Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Eddi
CITAT(KaNo_BoSnA @ 12.03.2008., 21:55) [snapback]144233[/snapback]
a sta pricate ba, cuj muslimovic grije klupu. Pa on je bar grije u Atalanti. A ovaj nemoze u engleskoj reprezentaciji igrat pa dolazi nama. I on sjedi na klupi i to u drugoj engleskoj ligi. a jebote jesmol tolko losi eusa_eh.gif Barbareza imamo evo dao gol protiv hamburga, imamo dzeku, muslomovica. Sta ce nam on

covjek vredi skoro 5 milliona, ako voli bosnu i ako zeli da igra za nas, sto da ne ??
treba mu dati sansu pa sta bude neka bude.

sto se tice muslimovica, on je za mene super napadac ali je u pogresnom klubu (ligi)..
Sedin
vozdra profesore , sha ima ha?

cuj sta ce nam on icon_rolleyes.gif pogledaj mu malo statistiku pa bi makar trebao da skontas da nam nece nasodit ako zaigra za nas
McCoy
CITAT(bhf_finland @ 12.03.2008., 22:36) [snapback]144242[/snapback]
Vidim jarane da se u nogomet razumijes kao ja u nuklearnu fiziku, a koliko se dalo primjetiti iz tvojih postova ni rasizam ti nije stran... eusa_naughty.gif

Pusti bola´momka, vidis sa je u pravu ....`sta ce nam on´, kad imamo Muslomovica nazdravimo.gif biggrin.gif
A_Sindrom
CITAT(KaNo_BoSnA @ 12.03.2008., 21:55) [snapback]144233[/snapback]
a sta pricate ba, cuj muslimovic grije klupu. Pa on je bar grije u Atalanti. A ovaj nemoze u engleskoj reprezentaciji igrat pa dolazi nama. I on sjedi na klupi i to u drugoj engleskoj ligi. a jebote jesmol tolko losi eusa_eh.gif Barbareza imamo evo dao gol protiv hamburga, imamo dzeku, muslomovica. Sta ce nam on

Da MuslOmovic grije klupu nebi bio nikakav problem. Problem je sto on pocesto grije tribine. Inace MuslO icon_mrgreen.gif je i po mom misljenju dobar igrac.
majstor22
Iako mozda sad trenutno sjedi na klupi, bar ulazi redovno, ali sve do ove sezone, je bio standardan, i uabijao je golove...Prvi strijelac bio...

Jebiga, mozda mu klub nepase... SVi mislimo da bi i Muslimovic u drugom klubu, tj cak i ligi, razvaljivao... A juce sam i spomenuo Barbareza, jer ni on u Dortmundu nije bas se naigrao... A ode u HSv i dade najvise golova u Bundesligi...

Jedno je sigurno, a to je da Ellington ima kvalitet, i dobro bi nam dosao, itekako...
legionar
ovo oko muslimovića je istina da mu klub nije baš pisan na kožu... to da igra aktivno svaki drugi mjesec odnosno svakih 6 mjeseci u godini je više štetno nego koristno u njegovih najboljim godinama...

