Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
majstor22
U augustu protiv Bugarske kaze Dominkovic...
abab
CITAT(emrah1603 @ 28.03.2008., 13:39) [snapback]147310[/snapback]
Pozdrav svima.Javljam se prvi put i da i ja postavim svoju viziju o izgledu reprezentacije u sljedecim kvalifikacionim ciklusu :
Hasagic

Jahic Spahic Nadarevic Papac
Rahimic
Bajramovic © Salihovic

Misimovic
Dzeko Muslimovic

Rezerva:
Tolja
Bajic
Hrgovic
Radeljic(Berberovic)
Merzic(Muharemovic)
Damjanovic
Pjanic
Grlic
Vladavic
Ibricic
Ibisevic
Custovic
Sastavijo sam reprezentaciju na bazi od momentalno 23 najbolji igraca BiH,izuzev Barbareza i Salihamidzica,ali uzimajuci u obzir da neznamo da li ce se vratit nisam i zelio postavljati u ovu moju repku.Postoje tu jos neki potencijalnih reprezentativaca,ali nezelim dodavit previse igraca.Cak za Grlica nije sigurno da li ce se vratit,ali ipak mislim da ce to kod njega se ubrzo sve rijesiti.Berberovic i Muharemovic predstavljaju zamjena drugima koji cine rezervu.
Do uskoro.Selam/Pozdrav.

hajde konacno da procitamo i jedan pametan post od nekog novajlije sto je sastavljao momcad. Dobar ti je ovo sastav.
abab
Ja bi strepio da ce neko od nasih dobiti infrakt kada bi igrali u Boliviji. Ja mislim da bi jedino Rahimic i Bajramovic uspjeli odigrati do kraja. ha ha. A to sto je ovaj novinar napisao da ne trebamo igrati protiv Crne Gore, da nas nebi razbili i nakantali, naka on sebi gurne u paksu. Pa bas protiv ovih komsija trebamo igrati. Tada ce doci do izrazaja ko igra srcem, a ko ne. Trebali bi bas te Crnogorce ko i Srbe pokusati pobjediti.
BrcanskaMalta
Generalna proba pred kvalifikacije za SP
Bugari 20. avgusta na KoševuPiše: Aragorn
Petak, 28.03.08. 16:46.

“Nogometna reprezentacija Bugarske će 20.8. gostovati na ‘Koševu’, kada će u prijateljskoj utakmici odmijeriti snage sa našim nacionalnim timom”, rekao je danas Iljo Dominković, predsjednik NS/FS BiH. Kako ističe Dominković u ponedjeljak će i pismenom prepiskom sa Sofijom utvrditi detalje odigravanja ovog susreta.

“To je dobro, jer će bh. reprezentacija imati super jaku provjeru sa izuzetno kvalitetenim protivnikom pred prvu utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koja je na rasporedu 6. septembra sa Španjolskom. Možda utakmicom nećemo puno zaraditi od TV prava, ali je najbitnije da se naši momci što bolje spreme za meč u Murci”, istakao je Dominković.

Na pitanje da li su u NS/FS BiH danas sa stručnim štabom razmatrali ponudu Bolivije za odigravanje prijateljske utakmice u periodu od 24. do 28. maja, Dominković je odgovorio:
“Nismo, jer smo bili zauzeti Skupštinom saveza. Ipak, vidjet ćemo i tu ponudu pristiglu u Savez. No, ovisi koji su financijski uvijeti za meč sa Bolivijom. U svakom slučaju, ako ne Bolivija, onda moramo naći nekog drugog protivnika za peti mjesec, kako ne bi propuštali UEFA termine i kako bi odigrali što više kontrolnih susreta do kvalifikacija», zaključio je Dominković.
coolin_ban
CITAT(abab @ 28.03.2008., 11:34) [snapback]147344[/snapback]
Ja bi strepio da ce neko od nasih dobiti infrakt kada bi igrali u Boliviji. Ja mislim da bi jedino Rahimic i Bajramovic uspjeli odigrati do kraja. ha ha. A to sto je ovaj novinar napisao da ne trebamo igrati protiv Crne Gore, da nas nebi razbili i nakantali, naka on sebi gurne u paksu. Pa bas protiv ovih komsija trebamo igrati. Tada ce doci do izrazaja ko igra srcem, a ko ne. Trebali bi bas te Crnogorce ko i Srbe pokusati pobjediti.

nebi ni golman kutaris'o ziv sa utakmice u boliviji...pa fakat smo karine zesce kada su nam to opcije. ima li Tunisa, Egipta ili Finske igdje na mapi kada vec ne mozemo dobiti neku od zestokih ekipa.
tarik_pasa
CITAT(mahic @ 28.03.2008., 17:44) [snapback]147345[/snapback]
Generalna proba pred kvalifikacije za SP
Bugari 20. avgusta na KoševuPiše: Aragorn
Petak, 28.03.08. 16:46.

“Nogometna reprezentacija Bugarske će 20.8. gostovati na ‘Koševu’, kada će u prijateljskoj utakmici odmijeriti snage sa našim nacionalnim timom”, rekao je danas Iljo Dominković, predsjednik NS/FS BiH. Kako ističe Dominković u ponedjeljak će i pismenom prepiskom sa Sofijom utvrditi detalje odigravanja ovog susreta.

