Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
tarik_pasa
CITAT(cisko @ 10.03.2008., 09:31) [snapback]143812[/snapback]
Veceras Na ferderalnoj tv u 18.10 u emisiji korner Sabahudin Topalbecirevic prica sa nekim crncem i engleske premijer lige.Navodno je taj crnac izrazio zelju da igra za Nasu repku.Vidicemo veceras,sta je tu istina.

reziser.gif Ako "pocnemo" nece ni nam svabe ravne biti sto se tice onih truba od igraca Kuranija,Podolskog pogotovo ovog zadnje koji veze s fudbalom nema.......
A Bajano?icon_smile.gif
Mire87
nathan ellington igrac watford-a

igrao za wigan athletic, west bromwich
na transfermarkt.de pise da vrijedi 4.800.000, vise nego i jedan nas igrac

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/4292...5_ellington.jpg
majstor22
Mislim da je smijesno porediti Njemce, tj Njemacku, sa Bosnom i Hercegovinom...

Ako su druge drzave poput Fra, Hol, Eng, imali igrace koji dolaze iz njihovihbivsih kolonija i mogli igrati za njih, i niko se nije bunio, zasto nebi Njemacka imala sad igrace, cije je porijeklo Tursko, Poljsko, Rusko, itd, itd...

Jer kao sto svi znamo, mislim da je Njemacka u evropi i svijetu, najvise multikulturna zemlja, i da odavno se vise nemoze reci ko je tipicni Njemac, ko nije... Jer zbog drugog svjetskog rata, njemci nikad nisu smjeli da imaju vojnu intervenciju u nekim zemljama, kada je rat, ali ih je zato svijet uvijek nagurao da prihvataju izbjeglice, plus, sto su njemci, tokom 60, 70, i 80tih uvozili radnu snagu iz Italije i Turske pretezno, kao i iz Portugala i drugih zemalja....
Tako da je normalno, ako momci sa netipicnim njemackim prezimenom zaigraju za Njemacku, jer su mozda vec druga ili treca generacija u toj drzavi, ili su dosli kao mala djeca u njemacku... Nezelim znati kolkko ce djece iz BiH zaigrati u slj deset godina za nejmacku repku... To je sasvim normalan proces..ć

A BiH nema nikakve izbjeglice, vec mi ih samo zbog repke primamo, i to je cista glupost.... Da bi to bilo dobro, prvaci svijeta bi bili Katar, Saudijske Arabije, i druge drzave, jer imaju love da plate 11brazilaca, koji ce igrati za njih, tj dobiti nabrzinu pasos...
bennymadzida_2
http://en.wikipedia.org/wiki/Nathan_Ellington

Evo zasto zeli da igra za BiH. Pogledajte i sami..... Ako je toj taj...!

Sto se mene tice ako zeli da igra za BiH a ima kvalitet treba ga isprobati zasto da ne. Kako to Francuzi su zeljeli Pjanica.. a nije dole ni rodzen samo sto igra Fudbal.... Ima dosta toga.. inace ja sam ZA samo ako je dobar i ima kvalitet za nase repke....!
SemirBosanac
Imal kakav izvor za tu pricu? Mozel nam ko snjimiti da i mi diasporci pogledamo sta ima Nasan da kaze. tumbleweed.gif
aMeL
ma sta je vama, gdje uopste pise da bi on igrao za nas,...? izvor?
al ako je slucajno tako i ako momak rastura, zasto da ne...... bujrum ;)
jaran Memo
[quote name='selektor' date='10.03.2008., 11:33' post='143821'

ovom englezu treba zabraniti da uzima Bosnu u usta a kamo li da igra za nas, nasa zemlje je multietnicka a ne kao po zapadu propagirana
[/quote]
ovo je stvarno logicno
aMeL
zasto? zato sto je crnac...... ? ma daj, glupost ziva....

gledao sam i nema veceras nikakvog sportskog programa na FTV.
cile
http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wb...08&FTV=true

Korner
sportski magazin

Ekskluzivno u Korneru - razgovor Sabahudina Topalbećirevića s Nathanom Elingtonom, napadačem Watforda. Ovaj golgeter, koji je u Premier i 1. engleskoj ligi postigao više od 80 pogodaka, izrazio je želju da obuče dres reprezentacije Bosne i Hercegovine...