a ovaj Elli neznam mislim da smo po taktici i tipu igranja dosta bolji nego Englezi unatoč tome da je covik igrao u najjačoj ligi... Nama fali samo dobro uigravanje i timski duh i profesionalni rad saveza i realizacija će doći sama od sebe... rolleyes.gif
BHxHC
Ja sam za to da pored njega i Neil Wood postane bosnjo. Da lik ima s kim pricat ;)
ori
U vezi Engleza, statistika mu uopste nije losa, dao je dosta golova u Engleskoj,iako je relativno mlad. Golova u Engleskoj prvoj i drugoj ligi a ne u San Marinu. Isto sto smo vidjeli na kratko na youtube vidi se da zna dati gol, da nisu slucajni, a i ne moze biti 100 i nesto komada slucajno. Druga stvar da ovaj igrac ima kvalitet je njegova cijena, koliko vrijedis toliko si placen. Ima u fudbalu promasenih investicija ili se desi povreda ali originalna cijena za igraca je neki kvalitet. To da bi igrao za nas zbog nekog interesa da bi kao dobio jos milion funti, pa lakse mu je onda zaigrati za San Marino ili neku Englesku koloniju, tamo neke otoke bogu iza ledja, oni ce ga primiti vec za sljedecu utakmicu. U Engleskoj nema sanse da obuce njihov dres kad i Bekam mora moliti da dodje do istog. Covjeku se svidjela nasa zemlja, mi smo tanki sa takvim profilom igraca(Bolic ne igra vise:)) sto mu ne pruziti sansu. Ako se dokaze super, ako ne, nikom nista, kod nas je sve do skora kroz repku prolazilo 100tinjak igraca u ciklusu. Kao da je smak svijeta ako cemo probati Enleza u nekoj prijateljskoj ili naprimjer na turniru u Japanu. Ne samo njega nego bi trebalo pozvati sve potencijalne reprezantativce na neku prijateljsku, pa kad ih kaparisemo ako postanu igraci ili jesu igraci nasi su.
bosancheros
isprobavali smo 100 drugih igraca bajane itd...pa sto nebi i ovog..od glave visak ne boli....jahh...uostalom vijerujem da Bolic i Kodro nece dozvoliti nelegatime radnje repke...a uostalom treba pricekati i viditi jos motive oko ovog igraca...isto tako znacemo kakvi smo protiv makedonije...ja mislim kad dodzu kvalifikacije da ce dosta igraca trebati...ali netreba praviti sire krugove a ne iskoristiti sto imamo. prica se da Topic isto igra dobro u rusiji...tako da imamo pretezno dobrih napadaca...uostalom Kodro ce to najbolje rijesiti..mi mozemo laprdati po forumima...nemamo nista bolje
ermin-jaran
Jedna stvar mi zapela za oko je to da i Elo ulazi sa klupe kao i Dzeko i Muslimovic....sve mi je ovo malo prenapuhano medijski
ermin-jaran
CITAT(bhf_finland @ 13.03.2008., 08:05) [snapback]144265[/snapback]
Ne znam sta je prenapuhano, jer mediji barem za sada nisu uopce previse paznje posvecivali cijeloj ovoj prici, vec sasvim umjereno.

A sto se tice Ellingtonove statistike...daj Boze da nam barem pola tima ima takvu statistiku, gdje bi nam bio kraj...

Buraz posto si ga kontaktirao sigurno znas vise od nas sta je sad istina da li se neko krije iza ove price ili stvarno momak ima zelju da igra za nas....al iskreno
legionar
CITAT(ermin-jaran @ 13.03.2008., 07:40) [snapback]144264[/snapback]
Jedna stvar mi zapela za oko je to da i Elo ulazi sa klupe kao i Dzeko i Muslimovic....sve mi je ovo malo prenapuhano medijski

jedno je sigurno da se je "našemu" Elliju ponudila prilika da nešto zaradi a kod nas to ide expresno u ime BH futbala... icon_mrgreen.gif ipak je malo prenapuhano, Bh futbal neće dobiti puno od tog "okrepljenja" možda opet neki pojedinci... nervira me to što se radi tako eksplozivno.. da odjednom se pojavi taj Elli da želi igrati za nas... odmah znaš da je to neka patka (magla na oči).
bennymadzida_2
Muslimovic neigra to svako zna od nas. Njemu bi bilo bolje da igra za FKS jednu sesonu pa neka onda ide vani.... evo Milenkovic igra za FKS mozda bi i njemu bilo bolje, makar bi igrao i davao golove ovim levatima u nasoj ligi... LOL
Zamoje za njega, ali sta ja mogu ipak on zna naj bolje.....za repke nije sada!
ANARHIJA
CITAT(bonusovac @ 12.03.2008., 16:27) [snapback]144251[/snapback]
Zalosno je da neki ovdje nisu skontali u cemu je stos sa ovim crncem.

Ovo je cist "PROFIT" posao Ahmeda Pasalica i njegovog poslusnog kera sa mikrofonom u ustima.'

Posto Kodro ima obraz, za ocekivati je da nece pozvati engleza.

Milion teorija zavjere. wacko.gif
Edvinx2
Zna li iko hocel BH televizija prenosit tekmu protiv makedonije?
tartan
CITAT(Edvinx2 @ 13.03.2008., 17:52) [snapback]144321[/snapback]
Zna li iko hocel BH televizija prenosit tekmu protiv makedonije?

Hoce !
BIH58
Koliko je igrala BIH protiv holandije U 17.
ANARHIJA
CITAT(BIH58 @ 13.03.2008., 12:59) [snapback]144361[/snapback]
Koliko je igrala BIH protiv holandije U 17.

