobro bi nam dosao! dobar je Miske
stari
MISIMOVIC SE VRACA U REPKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IZVOR NS/FSBIH, OFICIJELNA STRANICA
ajdin_kengur
jes lud covjek, ja mu sad nebi dao da se vrati...
VelezFC
sad definitivno nije zasluzio kapitensku traku, ni kao zamjenik, jer se pokazao kao nestabilna licnost tumbleweed.gif
ali dobrodosao nazad biggrin.gif
TrueBlue
CITAT(VelezFC @ 12.04.2008., 17:10) [snapback]149429[/snapback]
sad definitivno nije zasluzio kapitensku traku, ni kao zamjenik, jer se pokazao kao nestabilna licnost tumbleweed.gif

velez ne kaki,...
Pusti nek odfuraju sve zajebancije oko misketa i neka igra za nas,...
Momak je kakav je god, dao dosta repki i samim tim zasluzio bonusa,...
U zdravlje
VelezFC
CITAT(TrueBlue @ 12.04.2008., 17:13) [snapback]149430[/snapback]
velez ne kaki,...
Pusti nek odfuraju sve zajebancije oko misketa i neka igra za nas,...
Momak je kakav je god, dao dosta repki i samim tim zasluzio bonusa,...
U zdravlje

Ne kaki ti, svega ti.
Kakav bonus? Neka on igra i navijaci ce ga nagraditi ako bude dobar ali neka zaboravi na neke ustupke zbog ovoga.
BIH58
Jel ima negdje utakmica mali fudbal BIH-Spanjija???
McCoy
..neko se pravio malo vazan. Haj´ i neka je vala, sta fali....

Makar je Kodro dokazao kako se vodi reprezentacija jedne drzave, AKTIVNO! a ne preko medija...
makdoric01
BRAVO KODRO!!! Sigurno naj bolji trener u historij nase reprezentacije. Sa njim cemo daleko!
Kotromanich
stvarno mi je drago , ljudi ja sam izgubio nadu bio u kvalifikacije , pa svatite da je miske sad trenutno najbolji bh igrac, kad se vratio opet mi se nada vratila u srce

meho kodro kralju

dream
CITAT(VelezFC @ 12.04.2008., 16:10) [snapback]149429[/snapback]

A kud je iso malo se covjek zajebavo
Istok
CITAT(McCoy @ 12.04.2008., 15:38) [snapback]149435[/snapback]
..neko se pravio malo vazan

Nema se sta puno dodati komentaru McCoy. Upravo mi tako izgleda, da mu je falilo paznje icon_mrgreen.gif tongue.gif valjda se navuko' kod Muzurovica.

Meni je tada izgledala kao novinarska izmisljotina izjava Dzeke, da su kod Muzurovica Misimovic i Muslimovic bili ko' kraljevi, mogli su sta hoce, dok su svi drugi igraci kupili njihove mrvice. Poslije ove Misimoviceve melodrame pitam se da li je Dzeko bio pogresno citiran ili je on to stvarno i izjavio...

Ovo je bilo u stilu "gledaj, ne moljakaju samo Barbareza, i ja sam im pravo vazan" tongue.gif Kako god, ovim potezom je skrenuo na sebe paznju, privukao simpatije eventualno polovine bh navijaca i prezir od strane one druge polovine (minimalno) tako da su mu sanse da nekad postane nekakav predvodnik nikakve. Al' hajde, neka ga.

