Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
SuperUstipak
CITAT(Ventola @ 14.03.2008., 19:25) [snapback]144556[/snapback]
Ja ne vidim u cemu je problem. Zrtvovati na primjer tu prijateljsku tekmu sa Crnom gorom (prekasno je za takvo sto sad s Makedonijom), pozvati 15 najpotencijanijih igraca izvana ili ti ga ovih "je-ba-ca preko Avazovog sporta" koji nas "ucjenjuju", dati im da pokazu sta znaju i tacka. Od njih 15 ako se trojica pokazu kao kapacitet za repke dovoljno bi bilo da se ovaj eksperiment proglasi uspjesnim. A cinjenica da bi smo tim potezom, pored ove trojice, svezali jos 12 mogucih reprezentativaca koji bi mogli procvjetati u buducnosti dodje kao slag na tortu...

nije ovo playstation pasa moj...
slazem se da se trebaju kapirisati, ali tek kad zasluze poziv! oni koji ne zasluzuju poziv netrebaju ga ni dobit - iako ih samo hocemo kapirisat...
valjda je borba vs. saveza bila protiv toga (pozivi za one koji nisu zasluzili, itd)...
Miki
CITAT(SuperUstipak @ 15.03.2008., 02:18) [snapback]144564[/snapback]
slazem se da se trebaju kapirisati, ali tek kad zasluze poziv! oni koji ne zasluzuju poziv netrebaju ga ni dobit - iako ih samo hocemo kapirisat...
valjda je borba vs. saveza bila protiv toga (pozivi za one koji nisu zasluzili, itd)...

U ovom slucaju se radi o talentima (mladim momcima,) a ne potpunim fudbalskim antitalentima koji su prolazili kroz repku u svojim dobrim godinama. E zbog toga se borilo protiv saveza.
ori
I ne poziva te igrace vise Pasalic ili kojekavi menadzeri. Sad poziv dobijaju od strucnog staba kojem vjerujemo. Ja sam to isto naveo ranije, bilo neka sljedeca prijateljska ili turnir u Japanu sto se spominje. Pozvati sve potencijalne na provjeru, idealna bi prilika bio turnir. Oni se registruju za nas pa ako se neko pokaze odmah, odlicno, ako ne preaticemo vas, ali znamo da nam ih niko nece uzeti. Nema potrebe provjeravati igrace koji su vec reprezentativci. Zrtvovati jedan turnir u Japanu ili sljedecu prijateljsku ne bi nam nista znacilo a dalo bi nam puno siri krug mladih igraca za buducnost. Koji se ne odazovu na taku neku akciju, zaboraviti na njih pa da su taman Ronaldo. Potencijalni za probu i kaparisanje obavezno: Pjanic, N.Subotic, D.Vrancic, Tahirovic, Englez, i sve ostale talente, ne mogu se sad sjetiti. Primjer Spanije, pozvali Krkica samo da bi ga kaparisali. Ne zovu se isluzeni igraci da bi se prodali nego mladi talenti da ih drugi ne uzmu. NAMA SVE TREBA NACRTATI, NADAM SE DA BOLA I KODRO TO I PLANIRAJU, NE HODAJU ONI PO EVROPI MAKAR BEZ VEZE DA IM GUSCA VIDI PUTA. PA NISU BOLA I KODRO KAO ALKOHOLA I DRUSTVO. rolleyes.gif
jaran Memo
CITAT(ori @ 15.03.2008., 05:54) [snapback]144566[/snapback]
I ne poziva te igrace vise Pasalic ili kojekavi menadzeri. Sad poziv dobijaju od strucnog staba kojem vjerujemo. Ja sam to isto naveo ranije, bilo neka sljedeca prijateljska ili turnir u Japanu sto se spominje. Pozvati sve potencijalne na provjeru, idealna bi prilika bio turnir. Oni se registruju za nas pa ako se neko pokaze odmah, odlicno, ako ne preaticemo vas, ali znamo da nam ih niko nece uzeti. Nema potrebe provjeravati igrace koji su vec reprezentativci. Zrtvovati jedan turnir u Japanu ili sljedecu prijateljsku ne bi nam nista znacilo a dalo bi nam puno siri krug mladih igraca za buducnost. Koji se ne odazovu na taku neku akciju, zaboraviti na njih pa da su taman Ronaldo. Potencijalni za probu i kaparisanje obavezno: Pjanic, N.Subotic, D.Vrancic, Tahirovic, Englez, i sve ostale talente, ne mogu se sad sjetiti. Primjer Spanije, pozvali Krkica samo da bi ga kaparisali. Ne zovu se isluzeni igraci da bi se prodali nego mladi talenti da ih drugi ne uzmu. NAMA SVE TREBA NACRTATI, NADAM SE DA BOLA I KODRO TO I PLANIRAJU, NE HODAJU ONI PO EVROPI MAKAR BEZ VEZE DA IM GUSCA VIDI PUTA. PA NISU BOLA I KODRO KAO ALKOHOLA I DRUSTVO. rolleyes.gif

U neku ruku si u pravu al isto nam je potrebna pobjeda da bi se napravila pozitivna atmosfera. Nasem narodu ne treba puno pa da posumnja u kodrine kvalitete bar ja mislim da sad nije vrijeme za isprobavanje
Zizou
CITAT(mahic @ 14.03.2008., 20:55) [snapback]144535[/snapback]
problem je u tome sto mi nemamo brze napadace, a ni bekovi nam nisu bas "eustahije brzic"... ja sam za to da u veznom redu sa strane krenemo sa Salihovicem, Ibricicem, (Maletica, cak i Vladavica koristiti kao zamjene - iako Vladavica ne mogu smisliti)... Misimovica kao ofanizivnog veznog, te onda zadnjih 25-30 minuta da odigra Barbarez na njegovom mjestu. Grlica bi isto uveo tako u drugom polu-vremenu.

