Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Eddi
CITAT(Eborg @ 25.02.2008., 14:28) [snapback]142211[/snapback]
Malo je nefair reci za Musica:"Ko je taj?"

Ali istina je da nije vishe za reprezentacije,nazhalost...Treba ga pozvati na neku prijateljsku da se oprosti kao chovjek...

okay, upravu si...nije fair! SORRY
treba ga pozvati da se oprosti ko Konjic, Hibic!
Ado-BL
--------------------------------------------Hasagic-----------------------------------------

Salihamdzic ------------------Spahic----Papac-----------------------------------Hrgovic

------------------ Misimovic --------------Rahimic---------------- Salihovic-----------------------

Bartolovic------------------------------------------------------------------------------- Vladavic

---------------------------------------- Dzeko---------------------------------------------

Da sam je "neko" ovakobih pokusao formacija 4-3-3.
novoime
ispade mravac bolji od jahica!!!????
ZIJANCER_SA
Džeko, Pjanić, Tahirović trio za Afriku
Širom Evrope, u najboljim klubovima, od austrijske do engleske lige igra dvadesetak istinskih nogometnih dragulja. Koji su rijetko ili nikako pozivani za mlađe selekcije BiH. Unatoč njihovoj i želji njihovih roditelja, pojedini bh. selektori su reprezentativne pozive debelo naplaćivali, a NSBiH i reprezentacija godinama gubila, danas klasne igrače koji igraju u reprezentacijama Hrvatske, Švedske, Slovenije, Srbije, Njemačke, Švicarske... I dok su neki kvazi stručnjaci uljuljkani u selektorske pozicije zakazivali provjere po Bosanskoj Otoci, Kreševu, Međugorju, bh. talenti su prihvatali pozive fudbalskih velesila. Zato i ne čudi što se jedan selektor hvalio, kako katastrofalan poraz od 8:1 nije tragičan, "jer smo u istim kvalifikacijama izborili remi sa Bjelorusijom". Tako je godinama. Iz ove priče treba izdvojiti Velimira Stojnića, selektora kadetske reprezentacije, premda je i na njegovim okupljanjima više ministara, tzv biznismena, moćnika, negoli na kakvom političkom skupu.
Talenti iz "Lige petice"

"San" predstavlja najtalentovanije igrače, porijeklom ili koji su rođeni u BiH, koji predstavljaju budućnost BiH, one koji bi mogli igrati u ovim kvalifikacijama za mladu i najbolju bh. reprezentaciju. Edin Džeko (21) predvodnik je novog vala nogometnih dragulja. Džeko je danas zvijezda Wolfsburga i na listi želja najboljih njemačkih, ali i engleskih klubova. Njemu uz bok je Miralem Pjanić, plej mejker Meca, koji je sa nepunih osamnaest godina u debitantskoj sezoni sakupio dvadesetak nastupa u elitnoj francuskoj ligi. Kao treći član "Trija iz snova" je Emra Tahirović, "Šveđanin sa Buča Potoka". On je odrastao u Švedskoj, debitirao u prvom timu Lila, odnedavno je pojačao švicarski Cirih. Spomenuti trojac bi mogao predvoditi bh. napad na SP u Africi, pod uslovom da bh. reprezentacija izbori nastup. Osim Tahirovića u Švicarskoj je i Semir Džombić (19) nada Bazela, kojeg traži Šalke. Osim selektora mlađih kategorija Njemačke, za njega se zanimaju najbolji klubovi u Bundesligi. Zanimljivo je da u engleskom Portsmutu brani Asmir Begović, mladić koji vuče korijene iz BiH, a Amer Osmanagić je prošao Partizanovu školu. On godinama odbija pozive selektora iz FS Srbije. Naravno, osim na evropskim terenima i u BiH ima nekoliko talentiranih mladića, budućih reprezentativaca. Kao najveća nada slove: Ibro Šehić, golman Želje, kojeg je želio i Juventus, zatim Durak, pa Hasanović, koji čeka potpis za Žilinu, zatim Handžić iz Sarajeva, dok se Huseinović iz Slobode smatra "rutinerom" i gotovim igračem. Već sada se nekoliko skauta najavilo da će pratiti premijerligaške utakmice zbog Husejnovića. Osim Handžića u bordo školi stasaju još Smajić i Ad. Janjoš.

Kodru zvao Liverpul

Ovim mladićima treba pridodati Kenana Kodru, selektorovog sina, koji je prošao školu Real Sosiedada. Kenan je nadareni napadač, kojeg su skauti Liverpula zvali u školu slavnog kluba. Jedina nesreća ovih mladića, s obzirom da po godinama kandidiraju za mladu reprezentaciju, je što će o njima "brinuti" treneri (Tulić i kompanija) koji su u stručni štab selektirani, ne po stručnosti, već po nacionalnom ključu. Vlatko Marković sa svojim je saradnicima i selektorima mjesecima išao na noge Ivanu Rakitiću i sličnim draguljima, a kod nas je sve prepušteno slučajnosti. Ko zna hoće li pobrojani krenuti Pjanićevim stopama i odbaciti poziv Francuske i mjesecima čekati odluku Vijeća Ministara kako bi zaigrali za svoju zemlju.