Mehi svaka cast sto nije dozvolio da njegova sujeta proradi
Ventola
Demonstracija autoriteta novog selektora. Drago mi je sto je pokazao kriticarima da moze ono sto njegovi prethodnici nisu mogli a to je da RAZGOVARA sa igracima i da ih ARGUMENTIMA a ne prozivanjem po novinama vrati u stroj. Sto se Misketa tice, o njemu vec dugo nemam lijepo misljenje tako da bezze ne ponavljam...
BrcanskaMalta
ova spanija je jedno 10 puta bolja, ustvari 9 puta - jer je bilo 9:1... a sad gubimo 1:0 kuci.
ermin-jaran
CITAT(popokatepetl @ 12.04.2008., 20:07) [snapback]149467[/snapback]
Ta polovina i prezir je bio cim je Misimovic usao u repku.
Vecinom sto je Zvijezdan a ne Zlatan ili tako nesto Sto se vidjelo bas odmah nakon njegove odluke prozivanja u tom smislu bilo ih je pun klinac..Odmah mu je bilo pripisano igra u mladzim repkama tada SCG iako nije on kriv sto ga iz BIH nisu zvali.
Cak su i Braci negodovali sto bas misketa nagovori,sto nije naprimjer Kucukovic kojeg Barba nikad nije ni uspio nagovoriti.
Miske je morao dobro muda oznojiti i golova zabio da bi makar tu polovinu ako nista drugo usutkao za neko vrijeme.
Imalo losije izdanje,odmah su komentari eto jesam rekao,znao sam itd.
Dok se drugi ,,nedodirljivi,, i ne spominju iako su i oni svi zajedno uzrocnici toj losoj igri.

Prema tome rulji i nekome iz mase ne treba bas puno da pokazu prezir ili tako nesto.

Mali broj ga prezirao zbog navedenog ,drugi zbog bojkota gdje je pogazio ono sto je potpisao tako da nije u pitanju polovina vec razlicita misljenja pojedinca
ili grupa meni je drago i nije sto se vratio igracki ima vrijednost s druge strane pokazao je da ljudskost nema i dvolican je ....ja licno takve osobe ne podnosim...
Kodro ima zapadnu skolu to ocekujem da ce sprovesti i na terenu....

Bravo Meho,Bravo Bola tandem za svaku pohvalu.....
VelezFC
koji je rezultat u Visokom? treba nam pobjeda od 8:0 fudbal.gif

McCoy
NS BiH trese i pedofilski skandal?!

Čini se kako će suđenje pripadnicima takozvane zločinačke organizacije, Muhamedu Ali Gašiju, Mirsi Krasniću, Amiru Kasumiću, Enginu Prohi, Muharemu Čauševiću, Edinu Hoti i Sinanu Ljuci biti iznimno zanimljivo jer bi se na njemu moglo pojaviti dosta prljavog veša vezanog i za bivše i sadašnje čelništvo Nogometnog saveza BiH.

Naime, početkom ovog tjedna, na ročištu zakazanom kako bi se raspravljalo o zahtjevu Tužiteljstva za produženje pritvora osumnjičenima, Senad Bilić, odvjetnik osumnjičenog Mirse Krasnića, zatražio je da se njegov branjenik pusti iz pritvora jer se Krasnića, kako je kazao, tereti samo po jednoj točki optužbe i to za napad na Huseina Kambera u kolovozu prošle godine, te da Krasnić nema nikakve veze sa zločinačkom organizacijom.

Nakon što je tužitelj Vlado Mišković tražio od Vijeća Vrhovnog suda Federacije da za tri mjeseca produži pritvor osmorici osumnjičenih za pripadnost zločinačkoj organizaciji, prema pisanju tjednika Slobodna Bosna, Kasumić je pokušao opravdati navodni napad na vlasnika sarajevskog kafića Grazia Huseina Kambera.

Kasumić je kazao kako Kambera nije napao nego da je samo reagirao nakon što se vlasnik kafića hvalio da je s Ahmetom Pašalićem, nekadašnjim direktorom nogometnih reprezentacija BiH, i Munibom Ušanovićem, generalnim tajnikom NS BiH, išao na Tajland zbog seksualnog turizma te da je tamo, zajedno s Pašalićem i Ušanovićem, spavao s malodobnim dječacima.

Slobodna Bosna piše kako je Kasumić svoju nevjerojatnu tvrdnju potkrijepio i rečenicom kako se Kamber hvalio da niti jedan od dječaka nije bio stariji od jedanaest godina!