jarane al ibricic nije ni on najbrzi smile.gif
a sta se tice maletica ... pusti kraj covjek nema pojma jes da je brz al to je jedino inace nema pojma
isti slucaj ko onaj batrolovic ..
a ko bi jos sa strane mogo igrati je pjanic
i koga smo skroz zaboravli edin pehlic igrac kaunusa neznam sto niko neprati njegove igre wacko.gif
Ventola
CITAT(Istok @ 15.03.2008., 01:53) [snapback]144563[/snapback]
Kako objasniti Dzeki zasto je on morao igrati za U21 ili kako sutra reci Pjanicu da je mozda potrebniji u mladoj reprezentaciji? Kako ne obezvrijediti u potpunosti nastupanje za U21 Bosne? Braniti taj princip je bitnije nego nekoliko osrednjih imena a princip bih prije svega branio zbog onih koji bezuslovno vec nastupaju za nasu reprezentaciju.

Buraz, prijateljska ili pripremna tekma sluzi upravo za ovakve stvari, da kroz to okupljanje upoznas igrace i da vidis da li je doticni dovoljno zreo da igra za A-tim. Ne vjerujem bas da bi Dzeki nesto plaho smetalo da igra sa igracima koji danas igraju u Interu, AZ, Grasshopersu ili Cirihu. Sto se tice "bezuslovnog nastupanja za nasu reprezentaciju", znas vrlo dobro isto kao i ja da je jako jako mali broj takvih sto tako rade i razmisljaju, pogotovo ovi iz Muzurove repke ali necemo sada o tom dijelu nase ruzne proslosti..

Superustipak>Poredjenje ovog poteza sa potezima koje vuklo nekadasnje predsjednistvo je van svake pameti, pa valjda je upravo tvrdoglavost i neznanje bivseg predsjednistva nas kostalo velikog broja igraca koji bi nam danas i te kako valjali.

Danas su Kodro i Bolic ti koji odredjuju ko ce igrati i ja im vjerujem jer su, za razliku od dosadasnjih selektora, ljudi 21. vijeka..
bosanac_dino
CITAT(SuperUstipak @ 15.03.2008., 02:18) [snapback]144564[/snapback]

pa eto tako je bio i ######som kofol slab igra u svedskoj ligi blablabla , i eto svi vidimo staje postalo od njega ;)

treba sviju pozvat , neka odigraju makar jedan minut , i eto nema probljema :P
Istok
CITAT(Ventola @ 15.03.2008., 11:56) [snapback]144576[/snapback]
Danas su Kodro i Bolic ti koji odredjuju ko ce igrati i ja im vjerujem jer su, za razliku od dosadasnjih selektora, ljudi 21. vijeka..

Vjerujem im i ja, bas zbog toga sto kazu da se nece preko novina dolaziti u reprezentaciju. Samo je problem ako se non stop bude pravio pritisak na njih od strane novinara i javnosti zbog ovih ili onih igraca. Oni biraju tim i valjda znaju ko im treba i koji su kriteriji za poziv.

Nevezano direktno za temu ali treba posteno reci da je i Muzurovic je pozivao nove igrace i po tom pitanju nije imao greske. Kod njega su bili svi koje smo i ocekivali izuzev potpisnika pisma. Njegov problem je bio uticaj Pasalica i odnos prema igracima potpisnicima.

Jos nesto, ja ne mislim da smo ista izgubili nepozivanjem Interovog Zlatana u reprezentaciju (niti su Svedjani previse dobili, s obzirom na njegovo ponasanje i kako izgleda igra njihove reprezentacije s njim i bez njega) i ja ga sad ne bih zamijenio za Rahimica npr. Za nas puno vise znaci Barbarez nego sto bi taj igrac ikad znacio da je slucajno zaigrao za nas. Meni je izuzetno drago da se zavrsilo upravo onako kako se i zavrsilo. Red je da covjek igra za reprezentaciju do koje mu je vise stalo a vise mu je stalo do Svedske cim je od njih ocekivao poziv u U21 a od Bosne je trazio A selekciju.

"bolje da jedan lav predvodi sto miseva, nego da jedan mis predvodi sto lavova", u istinitost ovog sam se uvjerio toliko puta u zivotu, pogotovo u periodu 92'- 95'. Mozda nema direktne veze sa pricom ali ima indirektne.
jaran Memo
Trebamo napokon poceti pobjedivati treba se atmosfera napraviti treba se pokazati nasim mladim talentima da ide sve bolje i da su tu pravi ljudi koji vode reprezentaciju ovo sto se dosada kod nas desavalo to stvarno nema nigdje i ko ce da igra za nas kad znaju da kod ne igraju najbolji da se tu namjesta i da u savezu samo lopovi mislim da trebamo mi navijac a ko bog da u zenici napraviti pravi stimung da se manimo vise ti parola protiv saveza da budemo uz nase
Ventola
CITAT(jaran Memo @ 15.03.2008., 13:57) [snapback]144580[/snapback]
Trebamo napokon poceti pobjedivati treba se atmosfera napraviti treba se pokazati nasim mladim talentima da ide sve bolje i da su tu pravi ljudi koji vode reprezentaciju ovo sto se dosada kod nas desavalo to stvarno nema nigdje i ko ce da igra za nas kad znaju da kod ne igraju najbolji da se tu namjesta i da u savezu samo lopovi mislim da trebamo mi navijac a ko bog da u zenici napraviti pravi stimung da se manimo vise ti parola protiv saveza da budemo uz nase