“To je dobro, jer će bh. reprezentacija imati super jaku provjeru sa izuzetno kvalitetenim protivnikom pred prvu utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koja je na rasporedu 6. septembra sa Španjolskom. Možda utakmicom nećemo puno zaraditi od TV prava, ali je najbitnije da se naši momci što bolje spreme za meč u Murci”, istakao je Dominković.
Na pitanje da li su u NS/FS BiH danas sa stručnim štabom razmatrali ponudu Bolivije za odigravanje prijateljske utakmice u periodu od 24. do 28. maja, Dominković je odgovorio:
“Nismo, jer smo bili zauzeti Skupštinom saveza. Ipak, vidjet ćemo i tu ponudu pristiglu u Savez. No, ovisi koji su financijski uvijeti za meč sa Bolivijom. U svakom slučaju, ako ne Bolivija, onda moramo naći nekog drugog protivnika za peti mjesec, kako ne bi propuštali UEFA termine i kako bi odigrali što više kontrolnih susreta do kvalifikacija», zaključio je Dominković.

Nama ni bugari ni rumuni nikako ne odgovaraju...Koliko se sjecam rumunima smo redovna musterija,i kuci i na strani.....Makar nece biti janjetine ovaj put za PuSalica i drustvo.....
Eborg
Neshto me interesuje,to bi ovi nashi "sjeverni Bosanci i Hercegovci" mogli bolje objasniti...

Kada bi ova trenutna reprezentacija igrala protiv Shvedske kod kuce ili na strani (isto je,puno bi bilo nashih icon_mrgreen.gif ) da li bismo imali ikakve shanse da se nosimo s njima ili bi dobro dobili po nosu? icon_wink.gif
tarik_pasa
CITAT(goliath @ 28.03.2008., 19:23) [snapback]147365[/snapback]
Uh, po mjeri... Ima da nam uzmu mjeru bas!!

Kao rumuni rolleyes.gif
amelaga
Evo ako vec niste vidjeli. Mirza Kapetanovic, prije i poslije:

BIH58
jooj budala covjek nas navijac kad igra reprezentacija svi trabaju biti zajedno nema veze za koiji club navijac.
puno pozdrava i puno srece.
Nucho
Zelim gospodinu brz oporavak!

Dali postoji jedna lokacija u Bosni i Hercegovinu gdje su svi dobrodosli?
Da nema prepucavanja tipa Zenica-Sarajevo, itd..
banjalucanin
CITAT(Eborg @ 28.03.2008., 19:07) [snapback]147360[/snapback]
Neshto me interesuje,to bi ovi nashi "sjeverni Bosanci i Hercegovci" mogli bolje objasniti...

Kada bi ova trenutna reprezentacija igrala protiv Shvedske kod kuce ili na strani (isto je,puno bi bilo nashih icon_mrgreen.gif ) da li bismo imali ikakve shanse da se nosimo s njima ili bi dobro dobili po nosu? icon_wink.gif

E pa ako niko nece onda moram ja pocet.....Svedska ima Isakssona i Shabana na gola...Obadvojica doktori golmanluka za nase golmane....U zadnjoj liniji imaju edmana(bas sad se povredio)hanssona,mellbega i majstorovica(beton su za nas)Sredina Kelstrom,Svennson,Linderot,Kenedi ili Alexandersson....Tu se mozemo nositi s njima-osim sto nemamo motora kao sto je Linderot.......Naprjed Zlaja Ibra i Elmander.....Dzeko i Muslimovic im mogu parirati ali nisu bolji....
Sve u svemu mislim Svedi jaci za barem jedan go.....Najvise zbog sigurne odbrane,a inace dobijaju sve utakmice sa tip jednim golom,ali eto idu na sve zavrsnice......Najvise zbog discipline u igri.....Mislim da sam bio objektivan...
Istok
CITAT
osim sto nemamo motora kao sto je Linderot

Nikad ne bih dao Rahimica za Linderuta.

Sto se njihove reprezentacije tice, mislim da bi nam odgovarali jer mi dobro prolazimo sa Skandinavcima a pogotovo s ekipama koje poput Svedske preskacu igru. Inace, Danci su npr za njih izmislili fudbal ali slabije prolaze zadnjih godina.
banjalucanin
Samo sam pokusao da budem objektivan.....A ako pogledate sta sam napisao vidjecete da vidim njihovu prednost u super stabilnoj odbrani.....A i ruku na srce Rahimic je super odigrao protiv makedonaca,ali new i utakmice prije toga...U tom slucaju vise ocekujem od Bajramovica(Pjanic je jos premlad)...Pozdrav
banjalucanin
Zapamtite da sam samo objektivan....A i Ljungberga sam izostavio na sredini...
BIH58
znam da ovo nije tema a nemog ja otvorit novu temu

Imam jedno pitanje trazim dres zelje a ne znam gdje mogu kupit more me neko pomoc.
pozdrav
BIH58
[quote name='goliath' date='28.03.2008., 22:20' post='147437']
Svedska vs Bosna?
Mislim da nismo nikad sa njima imali duel. Ne vjerujem da bi nas nadigrali iako su na papiru bolja ekipa. Druga stvar je to sto Svedi igraju visinski a mi fudbal na zemlji. Fizicki su jaci ali smo mi tehnicki potkovaniji. Mislim da bi bio dobar m

dobrobi bilo protiv svedske protiv Zlatana biggrin.gif
DamX
Mi imamo lukzus problem na sredini terena... eusa_doh.gif icon_lol.gif
Bajramovic
Rahimic
Grlic
Pijanic
Salihovic
Ibricic
Misimovic
Vladavic
Maletic
BrcanskaMalta
marijan jelic (buraz rahmetli predsjednika RS milana jelica) je izabran kao clan Izvrsnog odbora NFSBiH... opa, politika je rakvu
banjalucanin
CITAT(Domovina-BIH @ 28.03.2008., 22:35) [snapback]147449[/snapback]
Recimo za mene licno ce mnogo teze biti kad budemo igrali protiv Bugara nego da igramo protiv SvedaSvedi nama pasu kao i sve Skandinavske zemlje,Pjanic jeste mlad ali to ne igra neku ulogu ako je on standardan u ekipi iz lige "petice". Budi siguran da ce on biti starter kod Mehage.