Kamber je, inače, dugo godina bio član Izvršnog odbora NS BiH. U vrijeme vladavine Jusufa Pušine Kamber je bio domaćin nogometnim reprezentativcima prilikom njihovih okupljanja pred utakmice, a posljednjih godina radio je u Nogometnom savezu Federacije BiH.

S druge strane, ovdašnji su mediji još davno objavili, što nikada nije demantirano, kako je u bombaškom napadu smaknuti Taib Torlaković, nekadašnji trener U-21 reprezentacije BiH, Gašija upoznao sa čelnicima NS BiH.

Gaši je, kako se tvrdi, nekima od njih posuđivao novac za kupovinu stanova.
xs

Ne bih se slozio da se radi o manjoj sacici navijaca, fakticki i bih, jer ta manja sacica navuce cijelu grupu na psovke i uvredljive povike. Mozda sama cinjenica da je oko 90% naroda sklodno pasti pod manipulacije, to je mozda i logican slijed dogadjaja. Kada bi se ta sacica ljudi prepoznala i kaznila (za sto inace kazna za to ne postoji u nasem zakonodavnom sistemu) sve bi drukcije izgledalo.
Ne ciljam ovdje na Misimovica, siguran sam da je bilo svega i svacega, ima tu jos dosta blesavih stvari. Na Kosevu sam vidio kako je jedan covjek (koji je naime cijelih 90 minuta samo psovao) navukao i ogroman broj navijaca koji su Sliskovica zvali u.s.t.a.s.o.m. Slicne gluposti sam vidio i na drugim mjestima. Siguran sam da je ista stvar i sa kontraproduktivnim ispadima u Zenici u posljednje vrijeme.

Ipak mora se reci da smo dozivjeli malo cudne stvari u nasoj reprezentaciji. Najcudnija stvar je ta sto je mozda normalna, ali za nase uvijete nenormalna - Kodrina i Boliceva briga o reprezentaciji. Za mene je to veliki korak naprijed.

Ne gledam vise rezultate, navijam na BiH, na zlatnog selektora i njegovog pomocnika i za bolje sutra nase reprezentacije.
Istok
CITAT(popokatepetl @ 12.04.2008., 21:17) [snapback]149527[/snapback]
Jeste i sad treba neka manja sakica navijaca psovanjem na utakmicama familije i uvredljivim transparentima nekima od igraca da po,seru sve sto Kodro i Bolic mukotrpno rade i karikaju da bi repka licila na nesto.
tumbleweed.gif

Ma neki nisu ni zasluzili bolje, kao Misimovic npr.

Ja sam se sa ljudima prepirao i govorio da je njegovo pravo da ne ucestvuje u bojkotu (i dalje to mislim) ali je kasnije levat jos ufatio fursata pa davao raznorazne izjave protiv reprezentativaca koji su bojkotovali zbog Pasalica. Oni su njega ispostovali i nigdje ga nisu spomenuli dok je on u svakom intervju koristio priliku da posalje otrovnu strijelicu kontra bojkotasa.

Za one kojima se memorija kao kod riba ponistava svake tri sekunde , samo da podsjetim kako je sve pocelo.

Nakon ostavke Pasalica i Sliskovica, Barbarez se "usudio" da na pitanje novinara, a u vezi njegove buducnosti u reprezentaciji, da odgovor da on ne igra zbog selektora i direktora vec igra za svoju zemlju. Sliskovic i Pasalic su odmah sutradan povukli svoje ostavke a umjesto njih se povukao Barbarez....nastavka se vjerujem sjecate bez obzira na kratku bosnjacku memoriju.
Ventola
CITAT(goliath @ 12.04.2008., 20:34) [snapback]149517[/snapback]
Ne radi se o autoritetu, buraz. Radi se o Kodrinjovoj borbi za repku, igracima, zalaganjem, trudom. Mislim da je Misimovic ostao bez teksta kad se ovaj pomolio kod njega. Ko je ikad ovakvo nesto uradio za jednog naseg igraca?? Da li je neko isao na noge Braci ili Barbi??