Ja bih ovim tekstom da stavimo tacku na ovu temu... biggrin.gif
jaran Memo
CITAT(jaran Memo @ 15.03.2008., 13:57) [snapback]144580[/snapback]
Trebamo napokon poceti pobjedivati,treba se atmosfera napraviti treba se pokazati nasim mladim talentima da ide sve bolje i da su tu pravi ljudi koji vode reprezentaciju. Ovo sto se dosada kod nas desavalo to stvarno nema nigdje.I ko ce da igra za nas kad znaju da kod ne igraju najbolji da se tu namjesta i da u savezu samo lopovi. Mislim da trebamo mi navijac, a ko bog da u zenici napraviti pravi stimung da se manimo vise ti parola protiv saveza da budemo uz nase

stavio sam itacke i zareze za VENTOLU nazdravimo.gif
Ventola
CITAT(jaran Memo @ 15.03.2008., 17:05) [snapback]144630[/snapback]

Hvala brate! Zivio!
bandit
CITAT(jaran Memo @ 15.03.2008., 17:05) [snapback]144630[/snapback]

Vidis ti, moj jarane Memo, kakav je samo vakat dos'o ... ne moze coj'k ni dusu razgalit' na forumu a da mu se ne gleda u tu gramatiku ... ma ko je samo izmisli da mu ja .... nazdravimo.gif
jaran Memo
CITAT(bandit @ 15.03.2008., 17:57) [snapback]144658[/snapback]
Vidis ti, moj jarane Memo, kakav je samo vakat dos'o ... ne moze coj'k ni dusu razgalit' na forumu a da mu se ne gleda u tu gramatiku ... ma ko je samo izmisli da mu ja .... nazdravimo.gif

do sad sam piso ovako kako znam ali od kad me ovaj VENTOLA upozori sad mi treba 1 sat dok god ne prokontolisem da nemam gresaka i onda nisam siguran da je tacno.TAcka " jeli valja"
Miki
CITAT(jaran Memo @ 15.03.2008., 18:47) [snapback]144684[/snapback]
do sad sam piso ovako kako znam ali od kad me ovaj VENTOLA upozori sad mi treba 1 sat dok god ne prokontolisem da nemam gresaka i onda nisam siguran da je tacno.TAcka " jeli valja"

Haj onda ti halalimo sto se tice gramatike biggrin.gif
jaran Memo
CITAT(Miki @ 15.03.2008., 19:01) [snapback]144688[/snapback]
Haj onda ti halalimo sto se tice gramatike biggrin.gif

hvala
Ventola
CITAT(jaran Memo @ 15.03.2008., 18:47) [snapback]144684[/snapback]

Ma jarane, vrijedi ti ovaj nick zlata! Tebi, jarane, halalim sve i ovim obecavam da se necu vise tako ophoditi kontra tebe. MoRel'?
BrcanskaMalta
CITAT(goliath @ 15.03.2008., 12:00) [snapback]144661[/snapback]
Hehehe.. Hajde zivjeli!! nazdravimo.gif nazdravimo.gif nazdravimo.gif

al se pije, al se pije, ko da je danas St. Patrick's day... u j.ebote, pa i jeste taj Sveti Patrik danas. ;) hahah.
BrcanskaMalta
CITAT(12345 @ 15.03.2008., 18:29) [snapback]144762[/snapback]
Bosna

evo vide sto sam ja napravio!!!!!!!!!!!!!!!!

Kvalitet nije najbolji jarane, ali najvaznije je da si se ti potrudio i za to SVAKA CAST! Moram ti cestitati prije nego sto nasa raja pocne sa primjedbama. icon_smile.gif

Bitno je to sto ti volis BiH, i svako na svoj nacin to pokaze.

bandit
CITAT(12345 @ 16.03.2008., 00:39) [snapback]144769[/snapback]
kako vi morete take slike prviti? moretel meni reci ili dati jedan link?

Naravno da 'more' ... ako obecas da ces odsad vikat' moze ..... icon_wink.gif
BrcanskaMalta
CITAT(12345 @ 15.03.2008., 18:39) [snapback]144769[/snapback]
kako vi morete take slike prviti? moretel meni reci ili dati jedan link?

forumas pod imenom "goliath" ce ti objasniti sigurno.
makdoric01
CITAT(Elmar @ 16.03.2008., 17:12) [snapback]144869[/snapback]
Hasan defenetivno nece biti pozvan.

Potpisujem.

Barbarez mozda.
Istok
Znaci Kodro zove samo 18 igraca. Mislim da je bolje tako, manje nezadovoljnika jer ce svi dobiti sansu.

Hasagic, Berberovic, Spahic, Papac, Nadarevic; Rahimic, Grlic, Maletic, Ibricic, Misimovic; Dzeko, Muslimovic, mislim da je ovih dvanest sigurno na spisku.

Vjerujem da ce jos od odbrambenih pozvati Merzica (ili se mozda odluci za Muharemovica ili Jahica), Bajica (ili Radeljica), od veznih Salihovica i Vladavica i jos jednog napadaca Ibisevica, Custovica ili Skoru. Bit ce jos jedan golman i to bi bilo osamnest igraca.