Jedanaest dragulja

Asmir Begović brani za Portsmut, Armin Čaušević igra za St. Etjen, Damir Džiburski je najveći talent u omladinskoj školi Ajntrahta. Admir Džafo najbolji je u školi Salzburga. Mario Vrančić igra za juniorsku reprezentaciju Njemačke, ali je u više navrata izrazio želju da igra za BiH. Njegov brat Damir već je igrao za A tim BiH. Anes Mravac (stoper) je omladinski reprezentativac Švedske. Dalio Memić je kao kadet na dobrom putu da ove godine debitira za prvi tim Hofenhajma. U Njemačkoj je i Neven Subotić (stoper), već sada prvotimac Majnca. U Partizanu je velika nada Bosanac iz Modriče Nikola Popara (polušpic).

coolin_ban
ma dobro sto raja kopira clanke, vec mi na qurac idu ovi novinari koji eto objavljuju senzacionalne clanke za dobrobit naseg fudbala, a u njima pisu o "pojedinim" selektorima koji su debelo naplacivali pozive. pa hajde vise kuronje, napisite imenom koje kome trazio pare. ja znam da je to istina preko Pehlica kada je presao u litvaniju, ali ni to se nikada nije objavilo ni u jednim novinama. kada vec hocemo senzaciju, kontaktirajte igrace i objavite imena, a i cifre. a ne citav zivot pojedini i neki me yebu u zdrav mozak, a ja im ni imena ne znam.
bandit
CITAT(goliath @ 25.02.2008., 15:53) [snapback]142214[/snapback]
Idemo liniju po liniju:

Guso nije solidan golman. On je najnesigurniji golman koji je ikad stajao pred nasim golom. Istina imao je par dobrih utakmica ali vecinom smo i te tekme izgubili ili nas je popratila sreca.

Mirsad Dedic ... eusa_whistle.gif
tarik_pasa
CITAT(bandit @ 25.02.2008., 22:46) [snapback]142242[/snapback]
Mirsad Dedic ... eusa_whistle.gif

Fahrudin Omerovic
McCoy
CITAT(tarik_pasa @ 25.02.2008., 22:53) [snapback]142244[/snapback]
Fahrudin Omerovic

Muhamed Alaim
McCoy
CITAT(Salko Dinamitas @ 26.02.2008., 00:09) [snapback]142258[/snapback]
Bartolovic i Ibisevic se vise nebi trebali zvati u repku, tarabe su i jedan i drugi.

Djelimicno se slazem sa tobom. Ibisevic -trenutno- nema mjesta u repki. Zato sto je stalno na klupi u Hoffenheim-u. A kad dobije priliku da zaigra, nema nekog velikog ucinka.
Bartolovic je dobro odigrao `ajdukove pripreme, dao je nekoliko golova i bio je stalno aktivan u njihovim tekmama- tako da mislim da je zasluzio poziv(e). Neznam zasto nije igrao sada za vikend...

..ali, ako Bartolovic ne izbori mjesto u Splitu-> nek se naceka pozivu.
Ipak nebi ni jednog niti drugog potpuno otpisao i rek'o da vise ne bi trebali zvati...

BrcanskaMalta
MUSTULUK! icon_smile.gif

Barbarez razmislja o povratku u repku....

http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...57z7jsml42g.jpg

I onda naravno nesto za raju: ;)

http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...8dha00vs2tc.jpg
ermin-jaran
Mahicu imas pivu od mene ovo vrijedi mustuluka,
zao mi je Milenkovica sto nije nasao novi angazman
sa druge strane drago mi je da nisu zaboravljene ljudske vrijednosti Nine....
Barba moze da se vrati eventualno da igra jos godinu ali racunati na njega za svjetsko je ne korektno....
Ovo daje nadu da mozda i Braco promjeni misljenje.........
seha
ljudi pa ovo je avaz sport, te novine svake hefte imaju uvjek neke famozne novosti! kod njih je sve "cula kazala"!
nema od toga nista!
ermin-jaran
CITAT(Elmar @ 26.02.2008., 12:47) [snapback]142275[/snapback]
Po tvom; Nije nijedan, igrao je bez gresaka i sigurniji je golman od Hasagica...

Znaci, cak bolji je nego Buffon icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Elmar zar je vrijedno se ubjedjivati sa nekim da je Guso uopste golman....o kvalitetu da i ne raspravljamo
McCoy
Ovaj Barbarez je ,onaj pravi hecegovacki TERS ...kako on tako i Braco icon_mrgreen.gif
Ventola
CITAT(ermin-jaran @ 26.02.2008., 07:48) [snapback]142267[/snapback]
Mahicu imas pivu od mene ovo vrijedi mustuluka,
zao mi je Milenkovica sto nije nasao novi angazman
sa druge strane drago mi je da nisu zaboravljene ljudske vrijednosti Nine....
Barba moze da se vrati eventualno da igra jos godinu ali racunati na njega za svjetsko je ne korektno....
Ovo daje nadu da mozda i Braco promjeni misljenje.........

Ninin transfer je postao "Misija nemoguce". Svi su se dali u rijesevanje ovog slucaja ali nigdje nista. Trziste zasiceno, sta li..
ermin-jaran
CITAT(Ventola @ 26.02.2008., 13:30) [snapback]142281[/snapback]
Ninin transfer je postao "Misija nemoguce". Svi su se dali u rijesevanje ovog slucaja ali nigdje nista. Trziste zasiceno, sta li..