90 minuta. rolleyes.gif
BIH58
SUPER biggrin.gif
Edvinx2
U kolko sati pocinje tekma ???
BrcanskaMalta
14-03-2008 02:00
Kodro izostavio Bajramovića i Pjanića
Veznjak Šalkea je povrijeđen, a prvotimac Meca ne može nastupiti zato što nema sportsko državljanstvo BiH * Kostur tima činit će Hasagić, Spahić, Papac, Muslimović, Misimović, Džeko, Ibričić, Nadarević, Maletić, Rahimić, Grlić, Berberović... >>>
SemirBosanac
Kakav crni Berberovic. lolcina.gif
kiko
CITAT(mahic @ 13.03.2008., 23:18) [snapback]144398[/snapback]
14-03-2008 02:00
Veznjak Šalkea je povrijeđen, a prvotimac Meca ne može nastupiti zato što nema sportsko državljanstvo BiH * Kostur tima činit će Hasagić, Spahić, Papac, Muslimović, Misimović, Džeko, Ibričić, Nadarević, Maletić, Rahimić, Grlić, Berberović... >>>

odakle ti ta inrormacija.
majstor22
Ja jos uvijek nekapiram pojedine izjave oko Ele-zeta...

PA ljudi, pogledajte malo statistiku njegovu, pa momak rastura... A to sto ulazi sa klupe... Jos jednom KOLIKO JE BARBAREZ IGRAO U DORTMUNDU? Mozda mu Watford jednostavno nepase, a eno vec ga traze drugi klubovi...

I jos jednom, nekapiram kakve bi to on zarade mogao imati na repki, osim premija koje bi dobivao kao i svi ostali... Jebemu, pa jos nisam vidjeo, tj cuo o ugovoru gdje pise ako igrac postane reprezentativac, da ce mu klub vise placati... ili cak MILION koliko bh novine pisu... Moze dobiti njegov bisvi klub love, tj nadoknadu... ali on nista... Je*be se njegovom klubu hoce li on biti reprezentativac ili ne, oni sa tim samo jos vece troskove imaju, jer placaju igrca, a on ode na pripreme sa reprezentacijom, kao primjer...
Sta mislite sto se veliki klubovi svadjaju sa uefom ili fifom, bas zbog toga, jer ih oni placaju, a igraci se povrijede na Ep recimo, i klub samo gubitak ima...

Tako da nevidim da Ellinigton ima ikakve koristi od toga, tj NEKE VELIKE FINANCIJSKE...

Jedino ga moze bolji klub zapaziti i da se proda "preko repke", ali jos jednom, on ako bude dobro za repku igrao, normalno da nam to dobro dodje, vala nek se proda u Real, ja nista nemam protiv, cak sam onda i ponosan, jer imamo opet igraca u Realu, a zna se i da nam repka onda nesto vrijedi... Na kraju, zasluzio bi to svojim igrama,... jer jedno je sigurno nije Kodro Sliskovic pa da ga stvalja u sastav ako neigra dobro... A nije ni Ellington Kerkez pa da ga scouti neznaju...
saneld
svaka cast kadetima BiH protiv Holandije 1-0 jump.gif
saneld
ako u ameriku dodzu nece se pokajati garant; napunicemo stadion 100% 50-70 hiljada. Ameri to slabo prate a nase raje ovdje masa. Karte se prodaju ko kupi/naruci prije, nema limita za nase vase itd..Plavo zuta bi se viorila tribinama bilo bi nezaboravno.
BrcanskaMalta
Meho Kodro, selektor nogometne reprezentacije BiH, neće moći računati na Zlatana Bajramovića i Miralema Pjanića za predstojeću utakmicu sa Makedonijom (26. marta) u Zenici. Veznjak Šalkea još uvijek se oporavlja nakon operacije nožnog prsta. Ipak, moguće da će Bajramović doći u Zenicu, kako bi barem nakratko bio sa saigračima. Prvotimac francuskog Meca, neće debitirati u najboljoj selekciji iz "tehničkih" razloga. Pjanić mora dobiti dozvolu FIFA za promjenu sportskog državljanstva. Na Kodrinom popisu su uglavnom provjereni igrači koji su igrali kod Blaža Sliškovića i kod Fuada Muzurovića. Većih iznenađenja nema, osim da se Ivica Grlić predomislio i vratio u reprezentaciju.

Koga (ner)će zvati?