Tu se mogu sloziti s tobom da ce biti teze protiv Bugara.....Jer oni igtraju do kraja pa kako ide da ide,dok Svedi igraju takticki i na rezultat..I drug mij nemoj da tvrdis da nam lako ide protiv skandinavaca...N ezavaravaj ni nas a ni sebe licno...I samo da te podsjetim da Svedska nije propustila nijedno europsko ili svjetsko prvenstvo 10 god a i 94 su bili 3. na svjetskom....Ipak smo mi slabiji za jedan gol..(jos uvjek,ali stvaramo i na putu smo).ili????
BrcanskaMalta
salihovic pauzira dvije sedmice:

http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...pk2t5m2sxh9.jpg
BOSNA zauvijek (Armin)
gdjeste ljudi evo ja sam se tek registriro pa da i ja ovdje nesto pisem i citam ok biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
BOSNA zauvijek (Armin)
danas je igro SALIHOVIC klub nije igro SALIHOVIC ali oporavit ce se on brzo BOSANAC je to (2-0 hoffenhajm pobijedio dva gola IBISEVICA respekt.gif respekt.gif )
pokvarenisir
sta bude sa englezom..bili mogo dobiti papire do pocetka kvalifikacija ili sta???
Istok
CITAT(BH Fan @ 29.03.2008., 00:17) [snapback]147465[/snapback]
Halo molim vas lijepo malo spustiti loptu na zemlju. Nosili smo se mi s Danskom. Ljudi su nam uzeli bod kad je bilo najpotrebniji. Bili prvaci evropi, akcenat je na ovom nekada. Svedi su daleko najjaca repka sjeverne Evrope.

Meni je Danska i dan danas bolja, s tim da je Svedska uspjesnija biggrin.gif Dance volim gledati, uvijek su imali dobru igru, samo to ne vodi na SP ili EP vec rezultati i svedska disciplina protiv trecerazrednih ekipa. Njihov najveci kvalitet je sto nikad ne kiksaju protiv "malih". Sto se mene tice, dzaba im. Ja nikad nisam imao zivaca da im odgledam jednu kompletnu utakmicu.
Istok
Banjalucanin vezano za Rahimic vs Linderut,

Ako smo negdje jaci od Svedjana onda je to taj defanzivni vezni. Na svim drugim pozicijama im mogu dati prednost ali tu nikako. Dok je ovaj njihov gulio po danskim livadama, Rahimic je osvajao Kup UEFA. Oni jesu bolji od nas ali Linderut od Rahimica nije.
SuperUstipak
ili ono... dobra njemacka reprezentacija osvoji SP, a losa njemacka reprezentacija izgubi u finalu :D
zaboravio sam ko je to jednom rekao, mislim da je Michel Platini..
Istok
Nije bas uvijek tako, mislim to da se samo rezultat pamti.

Stariji se sjecaju koliko se zalilo zbog ispadanja Francuske, tada predvodjene Platinijem, u polufinalu u Meksiku. Ja se toga ne mogu bas sjetiti ali se sjecam tih prica, pa tako znam da je Francuska igrala najljepsi fudbal i da je cijeli svijet zalio sto nisu osvojili SP. Osvajaca titule se necu sa sigurnoscu sjetiti ali prica o Francuskoj i Platiniju se sjecam. Meni je to jace nego mnoge titule, tipa one bijedne Grcke...... ali to je do mozda do mene, naopak. Sta ce ti titula ako ona sa sobom ne nosi i respekt? Ne vjerujem da danas iko u fudbalskom svijetu postuje Grcku vise nego sto su je postovali prije. Vise respekta je zaradila Hrvatska sa onim trecim mjestom u Francuskoj jer su pokazali da znaju igrati lopte. Grcko osvajanje EM-a je bilo antipropaganda za fudbal. Ja ih se samo po tome sjecam.

Jos jedna reprezentacija koja nije puno osvajala ali zbog koje svuda u svijetu trce kuci da bi odgledali njihovu utakmicu je Holandija. To nekad ima vecu vrijednost. Hebo titule koje nisu osvojene sa stilom.
Pixie
Ja mislim da Ramovica treba pozvat u repku. On igra stabilno i dobro, a ponekad fenomenalno. Ja pratim skoro sve njegove utekmice i nikad nije kiksno (neko kaze da stalno kiksne). Sad je on medju 2 najbolji golmana u Norveskoj i njegovo vrjeme je doso za repku.

http://www.youtube.com/watch?v=TzsVh12tS3c...feature=related
senci
CITAT(Ciki1 @ 29.03.2008., 04:15) [snapback]147498[/snapback]
i ja mislim isto da je dobar golman...

