Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
tarik_pasa
Ovaj crni bi dobro razgrtao protivnicke odbrane u kvalifikacijama....samo jos pored njega naci kakvog mahera odnosno "kupljaca"lopti i to bi bilo to......
bennymadzida_2
Gledao sam sta covjek kaze za BiH. Ja sam da igra za nas, covjek je na svom mjestu... ali naj bolje je kada kaze damu je djete Bosanac i da i on voli BiH itd.... Gledao sam golove kako daje, ipak taj momak moze pomoci nama i to veoma dobro. Jak je brz je, i mislim da bih u ovim kvalifikacijama igrao veliku ulogu u nasoj repci. Jedva cekam da ga vidm u BiH repci.....
bosniak
Izgleda da je Nathanu puno stalo da igra za nas, a to potvrđuje i ova rečenica:
"Supruga se ovih dana raspituje šta mi treba da bih postao državljanin BiH. Čim dobijem potrebna dokumenta, prijavit ću se za upis u državljanstvo."
Istok
CITAT(mahic @ 11.03.2008., 06:14) [snapback]143963[/snapback]
@Istok - odgovor na tvoje zadnje pitanje:

http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...vyu8j3vma0t.jpg

I to kakav odgovor, intervju sa selektorom.

Eto, odgovorio je na mnoga pitanja izmedju ostalog i o Suboticu. Ovo vezano za Hrgovica mislim da je i Kodro svjestan da je to utopija. Znam po sebi koliko ti treba da se oporavis od puta na Daleki istok a jos je gore u povratku, kad njihovu vremensku zonu zamjenis nasom. Nema sanse da Hrgovic nastupa u kvalifikacijama.

Sto se tice utakmice na Kosevu, vjerujem da cemu Milenkovic biti najinteresantniji igrac mada je rano ocekivati da se on vrati u reprezentativnu formu u ovako kratkom roku. Od igranja i neigranja puno vaznije je to da se zna da je to igrac koji je do sad pokazao da se dobro uklapa u reprezentaciju. Ja se ne sjecam njegove slabe utakmice sem mozda kad je debitovao u Makedoniji, tad je igrao stopera. Sve sto je odigrao nakon te utakmice je bilo vise nego solidno.
majstor22
Sto se tice Nathana, nebi trebalo biti problema, jedino ako mu je zena vratila nas pasos, pa tek da ona ga opet izganja, pa pnda on, ali mislim da nije, jer dok se raspituje vec za njega...

Ono sto sam mogao o njemu na razlicitim stranicama procitati, je da momak stvarno rastura...
tuzlak
i ja se takodjer nadam da Kodro po prvoj prilici pozovo Ellington-a u reprezentaciju, ali sumnjam u to jer zna se kakvi su nasi u i oko saveza.... icon_sad.gif
StolacBarbarez
sto da neigra? Eduardo igra za Hrvatska !ma neka onda igraj taj Momak za nas
Zizou
Englez Nathan Robert Elington želi u našu reprezentaciju

Ako zaigra za BiH mogao bi zaraditi milion funti

Nathan Robert Elington, 26-godišnji Englez, napadač drugoligaša Watforda, oženjen Tuzlankom, hoće da igra za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, objavila je FTV u emisiji Korner, emitovanoj u ponedjeljak (10. marta) naveče. Urednik sportskog programa Sabahudin Topalbečirević otišao je na Ostrvo kako bi napravio priču sa ovim igračem. Međutim, odmah po emitovanju na mnogim internet forumima počele su diskusije o pozadini, do sada nevjerovatne činjenice, da igrač iz kolijevke fudbala želi iz ljubavi igrati, za u svijetu ne tako renomiranu BiH.

Navijači sumnjaju

U Sarajevu, Tuzli, Mostaru, Zenici, Bihaću i ostalim gradovima BiH, javna je tajna, što decidno tvrde navijači naše reprezentacije «BHFanaticosi», da je pomenuti novinar godinama u sprezi sa menadžerima. Odavno se priča da je, nerijetko, u nacionalni tim, uz «blagoslov» čelnika NS/FS BiH, prvenstveno od nedavno smijenjenog direktora Ahmeda Pašalića i dosadašnjih selektora, gurao mnoge igrače sumnjivog kvaliteta za šta je, špekuliše se, dobio novčanu naknadu od igrača i njihovih menadžera.

Dodatni motivi

I u slučaju Elingtona mnogo zanimljivih stvari se stvari podudarilo. Naime, ovaj napadač u Watford prešao je 29. avgusta 2007. iz WBA. Četverogodišnji ugovor potpisao je za 3,25 miliona funti, što je, kako navode engleski mediji, rekordna cijena koju je ovaj drugoligaš do sada platio za jednog napadača. Osnovni razlog koji potkrepljuje sve sumnje je što u klauzuli Elingtonovog ugovora, navodno, piše kako bi mogao biti plaćen više, 4,25 miliona funti, ukoliko zaigra za neku od reprezentacija. Zanimljivo je da je bivši kontraverzni direktor kojeg je Izvršni odbor NS/FS BiH razriješio dužnosti, zbog zahtjeva reprezentativaca, predvođenih «iz sjene» Sergejom Barbarezom, koji su bili upoznati sa svim «prljavim rabotama» u bh. timu, za vrijeme ratnih i poratnih godina radio je u jednoj od menadžerskih agencija u Londonu. Sumnja se da je upravo «tim kanalima», na zadovoljstvo svih uključenih, Pašalić privolio Elingtona na ovaj plan, a za šta je u BiH putem medija i ekstra zanimljive teme teren već pripremio Topalbečirević.

Grije klupu i nije dao gol 132 dana

I još jedna bitna stvar je što bi se u reprezentaciji BiH, ukoliko bi mu Vijeće ministara dodijelilo naše državljanstvo, pojavio novi drugoligaški igrač koji nije standardan prvotimac Watforda! Od kako je došao iz WBA, prema iskazima engleskih novinara za «Sport######», Elington grije klupu, jer su u boljoj formi Marlon King i Darius Henderson. Za Watford je debitovao 1. septembra 2007. godine ušavši u igru u drugom poluvremenu, a njegov tim tada je izgubio od Ipswich Towna 0:2. Na postizanje prvog gola za Watford, Elington je čekao čak 132 dana ili pola sezone. «Zabio» je tek Charlton Atleticu 19. januaru ove godine, a susret je završen neriješenim rezultatom (1:1). U dosadašnjem dijelu drugoligaškog prvenstva postigao je svega tri gola..