Kostur tima činit će, između ostalih; Kenan Hasagić, Emir Spahić, Saša Papac, Džemal Berberović, Safet Nadarević, Elvir Rahimić, Zlatan Muslimović, Zvjezdan Misimović, Senijad Ibričić, Edin Džeko, Darko Maletić, Admir Vladavić... Tu su još Almir Tolja, Branislav Krunić, Veldin Muharemović, Ivan Radeljić, Adnan Ćustović, Sead Salihović... Mirko Hrgović je iskusan, provjeren, pa je njegovo pozivanje iz dalekog Japana, bespotrebno za prijateljski ogled. Selektor je razmišljao i o Dariju Damjanoviću, koji je nedavno našao angažman u ruskom Luč Energiu, zatim o Sanelu Jahiću iz grčkog Arisa, te o Samiru Muratoviću (Grac), najboljem napadaču u Austriji. Ni Alen Škoro, napadač Rijeke nije otpisan, premda se bunio u Japanu što je rezerva Admiru Raščiću. Mirsad Bešlija i Ninoslav Milenković nisu u prijašnjoj formi. Prvi je dugo bio povrijeđen, a Milenković je mjesecima tražio klub. Tek na sugestiju Kodre i Bolića, Milenković je prihvatio poziv sa Koševa, kako mu ne bi propala sezona.

Ugovori za selektora, ne i za saradnike

Kodro razmišlja i o kandidatima iz domaće lige, premda trenutno niko nije u željenoj formi, a oni mlađi, poput Husejnovića, Štilića, Cocalića, Šehića.., bit će na raspolaganju selektoru mladih Branimiru Tuliću. Mladi tim u istom terminu igra kvalifikacijski susret sa Velsom (Koševo 26. mart). U istom položaju je Mehmedalija Čović, internacionalac iz belgijskog prvoligaša Roselari, koji je debitirao za A tim, a koji se u kratkom periodu nametnuo kao istinsko pojačanje Roselaria. Okupljanje A reprezentativaca za meč sa Makedonijom je 24. marta. Tada će Kodro i Bolić reprezentativcima najaviti nove akcije u maju. Navodno su načelno prihvaćene pobude Rusije i Crne Gore. Inače, naredne sedmice Kodro će potpisati ugovor sa NSBiH. Na njegovu žalost, asistenti Bolić, Tanović i Sredojević radit će "volonterski", pa ih sleduju tek premije i dnevnice.

Tahirović

Emra Tahirović, slovi kao potencijalni bh. reprezentativac. Rođen je u Sarajevu, a nastupao je za mlađe švedske selekcije. Šveđani bi ga rado zadržali u svojoj reprezentaciji. Nije nemoguće da ga Kodro pozove za neku od utakmica i tako ga "kapariše".

Barbarez

Sergej Barbarez je najveća enigma. On se oprostio od reprezentacije, ali blista i pogađa za Bajer i na bundesligaškim stadionima. Kodro ga je nagovorio da se priključi reprezentaciji, a Sergeju je ostavio da sam odabere najpogodniji trenutak. Barbarez je sa Bajerom (L) eliminisao Hamburga, svoj bivši klub iz Kup UEFA -e, a ovih dana treba potpisati novi ugovor sa "apotekarima". Barbarez će doći u Zenicu, ali se ne zna hoće li predvoditi naš tim.- Barbarezu su vrata reprezentacije širom otvorena - jednoglasni su Kodro i Barbarez.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ako je ovo tacno, poc.etna postava mogla bi izgledati na slijedeci nacin:
Golman: Hasagic
Odbrana: Papac, Nadarevic, Spahic, Berberovic
Defanzivni vezni: Rahimic
Vezni red: Ibricic, Salihovic
Ofanzivni vezni: Misimovic
Napad: Muslimovic, Dzeko

Klupa:
Golman: Tolja
Odbrana - Jahic, Radeljic, Muharemovic
Defanzivni vezni - Krunic
Vezni red - Maletic, Vladavic
Ofanzivni vezni: Grlic
Napad: Muratovic, Custovic
BrcanskaMalta
Vladavic dobio poziv za utakmicu protiv Makedonije... Emra Tahirovic - ne dolazi u obzir da igram za U-21 BiH, samo za A repku

http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...m2ofl0hsts1.jpg

Nathan vrijedi 8 miliona eura - Muslimovic dobio poziv za tekmu protiv Makedonije - Berberovic ulazi sa klupe u zadnje vrijeme

http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...19yibaulw6h.jpg
Istok
CITAT(Edo Odense @ 14.03.2008., 07:35) [snapback]144435[/snapback]
Sto sere i ucjenjuje ovaj Tahirovic....

Kolko je on golova dao u Francuskoj i svicarskoj ligi?

Cini mi se da nije ni starter u Cirihu...