Nije valjda da niko nema Francusku vezu manijak/pitar.....mozda bi se nesto i naslo u ligue2
Ventola
CITAT(ermin-jaran @ 26.02.2008., 13:38) [snapback]142282[/snapback]
Nije valjda da niko nema Francusku vezu manijak/pitar.....mozda bi se nesto i naslo u ligue2

Pa i ja isto kazem medjutim klubovi su po zakljucenju prelaznog roka vjerovatno preopteretili budzete tako da nema mjesta za nekog igraca koji kosta 7-10 hiljada evra mjesecno osim ako nije zesca kriza. Da je barem centarfor da ga gurnemo Arsenalu kao zamjenu za Eduarda..icon_smile.gif
tarik_pasa
CITAT(McCoy @ 26.02.2008., 13:23) [snapback]142279[/snapback]
Ovaj Barbarez je ,onaj pravi hecegovacki TERS ...kako on tako i Braco icon_mrgreen.gif

Tersuni icon_mrgreen.gif
Ado-BL
CITAT(bhf_finland @ 25.02.2008., 22:43) [snapback]142241[/snapback]
Hvala Bogu pa da ni ti nisi "neko"...
Gdje Bajramovic? 3 napadaca? Vladavic i Bartolovic ispred Muslimovica, Ibisevica, Custovica...

Bajramovic je jarane povrijeden,a kada je je spreman nazalost vise je na klupi nego u igri. Njegovo mjesto po meni mnogo bolje igra Rahimic,koji je standardan zadnjih 6god.
Vladavic i Bartolovic su brzi igraci, a nama trebaju bas takvi igarci,jeli imamo jako sporu repku, a njih dvojica su tipovi igraca koji mogu odigrati cjelu tekmu na krilima, to su modreni napadaci koji su vracaju u odbranu i idu u napad. ´Jedini klasicni napadac bi bio Dzeko,jeli je standardan u Wolsburgu.
Muslimovic nazalost grije klupu, a Ibicevic igra procjeno 6min u Hofenhajmu.

Pozdrav.
al
Nacionalni ključ je degradacija sporta

Imenovanje Ivice Barbarića koordinatorom A i U-21 reprezentacije, funkcije koja mu je ponuđena prije nekih mjesec i pol dana, još uvijek je pod velikim znakom pitanja.
Podsjetimo, Barbariću je u prvi mah ponuđena pozicija koja bi se bavila više strukom nego administracijom, no na razgovorima s generalnim tajnikom Munibom Ušanovićem, kada je trebalo doći do konkretizacije dogovora, ispostavilo se da je nekadašnjem širokobriješkom strategu ponuđen u biti “uredski posao”…
Dvije stvari bodu oči – zbog čega je došlo do promijene u opisu radnog mjesta, i zašto Nogometni savez želi angažirati stručnog trenera da bi sjedio u uredu i obavljao poslove vezane za papirologiju. Bilo kako bilo, od tada, iz NS-a BiH nitko nije nazvao Ivicu Barbarića za ponovi razgovor, iako se još uvijek tvrdi da je on jedini kandidat za spomenutu funkciju.

Stručnost poslije nacije

“Ništa novo ne znam o tome. Nije bilo nikakvih razgovora od tada”, kazao je Barbarić. Ukratko, u telefonskom razgovoru ponuđeno mu je jedno, a na licu mjesta, nešto posve drugo.
“Ne znam zašto je došlo do promijene u opisu radnog mjesta koje su mi ponudili. Ja sam imao točnu viziju što trebam raditi na toj funkciji i u prvim razgovorima smo to i dogovorili, ali na licu mjesta ponuđeno mi je nešto potpuno drugačije. Ako je moje mjesto vezano za struku, onda se struka mora nešto i pitati. Mora davati preporuke, a prioritet je maksimalna suradnja sa stručnim stožerima A i mlade reprezentacije. Zbog čega se to promijenilo, ne znam”, kaže Barbarić.
Puno je toga što u Nogometnom savezu nije posloženo kako treba, pa takva situacije ne treba čuditi.
“Da se razumijemo. Biranje trenera po nacionalnom ključu je degradacija nogometa i sporta, ali takva je i čitava država. Ispadne da stručnost ide tek poslije nacije. I kada se pozicije raspodijele po nacionalnosti, ne vidim kompetentne ljude koji mogu izabrati pravo rješenje”, kaže Barbarić.

Što je vizija Saveza?

Po njemu, jedan od velikih problema je nepostojanje prave hijerarhijske strukture.
“Svatko se svakom preklapa u funkciju. Ne zna se tko donosi koju odluku. A najveći je problem to što nitko u Savezu nema čistu viziju što treba raditi. Stalno se vrše usporedbe s Hrvatskom, ali nikad se ne kaže da Hrvatski nogometni savez ima jednog predsjednika koji čvrsto donosi odluke. Ima i Marković problema, ali on odrješito i čvrsto vodi Savez. Ne mogu se dogoditi situacije kao recimo ova sa mnom ili slično”.
Barbarić smatra da u Nogometnom savezu nema dovoljno ljudi koji se takoreći razumiju u nogomet i sport.
“Ako pogledate sastav ljudi koji sjedi u tijelima Nogometnog saveza…malo je tu onih koji se razumiju u nogomet. Ali, ako bi se oni bazirali na dvije temeljne stvari, a to su financije i infrastruktura, onda bi mogli pričati o napretku. Trenutačno, mi smo daleko od 'početka' nogometa”.
Unatoč tome, Barbarić smatra da se ne može raditi ako se ne postave visoki ciljevi.
“Bez toga nema smisla raditi. Ciljevi moraju biti visoki. 'A' reprezentaciji mora se postaviti imperativ odlaska na Svjetsko prvenstvo, ali treba biti zadovoljan i ako dugo ostanemo u igri. To bi za nas s obzirom na stanje u nogometu, bio uspjeh”, kazao je Barbarić.
Izvršni odbor Nogometnog saveza o Barbariću će “raspravljati” u četvrtak. Tada bi situacija oko njegovog imenovanja trebala postati jasnija. Jasno je da Barbarić neće pristati na običan uredski posao…