Pa ljudi moji ovaj golman me podsjetio na Cobu-Janjusa. Trebalo bi ga stvarno zvati pod hitno
A_Sindrom
Ne bih da zacatavam temu.
Zapravo ne znam ni sam sta sam htio da kazem.
Malo mi tesko zbog ovog Mirze iz Kozarca.
Ovo nije uradio nikakav Zenicanin. Ovo je djelo obicne stoke.
Onaj kome smeta dres ili sal njegove vlastite domovine, onda to moze biti samo stoka.
Dzubre, ###### koji sigurno nema vise od osam razreda osnovne skole. Bitanga bez kucnog odgoja.
Ne smetaju mu dresovi Hajduka ili Partizana koje moze vidjeti u Zenici, al' mu zato smeta momak koji je iz Kozarca dosao da navija za svoju zemlju. Iz Kozarca u kojem je vjerovatno vec jednom dozivio ratne strahote.
Pun mi je "Dodik" ovih tkz. robijasa, manijaka, hordica i ostalih ######ica sto izigravaju kobajagi neke "opasne momke", a u djepu nemaju ni marku za burek da pojedu da bar nisu gladni. Slinje obicne zbog kojih nam stadioni zjape prazni. Zbog kojih su hiljade normalnih ljudi izgubili zelju da idu na stadione.
Al' jok. Vazno je izgledati cool, smrknuto da malo licimo na one huligane iz Engleske il' one face sa americkih filmova. Da izgledamo opasni.

Ja sam Zenicanin. Rodjen i odrastao u Zenici i strasno me boli ovo sto se desilo ovom momku iz Kozarca.
U moje ime, u ime moje zene, moje djece, moje matere i mojih sestara zelim se duboko izviniti Mirzi i njegovoj porodici.
Iskreno se nadam da cemo jednog dana uspjeti rastjerati stoku sa stadiona.

ori
Svaka ti cast Sindrom respekt.gif Ja sam cuo da su provocirali i BHF i Komsica. Zakon o sportu treba provesti. Ti sto su to uradili oni da su neki huligani otisli bi na onu utakmicu u Beograd pa se tamo kacili, a nebi napadali covjeka koji je dosao da navija za svoju zemlju. Gdje su bili kad su BHF isli u Beograd, klosari najobicniji, sto nisu obukli Celikove dresove pa otisli na neko gostovanje od reprezentacije. Stoka primitivna i maloumna, ako vec hocete da izgledate cool i huligani, pogledajte utakmicu od Engleske reprezentacije pa cete vidjeti da nema dresova od Arsenala, Mancestera itd, samo Engleski dresovi. PAPCI, niste ni H od huligana. Ne treba vam dati ni nasu ligu da gledate, kamoli utakmice od reprezentacije.
pokvarenisir
mislim ako ne sprjecis ovo malo sakice budala u ranijim stopama, veci ce problem biti kasnije...ovaj momak je mogao lako i poginuti...treba naci pocinitelja i kaznuti ga u vezi sa zakonom...i molim te nemoj mi reci da se nezna koje to napravio..nije zenica new york da niko nikog nezna
ori
Gledao sam utakmice nase reprezentacije i Hrvatske protiv Skotske. Hrvati redovni ucesnici velikih takmicenja, mi smo sretni da pobijedimo bilo koga. Moja neka analiza lolcina.gif Dosta faktora utice na projekat kao sto Meho kaze. Pocev od ljudi u savezu. I u nasem i Hrvatskom savezu, predsjednici su Bosanci, samo sto obojica vise vole vidjeti Hrvatsku na prvenstvu nego zemlju u kojoj su rodjeni. U nasem slucaju, nas predsjednik i platu dobija za tu ljubav, ali se potrudi da pomocni treneri ili Bolic ne dobiju platu.

Predsjednik saveza,Dominkovic -Markovic BIH-HRVATSKA 0:2 (sekretara i ostalo rukovodstvo nepismeno ne treba ni spominjati)
Golman, Hasagic-Pletikosa(isti kvalitet) BIH-HRVATSKA 1:3
Desni, Salihamidzic- Corluka(nezahvalno porediti) BIH-HRVATSKA 2:3
Stoper 1, Spahic-R.Kovac(isti kvalitet) BIH-HRVATSKA 3:4
Stoper 2, Nadarevic- Simunic(Zagreb-Herta) BIH-HRVATSKA 3:5
Lijevi, Papac- Pranjic(nezahvalno porediti) BIH-HRVATSKA 4:5
Sredina, Misimovic-Kranjcar(isti kvalitet/obojica spori ali nadareni tehnicari) BIH-HRVATSKA 5:6
Sredina, Rahimic-N.Kovac(smjesno porediti) BIH-HRVATSKA 6:6
Sredina, Bajramovic-Modric(obojica borci, nas sklon povredama) BIH-HRVATSKA 6:7
Sredina, Salihovic-Srna(nisam bas siguran/realan/blizu) BIH-HRVATSKA 7:7
Napad, Muslimovic-Petric(Zlaja im je uvalio tricu, rezerva u klubu ali kvalitet) BIH-HRVATSKA 8:7 lolcina.gif
Napad, Dzeko-Olic (iskustvo napadaca) BIH-HRVATSKA 8:8
Klupa, (Buric, Jahic, Damjanovic,Pjanic,Ibricic,Ibisevic,Custovic)-(Runje,Simic,Klasnic,Budan,Rakitic,)BIH-HRVATSKA 9:9
Trener/Menadzer, (Kodro,Bolic,Barbarez)-(Bilic,Prosinecki,Asanovic) veca zelja/veci uspjeh 10:9 biggrin.gif