O tome sam ja govorio kad i kad se pricalo o Suboticu. Svakom od njih prvo treba poslati poziv U21 da bi se vidjelo sta stvarno misle o pozivu u reprezentaciju BiH. Poslije ovakvih izjava ja ga ne bih zvao taman kad bi znao da cemo se s njim plasirati na SP. Koji ce nam qurac. Svedskoj ne postavlja takve uslove nego igra kad ga pozovu (najvaznije u cijeloj ovoj prici)

Kodro i Bolic su najavili da ce se graditi kult reprezentacije i vjerujem da ovakve shupke nece nikad pozvati
majstor22
A ja bi pozvao i Subotica, i Tahirovica, i ostale "zvjezdice" poput njih, ubacio ih pet minuta u A-repku, da su oficijelno nasi, i onda fino u Mladu repke poslati, hoce nece, nek pu*se karnu kolko hoce onda.... Onda bi sasvim druga prica bila... Onda bi itekako igrali z amladu, jer nemaju vise rezervne drzave, zua koju bi mogli zaigrati i tako nas ucjenjivati... Tahirovic kad bude bar davao golove u cirihu, moze se javljati, nema veze sto ulazi sa klupe, al bar nek daje golove...
pokvarenisir
nisam znao da je topalbecirevic komentator dobar sa pasalicem...jel to istina??
Istok
CITAT(Istok @ 14.03.2008., 11:23) [snapback]144444[/snapback]
Kodro i Bolic su najavili da ce se graditi kult reprezentacije i vjerujem da ovakve shupke nece nikad pozvati

Ja vjerujem da ce se ovog drzati, pogotovo Bolic. Izmedju ostalog zato smo i prizeljkivali nove ljude u strucnom stabu.

Reprezentacija je do juce bila privatno preduzece Pasalica i nije nam se to svidjalo. Ne bih volio da postane ni izlozbeni prostor za male umisljene zvijezdice kojime je do BiH stalo ko' do lanjskog snijega. Nikad nisam zazalio, niti cu, sto Interov Zlatan nije zaigrao za nas bas zato sto njegovi zahtjevi spram Bosne nisu bili u istoj ravni s onim sto je ocekivao od Svedske.

Dopustiti da takvi uzimaju mjesto istinskim Bosancima je kontraproduktivno. Vjerujem da nas je vecina koja tako razmislja.
novoime
ne smijes u potpunosti ni srozati dignitet reprezentacije, to je kontraproduktivno, mora postojati kult nacionalnog tima. s druge strane, mi nismo u situaciji da, poput hrvatske, biramo ko ce igrati za nas.
steta bi bilo izgubiti tahirovica koji ce mozda biti super igrac, opet realno, nije na nivou A tima. pogotovo sto su mu izjave, iako je dijelom u pravu, u formi ucjene.
istina je negdje izmedju nasih crno-bijelo stavova. to je i potvrda da se reprezentacija i sve oko nje ne stvara preko noci i da neki "kodro" ne moze carobnim stapicem dovesti u red ono sto se kvari 15 godina.
ovim slucajevima treba pristupati hladne glave . stvoriti strategiju kako da im stavimo " so na rep" i istovremeno zadrzimo ponos i kult reprezentacije.
e sad, lako je reci treba ovo,treba ono. radi toga i postoje eksperti koji su placeni da to rade . nadam se da ce i kodnas poceti da se mijesaju u svoj posao
halilne
CITAT(mahic @ 14.03.2008., 05:54) [snapback]144431[/snapback]
Tada će Kodro i Bolić reprezentativcima najaviti nove akcije u maju. Navodno su načelno prihvaćene pobude Rusije i Crne Gore.

hvala BOGU da nije kava istocno-azijska turneja. obadva protivnika su dobra. napokon dobar izbor.

kakav ce spisak biti, ja mislim jos ni Kodro nezna. ova nagadjanja mogu biti a i ne moraju tacna. sto se zadnjih natpisa tice ko, gdje i kade zeli igrati ja iskreno ne vjerujem novinarima ni jednu jedinu rijec.