D. Lukić
dnevni list
Red Bull Salzburg
CITAT(Bayern Forever @ 24.02.2008., 21:42) [snapback]142177[/snapback]
s ovom ekipom mozemo uraditi nesto u spaniji:

-------------------------guso---------------------------
radeljic-------spahic--------------bajic---------music
-------------------grlic-----------bajramovic-----------
-------vladavic-------------------------------salihovic---
----------------salihamidzic------muslimovic----------

rezerve:

hasagic
radeljic
hrgovic
grujic
beslija
misimovic
blatnjak
ibisevic
tahirovic

treba krenut ofanzivno eusa_clap.gif

sastav ti je boli glava a tek kad vidim da radeljic igra i jos sjedi na klupi icon_mrgreen.gif pitam se kako taj igrac ne igra ice hokey jer takve mogucnosti su samo tamo moguce da igras i da ides na klupu i obratno!!!
Krenuti ofenzivno a Dzeke nema ni na klupi??
Ispeci pa reci!!
McCoy
CITAT(celo @ 26.02.2008., 23:02) [snapback]142409[/snapback]
KATASTROFA STA SE RADI AL DOKLEN DOK NEURADIM GLUPOST TO JE SIGURAN JER FUDBAL I REPREZENTACIJA MI JE ZIVOT AL NECE NEKI LOPOVI RUSIT MNOGIMA NADU TO JE SIGURNO ..CUDO CE SE DESIT SIGURNO AKO SE NEPROMJENI SVE ZA BOLJE REPREZENTACIJI I NASIM VELIKIM ZVJEZDAMA PRAVIM PATRIUTA ..(1 SEPTEMBAR IM JE ROK) PROCITAJ TE NA (BH SPORTSKI PORTAL OCEMU GOVORIM) DOSTA VISE ZIVCI MI NERADE...

ahmede?? jesili to ti jadan ne bio... icon_eek.gif
Arman_Stolac
Blago nama kakvih nas ima!
halilne
Bolić: Želim ugovor, Dominković: Nema ugovora

Elvir Bolić prvi saradnik selektora naše nogometne reprezentacije Mehe Kodre, neće potpisati ugovor sa Savezom.
Iako je Bolić probitno rekao da ga novac ne zanima, kasnije je izrazio želju da ima ugovor tek toliko da zna kako je i na papiru Kodrin saradnik. Međutim, iz Nogometnog Saveza nisu zainteresirani da Boliću ponude ugovor, a nekadašnji golgeter reprezentacije je zbog toga, najblaže rečeno, frustriran. Da li su u pitanju prve nesuglasice između stručnog štaba reprezentacije i rukovedstva Nogometnog Saveza?!

Naime, Predsjedik Nogometnog Saveza Iljo Dominković nam je u telefonskom razgovoru kazao da Bolić do daljnjeg neće potpisivati nikakav ugovor i da je bivši napadač reprezentacije upoznat sa razlozima.

- Bolić neće potpisati ugovor, on to i zna, tako smo se dogovorili. Ovo nije samo moja odluka, već su se s tim složili i gospoda Čolaković i Čeko. Bolić je upoznat s tim i on kao i selektor Kodro su se složili da Elvir neće imati profesionalni ugovor – kazao je Dominković.

Elem, prema statutu Nogometnog saveza, pomoćnici selektora nemaju profesionalne ugovore. Dominković tvrdi da je Bolić prvobitno prihvatio da obavlja posao saradnika u stručnom štabu bez ugovora. Bolić smatra da je dosta stvari koje su nejasne.

- Nisu neke stvari jasne, zato što je tako općenito u Savezu. Obavio sam razgovor... Nije puno stvari riješeno. Prvo mislim da Meho (selektor Kodro op.aut.) potpisati ugovor, ali mislim da tu neće biti problema, i da će ga uskoro potpisati. Što se tiče mene i ostalih saradnika, ima tu nekih problema koji bi se trebali riješiti - kazao je Bolić

Trenutno su Meho Kodro i Elvir Bolić u obilasku reprezentativaca po Njemačkoj. Selektorov asistent je svjestan zbog čega neće staviti paraf na ugovor.

- Pa, nema u statutu, nema u ovome, nema u onome, treba da se ide na Izvršni odbor... To su neka od obrazloženja čelnika Saveza. Ne želim zaista nikakvu platu, ali želim ugovor da sam tu... Ja radim, a ustvari... ono... – ostao je nedorečen Elvir Bolić, prvi saradnik Mehe Kodre.

- Elvir Bolić je potpuno isto što i ostali pomoćnici Mehe Kodre. Selektor je imao zahtjev u prvom razgovoru, ali i u svojoj aplikaciji da mu se dozvoli da izabere četvoricu pomoćnika, bez obrazlaganjašta koji pomoćnik radi – kazao je generalni sekretar Nogometnog Saveza Munib Ušanović.

On smatra da će selektor potpisati ugovor prvom prilikom kada dođe u Sarajevo.

- Mi smo na na jednoj od prošlih sjednica Predsjedništva NSBiH utanačili sve detalje tog ugovora i potpisujemo ga po Statutu. Mi smo već parafirali ugovor, poslali ga e-mailom Kodri, odnosno njegovom menadžeru, a to je njegov brat, mi svi znamo i nema tu šta da se krije. On je, prema svemu sudeći, 99 posto čist. Mislim da će Kodro kada dođe u Sarajevo i zvanično potpisati ugovor na posebno upriličenoj ceremoniji – Ušanovićeve su riječi.