Činjenica je da Elington ipak i nije toliko loš igrač, a ranije je bio cijenjen u Velikoj Britaniji, pa bi nam u pojedinim utakmicama možda i dobro došao, mada sigurno nije bolji od naših Džeke, Misimovića, Muslimovića i Pjanića kojeg traži pola Evrope, a u prilog mu ide i da je bio u najboljem timu

Treće lige Engleske u 2001/2002. U toj sezoni u FA Cupu protiv prvoligaša Derby County postigao je hat-trick, i njegov tim je slavio sa 3:1. Karijeru je počeo 1999. godine u niželigašu Walton & Hersham, a onda prešao u Bristol Rovers za 150.000 funti.

Prvi profesionalni meč odigrao je protiv Gilinghama 23. februara 1999., kada su izgubili 0:1. Premijerni gol u profesionalnoj karijeri dao je u meču sa York Cityem 6. marta, iste godine. Za Roverse je do 2002. odigrao 116 utakmica postigavši 35 pogodaka. Tada mu je cijena narasla i prelazi za 1,2 miliona funti u Wigan Athletic sa kojim se u sezoni 2004/05 plasirao u Premiership.

Bio je najbolji strijelac Championshipa (Druge lige), a do odlaska u WBA akcije je poentirao 59 puta. Ljubav sa West Bromwich Albionom počeo je 16. avgusta 2005. za ugovor od 3.000.000 funti. Otplatio ga je u ukupno 68 susreta, gdje je dao 15 golova. I tada odlazi u Watford, gdje mu ne «cvjetaju ruže».

Ukoliko obuče «plavo-žuti» dres i pokaže se da su glasine o milionskom povećanju plate u Watfordu tačne, šta «tuzlanskom zetu» poručiti, nego:

Mr. Nathan Robert Elington, welcome to Bosnian hell!
fantom

NATHAN ELLINGTON, Englez rodom s Jamajke, koji je trenutno prvotimac engleskog drugoligaša Watforda, namjerava u budućnosti nastupati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine,prenosi ######.

Naime, Ellington, koji je težak oko pet milijuna eura, a koji je u sezoni 2004./2005. postigao čak 24 gola za Wigan, oženjen je Bosankom i BiH smatra svojom drugom domovinom.

26-godišnji napadač nadimka Duke(vojvoda) visok je 178 cm, a ove sezone za Watford zabio je u 15 susreta šest golova. U dosadašnjoj karijeri Ellington je nastupao za Bristol Rovers, WBA, Wigan i FC Watford.

"Volim Bosnu i Hercegovinu. Sa suprugom sam prošlo ljeto bio u BiH. Obišli smo Sarajevo i Tuzlu. Oduševljen sam ljepotama koje BiH ima. Upoznao sam mnogo sjajnih ljudi i zaista uživao tokom boravka. Supruga je predložila da bi bilo dobro da igram za reprezentaciju BiH. Odlučio sam je poslušati. Želim igrati za BiH i nadam se da ću ubrzo dobiti priliku" - rekao je Ellington u telefonskom razgovoru prenosi portal ######.

Još nije imao nikakav kontakt sa nekim od predstavnika Nogometnog saveza BiH, a kako je kazao, nada se da će to biti u najskorijem roku. No, kako bi dobio priliku da zaigra za našu reprezentaciju, Ellington prvo mora dobiti bh. državljanstvo.

"Nadam se da ću ubrzo uspostaviti kontakt s čelnicima Saveza. BiH je moja opcija i to ne iz nekog interesa. Jednostavno želim igrati i pomoći reprezentaciji da postiže što bolje rezultate. Supruga se ovih dana raspituje šta mi treba da bih postao državljanin BiH. Čim dobijem potrebne dokumente, prijavit ću se za upis u državljanstvo." - rekao je Ellington.

Nije uopće upitno da bi reprezentacija Mehe Kodre dobila sa Ellingtonom sasvim drugu dimenziju i tako zasigurno kandidirala za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Evo i Hrvati prenose vijest izvor index hr
Nucho
Ja sam (malo) skeptican sto se tice ovog engleza, Nathana Ellingtona.
Nije upitno dal on posjeduje kvaliteta, jer sa igranjem u top klubu Engleske druge lige i njegova vrijednost na trzistu dovoljni su dokazi da se radi o kvalitetnom igracu.

Sto je meni pomalo cudno, je to zasto on bas sad zeli da zaigra za nasu reprezentaciju? Zasto neceka svoju priliku da dobije u reprezentaciji Engleske? Sumljam da on zeli igrati za Bosnu iskljucivo zbog ljubavi prema Bosni, vec tuj su najvjerovatnije neki licni interesi umjesani za koje mi (jos) neznamo. Mislim zasto bi on isao na putovanja s reprezentaciom BiH, umjesto da bude kuce s zenom i dijetetom i trenirati u klubu probajavajuci vratiti nazad mjesto u prvoj postavi.

Dalje, po meni reprezentativni fudbal pocinje biti sve gadljivi. Sve vise i vise lici na klubski fudbal gdje igraci jednu sedmicu ljube grb ekipe A, dok sledece sedmice nastupaju za rivala svoje prosle ekipe.
Smisao reprezentativnog fudbala je valjde, da reprezentacija reprezetira svoju zemlju i njen narod.
Sad sta je "njen narod" i ko se moze racunati bosancem/hercegovcem svako moze pronaci svoju definaciju.
Po mojoj nekoj definaciji ovaj Nathan nikad nece biti onaj "bosnjo", isto kao sto Zlatan ######ovic nikad nece biti onaj pravi "svedo" itd.
Za uspjeh, pojedine reprezentacije su spremne uraditi sve, posjetimo se samo Qatara - koji su prije par godina zeljeli "kupiti" Ailton-a i Dede-a za svoju reprezentaciju - iako ovi nikakve veze nemaju s Qatarom. Na svu srecu pa je FIFA to zabranila. Zamislite da je to uspjelo kako bi reprezentativni fudbal izgledao danas kad bi se mogli kupovati igraci? Po meni to bi vise izgledalo kao klupsko takmicinje nego reprezentativno.

Moje licno misljenje, je to da uspjeh nije najvazni - najvaznije je da se mogu identifikovati sa reprezentacijom i da mogu biti ponasan na nju, koju naravno cine Bosanci i Hercegovci!
alemko
cuj "Ako zaigra za BiH mogao bi zaraditi milion funti"

znaci po auturu gore navedenog teksta ellingtonu je kao pri prelazku iz drugoligasa wba-a u drugoligas watford (!) ugradjena klauzula povecanja odstete koju bi ellington u slucaja reprezentativnog nastupa sebi stavio u dzep od aktuelnog kluba watforda. eusa_clap.gif ... icon_lol.gif

i da ta famozna klauzula postoji nebi ellington inkasirao 1.000.000 funti vec west brom kao dodatni dio odstete na vec isplacenu svotu od 3.250.000 funti! meni je interesantno i da se tvrdnja autora teksta o "klauzuli reprezentativnog nastupa" ne podudara ni sa jednim engleskim izvorom.