nadam se da u ce u ponedeljak poceti nova era BiH fudbala i da ce sada ici samo u pozitivnom smijeru.
Istok
CITAT(goliath @ 14.03.2008., 13:55) [snapback]144455[/snapback]
Ako vecina tako razmislja, pogotovo vecina onih koji donose neke odluke onda nam se crno pise. Sa takvim su se razmisljanjem otjerali mnogi igraci poput Zlatana 1brahimovica. A koga mi to imamo ko se moze mjerit sa takvim velikanima? Imamo Salihamidzica u Juventusu, Barbu u Leverkuzenu i to je to. Ono sto je zalosno je to da ni jedan od njih (trenutno) ne igra u repci. Zato vi mozete nazivat te ljude "zvjezdicama" zato sto su oni mladi, ali i 1brahimovic je bio zvjezdica pa ga vidi sad.
Ovo razmisljanje bi ja privezo Pasalicu, Usanovicu i ostalim metuzalemima koji su sa svojim bahatim stavovima i nekim ukletim ponosom srozali reprezentaciju odbijajuci te mlade talente i nerazmisljajuci o buducnosti naseg fudbala. U Kodrinoj repci nema mjesta za ponos. Talenti se trebaju sabirati, najbolji trebaju igrati a reprezentacija se treba okruzit sportskim i fudbalskim velicinama a ne propalim politicarima.

Bolic je jasno porucio " nema nudjenja preko novina, nema intervencija preko menadzera i nema ucjenjivanja reprezentacije i selektora". Svi koji na ovaj nacin pokusaju doci do reprezentacije bice otpisani...Boliceve rijeci.

Po tebi, crno nam se pise.....jaa mislim bas suprotno. Ovakve stavove sam i prizeljkivao od nekog ko vodi reprezentaciju iz postovanja prema onima koji na nju gledaju drugacije od svedskog Zlatana, Tahirovica, Jakupovica i inih. Pojedini nisu ni zivot zalili (a imali su izbora) a oni ce mi se tu qurciti i traziti od Bosne ono sto ne smiju ni pomisliti da traze od zemalja koje su ih posvojile...daleko im kuca.
coolin_ban
CITAT(goliath @ 14.03.2008., 06:55) [snapback]144455[/snapback]
Ako vecina tako razmislja, pogotovo vecina onih koji donose neke odluke onda nam se crno pise. Sa takvim su se razmisljanjem otjerali mnogi igraci poput Zlatana 1brahimovica. A koga mi to imamo ko se moze mjerit sa takvim velikanima? Imamo Salihamidzica u Juventusu, Barbu u Leverkuzenu i to je to. Ono sto je zalosno je to da ni jedan od njih (trenutno) ne igra u repci. Zato vi mozete nazivat te ljude "zvjezdicama" zato sto su oni mladi, ali i 1brahimovic je bio zvjezdica pa ga vidi sad.
Ovo razmisljanje bi ja privezo Pasalicu, Usanovicu i ostalim metuzalemima koji su sa svojim bahatim stavovima i nekim ukletim ponosom srozali reprezentaciju odbijajuci te mlade talente i nerazmisljajuci o buducnosti naseg fudbala. U Kodrinoj repci nema mjesta za ponos. Talenti se trebaju sabirati, najbolji trebaju igrati a reprezentacija se treba okruzit sportskim i fudbalskim velicinama a ne propalim politicarima.

pa eto hadzo, de mi ti reci mjesto koga bi ga ti zovn'o u repku? Dzeko, Muslimovic, Custovic pa ako bude pozvan i Ellington su dobro ispred njega. ali to uopste nije vazno. vazno je da on zeli da diktira uslove koje ne zeli da diktira u svedskoj. i okani se ti njihovog zlatana. on je sa 20 igrao u ajax-u, u CL. ovaj mali nije sastavio citavu utakmicu u iole jakoj lizi. ja tek treba da vidim (ili da cujem) po cemu je to on neki veliki potencijal. a ispunjavajuci zelje ovim malim kurajberima, stvorio bi se presedan po kome bi onda svaki mali igracic koji ima pasos neke strane drzave mogao da ucjenjuje u kojoj repki ce igrati. sto se mene tice, ako tahirovic tako misli, ne mora ni u posjetu dolaziti.
p.s. ovi sastavi sa slicicama ti lijepo izgledaju, samo jarane, gosk iz gabele ima brzi vezni red od tvoga Barbarez-Misimovic-Rahimic sve "trkaci" na pola metra, a Boga mi ni Grlic nije neki sprinter mada jeste maratonac.
coolin_ban
CITAT(Domovina-BIH @ 14.03.2008., 08:38) [snapback]144476[/snapback]
Dajte ba raja smirite dozivljaje,nemojte se prepirati Tahirovic i ne moze igrati za U21 BIH,jer je nastupo za U21 Svedske ,on i moze samo nastupati za nasu A repku.