Kodro od mene ima jedan veliki respekt.gif !!! Ovo je lekcija svima u savezu o tome kako se voli i radi za svoju zemlju i reprezentaciju.

Sa "demonstracijom autoriteta" sam mislio da je to jako pozitivno jer sada su i igraci a i "neprijatelji" repke uvidjeli da je selektor jaka i sposobna licnost kada je uspio da premunta malog gmaza preko "uzhine". Nedo Bog da mu je Kodro dosao na konak, sutra bi Ostoja stope Mehi ljubio...
BrcanskaMalta
Uspjela Kodrina misija u Njemackoj

http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...75ngo4oi7lz.jpg

asasova
CITAT(mahic @ 13.04.2008., 06:35) [snapback]149567[/snapback]

pogotovo kako su ga neki ovdje u forumu ispljuvali. (odnosi se na podnaslov u novinama).
69
CITAT(asasova @ 13.04.2008., 09:58) [snapback]149582[/snapback]
pogotovo kako su ga neki ovdje u forumu ispljuvali. (odnosi se na podnaslov u novinama).

potovo ja.hehe. ma ne mogu ga organski. ovo sto je uradio je stvarno mizerno i zalosno. bolic mu je fino rekao. ovakve stvari se trebaju pricati kao tim, a ne da brblja po novinama. ma glup tip stare mi. daj Pjanicu sansu, i on je vanka.
Istok
CITAT(popokatepetl @ 13.04.2008., 01:33) [snapback]149560[/snapback]
Memorija nememorija i Barbarez se vratio nakon toga.

Nije se Barbarez vratio nakon toga, Barbarez se oprostio poslije Srbije i vratio pred pocetak kvalifikacija. Nakon Pasaliceve i Sliskoviceve ostavke, te kasnijeg povlacenja iste, Barba je otisao i nije se vise vracao.

Ali hajde da se vise ne peglamo o ovome jer svakako nema sanse da mi ili vi promijenimo misljenje. Bezveze naglabamo a nikakve koristi. Ja licno nisam imao ni namjeru ulaziti u ovu polemiku ali budem isprovociran kad pojedinci pokusavaju umanjiti zasluge potpisnika pisma za bolje dane koju su svanuli u reprezentaciji. Ne volim kad ljudi nastoje umanjiti svoje slabosti i greske minimizirajuci ucinak onih koji su napravili ispravnu stvar a to je upravo i bio slucaj kod Misimovica i onih koji zastupaju slicne stavove.

Priznati moraju makar sebi da se danasnji odnosi i uslovi rada u reprezentaciji ne mogu porediti sa onim sto je bilo u periodu Pasalica...a zna se ko je najvise zasluzan za njegov odlazak.
senci
CITAT(goliath @ 14.04.2008., 15:58) [snapback]149803[/snapback]
Nadam se da ce se raja malo smirit kao sto se uzburkana situacija kod Misimovicevog ispada smiruje. Sad treba gledat unaprijed. Prvo treba skontat da li cemo sa Bugarskom igrat u maju ili se Colakovic prosuo u onom intervju-u za onaj Hayatov sportski program.

To i mene najvise brine. Ako u ovoj sedmici ne potvrde zvanicno da sa nekim igramo, onda nema nista. Sve je to suplja, i bojim se da nije neko navukao i Misimovica na ovo, da bi se skrenula paznja sa tekme u Maju
BIH58
Dialiba Boubacar odlazi u Murciji?
Najbolji igrač Željezničara Boubacar Dialiba od ovog ljeta najvjerovatnije će igrati u španskoj Murciji...

Zainteresiranost za Dialibu su pokazali zagrebački Dinamo kao i pojedini njemački klubovi, ali kako saznajemo najrealnija opcija bi bila da napadač Željezničara završi u Murciji.