Veceras od 18:10 na FTV

Ako neko moze snimiti, neka to uradi pa da pogledamo...
Sedin
a kakve on veze ima sa BiH da bi igrao za nas ? nemojte me pogresno razumjeti ali interesuje me to
Muffa
CITAT(Sedin @ 10.03.2008., 14:22) [snapback]143828[/snapback]
a kakve on veze ima sa BiH da bi igrao za nas ? nemojte me pogresno razumjeti ali interesuje me to

Pa njegovoj nani u 2 svijetkom ratu neko iz handar divizije zabio kolje po paradajzu i zato njega sad veze za BEHA nostalgija biggrin.gif
haso
ma ako covjek more igrati i ako zeli i voli BiH, bujrum care.
junkie
CITAT(Sedin @ 10.03.2008., 13:22) [snapback]143828[/snapback]

Valjda zato što je musliman po vjeri. rolleyes.gif
cile
Ja ne bih da spekuliram dok ne vidim intervju. Ovaj tamnoputi napadac ima 26 godina, rodjen je u Velikoj Britaniji a 2004 je presao na Islam.

Imali smo vec jedan slican primjer u repki: Ricardo Baiano. Svi znamo kako se zavrsilo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ricardo_Santos_Lago
haso
CITAT(cile @ 10.03.2008., 14:17) [snapback]143832[/snapback]
Ja ne bih da spekuliram dok ne vidim intervju. Ovaj tamnoputi napadac ima 26 godina, rodjen je u Velikoj Britaniji a 2004 je presao na Islam.

Imali smo vec jedan slican primjer u repki: Ricardo Baiano. Svi znamo kako se zavrsilo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ricardo_Santos_Lago

uh kolki je covjece, ima ga Masallah ko dva Muslimovica. biggrin.gif
Eddi
CITAT(haso @ 10.03.2008., 13:52) [snapback]143830[/snapback]
ma ako covjek more igrati i ako zeli i voli BiH, bujrum care.

tacno, sto da ne !!!
dobar igrac, pomogo bi bosni 100%...

bujrum icon_mrgreen.gif
edinjo-BiH
igrac ako nema nikakve familijarne veze sa jendom drzavom onda mora najmanje 3 godine da tamo zivi tj. igra u toj ligi da moze nastupiti ua tu repku, tako je i dialiba morao cekati. to pravo je uvedeno od kad je katar trazio da igraju amoroso,dede i ailton za njih, i za dobro nudjene pare oni su bili pristali ali je fifa uvela taj zakon pa nisu mogli.
SemirBosanac
CITAT(edinjo-BiH @ 10.03.2008., 15:04) [snapback]143836[/snapback]
igrac ako nema nikakve familijarne veze sa jendom drzavom onda mora najmanje 3 godine da tamo zivi tj. igra u toj ligi da moze nastupiti ua tu repku, tako je i dialiba morao cekati. to pravo je uvedeno od kad je katar trazio da igraju amoroso,dede i ailton za njih, i za dobro nudjene pare oni su bili pristali ali je fifa uvela taj zakon pa nisu mogli.

Tako je care. Radi toga on nemoze igrati za nas. Sta ako nadje nasu trebu? tumbleweed.gif
K_nine
On hoce da nama budne Eduardo icon_mrgreen.gif
pokvarenisir
CITAT(Sedin @ 10.03.2008., 07:22) [snapback]143828[/snapback]

"Since 2004 he has been a practicing Muslim"

sa wikipedie, al cuo sam i ja za ono pravilo da moras zivjeti ili igrati u toj zemlji prvo na jedno odredzeno vrijeme, a sad jel tri godine, to neznam!
legionar
OURAJT! We've got some nig'ars in da house!! Ma To bi bilo porazno da hoće da igra za nas zato što je prešao na islam... lolcina.gif

Ako vrijedi toliko koliko mu pišu ovi mediji onda je sigurno dobar... ako se mene pita bolje to nego nekakvi Jelići, Bajići, Maletići i slični..
Zizou
CITAT(Hasrett @ 10.03.2008., 16:24) [snapback]143848[/snapback]
Welcome to Bosnia!