-----------

nego, sjecali se ko alena ormana (a.k.a. alen kredenac/regal)?
mnogima je u redu da ellington, koji je ozenjen bosankom, igra za BiH, dok su doticnom ormanu, koji je bio ozenjen nigerijankom, prije ihajhaj godina mnogi forumasi sve po spisku kad je ovaj pominjao nigeriju kao "njegovu reprezentaciju". icon_mrgreen.gif
Nucho

....
bosniak
CITAT(alemko @ 11.03.2008., 12:49) [snapback]143979[/snapback]
cuj "Ako zaigra za BiH mogao bi zaraditi milion funti"

znaci po auturu gore navedenog teksta ellingtonu je kao pri prelazku iz drugoligasa wba-a u drugoligas watford (!) ugradjena klauzula povecanja odstete koju bi ellington u slucaja reprezentativnog nastupa sebi stavio u dzep od aktuelnog kluba watforda. eusa_clap.gif ... icon_lol.gif

i da ta famozna klauzula postoji nebi ellington inkasirao 1.000.000 funti vec west brom kao dodatni dio odstete na vec isplacenu svotu od 3.250.000 funti! meni je interesantno i da se tvrdnja autora teksta o "klauzuli reprezentativnog nastupa" ne podudara ni sa jednim engleskim izvorom.

-----------
mnogima je u redu da ellington, koji je ozenjen bosankom, igra za BiH, dok su doticnom ormanu, koji je bio ozenjen nigerijankom, prije ihajhaj godina mnogi forumasi sve po spisku kad je ovaj pominjao nigeriju kao "njegovu reprezentaciju". icon_mrgreen.gif

Vec sam pisao autoru ovog teksta i orezilio ga za ovo, jer nema veze sa pameti neide njemu ošteta nego predhodnom klubu.
blazz
a sta to sad jedino bi on igrao iz interesa
mislim da svaki igrac ima neki interes bez obzira o kome se radi
ne mora novac uvjek biti jedan od interesa
taj igrac svakako dobro zaradjuje i ko sto neko napisa dobro je da uopste hoce da igra
BiH nema tako brzog napadaca i mislim da bi on uz Dzeku ili Muslimovica dao neku novu dimenziju u napadu
naravno sve je do Kodre
Istok
CITAT(alemko @ 11.03.2008., 12:49) [snapback]143979[/snapback]
-----------

I ja se sjetih Ormana i njegove zelje da igra za Nigeriju biggrin.gif

Ja inace ne volim da stranci igraju za BiH, ali ovaj za mene nije potpuni stranac jer je bosanski zet. Nije npr. ni Milenkovic stranac jer je pokazao da je zavolio bh reprezentaciju i da postuje dres. Lako je prepoznati kad se radi o cistom interesu a kad ima i nesto vise od toga. Ako covjek zeli da mu djete bude I Bosanac, bujrum, nikad nas nije previse....pa taman i malo garavi bili biggrin.gif Ko mu to moze osporiti na kraju krajeva.

Jednom sam imao prepisku sa Draganom iz Mostara po tom pitanju (nekad bio na ovom forumu). Momak navija za BiH ali ima pomalo rasisticke poglede na to ko moze biti Bosanac a ko ne. Radilo se o jednom od predstavnika bh fanaticos koji ima arapsko prezime jer mu je otac Arap a mati Bosanka. Ja imam dvojicu Iranaca u zgradi, ozenjeni Bosankama, vjerovatno nikad nece otici iz BiH. Ko njihovoj djeci moze osporiti da su Bosanci?

Sorry za salu. Licno prezirem rasiste i ne bih volio da budem pogresno protumacen. Jedini put da me bilo stid sto sam Bosanac je nakon pogrda upucenih Carevu (ili kako mu se vec pise ime, znam da nije ovako) na BP.
ermin-jaran
Ko je ovaj desni bek neznam mu facu???????
Almir
CITAT(goliath @ 11.03.2008., 16:37) [snapback]143988[/snapback]

Potencijalni igraci za klupe:

Tolja
Bajic
Radeljic

Bartolovic
Berberovic
Vladavic
Hrgovic
Damjanovic
Salihovic
Ibricic

I Pjanic bi usao sa klupe.

Ove podebljane out icon_arrow.gif a sledece na klupu: Milenkovic, Maletic, Jahic, Pandza, i Elo biggrin.gif

A zadnja linija ovako: icon_arrow.gif Muharemovic ---Spahic----Papac----Jahic
Almir
CITAT(ermin-jaran @ 11.03.2008., 16:51) [snapback]143989[/snapback]
Ko je ovaj desni bek neznam mu facu???????

Adnan Mravac iz Matersburga, iz Austrije.
ermin-jaran
CITAT(Almir @ 11.03.2008., 17:17) [snapback]143993[/snapback]
Adnan Mravac iz Matersburga, iz Austrije.

To je goliath rodjaka stavio u postavu... biggrin.gif

Muharemoic _ _ _ Spahic_ _ _ _Pandza /Nadarevic_ _ _ _Papac

Papac na lijevom beku zato sto nemamo lijevog beka ,Pandza nas pravo yebe sto ne igra u svom klubu on pod hitno mijenjati sredinu inace solucija moze biti i
Nadarevic....a evo nas ELO udje i u selekciju foruma ..... respekt.gif ovo on dobi i nadimak pravi Bosanski....ma sve je u dure samo jos da Meho naleti tu na forum more bit i da bidne.....
Almir
CITAT(goliath @ 11.03.2008., 17:35) [snapback]143995[/snapback]
Ti Hrgovica nebi ni na klupi imao? To je greska! Maletica, Jahica i Pandzu sam i zaboravio, oni trebaju dobit poziv.

Iran je vec daleko, a Japan je jos dalji, tako da ne vjerujem da cemo na Hrgovica moci racunati.
Istok
CITAT(goliath @ 11.03.2008., 17:35) [snapback]143995[/snapback]
Zato sam i naglasio da su potencionalne zamjene.

Ti Hrgovica nebi ni na klupi imao? To je greska! Maletica, Jahica i Pandzu sam i zaboravio, oni trebaju dobit poziv.