de ba dzigara ne siri dezinformacije. jakupovic je igrao i za nas i za svicu u mladoj repci
BrcanskaMalta
CITAT(goliath @ 14.03.2008., 05:38) [snapback]144446[/snapback]

pa covjece moja nena iz Ljubuskog je brza od sve trojice u tvom gore navedenom "veznom redu"... icon_smile.gif
ZikoBajrin
CITAT(coolin_ban @ 14.03.2008., 15:50) [snapback]144480[/snapback]
de ba dzigara ne siri dezinformacije. jakupovic je igrao i za nas i za svicu u mladoj repci

malo OT : haha..sta je vama stalno sa jakupovicem..sto ga toliko zalite?? ja sam mu rodzak ali moje misljenje je da je hasagic puno jaci golman..jes da je i meni zao sto ne igra za nasu repku..inace to kod nas u familji nije obicaj da imas drugu domovinu osim BIH..
bilco
momak apsolutno nepodcjenjuje nikoga vec zna svoje sposobnosti nece da igra pod tulicevom komandom i igracima koji su klasu ispod njega trenutno sem malog stilica.nemogu da shvatim likica pozvali iz druge hrvatske lige a nejma mjesta za momke goji su malte ne medju boljima sirom evrope u svojim prvoligaskim klubovima.
dokle ce kupleraj se voditi sa tim forsiranjem menadjer igraca.boze sacuvaj i mi kasnije psujemo tahirovice,mravce i ostale kada ih strpljenje izda i odu u druge repke
coolin_ban
CITAT(bilco @ 14.03.2008., 09:58) [snapback]144497[/snapback]
momak apsolutno nepodcjenjuje nikoga vec zna svoje sposobnosti nece da igra pod tulicevom komandom i igracima koji su klasu ispod njega trenutno sem malog stilica.nemogu da shvatim likica pozvali iz druge hrvatske lige a nejma mjesta za momke goji su malte ne medju boljima sirom evrope u svojim prvoligaskim klubovima.
dokle ce kupleraj se voditi sa tim forsiranjem menadjer igraca.boze sacuvaj i mi kasnije psujemo tahirovice,mravce i ostale kada ih strpljenje izda i odu u druge repke

jah mangupa. znaci ne svidja ti se selektor, ne treba da igras. jos jednom, sta je to lik do sada uradio? gdje je igrao? sta je postigao? kakav mu je trenutni status u klubu u kome igra? na kraju, u proslom ciklusu nebi imao mjesta ni u mladoj repci. the end.
bilco
CITAT(coolin_ban @ 14.03.2008., 17:16) [snapback]144501[/snapback]
jah mangupa. znaci ne svidja ti se selektor, ne treba da igras. jos jednom, sta je to lik do sada uradio? gdje je igrao? sta je postigao? kakav mu je trenutni status u klubu u kome igra? na kraju, u proslom ciklusu nebi imao mjesta ni u mladoj repci. the end.

nejma za njega mjesta kao sto nejma za jos par momaka,mravca,subotica,lulica, i ostale a ima za jelica,likica,benovica daj malo otvorimo oci malo salusajte i drugu stranu pacete uvidjeti ko koga ucjenjuje.
tesko onoj ekipi koja se pravi u restoranu za ruckom ili vecerom
coolin_ban
CITAT(goliath @ 14.03.2008., 10:46) [snapback]144507[/snapback]
Nisu neki ovdje u pravu. Pa znate ljudi kako je savez godinama radio a ispada da opravdavate njihov sistem rada.
Sikter svim igracima koji bilo koji uvjet postave?? Ne kazem da je Tahirovic neki superman od igraca ali jest mlad igrac koji se moze razvit u igracinu. I treba ga otjerat ako hoce u A-tim?? Da li bi tako mislili i o Pjanicu i njegovoj familiji koji su se pokazali kao veliki patrioti i odolili su marifetlucima nase drzave i naseg saveza koji kao da su malog tjerali da zaigraju za Francusku ili Luxemburg? I Pjanici su bili na granici i govorili su kako ih francuzi pritiscu. Moglo bi se i to ko ultimatum prevest.

Ja sam Tahirovica uzeo kao primjer mladog talenta a izgubili smo tonu takve djece kao sto su on, Pjanic, Medunjanin...
Oni sto traze je malo fleksibilnosti kod nas (sto Bolic i Kodro nece sankcionirat kao sto je to bio obicaj do sad) kako bi zaigrali za nas. Ne mora znacit da ce taj igrac biti standardan u repki ali znaci da nam ga niko ne moze otet. Treba ulagat u mladost.