Sto poredim sa Hrvatima, uspjesne komsije, poznavanje igraca. Dje je ba zapelo, pa gubimo na startu 0:2, treba vremena da se stigne i preokrene rezultat. Turnir u Japanu i jos par utakmica da se uigra tim, zajednicki projekat, ovaj put deremo Spance u Spaniji, nece imati razloga da produzuju utakmicu nazdravimo.gif
BrcanskaMalta
savez je u minusu nekih 3 miliona maraka - izvjestaj 2007-me usvojen juce... tako da mislim da ce biti prisiljeni da obezbjede domace prijateljske tekme tokom slobodni termina u maju mjesecu. pokusati ce zaradti na tv pravima, ulaznicama, itd... prosle godine ih je dobro udarilo po dzepu kad je raja prestala pohadzati tekme, i nije ni cudo sto je pasa dobio nogu, ili sto je on dobrovoljno napustio svoju omiljenu funkciju, jer je vidio da se od sirotinje nema sta vise ukrasti.
ori
Pa kako nece biti u minusu kad je pasa kuci kese ponio, a pjano mora placati advokate i sudske troskove. Ilju da ne spominjemo, treba se umjetna trava u Orasju posaditi, a i sacuvati malo troska za Evropsko prvenstvo u Junu. Ode Iljo opet navijati, ovaj put citavo selo vodi sa sobom u novim kockama rolleyes.gif
SuperUstipak
samo da kazem da ono sto se desilo Mirzi Kapetanovicu je bruka i sramota za Zenicu i sve Zenicane - i to sve treba najstrozija kaznuti.. ili da se kaze ko je to poceo, i njega fino zatvorit, ili cijele robijase stavit pod neku suspenziju najmanje 5 utakmica da se igra bez navijaca, itd...
navijam za Celik ali ovo je preslo sve granice..
amirb
Celik je moj tim,Zenica moj grad.Nazalost nemamo bedeme oko grada da se sprijeci ulazak svoj stoci sa raznih periferija kojima Zenica dodje kao jedini kontakt sa civilizacijom.Zato je apsurdno i maloumno da iko ne do Bog pomisli da je ovo uradio neki Zenicanin.Nazalost,ni ulaz na robijasku tribinu se ne kotrolise,a i vodje tih navijaca vise ne postoje,tako da svaka budala moze se predstaviti kao Robijas i praviti ovakve idiotluke.To nije samo u Zenici tako,to je svuda tako.
Sto naravno ima veze i sa cjelokupnim stanjem u drzavi.Ti delikventi rastu na ulici bez marke u dzepu i ikoga da ih saslusa a kamoli pomogne.Negdje to mora izadji vani,a najjeftinije je na stadionu.Tu ce ih tesko ko kazniti.
Zato molim vas bez prejudiciranih osuda
Miki
Evo da se i ja ubacim u diskusiju oko svedske repke. Slazem se sa vecinom vas, stvarno su respektabilna i veoma jaka timska ekipa. Odbrana im je najjaci dio ekipe, imaju dobre golmane (iako im Isaksson sjedi na klupi Citija), sredina vrlo dobra a napada je na papiru najjaci. Ono sto je najbitnije je da su oni PRAVA timska ekipa, nesto kao Svabe. Sto znaci daju sve od sebe i ginu za dres svih 90 i plus minuta, nije bitno ko im stoji na drugoj polovici terena. Rijetko, veoma rijetko kiksaju protiv slabijih ekipa. A sad da se osvrnem na njihovu tekmu protiv Brazila neki dan jer sam imao priliku da je pogledam. Mozda sam bio slijep ali su svedjani totalno nadigrali brazil. Odbrana 5+, sredina 5+ i napad 3+. Kolektivnost na veoma visokom nivou, jer Brazil sa igracima poput Diega, RObinha, Baptiste, Fabiana nije moga da p.r.d.n.e. svedjanina. Ako imate priliku da pogledate negdje na netu tu tekmu stvarno vam preporucujem da to uradite. Izgubili su zbog kiksa golmana koji je u stilu Hasagica dao pobjedu Samba-timu.
Ali opet vjerujem da bi mi dobro prosli protiv njih (remi ili pobjeda) jer, kao sto su drugi naveli, nama pasu skandinavci i njihov stil igre radi preskakanja igre. Ali eto opet nadam se da cemo jednom dobiti tu priliku da vidimo gdje stojimo sto se tice Svedske.