Pored Elvira Bolića, nepoznanica je i status dvojice trenera Borčeta Sredojevića i Sedina Tanovića, kao i to ko će biti pet član stručnog štaba reprezentacije. Upitnik stoji i iznad imena Ivice Barbarića koji bi trebao biti koordinator A i mlade reprezentacije. Barbarić je u nekim medijskim istupima izrazio svoje nezadovoljstvo zbog toga što će biti administrativac, a ne neko ko će raditi u struci.

- Što se tiče njega (Barbarića op.aut.), on je nominiran, ali nije izabran, nije još donesena odluka, dakle nije izabran za koordinatora za A i U-21 selekciju, s obzirom na to da je mjesto direktora ukinuto. Sa Barbarićem sam obavio jedan korektan razgovor, dao sam mu opis posla. To je ustvari ono što ima Josip Katalinski sa reprezentacijama U-15 i U-17 i Denijal Pirić sa U-19 selekcijom. To bi trebao biti Barbarić! Dakle, isti kontingent poslova koji su vezani za taj dio, administrativni, jer se radi o članu administracije, znači on je dio generalnog sekretarijata, dakle zaposlen radnik – kazao je Ušanović.
legionar
jes ped(e)r taj Dominković pa nek mu daju bilo kakav ugovor tako se danas radi u normalnim institucijama... zar se mora to po medijima rešavati... da se nam svi naši "prijatelji" smiju, je profesionalizma! Čovjek hoće samo crno na bijelo da je neko u tom savezu i da ga neko na putovanju ne vuče za rukav šta ti kako ti... Jao ja bih tog Ilju eusa_shhh.gif na cik-cak smjenio!! Što ne promjene statut i prilagode ga novim uslovima da može keipa normalno i neopterećeno raditi... sad je to najvažnije da nije tako u statutu saveza i nekakve izmišljotine il ipak imamo nekakv veći cilj... stuži mi ovo brate...
McCoy
CITAT(legionar @ 27.02.2008., 00:34) [snapback]142420[/snapback]
Čovjek hoće samo crno na bijelo da je neko u tom savezu i da ga neko na putovanju ne vuče za rukav šta ti kako ti...

U ovome je sva poenta. Bas je to rek'o i na TVu.
Ne znam u cemu je problem, napisati na DIN-A4 papir, da je Bolic saradnik Kodri. Bola ne postavlja nikakve uslove, ne trazi nikakvu lovu od saveza. Jednostavno hoce, da zna je da je dio repke, kad putuje po bijelom svijetu...

...ja ne znam narode
Sve je ok, sve dobro, ruze cvijetaju...blabla... Ali nekako ovo nece izaci na dobro, ako nastave i dalje ovako kenjati ovi iz saveza. Sigurno nece sebi dopusti, Meho i Elvir, da budu marionete saveza i da rade kako oni hoce. Ili bez dogovora ili addio mare...
..sta onda, kad njih dvojica dignu ruke od " svega ovoga"...?
---

Dobro, ovaj clanak gore, je sastavljen iz razlicitih intervjua, Bola i usRanovic su ovo gore navedeno rekli, kad su gostovali u emisiji HAOS...nadajmo se naj boljem, dosta vise pesimizma i crnjaka icon_mrgreen.gif icon_rolleyes.gif icon_mrgreen.gif
Elektrobosna_JC
Kako vi ne kuzite u cemu je stos. Pa Bolic je se pokazao kao strucniji nego iko u ovom bijednom savezu. Covjek kopa toliko duboko da ulazi u temu "zakon o sportu u BiH", covjek je pokazao da zna kako to zapravo ide u drzavama gdje postoje Zakoni!!

Problem je u tome sto se misevi iz saveza boje za svoje fotelje kad vide da Bola burgija, nemogu da sjede mirni. Bolic zapravo hoce ugovor BEZ plate, pa to je za nevjerovat da s pojavi lik i kaze NEDAMO.

A kad nedaju to znaci da ga se mogu rijesiti kad god hoce, sto nebi slucaj bio da ima ugovor. Pa nije ovo neka teza matematika momci =) lopovluk, cisti lopovluk. Bola im stao na nogu i to dobro. Svaka mu dala
RUDAR-PRIJEDOR
CITAT(halilne @ 27.02.2008., 00:25) [snapback]142419[/snapback]
Bolić: Želim ugovor, Dominković: Nema ugovora
Elvir Bolić prvi saradnik selektora naše nogometne reprezentacije Mehe Kodre, neće potpisati ugovor sa Savezom.
Iako je Bolić probitno rekao da ga novac ne zanima, kasnije je izrazio želju da ima ugovor tek toliko da zna kako je i na papiru Kodrin saradnik. Međutim, iz Nogometnog Saveza nisu zainteresirani da Boliću ponude ugovor, a nekadašnji golgeter reprezentacije je zbog toga, najblaže rečeno, frustriran. Da li su u pitanju prve nesuglasice između stručnog štaba reprezentacije i rukovedstva Nogometnog Saveza?!

Naime, Predsjedik Nogometnog Saveza Iljo Dominković nam je u telefonskom razgovoru kazao da Bolić do daljnjeg neće potpisivati nikakav ugovor i da je bivši napadač reprezentacije upoznat sa razlozima.