Zar stvarno mislis da igrac moze u tri dana podnijeti put od 15-16 sati, promijeniti vremensku zonu za 7 sati, doci, naspavati se, trenirati i onda jos odigrati utakmicu? Ja znam da ne moze ali mozda je Hrgovic supermen.

Jahic treba biti pozvan i vjerovatno ce i biti tako.

Na sta zvati Pandzu, na lijepe oci ili mozda na dobre utakmice iz mlade reprezentacije od prije godinu dana? Po tome onda treba obavezno zvati Trivunovica koji je bio bolji od Pandze, dok su obojica igrali u PL, s tim da je Vule i sad redovan u svom klubu sto se za Pandzu ne moze reci. Momak nema utakmice u nogama ima pola godine a igra stopera. Bit ce dobro ako bude mogao igrati i U21......ako i to dobije neka skace od srece, tako ga je dobro krenulo u Hajduku. Ovo za mladu reprezentaciju mislim najozbiljnije.
ermin-jaran
Istok zato i kazem yebe nas sto ne igra , a da je standardan u Hajduku bila bi to druga prica....a za Hrgovica mogu samo jedno reci zelim mu dugu i uspijesnu karijeru u Japanu......sto dalje to bolje
Kotromanich
CITAT
Kodro: Ima nešto u Ellingtonu...

Piše: SportSport
Utorak, 11.03.2008. 18:37.

Selektor nogometne A reprezentacije BiH, Meho Kodro i u Španiji je čuo da se našem nacionalnom timu nudi Nathan Ellington, Englez koji nosi dres Watforda.

„Prije svega treba provjeriti njegove kvalitete i trenutno stanje. Bez obzira što u zadnje vrijeme ne igra mnogo, golovim u prošlim sezonama poazuje da ima nešto u njemu“, bio je prvi Kodrin komentar.

Selektor nije upućen da li za Ellingtonov nastup postoji adminstrativna zabrana, čak i ako dobije naše državljanstvo.

„Sve to moramo provjeriti. Za sada na ovo gledam samo kao informaciju. Još uvijek je sve vruće. Ukoliko dođe do konkretnih akcija sigurno je da ćemo obaviti razgovore“, naglasio je Kodro, koji tvrdi da još uvijek nije razgovaro sa Ellingtonom.

Kodro je istakao da će više detalja znati za nekoliko dana kada dođe u BiH, a također, najavio je da će spisak za prijateljsku utakmicu sa Makedonijom (26. marta u Zenici) objaviti narednog ponedjeljka.
ZIJANCER_SA
CITAT(Istok @ 11.03.2008., 18:07) [snapback]143998[/snapback]
Zar stvarno mislis da igrac moze u tri dana podnijeti put od 15-16 sati, promijeniti vremensku zonu za 7 sati, doci, naspavati se, trenirati i onda jos odigrati utakmicu? Ja znam da ne moze ali mozda je Hrgovic supermen.

Jahic treba biti pozvan i vjerovatno ce i biti tako.

Na sta zvati Pandzu, na lijepe oci ili mozda na dobre utakmice iz mlade reprezentacije od prije godinu dana? Po tome onda treba obavezno zvati Trivunovica koji je bio bolji od Pandze, dok su obojica igrali u PL, s tim da je Vule i sad redovan u svom klubu sto se za Pandzu ne moze reci. Momak nema utakmice u nogama ima pola godine a igra stopera. Bit ce dobro ako bude mogao igrati i U21......ako i to dobije neka skace od srece, tako ga je dobro krenulo u Hajduku. Ovo za mladu reprezentaciju mislim najozbiljnije.

Potpisujem ovaj kometar, upotpunosti se slazem sa ovim sto je Istok napisao. Vule je trenutno u velikoj prednosti nad Pandzom, a Hrgovic je sam sebi zatvorio vrata Repke odlaskom u Japan i nevjerujem da cemo ga gledati u Repci dok bude igrao u Japanu.
Istok
CITAT(goliath @ 11.03.2008., 21:48) [snapback]144016[/snapback]
Mozda nije superman ali je se na svaki poziv koji je dobio odazvao. Sto se mene tice, taj se covjek ne treba dokazivat jer se zna gdje mu odanost lezi. Dolazio je povrijedjen, bolestan na okupljanja repke. Uvjek je bio na raspolaganju, odazivao se kad se islo u Japan, Koreju, Iran, terminski i mimo-terminski. Malo ko to zapaza ali covjek je uvijek tu uz repku.

Neki dan nakon sto je dobio kontrakt za Jeff United izjavio je da ce bit tesko dolazit na okupljanja repke i najiskrenije se nada da ga Kodro nece zaboravit. Tek sada ce se vidjet koliko Hrgovic hoce da igra za BiH. Necu uopste spominjat da je (pored Nadarevica, Rahimica i Muslimovica) bio jedan od najboljih pojedinaca u Muzurovoj repci.

Ja i ti pricamo o sasvim dvije razlicite stvari. Ovo nema veze s tim sto se radi o Hrgovicu jer taman i da je Barbarez ili Salihamidzic u pitanju bio bi beskoristan ako mora doputovati iz Japana. Ne znam jesi li ti nekad mijenjao vremensku zonu, putovao po 20 sati u komadu. Nakon takvog napora tri dana ti treba samo da dodjes sebi a da ne pricam o treninzima i utakmicama. Jedino ako ce ga Jeff United pustiti jedno dvije hefte u naprijed, u sto cisto sumnjam. Imaju i oni svoje prvenstvo zbog kojeg ga i placaju 40.000 mjesecno.

zeljko_jc
CITAT(alex raymond @ 11.03.2008., 00:25) [snapback]143925[/snapback]
ako mu je zena bosanka stace ti veci razlog za igranje pod Bos zastavom....samo ako je dobar igrac. trebalo bi da je bolji od mnogih sto su igrali za bh repku u to sam siguran

Mene od svih najvise Kodro zabrinjava nevidim nesto previse veliku volju snjegove strane da Pjanic zaigra vec potiv Makledonije, da Subotic izabere BiH da za BiH igraju naj od naj sto postoji tako nazalost nemam nikakvih nada za ovog iz engleske a naravno ako je samo kvalitet u pitanju trebalo bi da igra da je to izjavio kojim slucajem za Hr vec bih igro protiv Skotske. Puno je tu price i o premijer ligasima domacim a svi mi znamo na svakoj poziciji premijerligasa najmanje dvije alternative vani bolje potencinalnije.