- Mnogi klubovi su zainteresirani, ali su najveće šanse da ode u Murciju. Dialiba je dosta napredovao u posljednju godinu dana i sigurno da zaslužuje da mu se pruži prilika u nekom inozemnom klubu. Ima još nekih nedostataka koje mora popraviti. On je mlad igrač i svakako da je velika budućnost ispred njega - kaže "as" izvor blizak Dialibi.

Znamo da je Dialiba u Željezničar došao po preporuci Riste Vidakovića pomoćnog trenera Murcije, koja će iduće sezone gotovo sigurno igrati u španskoj drugoj ligi, tako da se tu očekuju igračke promjene, a jedna od njih bi mogla biti naš mladi reprezentativac.

- Skauti Murcije dolaze da gledaju Dialibu već ovog vikenda na derbi utakmicu sa Sarajevom. On ima dobre preporuke prije svih od čovjeka koji ga je doveo u Željezničar. No, znamo da ozbiljni klubovi žele vidjeti igrača na licu mjesta, pa tako i Murcija. Derbi je sigurno prilika da Dialiba pokaže kvalitet - dodao je izvor "asa".

Istok
Ako bi mu se svi odazvali u maju, bilo bi fino da Kodro testa 4411 i 4231 i da svakoj varijanti da sansu po jedno poluvrijeme, bez obzira na rezultat. Mozda da pocne sa cetvoricom na sredini terena a da u drugom okrene na 4231 uvede Maletica za Ibricica, Vladavica za Salihovica i povuce Misimovica u sredinu na klasicnog playmakera .

Hasagic

Jahic; Spahic; Papac; Merzic

Rahimic; Bajramovic
Ibricic___________Salihovic

____Misimovic
Dzeko

Erne
------------------------------Hasagic--------------------------------------

--Jahic-----------Spahic-----------------Nadarevic-----------Papac----

------------------------------Rahimic-------------------------------------

--Misimovic---------------Bajramovic----------------------Salihovic---

------------------------------Pjanic---------------------------------------

-----------------------------Dzeko------------------------------------------

za mene najbolji sastav
Brcko_Bec
CITAT(Erne @ 14.04.2008., 22:27) [snapback]149827[/snapback]

za mene najbolji sastav

i ja mislim isto tako.....moglo bise mozda jos promjeniti planica na lijevu stranu.....zato sto je on allrounder po sredini moze svaku poziciju igrati a misimovica na njaegovu poziciiju....zato sto je sspori....
Almir
CITAT(goliath @ 14.04.2008., 22:21) [snapback]149833[/snapback]
Sto bi nas narod rekao; "Hvala qurcu na udarcu!" nek su se konacno poceli ovi sastavi baratat po forumu. Nije ih bilo u zadnje vrijeme zbog ove Misimoviceve avanture. Fino je vidit da se stvari vracaju u normalu..

Meni se najvise svidja ovaj sastav. Bas su najbolji na terenu u ovoj varijanti.
Ja bi se malo pobrinuo i sa klupom.

Rezerve golmani; Tolja i Buric

rezerve odbrana; Bajic, Hrgovic, Maletic, Berberovic

rezerve sredina; Krunic, Vladavic, Pjanic, Damjanovic, Ibricic, Radeljic
Rezerve napad; Custovic, Ibisevic, Dialiba

Radeljic je stoper ili desni bek. Maletic je desno krilo.
Vuleta bi takoder zvao. Ako zatreba i Topica i Terkesa. A ako Milenkovic povrati formu i njega.
Istok
CITAT(Mercedes @ 14.04.2008., 18:29) [snapback]149816[/snapback]
kodro je reko da je papac ljevi b ek.
e ova se meni najbolje svidza.

--Bajramovic--------------Misimovic-----------------------Salihovic---

---------------Dzeko----------------------Muslimovic--------------------

Kad bi trebao izabrati jedanest najboljih imena vjerovatno bih i ja napravio isti izbor ali po onom sto znam o igracima i igri nase reprezentacije, ovo je neizvodljivo u stvarnosti iz nekoliko razloga.