Jesam li zaboravio nekog sigurnog kandidata? Mozda i Krunic ima sanse da dobije poziv umjesto nekog od veznih.
novoime
interesantno je da ase spominje skoro, 6 golova, a ne spominje terkes, 13 golova u hrvatskoj.
i da se bajicu,berberovicu, pa i nadarevicu daje prednost nad jahicem, koji mje, pored spahe i papca, objektivno nas ponajbolji defanzivac.
Istok
CITAT(novoime @ 16.03.2008., 19:03) [snapback]144899[/snapback]
interesantno je da ase spominje skoro, 6 golova, a ne spominje terkes, 13 golova u hrvatskoj.
i da se bajicu,berberovicu, pa i nadarevicu daje prednost nad jahicem, koji mje, pored spahe i papca, objektivno nas ponajbolji defanzivac.

Ja ne govorim koga bih ja volio da vidim sutra na spisku vec su ovo pretpostavke o Kodrinim rezonima.

Usput Jahic u Grckoj igra defanzivnog veznog, kako smo mogli cuti ovdje na forumu + od Nadarevica nije bio bolji nikad, moje misljenje. Sto se Skore tice, njega je vodio u Japan pa zato pretpostavljam da je kandidat.
novoime
CITAT(Istok @ 16.03.2008., 19:07) [snapback]144900[/snapback]
Ja ne govorim koga bih ja volio da vidim sutra na spisku vec su ovo pretpostavke o Kodrinim rezonima. Usput Jahic u Grckoj igra defanzivnog veznog, kako smo mogli cuti ovdje na forumu + od Nadarevica nije bio bolji nikad, moje misljenje.

post se odnosi na generalno raspolozenje forumasa, ne samo na tvoj post..
sto se tice jahica , frajer igra sve. bio je i najbolji napadac PL, u grckoj igra sve defanzivne pozicije ali je uglavnom def. vezni ili stoper. sta reci, i po ligi i po timu i po minutazi je ispred konkurencije.
nemam jneke licne razloge da ga podrzavam, usput i ja sam pitar, jednostavno je dobar igrac.
BrcanskaMalta
CITAT(Istok @ 16.03.2008., 12:54) [snapback]144896[/snapback]
Znaci Kodro zove samo 18 igraca. Mislim da je bolje tako, manje nezadovoljnika jer ce svi dobiti sansu.
Hasagic, Berberovic, Spahic, Papac, Nadarevic; Rahimic, Grlic, Maletic, Ibricic, Misimovic; Dzeko, Muslimovic, mislim da je ovih dvanest sigurno na spisku.

Vjerujem da ce jos od odbrambenih pozvati Merzica (ili se mozda odluci za Muharemovica ili Jahica), Bajica (ili Radeljica), od veznih Salihovica i Vladavica i jos jednog napadaca Ibisevica, Custovica ili Skoru. Bit ce jos jedan golman i to bi bilo osamnest igraca.

Jesam li zaboravio nekog sigurnog kandidata? Mozda i Krunic ima sanse da dobije poziv umjesto nekog od veznih.

Vladavic je rekao da je dobio poziv od Kodre za utakmicu protiv Makedonije, tako da je on 13-ti. Vjerujem da ce Kodro pozvati Radeljica, Salihovica, i Tolju. Tu je onda sigurnih 16 igraca.

Ja se nadam da ce Jahic i Krunic, ili Jahic i Custovic biti ta dva preostala igraca koji ce biti pozvani.

Istok
CITAT(novoime @ 16.03.2008., 19:14) [snapback]144901[/snapback]
nemam jneke licne razloge da ga podrzavam, usput i ja sam pitar, jednostavno je dobar igrac.

Ne govorim ja za Nadarevica zato sto sam Pitar, vec sto mislim da je jedan od najboljih stopera koji prosao kroz PL. Obicno ga potcjenjuju zbog kluba i lige u kojoj igra. Recimo on i Papac su bili tandem iz U21, generacija su, igrali su u isto vrijeme u PL i Papac je uvijek bio bolji, zato je i dogurao do Rendzersa ali izuzev Papca jedino se jos Jahic, Vidic i Trivunovic mogu nositi sa Nadarevicem kad pricamo o stoperu. Pandza je bio na dobrom putu ali imao je taj peh sa Hajdukom. Vidic je isto pehali jer ostade u PL. Nadarevicu je mana da je malo tanji u igri sa loptom, tu bi vjerovatno Jahic imao prednost.
ermin-jaran
Istok krv nije voda.... biggrin.gif

Salim se Nadarevic ima mjesto u repci i mislim da bi bio dobar par sa Spahom....uz Papca kandidat je i Pandza
alemko
po cemu je to pandza kandidat?
igraca forsirati koji nece igrati do slijedece sezone je suludo! svaka cast momku na dosada pokazanom, kako u mladoj tako i u a-selekciji, ali za mene on nema mjesta ni na sirem spisku reprezentacije sve dok ne bude igrao u klubu. nadarevic, vule i jahic igraju standardno u klubovima, cak se mogu bajic i radeljic navesti.
limeni
vozdra raja,zna li neko u koliko sati pocinje tekma protiv makedonije?
ermin-jaran
CITAT(alemko @ 16.03.2008., 20:22) [snapback]144913[/snapback]
po cemu je to pandza kandidat?
igraca forsirati koji nece igrati do slijedece sezone je suludo! svaka cast momku na dosada pokazanom, kako u mladoj tako i u a-selekciji, ali za mene on nema mjesta ni na sirem spisku reprezentacije sve dok ne bude igrao u klubu. nadarevic, vule i jahic igraju standardno u klubovima, cak se mogu bajic i radeljic navesti.