D a bog dadne da nisam u pravu da Tahirovic, Kucukovic , Marin, Subotic, idrugi zaigraju za nas pod Kodrom ali bojim se umjesto njih Modrice Sirokog Banovica itd..
cile
Vicente Del Bosque, bivsi trener Elvira Baljica u Realu, postace nakon EP-a novi selektor Spanije, javlja MARCA a prenose mediji.
majstor22
CITAT(Zizou @ 11.03.2008., 12:14) [snapback]143976[/snapback]
Englez Nathan Robert Elington želi u našu reprezentaciju

Ako zaigra za BiH mogao bi zaraditi milion funti

Navijači sumnjaju

Dodatni motivi

Grije klupu i nije dao gol 132 dana

Činjenica je da Elington ipak i nije toliko loš igrač, a ranije je bio cijenjen u Velikoj Britaniji, pa bi nam u pojedinim utakmicama možda i dobro došao, mada sigurno nije bolji od naših Džeke, Misimovića, Muslimovića i Pjanića kojeg traži pola Evrope,

Ukoliko obuče «plavo-žuti» dres i pokaže se da su glasine o milionskom povećanju plate u Watfordu tačne, šta «tuzlanskom zetu» poručiti, nego:

Neznam koji je ovo novinar napisao, i moze biti da je dosad pisao dobro o repci, mozda ce sad neki reci da grijesim, ALI ovim gore tekstom je se pokazao supa*k i to veliki...

KOje su to hinje ovi novinari... Znaju da raja u BiH nije toliko informisana, tj recimo ona raja koja prati samo usput repku, tj kad je dobro navijaju, kad nije, odmah sve psuju igracima sa vana...

SAmo ovi naslovi gore odmah ostavljaju trag da je sve neka mucka...

KAo prvo, nebi on nista zaradio, vec njegov bivsi klub, kako je novinar tolko glup, pa to nemaju ni Ronaldinho ili recimo Pato u ugovoru, ako postane internacionalac da ce odmah plata skociti za milion, taj ugovor bi volio vidjeti...

Onda navijaci sumnjaju... Zvuci da sumnjaju u Ellingtona, a ono kad citas dalje, sumnjaju u Toplabecirevica...

Onda opet Ellingotnu dodatni motiv... Pa covjek nece imati nista vise love, osim mozda premije koje ce dobiti kao i svaki reprezentativac...

Onda grije klupu i nije toliko dugo dao gola...Odmah veznao za drugo da je bolji Muslimovic... A jel to Muslimovic negrije klupu, i gkad je to Muslimovic dao vise od 20 golova, pa makar to bila Italijanska treca liga, a ne druga engl kao Ellington, koja ima 40hiljada gledaoca prosjeno...

Mozda mu jednostavno Watford nepase, jer u drugim lkubovima je rasturao... Treba pitati tog novinara, kako je ono Barbarez igrao u Dortmundu???

Da bi na kraju rekao, da mozda ipak nije los i u NEKIM utakmicama bi nam MOZDA pomogao... Hej koja budalestina... Momak rastura (po o njemu procitanom i po izjavama navijaca)... MOmak jak, brz, golgetter...

Glup Novinar totalno...

Je*bo BAjano i Co su mogli igrati, a NIKAKVE veze sa nama, a on NAS ZET, koji rastura postavlja se u pitanje...SVaka njemu cast, aboli mene racku kakve koristi on ima od toga, ako mu je zelja i ako ce nam pomoci...

A za one koji ipak sumnjaju sto bi igrao za nas, sto neceka Engl repku... Pa njemu je 25 godina, i ipak je eng repka malo jaca od nase, tj ipak oni imaju Rooneya i ostale, tako da sigurno nikad nebi ni priliku dobio da igra a engl... A BiH mu je sada kao i Engl, njegova drzava...

Ja bi ga volio vidjeti u repki...
ermin-jaran
CITAT(zeljko_jc @ 11.03.2008., 23:03) [snapback]144029[/snapback]
Mene od svih najvise Kodro zabrinjava nevidim nesto previse veliku volju snjegove strane da Pjanic zaigra vec potiv Makledonije, da Subotic izabere BiH da za BiH igraju naj od naj sto postoji tako nazalost nemam nikakvih nada za ovog iz engleske a naravno ako je samo kvalitet u pitanju trebalo bi da igra da je to izjavio kojim slucajem za Hr vec bih igro protiv Skotske. Puno je tu price i o premijer ligasima domacim a svi mi znamo na svakoj poziciji premijerligasa najmanje dvije alternative vani bolje potencinalnije.

D a bog dadne da nisam u pravu da Tahirovic, Kucukovic , Marin, Subotic, idrugi zaigraju za nas pod Kodrom ali bojim se umjesto njih Modrice Sirokog Banovica itd..

Zeljko ako si primjetio da je Kodro dosta skrt sa izjavama i nista nikad nije sigurno da li pokusava da se zastiti od nasih medija ili je takve prirode jos ga ne znamo
sto se tice Pjanica za to nece biti frke ne pravi repku pusalic vec Meho tako isto za Veligtona prvo ga vidjeti....sigurno je da ga nece zvati na osnovu novina ili foruma vec pogledati covjeka porazgovarati pa vidjeti sta daje...ZETINA

alemko
kad smo vec kod "nasih zetova", pa i mirko nam upada u tu kategoriju sa suprugom jasminom. eusa_boohoo.gif

samo sto je alma cijelu pricu pametnije odradila. biggrin.gif
BrcanskaMalta
Priča koju je FTV objavila u magazinu Korner, a kasnije i u emisiji 60 minuta izazvala je veliku pažnju domaćih, ali i medija iz regije. Brojni pisani mediji i internet portali, pozivajući se na izvore FTV-a, danas pišu o prvotimcu Watforda Nathanu Ellingtonu koji je izrazio želju da zaigra za našu reprezentaciju. 26-godišnji Englez rodom s Jamajke govorio je o ovoj temi u ekskluzivnom intervjuu za Federalnu televiziju. Svojevremeno najbolji strijelac Prve engleske divizije koji je za Bristol Rovers, Wigan, West Bromwich i Watford postigao više od stotinu golova, oženjen je Bosankom i našu zemlju smatra svojom drugom domovinom. Ellington se nada da će ubrzo uspostaviti kontakt s čelnicima Saveza i da će nakon dobijanja bh. državljanstva selektor Kodro, koji je pozitivno reagovao na objavljenu informaciju, imati priliku provjeriti njegove kvalitete. Kako danas pišu brojni mediji, nije uopće upitno da bi reprezentacija sa Ellingtonom dobila kvalitet više u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine.
A_Sindrom
Ja nesto kontam da hoce kakva nasa koka ufatiti Ronaldinja, pa da i on zaigra za nas. nazdravimo.gif

Sto se tice ovog Engleza, po ovome sto se moze vidjeti na youtobe, dobar igrac.
Luger
Englez s Jamajke želi nastupati za BiH
Nathan Ellington, prvotimac engleskog Watforda rado bi zaigrao za Bosnu i Hercegovinu, domovinu svoje supruge.
Nathan Ellington, Englez, rodom s Jamajke, oženjen Bosankom, prvotimac je engleskog drugoligaša Watforda. Inače, Ellington je igrač težak oko 5 milijuna funti, a u sezoni 2004./2005. postigao je 24 gola za Wigan.