Jos sto neki ne kontaju je to da ono sto novine napisu ne znaci da je provjerena informacija. Ono sto se bude sa Emrom desilo bice izmedju njega i Kodre a ne preko medija koji jedva cekaju da prenapusu situaciju.

ne, ne, ne i veliko NE. ne spominji Pjanica u tom kontekstu. Miralem je od pocetka izjavljivao da bi trebao igrati za mladu, a ne za A repku. mnogi su to tumacili cinjenicom da zeli da ostavi prostora da se opet predomisli (sto je bilo daleko od pameti jer ne mislim da mu je luksemburg neka opcija), a ja mislim da je decko dovoljno inteligentan da ne zeli da ulazi u tim kao tip koji postavlja neke uvjete da bi igrao. igrati u repki je cast. slazem se da moze biti i dobra odskocna daska za ugovor u bugarskoj ili rusiji. ali ako je vec toliki talenat da moze postati igracina, za repku bi trebao igrati iz casti i ponosa, a ne iz sujete da je on previse dobar da igra za mladu repku.
Istok
Pjanic je htio igrati za Bosnu.....nije birao selekciju u koju ce biti pozvan. Ako cemo izlaziti u susret svakom kome se digne neka stvar mozemo komotno ukinuti U21
BrcanskaMalta
CITAT(Domovina-BIH @ 14.03.2008., 11:58) [snapback]144512[/snapback]
Ako u ekipi imas brze napadace i brze bekove onda ti vezni red i nemora biti brz,vezni red treba da ima dobru preglednost,a za brzinu ce se drugi brinuti.

problem je u tome sto mi nemamo brze napadace, a ni bekovi nam nisu bas "eustahije brzic"... ja sam za to da u veznom redu sa strane krenemo sa Salihovicem, Ibricicem, (Maletica, cak i Vladavica koristiti kao zamjene - iako Vladavica ne mogu smisliti)... Misimovica kao ofanizivnog veznog, te onda zadnjih 25-30 minuta da odigra Barbarez na njegovom mjestu. Grlica bi isto uveo tako u drugom polu-vremenu.
edinjo-BiH
evo jedan koristan link.. http://www.national-football-teams.com/v2/country.php?id=26
Selam!
majstor22
nije to nista smjesno, ja mislimda je makedonija itekako jedna respektabilna ekipa, i da nece biti tako lako pobijediti protiv njih... Svi ocekuju pobjedu, ali dosta su dobri...
Ventola
Ja ne vidim u cemu je problem. Zrtvovati na primjer tu prijateljsku tekmu sa Crnom gorom (prekasno je za takvo sto sad s Makedonijom), pozvati 15 najpotencijanijih igraca izvana ili ti ga ovih "je-ba-ca preko Avazovog sporta" koji nas "ucjenjuju", dati im da pokazu sta znaju i tacka. Od njih 15 ako se trojica pokazu kao kapacitet za repke dovoljno bi bilo da se ovaj eksperiment proglasi uspjesnim. A cinjenica da bi smo tim potezom, pored ove trojice, svezali jos 12 mogucih reprezentativaca koji bi mogli procvjetati u buducnosti dodje kao slag na tortu...
majstor22
Ventola, to sam i ja gore napisao... To je jedini nacin po kojem savez treba da radi... koliko su igraca komsije tako "zauzeli"... Iako se nevolim sa njima porediti, nismo kopija nicija, ali tako treba raditi... Tahirovica i co pozvati, nek odigraju, i kasnije nek bude sta hoce od njiha, al su bar nasi...

Istok
CITAT(Ventola @ 15.03.2008., 00:25) [snapback]144556[/snapback]
Ja ne vidim u cemu je problem. Zrtvovati na primjer tu prijateljsku tekmu sa Crnom gorom (prekasno je za takvo sto sad s Makedonijom), pozvati 15 najpotencijanijih igraca izvana ili ti ga ovih "je-ba-ca preko Avazovog sporta" koji nas "ucjenjuju", dati im da pokazu sta znaju i tacka. Od njih 15 ako se trojica pokazu kao kapacitet za repke dovoljno bi bilo da se ovaj eksperiment proglasi uspjesnim. A cinjenica da bi smo tim potezom, pored ove trojice, svezali jos 12 mogucih reprezentativaca koji bi mogli procvjetati u buducnosti dodje kao slag na tortu...

Kako objasniti Dzeki zasto je on morao igrati za U21 ili kako sutra reci Pjanicu da je mozda potrebniji u mladoj reprezentaciji? Kako ne obezvrijediti u potpunosti nastupanje za U21 Bosne? Braniti taj princip je bitnije nego nekoliko osrednjih imena a princip bih prije svega branio zbog onih koji bezuslovno vec nastupaju za nasu reprezentaciju.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.