Uredu nece igrati do slijedece sezone ali kvalifikacije pocinju od slijedece sezone tj.u septembru tako da u slucaju da promjeni sredinu u sto ne sumnjam s obzirom
na kvalitet koji posjeduje i te kako je kandidat i ne samo to vec nasa buducnost ...
ermin-jaran
Ekskluzivno za BHFanaticos.com: Nathan Ellington, centarfor Watforda i potencijalni reprezentativac BiH

Surfanje po internetu je samo uzaludno trosenje vremena, kazu vecinom nasi stari ljudi a i dobar broj mladjih zaboravljajuci pritom cinjenice da su studenti na Haitiju putem interneta pokrenuli revoluciju koja je rezultirala kompletnom smjenom rezima u ovoj karibijskoj zemlji te da oni najsposobniji surferi zaradjuju milione na prodaji, kupovini, kocki, reklami i ko zna na cemu sve ne.

Kako doci do Nathana Ellingtona je bilo pitanje na koje nam je odgovor stigao iz daleke Finske (Hvala Azy!). Tako nam se pruzila jedinstvena prilika da stupimo u kontakt sa tamnoputim napadacem Watforda koji je preko noci postao glavna tema na jutarnjim kaficama i sportskim forumima. Mnogi od nas su se zapitali ko je taj lik sto odjednom hoce da igra za Bosnu a na celu mu pise da nije Bosnjo niti neka druga balkanska sorta. Ovim intervjuem se nadamo da cemo ga uspjeti predstaviti onima kojih se BeHa repka najvise i tice jer oni su to sto su uz tu repku bili "gdje god, kad god"..

Poceli smo intervju sa dosta sumnje a zavrsili ga sa dosta smijeha jer Nathan nam se predstavio kao otvorena i vesela osoba uvijek spremna na salu.

BHF.com: Nathane, otkud to da si zainteresovan da nastupis za Bosnu i Hercegovinu?
N.E.: Prosle godine sam imao priliku da posjetim rodbinu moje supruge u Tuzli i moram vam priznati da sam ostao zadivljen ljepotama Bosne i Hercegovine koje su, unatoc ratu, zaista zadivljujuce a najvise me je odusevila bosanska kuhinja. Desilo mi se i to da su me neki ljudi prepoznali dole i to me prijatno iznenadilo, nisam bas ocekivao da Bosanci i Hercegovci prate engleski fudbal izuzev Premiershipa.
Porodica moje supruge mi je predlozila da pokusam vidjeti da li bih mogao zaigrati za nacionalni tim te da stupim u kontakt sa Nogometnim savezom da vidim da li postoji kakva zakonska prepreka oko mog eventualnog angazmana za BiH. Rekli su mi "zasto ne, bilo bi to dobro i za tebe i za reprezentaciju". Cinjenica da je moj sin polu-Bosanac i da vec odlicno govori Bosanski jezik te moja zelja da on ne izgubi svoj nacionalni identitet me je jos vise ponukala da se odlucim na ovaj potez. Naravno, selektori su tu da ocijene da li sam dovoljno kvalitetan da igram za BiH..

BHF.com: Da li si do sad pratio reprezentaciju BiH?
N.E.: Jedinu utakmicu koju sam gledao je bila ona sa Maltom (pobjeda 1-0). Dobro su odigrali tu utakmicu mada im je, cini mi se, falilo dosta igraca. Od igraca znam za ove malo poznatije sto igraju u Njemackoj i Italiji..

BHF.com: Englez Jamajkanskog porijekla. Da li si ikad razmisljao da igras za Jamajku?
N.E.: Rodjen sam u Bradfordu (Engleska), moji roditelji su takodjer rodjeni u Engleskoj. Moja baka sa mamine strane je rodjena na Jamajci a baka sa oceve strane u Dominikanskoj republici. Imao sam zelju da igram za Englesku medjutim nisam dovoljno dugo igrao u Premiershipu da ih se nametnuo selektorima "Gordon albiona". Iz NS-a Jamajke me nije niko nikad zvao..

BHF.com: Iako je misljenje navijaca o tebi dosta podjeljeno moramo priznati da je vecinu nas odusevilo ono sto smo imali priliku vidjeti na Youtube-u. Da li je realno ocekivati da iste "carolije" gledamo protiv Spanije, Turske i Belgije u nacionalnom dresu BiH?
N.E.: Vjerujem u sebe i ne opterecujem se previse oko toga ko je protivnik, uvijek pokusavam da igram svoju igru. Kao i svaki drugi igrac, najbolji sam kada igram redovno ali iako sam ove sezone pocinjao utakmice na klupi mislim da sam danas dosta bolji igrac nego sto sam bio prije.

BHF.com: Zlatan Muslimovic, Edin Dzeko i vjerovatno Sergej Barbarez su neki od igraca sa kojima bi konkurisao za mjestu u prvih jedanaest u reprezentaciji. Da li znas ko su i kakvo je tvoje misljenje o njima?
N.E.: Sve trojica su strasni tehnicari i golgeteri a Sergej je ocigledno pravi vodja na terenu, i to je vjerovatno razlog zasto sve trojica igraju u velikim timovima. Svjestan da ce biti tesko izboriti mjesto pored njih trojice ali uvjeren sam da mogu biti "back-up"-alternativa. Sto siri izbor to bolje za ekipu..