Ekipa Federalne televizije, na čelu s Bahom Topalbečirevićem posjetila je ovog tamnoputog napadača i otkrila kako on svim srcem želi nastupiti za BiH, koju smatra svojom drugom domovinom. Inače Ellington je ove sezone u 15 susreta zabio 6 golova.

O njemu možemo reći da je visok 178 cm, da ima 26 godina, dešnjak, te da je engleski državljanin. Navijači ga odmilja zovu Duke (Vojvoda).

Iako visok samo 178 cm daje često golove glavom. U karijeri je od poznatijih klubova nastupao za Bristol Roverse, West Bromwich Albion, Wigan Athletic, te sadašnji FC Watford. Ukoliko bi ga izbornik Meho Kodro pozvao za A tim, on bi automatski postao naš najskuplji igrač, vrijednosti oko 15 milijuna maraka.

Volim Bosnu i Hercegovinu. Sa suprugom sam prošlo ljeto bio u BiH. Obišli smo Sarajevo i Tuzlu. Oduševljen sam ljepotama koje BiH ima. Upoznao sam mnogo sjajnih ljudi i zaista uživao tokom boravka. Supruga je predložila da bi bilo dobro da igram za reprezentaciju BiH. Odlučio sam je poslušati. Želim igrati za BiH i nadam se da ću ubrzo dobiti priliku, rekao je Elington u telefonskom razgovoru, a prenosi portal ######

Još nije imao nikakav kontakt sa nekim od predstavnika Nogometnog saveza BiH, a kako je kazao, nada se da će to biti u najskorijem roku.

Nadam se da ću ubrzo uspostaviti kontakt s čelnicima Saveza. BiH je moja opcija i to ne iz nekog interesa. Jednostavno želim igrati i pomoći reprezentaciji da postiže što bolje rezultate.

Kako bi dobio priliku da zaigra za našu reprezentaciju, Elington prvo mora dobiti bh. državljanstvo.

Supruga se ovih dana raspituje šta mi treba da bih postao državljanin BiH. Čim dobijem potrebne dokumente, prijavit ću se za upis u državljanstvo.

Tijekom boravka u BiH Elington je gledao jednu utakmicu reprezentacije BiH.

Dok sam bio u Tuzli, na televiziji smo gledali meč sa Maltom. BiH je prije pobijedila Tursku i meč sa Maltom je bio psihološki jako težak, ali je ekipa odigrala dobro i pobijedila.

Usporedbe radi, on bi ove sezone uz Edina Džeku bio BH reprezentativac s najviše postignutih golova i to ne zaboravimo, postignutih na Otoku. Sigurno je da će Meho Kodro provjeriti o kakvom se igraču ovdje radi i ima li ovaj igrač kvaliteta za našu reprezentaciju, ali po do sada viđenom, Nathan Ellington sasvim zaslužuje poziv.
Mili
i pocemu je on sad ######? gdje mu je ta opasna brada? :D:D:D
McCoy
CITAT(bhf_finland @ 12.03.2008., 09:12) [snapback]144060[/snapback]
(..) i vrlo je lako očekivati da će biti pozvan na turnir u Japanu koji će naša reprezentacija najvjerovatnije igrati krajem mjeseca maja. (..)

Kakav crni Japan opet tumbleweed.gif
...zar nisu bili govorili da u maju igramo vs. Rusije i/ili Crne Gore, i pored toga spominjali jos 3-4 repke iz Europe..??!!
Eddi
CITAT(McCoy @ 12.03.2008., 13:13) [snapback]144069[/snapback]
Kakav crni Japan opet tumbleweed.gif
...zar nisu bili govorili da u maju igramo vs. Rusije i/ili Crne Gore, i pored toga spominjali jos 3-4 repke iz Europe..??!!

turnir u japanu ??
bilo bi cool icon_mrgreen.gif

pokvarenisir
CITAT(bhf_finland @ 12.03.2008., 07:38) [snapback]144072[/snapback]
nadam se da je ovaj Japan samo novinarska laz ili stamparska greska...u suprotnom mozemo se preseliti u Azijsku nogometnu federaciju...ionako 90% prijateljskih utakmica igramo sa azijskim ekipama...

4 puta Iran'
2 puta Japan
2 puta Katar
J. Koreja
Kina
Malezija
Vijetnam
Tajland
...ne znam jesam li jos koga zaboravio... fudbal.gif

jedna tekma sa amerima u chicagu bila bi dobra....kad vec lutamo svjetom
pokvarenisir
ima vamo raje medzka...ispunili bi stadion to ti je garant!

evo za one koji razumiju engleski...link od setanta news

http://www.setanta.com/en/Sport/News/Footb...ton-for-Bosnia/
Eddi
CITAT(Mercedes @ 12.03.2008., 13:53) [snapback]144075[/snapback]
e sta ce u ameriki.

bilo bi dobro, jedna tekma protiv amerike i jedna protiv mexika
ermin-jaran
Koji izvor ????
halilne
CITAT(goliath @ 12.03.2008., 16:51) [snapback]144157[/snapback]
A pita li se iko zasto onda ne igra za Jamajku? Imaju i oni repku! Ako bi htjeo da zaradi extra milion onda bi mu 10 puta bilo lakse nego da trazi nas pasos. Eno se Pjanic koji je rodjen u BiH namucio oko pasosa. Nesto ovdje ne stima. Ako covjek ima ispravne motive onda mislm da je dobro-dosao. Ako ne - SIKTER!!

ma goliath mogli bi ti i ja sjesti kakvu pricu za one SAN novine napisati da ljudi popune stranicu( neka bude vezano sa francuskom ligom da nam ermin-jaran dodadne malo francuskog ) . vijest bi bila sigurno bum....... icon_arrow.gif ....e te novine su ti izvor pa ti je sve jasno.......postadose gore novine od avaza.

ovim novinari nisi vise normalni. majke mi. fffffuuuuuuuuuujjjjjjjjj
bosniak
CITAT(Mercedes @ 12.03.2008., 16:45) [snapback]144153[/snapback]
U pozadini svega stoji Ahmet Pašalić, bivši direktor svih fudbalskih selekcija BiH kome je Fudbalski savez BiH dao otkaz.