Covjek zeli da igra za nas, dobro dosao.. nije ko pravi bosanci koji su rodzeni tu pa nece!

tako je jarane

al ipak hocu bas da cujem razlog sto hoce bas da igra za bosnu ..
bosniak
Kada je u pitanju Nathan Ellington cini se da je veoma respektabilan igrač, a evo i zašto:
Sezona 2005/2006 odigrao je u engleskoj premijer ligi 31 utakmicu, a u FA Cupu 4 utakmice
zabio je 5 golova od toga jedan Manchesteru.

Sezona 2006/2007 Championship 34 utakmice, FA Cup 4 utakmice zabio je 10 golova.
Sezona 2007/2008 Championship 29 utakmica, FA Cup 2 Utakmice zabio je 3 gola.

Što se tiče ovoga da igrač mora tri godine provesti u jednoj zemlji da bi igrao za nju nije tačno,
jer je Bajano bio samo godinu dana u Širokom.

Najskuplji je igrač Watforda.
Almir
CITAT(Elmar @ 10.03.2008., 16:38) [snapback]143853[/snapback]
Aaaa neki nece da igraju za nas zbog Nogometnog Saveza, pa razmisli. Nije samo da nece, sigurno da hoce ali nisu
zadovojni sa stanjem u nasem fudbalu, mozda se sada i promjeni, posto su dosli Kodro i Bola...

Dobro, ali mali milion igraca je izabralo drugu repku prije BiH, tu je poenta, od Medujanjina, Jakupovica, Ormana, Koromana, Stanica,Zivkovica, itd. jer neigra se za savez vec za BiH, za raju biggrin.gif

A danas je normalno, da za razne selekcije igraju brazilci i crnci itd. Npr. Eduardo igra za Hrvatsku, za nas Hrgovic i Milenkovic, ako oni mogu zasto i ovaj Englez ne, ako se pokaze a kvalitet sigurno ima. Pa vidili ste neki dan koji marokanci za holandiju u malom fudbalu igraju.
A mozda ima ko da mu je iz familije nas, danas to nije iskljuceno?
bosniak
Čovjeku treba svakakako dati priliku to nas ništa neće koštati i ako se pokaže u dobrom svjetlu neka ga kod nas.
Mlad je ima samo 25 godina i može dobro da posluži.

Nathan Ellington postiže gol.
Još jedan.
I još jedan.

Ovaj drugi gol je posebno lijep.
Gol sezone 2006/2007.
Almir
CITAT(bosniak @ 10.03.2008., 16:51) [snapback]143857[/snapback]
Čovjeku treba svakakako dati priliku to nas ništa neće koštati i ako se pokaže u dobrom svjetlu neka ga kod nas.

Kad su nama krali igrace i kapom i sakom, zasto i mi ne, a covjek se jos nudi, iako me interesuje razlog. Hvala da je se nas sjetio i za to respekt.gif
Mozda je tek sad cuo za bojkot pa se ponudio icon_mrgreen.gif ako nece oni ja cu lolcina.gif
Almir

Pitam se kad je nas igrac postigao ovakav gol icon_eek.gif respekt.gif , covjek bi kod nas rasturo. Pod hitno ga zvati eusa_dance.gif ovaj je bolji od Eduarda icon_lol.gif
bandit
CITAT(cile @ 10.03.2008., 12:54) [snapback]143827[/snapback]
Veceras od 18:10 na FTV

Ako neko moze snimiti, neka to uradi pa da pogledamo...

Nema potrebe snimati ... bude postavljeno na stranici odmah poslije emitiranja, u rubrici 'Real video sadrzaji' .... fudbal.gif
cile
Da, ali u losem RP stream kvalitetu.
haso
Još jedan.
I još jedan.