Prvi razlog je stoperski par. Nadarevic nije nikad i vjerovatno nece nikad igrati lijevog stopera, tako da ovo moze izgledati ovako samo na papiru. Ako vec Papac nije lijevi stoper onda ostaje izbor izmedju Bajica, Radeljica i eventualno Trivunovica, ako Kodro racuna i na njega.

Druga stvar je defanzivni vezni. Mi nikad ne igramo sa jednim def. veznim. Bilo je nekoliko pokusaja klasicnog romba (442 sa jednim def. veznim) kod Muzurovica ali se to zavrsavalo nekim kompromisom da je igrac na lijevoj strani (u ovom slucaju su to bili Krunic, Damjanovic i Zeba) igrao nesto izmedju krila i defanzivnog veznog br2. Surogat rjesenje.

Treca stvar je Misimovic u veznom redu u formaciji 442 sa dva defanzivna vezna. Ja ne znam je li to izvodljivo iz dva razloga. Vidjeli smo kako se slabo snalazi kad pored sebe ima jos jednog ofanzivnog veznjaka koji kao i on igra centralno (on i Ibricic protiv Makedonije) a druga stvar su njegove defanzivne kvalitete koje su zanemarive.
Meni se cini da on moze igrati u veznom redu samo kao klasicni playmaker koji pored sebe ima dva krila i jednog ili dvojicu def. veznih za ledjima. To znaci 4231 ili 442 romb sa jednim def. veznim (a vec rekoh da ovu drugu mi nikad ne igramo).
Vi koji ste ga pratili u klubovima u kojima je igrao mozda znate nesto sto ja ne znam. Vrlo moguce da on moze drugacije ali u reprezentaciji nije izgledalo tako.

Zbog Misimovica bih i volio da Kodro proba prvo 4411, gdje bi on igrao povucenog spica a kasnije 4231 gdje bi Misimovic bio u veznom redu kao playmaker.
Zizou
CITAT(Dennis @ 15.04.2008., 10:02) [snapback]149853[/snapback]
Ljudi a gdje vam je Hrgovic u postavi. Mislim da on ima kvaliteta ne za odbranu nego da probija po strani...

imamo salihovica jarane nazdravimo.gif
mirzza
hrgovic je bek, salihovic krilo, bar u repci

moj sastav

-----------------------hasagic------------------

jahic-------spahic---------papac------hrgovic

--------- rahimic----------bajramovic---------

vladavic-----------misimovic---------salihovic

--------------------dzeko -----------------------

za gostujuce tekme, dok je za domace:

-----------------------hasagic------------------

jahic-------spahic---------papac------hrgovic

-------------------bajramovic------------------

vladavic-----------misimovic---------salihovic

-------------dzeko ----muslimovic-------------
halilne
CITAT(alex raymond @ 15.04.2008., 13:28) [snapback]149862[/snapback]
treba se odigrati protiv CG u Sarajevu jer su i oni gladni da se dokazuju i uigravaju kao i BiH...znaci bila bi dobra utakmica dvije prijateljske zemlje.

lazu za sve ovo je Crna Gora ima vec ugovorene utakmice

mislim protiv Kazahkstana i jos jedne repke tako ovo je nemoguca misija.
Sedin
sta je vise s tim fudbalskim pasosom pjanica ???
ChucK
CITAT(Erne @ 14.04.2008., 22:27) [snapback]149827[/snapback]

za mene najbolji sastav

zaboravite za sada Bajramovica, evo kada je igrao zadnji put za Schalke: 15.12.2007 --- http://www.kicker.de/news/fussball/bundesl...-08/naviindex/1

i to od 75. minute ....