Sto se tice naseg Kozarcanina, koji je dobro fasovao u Zenici, nista novo. I sam sam imao priliku dozivjeti kad su Robijasi poslije tekme sa Grckom napali nas nekoliko zbog nekih za mene nepoznatih razloga. Ne mogu da svatim kolika mrznja postoji izmedju naseg naroda, radi j.ebe.nog sporta. Cak kad smo isli u Beograd na tekmu protivSmrdije dolazilo je do frke izmedju navijaca, verbalnih i fizickih, eto da se dokaze ko vise voli svoj klub. A bas na taj dan smo trebali svi da disemo kao jedan. Zalosno sve, haj makar da je sport ne nekom nivou koji zasluzuje respekt gdje su timovi na visokom nivou i haraju evropom, covjek bi mogao skontati zbog cega ta ljubomora izmedju timova i gradova. A vako smo svi ispod nule. Do kad vise???

efteling
Pokusajte malo neke stvari oko Reprezentacije sagledati i iz drugog ugla. Stadion u Zenici je vec duze vremena trn u oku celnim ljudima u Savezu jer im nikako nije islo na ruku da se tamo igraju utakmice zbog kapaciteta stadiona i naravno materijalne koristi.Danas je poslije svih onih silnih peticija pisama i kritika ipak neka volja navijaca dosla malo na svoje pa su tu i igraci i trener i malo dolazi do konsolidacije u svemu tome.Medjutim to jos uvijek nekom smeta i pokusava baciti ljagu na sam grad Zenicu ,njegove navijace i u prvom redu stvoriti kod ljudi strah i odbojnost za dolazak na utakmice Reprezentacije na Bilino Polje.
Grupica (neznam kako da ih nazovem) koja bi za sto maraka uradila sta pozelis bi lako mogla biti instruirana od nekolicine ljudi koji imaju veliki interes u svemu tome.Zato sam misljenja da bi se policiski organi morali malo dublje pozabaviti tim likovima i traziti korijenje ovih vandalizama jer logika se ovdje iskljucuje totalno,za isti tim navijamo ,a opet smo drugaciji ,po cemu, nidje veze .
--------------------------------------------

Samo su dvije stvari beskrajne:
Svemir i ljudska glupost.
A, ja nisam bas siguran za ono prvo!

A.E.
Nucho
Neko je ovdje spomenuo da ovo nisu uradili "pravi" zenicani. Zar je toliko bitno dal je on iz Zenice il ne? Iz kojeg god grada/na######a/sela oni bili ovo nije prihvatljivo, da se premlati navijac koji navija za istu domovinu.

Neko isto rece da se ovi momci furaju na Casual-stil koji potice iz Engleske.
Mnogo navijackih skupina u Evropi imaju grupe navijaca, Kategoriju C, koji se furaju na Casual-stil i oni su pretezno umjesani u fightove. Ali ti ljudi imaju m*da i zakazu fight npr 50-50/100-100 sa protivnickim Casualcima, koji su znaci spremni na fight. To je jako posteno i na taj nacin niko neduzan nece nastraditi. Isto tako u tim fightovima ima pravilo recimo da se udara bez ikakvog oruzja i da se ne udara onaj koje na zemlji. Fer i posteno.

Zasto rijetko kad vidimo ovakve zakazane fightove u BiH - a cesto puta divljane na tribinama?
Nije valjde da smo zeljni fighta samo kad se zna da ce se bitka dobiti...
aldin392
CITAT(amirb @ 29.03.2008., 09:03) [snapback]147512[/snapback]
Celik je moj tim,Zenica moj grad.Nazalost nemamo bedeme oko grada da se sprijeci ulazak svoj stoci sa raznih periferija kojima Zenica dodje kao jedini kontakt sa civilizacijom.Zato je apsurdno i maloumno da iko ne do Bog pomisli da je ovo uradio neki Zenicanin.Nazalost,ni ulaz na robijasku tribinu se ne kotrolise,a i vodje tih navijaca vise ne postoje,tako da svaka budala moze se predstaviti kao Robijas i praviti ovakve idiotluke.To nije samo u Zenici tako,to je svuda tako.
Sto naravno ima veze i sa cjelokupnim stanjem u drzavi.Ti delikventi rastu na ulici bez marke u dzepu i ikoga da ih saslusa a kamoli pomogne.Negdje to mora izadji vani,a najjeftinije je na stadionu.Tu ce ih tesko ko kazniti.
Zato molim vas bez prejudiciranih osuda

potpisujem sve sto je komsija napisao!na ovom forumu sma svaki dan evo vec dvije godine, rijetko komntarisem jer ne volim ulaziti u neke rasprave jer sto kazu 'sto ljudi sto cudi'. citam ovih dana sta se sve pise o Zenici i brate puno predrasuda, puno.Komsija Vam je sve fino rekao a i aj cu smao ponoviti, ne mozete suditi na osnovu necega sto s edesilo a nismo bili tu i ne znamo ustvari kako se desilo. ja znam samo da je na stadionu bilo oko 10 ooo zenicana i da nas je barem 9500 hiljada navijalo za nasu lijepu 'krnjavu' BeHa a onih 500 sto je navijalo za Celik to su isti ti momci, tinejdzeri koji prate celik na svim utakmicama i koji su s enagledali svakakvih tekmi u ovoj nasoj bijednoj ligi, nastimaljki, mrznji izmedju gradova itd pa NE BISMO SMJELI GENERALIZOVATI STVARI TEK TAKOO ZENICI!
opet kazem ne znam tacno sta se desilo tom nasem zemljaku iz Kozarca ali ko god da je to uradio zasluzuje kaznu!ma ja ga nhe bih zatvorio u zatvor jer tu mu je mozda ljepse nego kod kuce, ma ja bih ga isto tako ispucao kao sto je i on tog covjeka.....ali opet kazem ne znamo motive i kako se sve odigralo.
Na kraju kazem, celikovac sam u dusi i ljepota mi je cuti robijaske, celikove pjesme, otici i na poneko gostovanje kad posao dozvoli ali brate kad BiH igra zna s eza koga se navija, a to je znalo i 90% zenicana na tekmi u srijedu!
Bujrum svima veceras na tekmu protiv sirokog da navijamo za naseg i vaseg dragi moji celika!sarajevo mi bas i nije drago ali sam zurio kuci da gledam tekme sarajeva u evropi jer to je NAS KLUB BRACO MOJA!
pozdrav svima!
Nucho
CITAT(efteling @ 29.03.2008., 10:15) [snapback]147514[/snapback]
Pokusajte malo neke stvari oko Reprezentacije sagledati i iz drugog ugla. Stadion u Zenici je vec duze vremena trn u oku celnim ljudima u Savezu jer im nikako nije islo na ruku da se tamo igraju utakmice zbog kapaciteta stadiona i naravno materijalne koristi.Danas je poslije svih onih silnih peticija pisama i kritika ipak neka volja navijaca dosla malo na svoje pa su tu i igraci i trener i malo dolazi do konsolidacije u svemu tome.Medjutim to jos uvijek nekom smeta i pokusava baciti ljagu na sam grad Zenicu ,njegove navijace i u prvom redu stvoriti kod ljudi strah i odbojnost za dolazak na utakmice Reprezentacije na Bilino Polje.
Grupica (neznam kako da ih nazovem) koja bi za sto maraka uradila sta pozelis bi lako mogla biti instruirana od nekolicine ljudi koji imaju veliki interes u svemu tome.Zato sam misljenja da bi se policiski organi morali malo dublje pozabaviti tim likovima i traziti korijenje ovih vandalizama jer logika se ovdje iskljucuje totalno,za isti tim navijamo ,a opet smo drugaciji ,po cemu, nidje veze .