BHF.com: Nama u Bosni i Hercegovini se ne desava svaki dan da jedan igrac tvog kalibra manje-vise pokuca na vrata i kaze da zeli da igra za nas. Najcesce se desava upravo obrnuto. Imali smo masu problema sa nasim NS-om i jos uvijek ih imamo. Da li si cuo ista o tome?
N.E.: Nisam upucen u ta desavanja sa NS-om ali zamolio bih te da me malo detaljnije informises..

BHF.com: Da li znas ko je Ahmed Pasalic i da li si imao ikakav kontakt sa tim "gospodinom"?
N.E.: Upravo sam saznao ko je. Bio je direktor reprezentacije BiH, zar ne? Nisam nikad s njim bio u kontaktu..

BHF.com: Nas zaista zanima kako si dosao u kontakt sa novinarom Sabahudinom Topalbecirevicem. On bas i nije poznat po odlicnim novinarskim "story-ima" tako da smo svi ostali zapanjeni kada smo od njega culi ovu odlicnu vijest oko tvog eventualnog angazmana..
N.E.: Baho je saznao da sam zagrijan da igram za reprezentaciju i kontaktirao me i pitao me za intervju na koji sam pristao..

BHF.com: Nathane, za kraj, nekoliko pitanja da vidimo "koliki si Bosanac". Svaki odgovor se boduje..
Pitanje broj jedan: Da li si ikad jeo cevape i ako jesi da li si ih jeo s lukom ili bez?
N.E.: Moja punica i moja svastika su mi uvijek probijale glavu pricom o cevapima tako da kad sam prosle godine bio dole u BiH imao sam priliku da ih probam i odusevio sam se. Naprosto sam se "davio" cevapima. Naravno, s lukom! Ne mogu se sjetiti koji su mi cevapi bili bolji, Sarajevski ili Tuzlanski.
(1 bod za cevape, 1 za luk i 1 za ovo "davio")

BHF.com: Da li te je ikad zaustavila policija dok si bio u Bosni i ako jeste, da li si morao "izvaliti cenera" da te ne peglaju?
N.E.: Nije me nikad zaustavila policija dole.
(Bosanac koji nikad nije morao potplatiti drota? Takvi ne postoje. 0 bodova.)

BHF.com: Da li si gledao film "Nicija zemlja", BeHa film nagradjen Oskarom?
N.E.: Gledao sam Niciju zemlju. Imam i dvd kuci..
(Nema price, 2 boda)

BHF.com: Da li znas sta znaci rijec "nafaka"?
N.E.: Ne.
(Veliki je broj nas koji ne znamo definisati rijec "Nafaka". Pola boda za Nathana)

BHF.com: A uzrecica "Jebi ga"?
N.E.: Ne znam tacno ali mora da je neka psovka. Ili?
(Moze i za ovo pola boda)

BHF.com: Da li vozis "Golfa"?
N.E.: (smijeh) Ne vozim ali sam dole u Bosni vidio masu crvenih golfova!
(Moze i za ovo bod)

7 bodova od mogucih 10. Na zalost, ovo je vise od dobrog dijela naseg naroda u ino-zemljama cija djeca ne znaju ni za Niciju zemlju ni za cevape.

Bilo kako bilo, do selektora Kodre i njegovog pomocnika Bolica je da li ce ga zvati u reprezentaciju a mi, obicni Bosanci i Hercegovci, mu mozemo pozeliti samo jedno:

DOBRO NAM DOSAO, TUZLANSKI ZETE!

U saradnji sa samofudbal.blog.ba...

P.S. Nathan je vec posjetio nas sajt i uputio nam je malu kritiku, rekao je da se on ne zove Nathan Robert Ellington nego samo Nathan Ellington...

preuzeto sa BHFanaticosi.com....nadam se da Ventola i kompanija nece imati nista protiv

PS evo price avazu....
Ventola
CITAT(12345 @ 16.03.2008., 22:09) [snapback]144929[/snapback]
a ko prenosi

..zlo ne misli?
legionar
CITAT(12345 @ 16.03.2008., 22:09) [snapback]144929[/snapback]
a ko prenosi

ako imalo gledas sport onda bi trebao znati ko prenosi domaće utakmice a ko utakmice u gostima... U praksi je da prava za domaće utakmice odkupljuje nacionalna telezivija znači (BHRT) a za ove druge je odvisno od komercialnog interesa TV kuća... tako ti je to nekako uvjek tako!!
banjalucanin
Ne poznajem sitiaciju u folk muzici,pa me interesuje jeli Elvir jos pjevac ili se vratio na lijevo krilo?Ima li gdje onog Baljica...Nije ni on toliko ostario..... respekt.gif Balja je bio pravo dobar.......
ermin-jaran
CITAT(Ventola @ 16.03.2008., 22:22) [snapback]144931[/snapback]
..zlo ne misli?

Kako ko...!
Eborg
CITAT(ermin-jaran @ 16.03.2008., 21:05) [snapback]144925[/snapback]
DOBRO NAM DOSAO, TUZLANSKI ZETE!

bosna.gif
Eborg
Navodno gleda da sredi drzhavljanstvo...