------------------------------Hasagic(45' Tolja)------------------------------

--Pjanic(Maletic)---------Grlic(Damjanovic)------Salihovic(75' Vladavic)---

-------------------------Misimovic(80' Dialiba)---------------------------------------

-----------------------------Dzeko(75' Muslimovic)----------------------------------

da'hoce samo odigrati Papac i Pjanic koju prijateljsku ...
majstor22
CITAT(Mercedes @ 14.04.2008., 18:29) [snapback]149816[/snapback]

--Bajramovic--------------Misimovic-----------------------Salihovic---

---------------Dzeko----------------------Muslimovic--------------------

DObar sastav, nema sta... Iako neki vicu da nemozemo igrati sa jednim defanzivnim veznim... Pa BAjramovic bi u ovom slucaju bio taj drugi defanzivni vezni, u fazi odbrane, jer covjek moze trcati koliko hoce...Tj nije vazna formacija, neki zadatak koji dobiju... Pogledajmo Ballack-a u njem repki, igra i defanzivnog sa Fringsom, i ujedno veznog... Ali zato moras imati igraca koji moze puno pretrcati...

Misimovic nikako nedolazi obzir da igra bilo koju drugu poziciju osim ove gore navedena, za sve drugo je malo lijen, tj "nije defenzivno dovoljno jak"... Ja bi rado stavio i Grlica u sastav, ali njega je dobro cuvati kao dzokera, jer on je iskusan, a bogami, nemogu ni dzokeri biti samo "zelenjasi"...

JA jedini problem vidim u odbrani... JER sva cetiri igraca su "uceni" stoperi... Eh sad, u odbrani su ok... Ali, nisu ofenzivni bekovi, tj mozda i nemaju brzinu za to, koja im je ipak potrebna protiv brzih krila,... Ali i u fazi napada, puno bi nam islo preko sredine, jer bekovi nisu bas ofenzivni, a ni sredina u ovom sastvau nije bas da vuku na stranu, vec su svi nekako "domaci" u sredini... Tako da bi nam to mogao biti problem...
Istok
Ja ne kontam kako ste vi to zamislili da jedan igrac bude istovremeno defanzivni vezni i krilo....mozda jedino da se klonira. Trci i Gatusso pa mi se ne cini bas da Milan ima cetrnest igraca na terenu.

"koda je to neka razlika"

Ova za stopere ti je dobra @mercedes biggrin.gif kakva je razlika biti lijevi ili desni stoper, ili lijevi i desni bek, ili lijevo i desno krilo?

Jedino s cim bi se slozio je @majstorova konstatacija da su oba vanjska beka vise stoperi nego bekovi, ali tako nam je. Vanjskih bekova tipa Carlos ili Salihamidzic nemamo. Imamo to sto imamo.
banjalucanin
Vidi ti kako su se svi "selektori"bacili na olovke... biggrin.gif .... Cudi me samo zar vi svi stvarno zelite i smatrate da Hasagic treba pocinjati utakmice?
Ja se licno nadam da postoje bolje solucije na golu od njega.....
banjalucanin
CITAT(goliath @ 15.04.2008., 18:32) [snapback]149887[/snapback]
Ne postoje niti ce postojati u narednih 7-10 godina. Hasagic je najbolje sto imamo i odlican je golman. Ne kontam vas, mame mi, nakon jedne utakmice za koju je i Kenan rekao da mu je bila najgora u karijeri, vi bi covjeka da nam nikako ne brani. Jedan los dan na terenu nemoze zamjenit 20 odlicnih nastupa.
Hasagic je sigurnom jedan dobar golman,ali u slucaju kad bi bio golman...Kontas....Bez njegovih katastrofalnih driblinga i nekih karafeki...On nema bolan odgovornost.....Neki spomenise Ramovica u Norveskoj-zasto da ne? a i svi mladi tip Buric ili nas kanadjan ako ga dobijemo....Niko ne treba da ocekuje jedan siguran plats u reprezentaciji,vec mora da pokaze cim ga zasluzuje...BIH je svetinja i nema zajebancije.....
Istok
CITAT(Mercedes @ 15.04.2008., 16:24) [snapback]149882[/snapback]
ljevi i desni bek ok, ali ljevi i desni stoper nije nikakva razlika.
ali eto ako hoces neka igra spahic ljevog stopera a nadarevic neka igra desnog ako ga je dragi bog xsamo za tu posiciju stvorijo.

ali sve je do kodre.

ja kada sam viko da nam papac igra ljevog beka ti si reko ma nema sanse itd. kada nekoliko dana kasnije izjavi kodro da je racuno papca na ljevom beku.