Mozda mi nebi (uvijek) trebali ulaziti u neke teorije koje su povezane za razlicite konspiracije, mozda je sve onako kako izgleda na povrsini?
Podgrupa Robijasa (Illegal Crew valjde) su napali navijace BiH iz njima nekim poznatih razloga. Najvjerovatnije su zeljni dokazivanja i imaju neku mrznju prema ostalim navijacima Bosne i Hercegovine.
VelezFC
To je kompleks malih i zaostalih sredina, ubij svakoga ko nije iz naseg sela. Ne kazem da su svi zenicani takvi ali to je za mene jedino objasnjenje zasto napadaju one koji navijaju za istu reprezentaciju.

Slazem se da Ramovica treba pozvati u reprezentaciju.
Ventola
CITAT(BH Fan @ 29.03.2008., 11:43) [snapback]147534[/snapback]
Tu istu Dansku na vrhuncu moci smo mi (Juga) rasuli ko cabar u 2 utakmice u kvalifikacijama. To je uz one masakre sto su se u BiH desili meni najveca tragedija rata i raspada Juge. Ne dadose nama na EP odose Danci mjesto nas i prosetase se. To da je Juga otisla poderala bi sve zivo. Toliko o toj strasnoj Danskoj. Za njih je Juga bila Brazil burazeru.

Da ali mi niti smo Juga, niti smo Brazil, niti je ovo 1992. Pa nisu danci zadnjih 16 godina slavili titulu prvaka i zaj-ebavali se, ljudi ulazu i razvijaju fudbal, ulazu u stadione i terene iako im je klima da Bog sacuva. Pogledaj samo travnjaka na Bilinom polju prosle srijede, lopta skace ko zec po njemu! Misimovicu, Ibricicu koji su prefinjeni tehnicari to ne odgovara, zato i jesu po mnogima bili najlosiji zadnju tekmu.

Zaboravimo sta je bilo prije '92. jer to se vise nigdje ne broji, okrenimo se buducnosti i pokusaju hvatanja prikljucka sa ostatkom planete u svim zivotnim segmentima inace smo donji...
Ventola
CITAT(BH Fan @ 29.03.2008., 12:09) [snapback]147539[/snapback]
Bojim se Ventola da nisi bas u toku procitaj malo dio ove diskusije pa ces vidit sta hocu reci, neko je govorio kako smo mi to ko tukli jednu Dansku koja je "nekad" al fazon "nekad" bila evropski prvak. Onda sam ja reko da to nije ta Danska, da je nama ova mnogo slabija Danska uzela bod kad im je gorilo pod nogama. A ovo sa Jugom sam samo povuko paralelu posto su neki poceli praviti velesilu od Danske. A Jugonostalgicar uopste nisam bio sam djete kad se to sve raspalo tako da veze nemam. Samo znam da smo mogli biti svjetski prvaci da nas nije ebavo mentalitet, ako su hrvati s pola tog kapaciteta 6 godina kasnije mogli bit 3. onda...

Moje izvinjenje ako sam fulio temu.

Ovo drugo sto sam napisao sam mislio vise globalno, vazi za sve nas a ne samo tebe..
ajdin_travnik
CITAT(EmkoSeattle @ 28.03.2008., 22:26) [snapback]147443[/snapback]
sa Bugarima je super. Prava tekma. bice krvi do koljena. O kako ce mi prebiti u sarajevu. Jos cemo im zavali par golova. Samo nemoj u Boliviju pa daj radje Crnu Goru. A sto se tice Crne gore, mi bismo ih nakantali sa jedno 3 komada najmanje.

ja bih ipak za jednu tekmu sa recimo Rusima ili cak Grcima opet ili recimo svica ili austrija???

uuuuhhhh ima da napravimo pokolj biggrin.gif nadaj se da cile do te utakmice izmisli neku tehniku pa da ih preko neta koljes, jer ne vjerujem da ces biti na tekmi...
jaran Memo
CITAT(ajdin_travnik @ 29.03.2008., 14:35) [snapback]147560[/snapback]
uuuuhhhh ima da napravimo pokolj biggrin.gif nadaj se da cile do te utakmice izmisli neku tehniku pa da ih preko neta koljes, jer ne vjerujem da ces biti na tekmi...