Ja bih ga rado vidio u BH dresu...
abab
CITAT(member22 @ 28.03.2008., 01:07) [snapback]147271[/snapback]
ja mislim da je ovaj 4-4-2 sastav sto Kodro i Bola hoce:
----------------------Hasagic---------------------

Jahic-------Nadarevic----Spahic ©-----Papac

----------------------Rahimic--------------------

Pjanic--------------------------------Bajramovic

--------------------Misimovic--------------------

-----------Dzeko-----------Muslimovic---------
za prijateljsku tekmu u Maju, jedinu zamjenu u tom sastavu sto bi ja napravio je Hasagic OUT Buric IN (da vidimo sta imamo u Buric-u, i da pokazemo igracima i pogotovo Hasagicu da naka tekma ko njegova protiv Makedonije se ne smije desit)

I ja mislim da Kodro hoce ovako nesto. Samo mislim da bi Zlatan isao na desnu stranu, a Salihovic na lijevu. Pjanic bi na klupu. Jeste Pjanic veliki talenat ali nije on jos zreo za prvog sastava. Salihovic ima vise iskustva i sa svojim asistencijama i sutevima moze mnogo doprinijeti igri reprezentacije. Pjanic bi trebao imati ulogu nekakvog dzokera u sredini. Kada ne ide tada bi trebao Pjanic uskociti. Mislim da je Pjanic u istoj situaciji kao i Rakitic kod Hrvata prije pola godine. Igrac sa klupe koji moze da odluci utakmicu..
Mili
malo je cudno, otkad Bajramovic igra krilo????

-------------------------------HASAGIC-----------------------------

-----------JAHIC - NADAREVIC - SPAHIC - PAPAC---------------

------------------BAJRAMOVIC --- RAHIMIC ----------------------

????????????-------------------------------------------SALIHOVIC

------------------BARBAREZ (DZEKO)-----------------------------

--------------------------------------------MUSLIMOVIC-----------
abab
[quote name='member22' post='147271' date='28.03.2008., 01:07']ja mislim da je ovaj 4-4-2 sastav sto Kodro i Bola hoce:
----------------------Hasagic---------------------

Jahic-------Nadarevic----Spahic ©-----Papac

----------------------Rahimic--------------------

Pjanic--------------------------------Bajramovic

--------------------Misimovic--------------------

-----------Dzeko-----------Muslimovic---------

Pa on igra na strani u rombu kada igra za Salke. I u repci je igrao cesto na strani.
tarik_pasa
CITAT(goliath @ 28.03.2008., 11:25) [snapback]147297[/snapback]
Bolivija u maju hoće utakmicu sa BiH

Kako ekskluzivno saznaje ######, prijateljsku utakmicu sa našom fudbalskom reprezentacijom u maju želi igrati Bolivija.
Ponudu u NS/FS BiH dostavili su u srijedu, putem jedne od menadžerskih agencija iz Grčke, ali iz našeg saveza i reprezentacije još im nisu odgovorili na upit bez ikakvih uslova. Naime, Bolivija, trenutno najlošije rangirana selekcija Južne Amerike (10) i 99. na FIFA rang - listi hoće da igra protiv BiH 24. ili 28. maja na svom terenu u La Pazu, a pristaju i na gostovanje u Sarajevu. Utakmica sa nama poslužila bi im kao generalna proba za nastavak kvalifikacija za SP u Južnoameričkoj zoni, jer se 16. juna sastaju sa Čileom, a tri dana kasnije igraju protiv Paragvaja. Poslije četiri odigrane utakmice daleko su od plasmana na šampionat u Južnoj Africi. Imaju samo bod, zadnji su, deseti na tabeli (remizirali u La Pazu sa Kolumbijom 0:0, a izgubili na svim gotovanjima: Urugvaj 0:5, Agrentina 0:3, Venecuela 3:5). Ipak, ranije su bili mnogo uspješniji. Osvajači su Coppa Americe davne 1963. godine, a 1997. bili su čak 24. na FIFA rang - listi. Posljdnji put učestvovali su na SP u Americi 1994., a igrali su i na Mundijalima 1930. i 1950. godine. No, u usponu su forme, što govori i njihova pobjeda u prijateljskom ogledu na gostovanju u Puerto La Cruzu, u srijedu nad Venecuelom - 1:0.

«Čekamo da selektor Meho Kodro i njegovu suradnici u stručnom stožeru konačno odluče sa kojoj selekcijom žele da igraju u petom mjesecu», kaže Iljo Dominković, predsjednik NS/FS BiH.

Fudbalska A reprezentacije BiH nakon remija u srijedu sa Makedonijom (2:2), jedan je od rijetkih nacionalnih timova u Evropi koji ne zna ko je njegov naredni protivnik?!

«Tražili smo da se sastanemo sa nekoliko reprezentacija učesnica Europskog prvenstva u Austriji i Švicarskoj. U prvim ponudama dobili smo odbijenica, ali urgencije smo poslali na adrese još nekih saveza. O imenima njihovih država ne bi sada govorio, jer naš stručni stožer još se nije izjasnio sa kim žele da igramo, i kada? Može se desiti da opet propustimo UEFA termin za odigravanje prijateljskih utakmica što bi moglo biti veoma loše za našu reprezentaciju koja se želi uigrati do septembra i kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Zato Kodro i ostali moraju što prije reći hoćemo da igramo tada, i izraziti želju za eventualnim protivnikom, pa da vidimo šta se može pod hitno učiniti», tvrdi Dominković.

Još ranije ponudu za odigravanjem prijateljskog meča krajem maja sa BiH, u Sarajevo su poslali i Crnogorci. Pitanje je koliko bi bilo dobro igrati sa njima, zbog mogućih incidenata na tribinama, česte pojava kada se sastaju reprezentacije sa trusnog balkanskog tla. I drugo, Crna Gora je pomela Norvešku u srijedu (3:1), pa bi mogla i nas, ako bi ponovo Kodro i društvo zbog eventualnih povreda i otkaza bili lišeni usluga ponajboljih igrača... U svakom slučaju, ukoliko trebamo igrati, ma u kojem sastavu, pa i izgubiti, bolje od Bolivije, nego Crne Gore, jer porazi od susjeda uvijek bole više od ostalih!