Ovaj drugi gol je posebno lijep.
Gol sezone 2006/2007.

opa, ovo je igracina i po. On i Dzeko na spicu = BiH na WC 2010. ako ima pravo da igra odma ga treba dovesti.
SemirBosanac
Izvjestavajte narode. biggrin.gif
bosniak
Zena mu je Bosanka, dolazio je više puta u Bosnu i sviđa mu se u Bosni veoma i kaže da mu je velika želja da igra za nas.
Sviđa mu se hrana ljudi sve.
Majstor
nemam ni ja pojma sta on ima s nasom zemljom?? haha da nije od Dialibe prijatelj??
Majstor
CITAT(bosniak @ 10.03.2008., 18:24) [snapback]143869[/snapback]
Zena mu je Bosanka, dolazio je više puta u Bosnu i sviđa mu se u Bosni veoma i kaže da mu je velika želja da igra za nas.
Sviđa mu se hrana ljudi sve.

cim dodze tepsiju bureka i jednu porciju cevapa (20 komada),,, lolcina.gif
bosniak
Frajer je zaluđen Bosnom i Hercegovinom, vjerovatno jer mu je žena Bosanka pa ga je ona nafilala.
Poznaje naše igrače i kaže da je pratio utakmicu protiv malte izdvaja Hasana, Muslimovica.
Kaže da je njegov sin bosanac i da mali ne smije zaboraviti svoje korjene.
Kaže da može pomoći da se repka plasira na SP.
Majstor
CITAT(bosniak @ 10.03.2008., 18:28) [snapback]143872[/snapback]
Frajer je zaluđen Bosnom i Hercegovinom, vjerovatno jer mu je žena Bosanka pa ga je ona nafilala.
Poznaje naše igrače i kaže da je pratio utakmicu protiv malte izdvaja Hasana, Muslimovica.
Kaže da je njegov sin bosanac i da mali ne smije zaboraviti svoje korjene.
Kaže da može pomoći da se repka plasira na SP.

kako mu se zove sin? Jel Fahrudin?? Il ono John Izet Ellington?? lolcina.gif hvala ti sto nam izvjestavas...
bosniak
CITAT(Blueeyes @ 10.03.2008., 18:29) [snapback]143874[/snapback]
Odkud ti to ?? .. gdje to citas / gledas ?

Sada je zavrsio interviju sa njim na FTV-u.
McCoy
ahahaaha Wellington nazdravimo.gif
...svasta
Mozda je to jedan od igraca koje je Paslic, Dino, najavljivao. Sta je uopste dogodilo sa doticnim gospodinom? Dao intrevju-dva san-u, i nista... nestao u vidu magle, iako nije nikad bio tu....
bosniak
Baho kaže da je sada Savez i Kodro na potezu i da Ellington gori od želje da igra za BiH.
velez4ever
Treba ga zvati.
bosniak
Čovjek je veći Bošnjo nego recimo Hrgović ili Radeljić.
bosniak
CITAT(zrnoX @ 10.03.2008., 18:49) [snapback]143883[/snapback]
Da mu nije kakav nas izgbjelica zeni ga zavalio pa zato bosanac lolcina.gif

On je izjavio da mu je sin polabosanac zato što je njegova supruga Bošnjakinja.
FahroX
Zasto ne, ako vrijedi 10 puta vise nego nasi pojedini i cak ima vecu zelju, pa nek igra, siugrno nas nece niti moze ostetiti. Sa takvim igracem mozemo samo dobiti a nikako izgubiti. Covjek tri sezone zaredom igra po 30 utakmica u Englesko Premijer ligi, sto nasi po Hrvatskoj ili Bosanskoj Saban ligi neigraju toliko. Isto bi promjenio misljenje mnogim koji se dvoume da li bi igrali za nas ili nekog drugog. closedeyes.gif
bosniak
Presao je na ISLAM I djeluje nekako smireno i saburli.
ermin-jaran
Ne znam sta na ovo sve misli Kodro da mi njega preselimo na temu nasi u ino ligama pa da ga pratimo.... tumbleweed.gif

Igra za watford to je druga Engleska liga....?
BosnianMagican
Da sam isticao svoje hrvatstvo bolje bi prošao

Vlatko Glavaš, bivši as Fortune iz Dusseldorfa, nekadašnji kapiten i trener reprezentacije, sa...
svim stručnim referencama, trenutno je bez angažmana. Glavaš je figurirao kao kandidat za selektora A tima, ali fudbalska vlada nije ga izabrala. Satisfakcija mu je podrška igrača, javnosti...