Sta da covjek kaze na ovo,ja sam bez rjeci.Primitivno icon_sad.gif
majstor22
Sto se tice Covjeka iz Kozarca, ( a ne momka, kao sto neki kazu) nije vazno ko je to uradio, tj da li neki Zenicanin, ili neko sa sela... Sramota je uopste da se navijaci BiH repke napadaju, a jedno je sigurno, a to je da su to bili navijaci Celika, koji je koliko ja znam iz Zenice... Tako da koliko god neki vikali da zenica nema satim nista, ima itekako... SAd nek budu ljudi i nek se pokazu pravi Zenicani, nek nadju krivice tog napada i nek ih kaznjavaju na najgore moguci nacin... A trebalo bi se i prebaciti repka opet na Kosevo...Jer koliko god nama stadion u Zenici vise odgovara, i koliko god je navijanje bolje, (sam sam bio vise puta u Zenici kad je repka u pitanju), takvo nesto se nesmije desiti... A to da netreba grad ili ostali da pate zbog par huligana, to nevazi, jer tako ti je u drustvu danasnjem... Neispasta jedan sam zbog krivice, vec uvijek svi... Tako je se desilo i engl fudbalu sa zabranom igranja u evropi...Nisu ni oni svi krivi bili, ali je*iga, takav je zakon, i to je jedino rjesenje...

Jedno deset godina da repka negostuje u Zenici...Nek se igra na Kosevu, ili u Mostaru i gdje god, ali u Zenici netreba vise... pa nek se i ti zadnji "takozvani navijaci" pameti nauce...
-----------------------

Sto se tice Svedske...

Ja je brate volim gledati, jer kao sto neko rece, kao ekipa i tim su straha, nesto kao njemci, samo na nizem nivou... Volim onog Wilhelmssona gledati kako igra, vise nego bilo kojeg engleza recimo...Mogu ljudi brate trcati, ajoj...

Sto se tice Holandije... Ni oni vise neigraju taj moderni i lijep fudbal koji su nekada igrali... Fora sa krilima je davno prosla, i to nespada vise medju moderan fudbal, iako ga Holandjani u sve do zadnji klubova jos uvijek igraju,(isto kao i mi Bosanci, kod onas od malena se djeci nekaze igras tu i tu poziciju, vec ti si half, ti 9, ti 7, ti 11, ti dvojka, i djeca moraju znati da je to formacija sa krilima... Koja glupost)... Evo gledajmo Robbena i van Persia... Klasicna, tipicna holandska krila, koja su u Holandiji cijenjena dosta, tj vole ih navijaci... i stvrano su svojom brzinom na pocetku dosta dobro igrali... Dok je van Persie jos se poboljsavao, Robben je stao na nivou koji je imao prije tri cetiri godine... Prodaje se u Chelsea, neigra puno, Real daje 30miliona bezveze, iako povrijedjen pa nije imao priliku, on te pare sigurno nevrijedi, jer je LIMITIRAN igrac, isto kao sva holandska krila u danasnjem fudbalu... Ako ekipa neigra na krila, on nemoze ninakojem drugom mjestu pomoci... I van Persie nije 100bio prva postava u Arsenalu, iako i on se je bi povrijedio... Onda Castelen, nije pravi napadac, niti sredina, neigra u HSV-u puno... Onda Kuyt, igra, ali nije to to... P jos Kalou u Chelsea, iako nije holandjan, ali je tamo ucio fudbal... Nikako da bude prva postava, tj pravi napadac... jer ga vuce na stranu... Et van der Vaart rastura, ali nije cijenjen u holandiji, kao vani, jer je klasicna desetka, a Holandjani to nevole...
Meni iz Holadnije najvise odgovaraju napadaci, ti spicevi... Jer ljudi stvarno znaju zabijati, kao npr van Niestelrooy, ili Huntelaar, kojeg eto ni sam van Basten nevoli, i pored njega, poveo je Huntelaarovu zamjenu Ajaxa, Babela na SP u njem... A babel opet, vise krilo, nego napadac, tako da i u liverpoll-u trazi poziciju, mnekad u spicu, nekad u sredini, ali nijedna pozicija mu neodgovara ono najbolje, jer djete naucilo od malena samo uz liniju i nabace...

Zbog svega toga, Holandjane necijenim bas previse, jer nisu nijednom pomislili da im je ta taktika mozda malo i zaostala...

Brate, dva napadacu su majka... Klasicno 4-4-2, pa ti u toj formaciji postavljaj igrace kako hoces, ha romb, ha na liniji, ha dva vezna, ha klasici spic, pa jedan iz, radi sta hoces...

-----------

malo off topic, al je*biga, nece se cesto desiti icon_smile.gif
ajdin_travnik
jarane Memo ovo je ironicno misljeno! pun mi je vise ku.rac ovog sranja preko neta... sve nesto extra huligani, ko u fazonu bit ce krvi do koljena, pobit cemo ih... a ti misevi kad bi doslo do neke frke prvi bi pobjegli!
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.