- Bolić neće potpisati ugovor, on to i zna, tako smo se dogovorili. Ovo nije samo moja odluka, već su se s tim složili i gospoda Čolaković i Čeko. Bolić je upoznat s tim i on kao i selektor Kodro su se složili da Elvir neće imati profesionalni ugovor – kazao je Dominković.

Elem, prema statutu Nogometnog saveza, pomoćnici selektora nemaju profesionalne ugovore. Dominković tvrdi da je Bolić prvobitno prihvatio da obavlja posao saradnika u stručnom štabu bez ugovora. Bolić smatra da je dosta stvari koje su nejasne.

- Nisu neke stvari jasne, zato što je tako općenito u Savezu. Obavio sam razgovor... Nije puno stvari riješeno. Prvo mislim da Meho (selektor Kodro op.aut.) potpisati ugovor, ali mislim da tu neće biti problema, i da će ga uskoro potpisati. Što se tiče mene i ostalih saradnika, ima tu nekih problema koji bi se trebali riješiti - kazao je Bolić

Trenutno su Meho Kodro i Elvir Bolić u obilasku reprezentativaca po Njemačkoj. Selektorov asistent je svjestan zbog čega neće staviti paraf na ugovor.

- Pa, nema u statutu, nema u ovome, nema u onome, treba da se ide na Izvršni odbor... To su neka od obrazloženja čelnika Saveza. Ne želim zaista nikakvu platu, ali želim ugovor da sam tu... Ja radim, a ustvari... ono... – ostao je nedorečen Elvir Bolić, prvi saradnik Mehe Kodre.

- Elvir Bolić je potpuno isto što i ostali pomoćnici Mehe Kodre. Selektor je imao zahtjev u prvom razgovoru, ali i u svojoj aplikaciji da mu se dozvoli da izabere četvoricu pomoćnika, bez obrazlaganjašta koji pomoćnik radi – kazao je generalni sekretar Nogometnog Saveza Munib Ušanović.

On smatra da će selektor potpisati ugovor prvom prilikom kada dođe u Sarajevo.

- Mi smo na na jednoj od prošlih sjednica Predsjedništva NSBiH utanačili sve detalje tog ugovora i potpisujemo ga po Statutu. Mi smo već parafirali ugovor, poslali ga e-mailom Kodri, odnosno njegovom menadžeru, a to je njegov brat, mi svi znamo i nema tu šta da se krije. On je, prema svemu sudeći, 99 posto čist. Mislim da će Kodro kada dođe u Sarajevo i zvanično potpisati ugovor na posebno upriličenoj ceremoniji – Ušanovićeve su riječi.

Pored Elvira Bolića, nepoznanica je i status dvojice trenera Borčeta Sredojevića i Sedina Tanovića, kao i to ko će biti pet član stručnog štaba reprezentacije. Upitnik stoji i iznad imena Ivice Barbarića koji bi trebao biti koordinator A i mlade reprezentacije. Barbarić je u nekim medijskim istupima izrazio svoje nezadovoljstvo zbog toga što će biti administrativac, a ne neko ko će raditi u struci.

- Što se tiče njega (Barbarića op.aut.), on je nominiran, ali nije izabran, nije još donesena odluka, dakle nije izabran za koordinatora za A i U-21 selekciju, s obzirom na to da je mjesto direktora ukinuto. Sa Barbarićem sam obavio jedan korektan razgovor, dao sam mu opis posla. To je ustvari ono što ima Josip Katalinski sa reprezentacijama U-15 i U-17 i Denijal Pirić sa U-19 selekcijom. To bi trebao biti Barbarić! Dakle, isti kontingent poslova koji su vezani za taj dio, administrativni, jer se radi o članu administracije, znači on je dio generalnog sekretarijata, dakle zaposlen radnik – kazao je Ušanović.

Pa nije valjda da Bolic radi dzaba za NSBiH !!!???

P.S

ima li gdje forum/tema ovdje za kladionice..??? cini mi se da je nekada bila tema otvorena..zadnje vrijeme me krenulo na kladionicama pa bih zelio svoje "dobitne kombinacije" podijeliti sa drugima ;);)
StolacBarbarez
CITAT(slatki @ 27.02.2008., 11:28) [snapback]142431[/snapback]
Bolic smeta mnogima u savezu jerbo on je prvi progovorio o talovima i uzimanju para ispod stola u Iranu.A druga stvar Bola zna sve o mafiji u savezu koja nije iskorjenjena odlaskom Pasalica.Po meni sad bi trebao Kodro da reaguje ili Bolicu ugovor ili ja nepotpisujem svoj ugovor.

FIFa world cup Futsal kvalifikacija

28.2.2008
BIH-Lituania 17:00 sati

29.2.2008
BIH-Estonia 17:45

2.3.2008
Netherlands-BIH 20:00

Grup 2:
NetherLands
BIH
Estonia
Lituania
Istok
S obzirom da pratimo ovaj cirkus oko Saveza od pocetka, trebalo bi da nam je jasno o cemu se ovdje radi i sta to Dominikovica zulja.