Uvijek Bosanac

- Iskreno, očekivao sam bolji tretman od strane pojedinaca koji danas vedre i oblače u bh. Savezu – priznaje Glavaš. Neko drugi na njegovom mjestu, mahao bi svojom nacionalnošću.

- Činjenica je da se bira po nacionalnom ključu. Izgleda ja nisam dovoljno veliki Hrvat. Pa, ja sam igrao za reprezentaciju kada i neki Bošnjaci nisu smjeli ili željeli. Sigurno da bih bolje prošao da sam se i sada gurao kao Hrvat, da sam isticao svoje hrvatstvo. Nisam i nije mi žao. Opet bih uradio isto. Ja sam Bosanac i Hercegovac i uvijek ću to biti, gdje god budem živio i igrao. Pušina i Jelić Kao i većina sportske javnosti i Vlatko je užasnut što je mlada reprezentacija povjerena fudbalskim anonimusima.

- Ne znam koje to reference ima Tulić, pa je izabran. Gdje je igrao, šta je osvojio, koga je otkrio. Fakat mi nije jasno kako je čovijek prošao. Kada malo bolje razmislim i ne čudi mi to. Meni više znači što me cijene i podržavaju i Salihamidžić i Barbarez i novi i mlađi, poput Bajramovića, Džeke, Hasagića...

Ja sam bio dobar i sa Pušinom, kojeg izuzetno cijenim i kao čovjeka i sportskog radnika, ali i sa pokojnim Milanom Jelićem. Nemam loše relacije sa Čolakovićem i Dominkovićem, niti sa Čekom, ali ja nisam od trenera koji će moliti za angažman. Prema meni nemaju nikakve obaveze, meni je srce puno da je reprezentacija koju smo vodili Slišković, Kuruzović i ja, bila voljena u svim dijelovima BiH, da smo digli naciju na noge, da smo usrećili i Dominkovića i Čolakovića i sve ljude oko Saveza – izjavio je za "San" Vlatko Glavaš, koji je bio kapiten bh. reprezentacije u pobjedi protiv Italije, zatim na utakmici sa Brazilom u Manausu (1996. godine), kontra Ronalda, Giovanija, Cafua, Ze Roberta.
ZikoBajrin
CITAT(FahroX @ 10.03.2008., 19:04) [snapback]143885[/snapback]
Zasto ne, ako vrijedi 10 puta vise nego nasi pojedini i cak ima vecu zelju, pa nek igra, siugrno nas nece niti moze ostetiti. Sa takvim igracem mozemo samo dobiti a nikako izgubiti. Covjek tri sezone zaredom igra po 30 utakmica u Englesko Premijer ligi, sto nasi po Hrvatskoj ili Bosanskoj Saban ligi neigraju toliko. Isto bi promjenio misljenje mnogim koji se dvoume da li bi igrali za nas ili nekog drugog. closedeyes.gif

momentalno igra u league championship to nije premier league..
haso
Svaka cast za izjave. covjek zvuci kao veci patriot neg pola nase repke. Ako moze i ima pravo treba ga odma zvati Kodro mozda i sad sa Makedonijom.
BosnianMagican
CITAT(ZikoBajrin @ 10.03.2008., 13:10) [snapback]143890[/snapback]
momentalno igra u league championship to nije premier league..

Nego Druga Liha Englezke Koja Je 5 Put Bolja Od Bosanske Premijer Lige
ZIJANCER_SA
Covjek ima pravo na nase drzavljanstvo jer je u braku sa nasom drzavljankom sa kojom ima sina, njemu svaka cast i mislim da je covjek u najboljim godinama kad je nogomet u pitanju, treba mu dati sansu i vjerujem da je bolji od pola nasih reprezentativaca koji igraju. Nevidim nista lose da obuce nas dres i zaigra u nasoj repci pogotovu sto nam je svaki igrac potreban koji nam moze pomoci, on nema nikakvog interesa osim zelje da pomogne i sto voli nasu zemlju mozda vise od svoje rodjene zahvaljujuci zeni i dijetetu respekt.gif
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.