Navodno, on je preko nekih svojih veza u Londonu našao Ellingtona, a ovaj je poručio da hoće bh. državljanstvo i dres naše reprezentacije. Kazao je da mu je supruga iz Tuzle i da ga ona nagovara da zaigra za BiH. Ovaj 26-godišnjak iskreno je priznao da još ni skim iz NSBiH nije razgovarao i da je našu selekciju jednom gledao i to u televizijskom prenosu kada je igrala protiv Malte.

Idemo redom - ko je Ellington?

Ima 26 godina i igra za drugoligaški engleski klub Watford u koji je došao 29. avgusta prošle godine iz West Bromvich Albiona za 3,25 miliona funti. Saznali smo da u ugovoru koji ima sa Watfordom stoji da bi mogao biti plaćen za million funti više ukoliko zaigra za neku reprezentaciju, svjejedno koju. Već sama ta činjenica upozorava da bi bh. reprezentacija mogla biti iskorištena kako bi on i njegov posrednik strpali tolike pare u džep.
Prema onome što se priča, Pašalić je izmislio Ellingtona u dogovoru sa ljudima sa kojima odavno prodaje i preprodaje igrače. Ellington nije standardni igrač Watforda - čak 132 dana su prošla dok nije zabio prvi gol za tu ekipu. Na poziciji na kojoj on igra, u reprezentaciji BiH su Zlatan Muslimović i Edin Džeko.
Hoće li mešetari odigrati do kraja svoju prljavu igru i otjerati njih dvojicu kako bi se našlo mjesto za momka sa Jamajke? Ako bi se to desilo, nastupilo bi novo rasulo u bh. reprezentaciji i bilo bi to podmetanje i selektoru Mehi Kodri.

Jučer se u fudbalskim krugovima pričalo da bi i to mogao biti scenario nezadovoljnika koji su otjerani iz Fudbalskog saveza BiH. U svakom slučaju, kažu naši dobro upućeni izvori, ovdje se radi o potpuno mutnom poslu, a najgore će biti ako na sve nasjednu selektor Kodro i njegovi saradnici. U tom slučaju, i oni će biti saučesnici u novom rasturanju bh. reprezentacije koja bi ostala samo mašina za tjeranje talentovanih domaćih igrača i mašina za pranje para.

Ovo je tolika glupost da se ja prosto zgražavam.
Ellington je prešao iz West Bromvich Albiona za 3,25 miliona funti uz klauzulu da će klubu tj. West Bromvich Albionu ići još milion funti ako ovaj igrač odigra zapaženije i ako bude imao veći broj nastupa.
Ja sam totalno razočaran svim jadom kojim zrače naši nazovi novinari, a znam koji su ovo papci od novinara napisali.
Evo i na engleskom : On 29 August 2007 Ellington joined Watford on a four-year deal. Watford paid a club record Ł3.25 million for the striker, a fee that could rise to Ł4.25m depending on appearances.
Za ovog papka koji je ovo napisao i za kojeg znam da posjećuje ovaj forum evo i jos Riječnik egleskog gdje može riječ po riječ prevesti pa da vidi koliko je glup i ne zna engleski.
Još evo ja ću da prevedem: 29 augusta 2007 Ellington se pridružio Wotfordu na četri godine. Wodford je platio do sada rekord kluba 3,25 miliona funti za ovog igrača uz klauzulu da se cijena koja ide WEST BROMVICH ALBIONU može podići na 4,25 miliona funti u zavisnosti od nastupa u sezoni.

Evo za one koji svsta izmisljaju objašnjenja.

Momak je 100% čist.
BiH supporter
CITAT(majstor22 @ 11.03.2008., 23:13) [snapback]144034[/snapback]
Neznam koji je ovo novinar napisao, i moze biti da je dosad pisao dobro o repci, mozda ce sad neki reci da grijesim, ALI ovim gore tekstom je se pokazao supa*k i to veliki...

KOje su to hinje ovi novinari... Znaju da raja u BiH nije toliko informisana, tj recimo ona raja koja prati samo usput repku, tj kad je dobro navijaju, kad nije, odmah sve psuju igracima sa vana...

SAmo ovi naslovi gore odmah ostavljaju trag da je sve neka mucka...

KAo prvo, nebi on nista zaradio, vec njegov bivsi klub, kako je novinar tolko glup, pa to nemaju ni Ronaldinho ili recimo Pato u ugovoru, ako postane internacionalac da ce odmah plata skociti za milion, taj ugovor bi volio vidjeti...

Onda navijaci sumnjaju... Zvuci da sumnjaju u Ellingtona, a ono kad citas dalje, sumnjaju u Toplabecirevica...

Onda opet Ellingotnu dodatni motiv... Pa covjek nece imati nista vise love, osim mozda premije koje ce dobiti kao i svaki reprezentativac...

Onda grije klupu i nije toliko dugo dao gola...Odmah veznao za drugo da je bolji Muslimovic... A jel to Muslimovic negrije klupu, i gkad je to Muslimovic dao vise od 20 golova, pa makar to bila Italijanska treca liga, a ne druga engl kao Ellington, koja ima 40hiljada gledaoca prosjeno...

Mozda mu jednostavno Watford nepase, jer u drugim lkubovima je rasturao... Treba pitati tog novinara, kako je ono Barbarez igrao u Dortmundu???

Da bi na kraju rekao, da mozda ipak nije los i u NEKIM utakmicama bi nam MOZDA pomogao... Hej koja budalestina... Momak rastura (po o njemu procitanom i po izjavama navijaca)... MOmak jak, brz, golgetter...
Glup Novinar totalno...

Je*bo BAjano i Co su mogli igrati, a NIKAKVE veze sa nama, a on NAS ZET, koji rastura postavlja se u pitanje...SVaka njemu cast, aboli mene racku kakve koristi on ima od toga, ako mu je zelja i ako ce nam pomoci...

A za one koji ipak sumnjaju sto bi igrao za nas, sto neceka Engl repku... Pa njemu je 25 godina, i ipak je eng repka malo jaca od nase, tj ipak oni imaju Rooneya i ostale, tako da sigurno nikad nebi ni priliku dobio da igra a engl... A BiH mu je sada kao i Engl, njegova drzava...

Ja bi ga volio vidjeti u repki...