Dominikovic se na ovaj nacin sveti jer sve sto je pokusao od dolaska na celo Saveza, nakon smrti Jelica, nije mu poslo za rukom. On je prvi najavio promjene (ja sam ga zbog toga podrzavao i govorio da je svakako bolji izbor od Jelica iz Sirokog, koji bi sigurno dosao na njegovo mjesto ako bi Dominikovic bio smjenjen) ali uz promjene on je vec imao plan u svojoj glavi koga bi i gdje trebalo ustoliciti. Prvo je htio Cicu Kranjcara za selektora a to mu se izjalovilo jer je Colakovic uz podrsku Hamdije Abdica Tigra, Muniba Usanovica i novoizabranog clana predsjednistva ispred srpskog naroda, progurao Mehu Kodru. Uz sve to bio je isfrustriran jer nije pozvan na razgovor koji su sa Mehom Kodrom obavili Munib Usanovic, Colakovic i Hamdija

Nakon toga je rezervisao mjesto direktora svih reprezentativnih selekcija za Ivicu Barbarica, da bi se na kraju ispostavilo da je to mjesto ukinuto i da bi po novom ustroju Barbaric trebao vrsiti funkciju sekretarice (a sam Dominikovic je prvi govorio da se treba ukinuti mjesto direktora....dok je to njemu odgovaralo).

Odatle vjetar puse i to je razlog sto Dominikovic ponavlja kao papagaj da ce se od novog strucnog staba traziti iskljucivo plasman na SP. Vjerujem da on prizeljkuje da Kodri krenu kola nizbrdo kako bi nasao razlog za smjenu i time lijecio svoju povrijedjenu sujetu. Zapamtite kakve ce komentare davati poslije svakog "losijeg rezultata".

ermin-jaran
CITAT(StolacBarbarez @ 27.02.2008., 11:57) [snapback]142435[/snapback]
FIFa world cup Futsal kvalifikacija

28.2.2008
BIH-Lituania 17:00 sati

29.2.2008
BIH-Estonia 17:45

2.3.2008
Netherlands-BIH 20:00

Grup 2:
NetherLands
BIH
Estonia
Lituania

Imal kakvog prenosa???
bhfanatic7
ima prenos u petak na BHT u 17.15 BIH - Estonija...sretno nasim haklerima!!!
Sedin
prolaze li prva dva ili samo prvoplasirani???
SemirBosanac
CITAT(Sedin @ 27.02.2008., 13:34) [snapback]142441[/snapback]
prolaze li prva dva ili samo prvoplasirani???

Ja mislim samo prvi.... Idel onda direktno na EP ili kako to hoda?
majstor22
CITAT(Istok @ 27.02.2008., 12:27) [snapback]142436[/snapback]
Nakon toga je rezervisao mjesto direktora svih reprezentativnih selekcija za Ivicu Barbarica, da bi se na kraju ispostavilo da je to mjesto ukinuto i da bi po novom ustroju Barbaric trebao vrsiti funkciju sekretarice (a sam Dominikovic je prvi govorio da se treba ukinuti mjesto direktora....dok je to njemu odgovaralo).
Odatle vjetar puse i to je razlog sto Dominikovic ponavlja kao papagaj da ce se od novog strucnog staba traziti iskljucivo plasman na SP. Vjerujem da on prizeljkuje da Kodri krenu kola nizbrdo kako bi nasao razlog za smjenu i time lijecio svoju povrijedjenu sujetu. Zapamtite kakve ce komentare davati poslije svakog "losijeg rezultata".

Upravo to Istok, citam komentare, pa reko kako niko to nespominje...

NIje problem u ugovoru... Vec Bolic smeta Dominkovicu zbog Barbarica... tj oni svi misle da je Kodro postavio Bolica kao pomocnog trenera, a on njega kao menedzera uvali, i to se Dominkovicu nesvidja... Tako da ako je Bolic bez ugovora, on se prvom prilikom moze odstraniti od saveza, i to bez ikakvih problema zbog ugovora, cak ni pare bisu bitne, bitno je samo da nema Bolic nikakva prava...

Kod nas ioanko tih funcija ima previse, ###### nemaju para,a funkcija milion... Sto nestave Barbarica za menedzera svih selekcija ispod U21, znaci nek se on brine o strukturi u stanju nase djece, nesto kao Sammer kod Njemaca... i eto... Bolic nek ima A-repku i U21, jer su one usko povezane...
Eborg
A neka ga postave za U19 selektora!
bandit
CITAT(majstor22 @ 27.02.2008., 14:48) [snapback]142444[/snapback]
Sto nestave Barbarica za menedzera svih selekcija ispod U21, znaci nek se on brine o strukturi u stanju nase djece, nesto kao Sammer kod Njemaca....

A sta ce sa Katalinskim & Piricem koji se tim selekcijama vec godinama (ne)bave .... eusa_whistle.gif
SemirBosanac
CITAT(bandit @ 27.02.2008., 15:22) [snapback]142449[/snapback]
A sta ce sa Katalinskim & Piricem koji se tim selekcijama vec godinama (ne)bave .... eusa_whistle.gif

Manje vise vrlo neuspjesno...... eusa_boohoo.gif
al
Stručni štab planira nove posjete
(Datum: 27.02.2008. 16:22)

Selektor Meho Kodro i njegov prvi saradnik Elvir Bolić prošli vikend su...
proveli u posjeti te razgovoru sa reprezentativcima. Elvir Bolić je ovu posjetu ocijenio kao uspjesnu jer se razgovaralo o svemu. Iako je javnost sa nestrpljenjem cekala odgovor Salihamidžića i Barbareza o povratku u reprezentaciju, Bolić nam je kazao da o povratku nije bilo direktnog razgovora.

"Razgovarali smo o svemu, mi smo kazali sta namjeravamo uraditi, pitali smo reprezentativce sta im je najviše smetalo, kako oni vide neke stvari te kako sve to poboljšati. Odluka o povratku i povlačenju ne donose se preko noći, Salihamidžić i Barbarez su mnogo zadužili reprezentaciju te su uvijek dobro došli ", kazao je Bolić za ######.ba te dodao o spornom ugovoru sa Savezom.