Lijevi ili desni je razlika za svakog igraca s tim da to pojedini lakse podnose. Ja kazem da ni Nadarevic a ni Spahic nisu od tih koji mogu lako setati izmedju lijevog i desnog stopera. Zasto je to tako, ne bih ti znao reci (valjda zato sto je neko svestran a neko nije) ali da je to tako mogu ti objasniti sa bezbroj primjera u fudbalskom svijetu. Evo da uzmemo Barcu za primjer, Marqeza neces nikad vidjeti na lijevom stoperu kao sto neces ni Milita na desnom, dok Puyol npr igra obje pozicije skoro podjednako dobro. Naglasak na ovo skoro...

Ja nikad nisam rekao da nema sanse za Papca na lijevom beku vec da je korisniji kao stoper.

Hasagic

Jahic; Spahic; Papac; Merzic

Rahimic; Bajramovic
Ibricic___________Salihovic

_____Misimovic
Dzeko
Istok
Ja sam u svom postu govorio o onom sto ja prizeljkujem a ne o vjerovatnom Kodrinom sastavu.
ANARHIJA
CITAT(hamus @ 15.04.2008., 11:43) [snapback]149889[/snapback]
Nisam ni ja siguran da li su se izvinuli ali moguce da jesu. A hrvatima su se za Dubrovnik ne samo izvinuli nego i dobrovoljno platili reparature. Uglavnom sto sam htio reci je to da su ljudskiji od Srba kako god ga okrenes.

Vjerovatno je onih 200.000 evrica pokrilo to sve.
Pusti te lovacke price.

Ima jedna poucna, pa ti skontaj:

Za vrijeme drugog svjetskog rata, prilikom jednog zatisja, razgovaraju crnogorski i dalmatinski partizan.
'a za sto se ti, coce, boris?', pita crnogorac dalmatinca.
'e, a ja, da iman mir, da iman poslin malu barku, da iman od ceg zaradit i dat dici kruva da jedu. eto. a ti?', odvovara i pita dalmatinac.
'a bogumi', crnogorac ce - 'ja se borim za cojstvo, postenje i junastvo!'
'a, lipo, lipo', odgovara dalmatinac - 'svak se bori za ono sto nima, e.'
ermin-jaran
CITAT(ANARHIJA @ 15.04.2008., 19:52) [snapback]149899[/snapback]
Pusti te lovacke price.

Za vrijeme drugog svjetskog rata, prilikom jednog zatisja, razgovaraju crnogorski i dalmatinski partizan.
'e, a ja, da iman mir, da iman poslin malu barku, da iman od ceg zaradit i dat dici kruva da jedu. eto. a ti?', odvovara i pita dalmatinac.

Dobar skroz eusa_clap.gif hahaha
VelezFC
CITAT(ANARHIJA @ 15.04.2008., 19:52) [snapback]149899[/snapback]
Pusti te lovacke price.

Bas tako Anarhija.

bandit
CITAT(goliath @ 15.04.2008., 19:13) [snapback]149922[/snapback]
Sve mi smrdi na neki dogovor jer mislim da je on pristupio ozbiljno zadatku da Makedonci neb ni jednom zaprijetili nasem golu. (kaohttp://sport.becka-raja.at/diskusije/index.php?act=Post&CODE=02&f=2&t=2289&qpid=149922#
Sljedeći sto i nisu dok su nasi svi bili ozbiljni na terenu)

Nebi ti smrdilo da si znao da je dogovoren X pa namah odletio u kladionicu .... jump.gif
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.