Prema posljednjim, našim sinoćnjim saznanjima, Predsjedništvo NS/FS BiH i stručni štab A reprezentacije trebali bi danas sjesti za «pregovarački stol» i dogovoriti strategiju za ugovaranje naredne, ali i ostalih kontrolnih utakmica u ovoj godini.

" U svakom slucaju,ukoliko trebamo igrati........"
Ma ne trebamo igrat,sto cemo igrat tumbleweed.gif
"ma u kojem sastavu,pa i izgubiti.."
Znaci sve osim poraza,je uspjeh pa makar i protiv trube Bolivije......

KO JE AUTOR OVOG TESKTA???????????
Adibeg
Nisam siguran ali mislim da Bolivija igra svoje meceve u tom La Pazu na neznam ni ja kojoj nadmorskoj visini (nemes dihat rolleyes.gif ),
tako da kod kuce dobiju skoro sve utakmice cak i Brazil i Argentinu, ali na strani gube sve jer su totalno losi.
Istok
Meni je najbolja varijanta bila ona sa Rusijom u Njemackoj ali ispade da je to bila suplja jer je vise niko i ne spominje. Govorilo se cak o dvije utakmice u cetiri dana, Rusija i Crna Gora.
emrah1603
Pozdrav svima.Javljam se prvi put i da i ja postavim svoju viziju o izgledu reprezentacije u sljedecim kvalifikacionim ciklusu :

Hasagic

Jahic Spahic Nadarevic Papac

Rahimic

Bajramovic © Salihovic

Misimovic

Dzeko Muslimovic

Rezerva:
Tolja
Bajic
Hrgovic
Radeljic(Berberovic)
Merzic(Muharemovic)
Damjanovic
Pjanic
Grlic
Vladavic
Ibricic
Ibisevic
Custovic

Sastavijo sam reprezentaciju na bazi od momentalno 23 najbolji igraca BiH,izuzev Barbareza i Salihamidzica,ali uzimajuci u obzir da neznamo da li ce se vratit nisam i zelio postavljati u ovu moju repku.Postoje tu jos neki potencijalnih reprezentativaca,ali nezelim dodavit previse igraca.Cak za Grlica nije sigurno da li ce se vratit,ali ipak mislim da ce to kod njega se ubrzo sve rijesiti.Berberovic i Muharemovic predstavljaju zamjena drugima koji cine rezervu.

Do uskoro.Selam/Pozdrav.
tarik_pasa
Kad se sjetim Tolje i koje je zicere skidao smrdiji u Sarajevu,onaj gol Jorgensena je za malu djecu.....
majstor22
Sto se tice ovih utakmica... Ma kakv Japan i co, stalno igramo protiv anonimusa, bezveze to... A japan i co tacno znaju kod koga ce upitati ako im treba "sparing-partnera" za turnir... Znaju tacno da samo odredjenim ljudma uplate pare na racunu i repka ce doci, znaci siguran ucesnik na turniru... Uz to jos mozda bez najjacih igraca, tako da racunaju sa pobjedom i malo sebi uvijek samopouzdanje dizu...

JA bi brate volio prijatesljske, sa Svicom, Portugalom, Ukrainom ili Poljskom (iako nevolim istocnjake jer protiv njih nikad neizgledamo dobro, ali moramo i to malo uvjezbati), Danskom jer smo mozda tu negdje, a onda i Francuskom, Italijom i Njemackom... Pa da malo ucimoo velikim utakmicama, pa makar sve izgubili...Je*es utakmice protiv Estonije, i Co... Tu nista pametniji nismo, to znamo da mozemo dobiti ako smo koncentrisani, isto kao i ekipe na Nivou Norveske... treba nam jace nesto...

A sto se tice ovog covjeka iz Kozarca... Je*bo pa to nisu ljudi sto su to ucinili, to je nesto neopisivo... Pa ljudi u Kozarcu su tokom rata isto prezivjeli kao i oni u Srebrenici, pola familije iz Kozarca mi je poginulo u ratu... pa to nije normalno... ljudi prezive to sve, da bi na kraju otisli u Zenicu navijati za drzavu koju vole (malo ih ima kao Kozarcana kad je BiH u pitanju) i bili pretuceni sa od neke izfrustrirane ######i... To je stvrano za nepovjerovati...
majstor22
Ma ja sam Estoniju naveo samo kao primjer, nisam ni mislio da su sa nama u grupi, (mogao sam reci i litvaniju ili finsku) vec sto smo dosad cesto igrali as ekipama njihove jacine, a to nam nista nedonosi, bezevez, ako hocemo napredovati, onda samo jake repke nam trebaju...
BIH58
CITAT(tarik_pasa @ 28.03.2008., 11:38) [snapback]147299[/snapback]
" U svakom slucaju,ukoliko trebamo igrati........"
Ma ne trebamo igrat,sto cemo igrat tumbleweed.gif
"ma u kojem sastavu,pa i izgubiti.."
Znaci sve osim poraza,je uspjeh pa makar i protiv trube Bolivije......

KO JE AUTOR OVOG TESKTA???????????

Sta ce mo mi tamo nek oni dodu kod nas
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.