"Ja sa Savezom oko ugovora nemam probleme jer je moj stav vec od ranije poznat da cu raditi bez naknada, ali problem ja u tome sto Savez ostavlja bez ugovora Sedina Tanovića i Borčeta Sredojević-a".

Što se tiče posjeta na ovoj koja je prošla neće se zavrsiti, sredinom marta u planu je jos jedna posjeta te razgovor sa potencijalnim reprezentativcima, a poslije susreta sa Makedonijom pa do juna u planu su još dvije posjete.

"Posjetit ćemo sve potencijalne reprezentativce te razgovarati sa njima, mislim na ove mladje snage koje dolaze, a čija imena možemo pročitati u štampi, mi bismo to vec uradili ali tesko je da se ide u posjetu pojedinačno, bolje je kao sto smo to uradili prošli vikend, napraviti plan posjete te sve ih obići", kazao je Bolić.
SuperUstipak
CITAT(slatki @ 27.02.2008., 13:38) [snapback]142470[/snapback]
Ovaj Bolic je stvarno legenda pa ko to danas radi dzabe i bez ugovora.

saneld
CITAT(al @ 27.02.2008., 18:49) [snapback]142466[/snapback]
Stručni štab planira nove posjete
-- cut --

Svaka cast Bolicu i Kodri. Po prvi put da se ponasamo i radimo kao jedan profesionalni fudbalski savez u svijetu. eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Nucho
CITAT(saneld @ 27.02.2008., 22:26) [snapback]142498[/snapback]
Svaka cast Bolicu i Kodri. Po prvi put da se ponasamo i radimo kao jedan profesionalni fudbalski savez u svijetu. eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

Sa tvojom prvom recenicom se mogu sloziti, al sa drugom - nikako!

Nas savez definitivno ni dan danas ne radi kao jedan profesionalni savez, to bi trebalo svima da bude jasno.
Imamo Bolica i Kodru tuj kao svjetle tacke, ali ne zaboravi da su tuj jos Dominkovic, Usanovic, nacionalni kljuc itd...
Rodeni
I pitamose zasto su nam timovi Amaterski nema pravili pa i savez nam je Amaterski nezna se ni ko pije ni ko placa cuj rade bez ugovora u savezu ovo se sve treba ocerati iz saveza jer neznaju sta trebaju da rade negosamo se znaju okupiti na toj sjednici i sprdat se pokupiti platu i to je to jednostavno nesposobni ljudi nemaju plana nemaju cilja nemaju program za rad sramota sve kriminalci i guzonje u savezu koji nemaju postovanje prema igracima koji srcem igraju za repku i bore se za bolje sutra Treba sve iz korjena iscerati Kodro i Bolic su tu samo da zamazu oci bosanskom narodu da smire stvari i da vrate narod na stadion i igrace
bosancheros
mah hajde za bolica nego jos ni kodro nije potpisao zvanicni ugovor. nego kova da naprave festu pa onda da bude svecano..koji su to papani e
Almir
Mali fudbal: BiH 1:1 Latvija

Slabi smo bili, nije mi jasno da nema nikoga ko zna prediblati, preci igraca, vec se setaju po parketu, to bi mogli i penzijoneri igrati.
Alen765
BHF se vraca na tribine. Prvi put nakon bojkota BHFanaticosi ce ponovo na tribine i to u Zenici.

BHFPress
Majstor
Barbarez za TV Hayat: Ozbiljno razmišljam o povratku u reprezentaciju

Sergej Barbarez dobro ''nosi'' svoje godine; sa 37 igra kao da mu je barem deset manje. Legendarni golgeter, bivši kapiten reprezentacije BiH predvodi svoj Bayer iz Leverkusena u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Ipak, Sergej nije potpuno zadovoljan, a razlog je - nogometna reprezentacija BiH. U velikim je nedoumicama ''Sergej nacionale'': odabrati povratak u državni tim ili ne, pitanje je sad. Ekskluzivno za TV Hayat, za emisiju "Vikend jutro", Barbarez je govorio o sebi, Bayeru, o sastanku sa selektorom Mehom Kodrom i njegovim prvim saradnikom Elvirom Bolićem, o možebitnom povratku pod zastavu BiH.

''Dirnuli su me, zaista jesu... Kodro i Bolić su došli da mole jednog 37-godišnjaka da se vrati u reprezentaciju. Sada ozbiljno razmišljam da li da se vratim ili ne. Zaigrali su na opasnu kartu, a to je patriotizam. A, kod mene je to najosjetljivije, onaj ko hoće da me dobije, neka zaigra na patriotizam i to je to'' kazao je, između ostalog, Barbarez u razgovoru sa "Vikend jutro" koji će biti emitovan u subotu.

(Emir Delić/TV Hayat)
Fudbaler_10
Hasagić

Salihamidžić - Spahić - Nadarević - Papac

Rahimić

Pjanić - Barbarez - Bajramović

Džeko - Muslimović
scott
CITAT(bhfanatic7 @ 27.02.2008., 13:30) [snapback]142440[/snapback]
ima prenos u petak na BHT u 17.15 BIH - Estonija...sretno nasim haklerima!!!

jel se promjenula frenkvencija od BHT-a ili ja imam male smetnje....
makdoric01

Mali Nogomet: BiH – Estonija 12:1

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

Sutra protiv Nizozemske za Baraz!
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.