100% agree. Ne znam ni ja tog igraca, ali sto se moze vidjeti od snimaka, uopste ne moze biti los.
bosniak
Ovo su likovi napisali koji pokrecu neki portal. Senzacionalno ga najavljuju, a koji nikada ama baš nikada neće biti niko i ništa na prostoru BH sportskih internet portala.
Pa sada stavljaju neke senzacionalne naslove kako bi privukao raju i tako to.
To nisu zaljubljenici u sport kao mi na ovom sajtu nego obični papci koji žele zaraditi pare, a ne interesuje ih BiH i naša repka.

Totalo su mi se popeli na neku stvar i zamolio bih vas sviju da ignorirate ove naslove jer nejmaju veze sa pameti.
I još blate Bahu Topalbećirevića ikonu BH spotrskog novinarstva.

Čuj zaradiće Ellington milion funti ako zaigra za BiH.
Pa samo da je malo bolje pogledao tekst ( i da ima bar neko osnovno znanje iz engleskog jezika ) ne bi se ovako provalio.
kodrinjo25
Za svojih 8 godina, profesionalnog igranja postigao 127 golova sto u premiershipu sto u coca cola legea.
alemko
CITAT(bosniak @ 12.03.2008., 17:18) [snapback]144163[/snapback]
Ovo su likovi napisali koji pokrecu neki portal. Senzacionalno ga najavljuju, a koji nikada ama baš nikada neće biti niko i ništa na prostoru BH sportskih internet portala.

pitam se opet zasto bh-fanaticosi ovaj tekst preuzese sa sport###### (autor kulin ban) i postavise ga na njihovu stranicu? eusa_think.gif

haso
ma bezveze diskutujete. Covjek hoce da igra za nas i ako ga Kodro pozove igrace Akobogda. A sto se motiva tice mene ne interesuje nek daje 100% na terenu i to je sve to je vazno. Ako cemo pricati o motivima moramo prvo poceti od Brace, Hrgovica itd...
A_Sindrom
CITAT(Mercedes @ 12.03.2008., 16:45) [snapback]144153[/snapback]
U pozadini svega stoji Ahmet Pašalić, bivši direktor svih fudbalskih selekcija BiH kome je Fudbalski savez BiH dao otkaz.

Navodno, on je preko nekih svojih veza u Londonu našao Ellingtona, a ovaj je poručio da hoće bh. državljanstvo i dres naše reprezentacije. Kazao je da mu je supruga iz Tuzle i da ga ona nagovara da zaigra za BiH. Ovaj 26-godišnjak iskreno je priznao da još ni skim iz NSBiH nije razgovarao i da je našu selekciju jednom gledao i to u televizijskom prenosu kada je igrala protiv Malte.

Idemo redom - ko je Ellington?

Ima 26 godina i igra za drugoligaški engleski klub Watford u koji je došao 29. avgusta prošle godine iz West Bromvich Albiona za 3,25 miliona funti. Saznali smo da u ugovoru koji ima sa Watfordom stoji da bi mogao biti plaćen za million funti više ukoliko zaigra za neku reprezentaciju, svjejedno koju. Već sama ta činjenica upozorava da bi bh. reprezentacija mogla biti iskorištena kako bi on i njegov posrednik strpali tolike pare u džep.
Prema onome što se priča, Pašalić je izmislio Ellingtona u dogovoru sa ljudima sa kojima odavno prodaje i preprodaje igrače. Ellington nije standardni igrač Watforda - čak 132 dana su prošla dok nije zabio prvi gol za tu ekipu. Na poziciji na kojoj on igra, u reprezentaciji BiH su Zlatan Muslimović i Edin Džeko.
Hoće li mešetari odigrati do kraja svoju prljavu igru i otjerati njih dvojicu kako bi se našlo mjesto za momka sa Jamajke? Ako bi se to desilo, nastupilo bi novo rasulo u bh. reprezentaciji i bilo bi to podmetanje i selektoru Mehi Kodri.

Jučer se u fudbalskim krugovima pričalo da bi i to mogao biti scenario nezadovoljnika koji su otjerani iz Fudbalskog saveza BiH. U svakom slučaju, kažu naši dobro upućeni izvori, ovdje se radi o potpuno mutnom poslu, a najgore će biti ako na sve nasjednu selektor Kodro i njegovi saradnici. U tom slučaju, i oni će biti saučesnici u novom rasturanju bh. reprezentacije koja bi ostala samo mašina za tjeranje talentovanih domaćih igrača i mašina za pranje para.

Koje smece od posta.
Ako je vec rijec o vecoj zaradi ukoliko zaigra za neku reprezentaciju, zar nebi bilo logicnije da zaigra za Jamajku gdje bi puno lakse dosao do reprezentacije. Dalje momak je tek prije nekoliko mjeseci presao u Watford i nije cudo sto je vise reserva. Sta je sa nasim napadacima? Da nisu oni mozda nesto bolje od rezerve. Pa Z. Muslimovic je otprilike isto vremena na klupi za rezerve i na tribinama. Hej ljudi ba, jedan od nasih najboljih napadaca sjedi na tribinama, nije ni na klupi za rezerve, a ovdje se diskutuje o kvaliteti igraca za kojeg je placena odsteta 3.25 mil. funti i koji ce sa svojim klubom najvjerovatnije slijedecu sesonu igrati u trenutno najjacoj ligi na svijetu. Zar to nije malo "bosanskobrdskoshupacko" filozofiranje. Pljuvanje po momku koji je izrazio zelju da zaigra za BiH. Izmisljanje nekakvih zavjera.
Ako iza svega stoji A. Pasalic, ako je on taj koji ce nam nalaziti ovakve igrace za reprezentaciju onda sam ja za to da mi fino Pasalica vratimo u savez.

PS
Mercedes, iako sam tebe citirao, moj post nije upucen direktno tebi nego "sportskim filozofima" koji izmisljaju ove "teorije zavjere". Ovo sto si ti napisao vec sam negdje procitao juce ili dan ranije na nekom drugom mjestu. Pa bez ljutnje.

PSS
Ovo za A. Pasalica da se vrati u savez je za.ebancija. icon_mrgreen.gif
Ventola
Ne vjerujem ni ja u ovu teoriju zavjere ni sekunde.

Moze li se kako do Nathanovog maila, por favor?
legionar
teško je reći šta je point ovog okrepljenja al sigurno su opet neke pare u pitanju i sa time stari problemi... Čudi me samo to da se je kao grom sa neba otvorila ova priča o njegovom (Ellingtovom) dolaku u BH repku... Idemo li možda istim putem kao Hrvatska sa Eduardom? Ne bi bilo loše ako su to koraci prema pravom putu oporavka BH futbala? Sigurno je da su ovi prvi ustici nejasni i poprilično neobičajni!!
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.