Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
ermin-jaran
Kako susa evo dobili smo novu repku, potencijalnog protivnika...ko kaze da se ne volimo

coolin_ban
odkako se cile okren'o ovim "obucenim" na curi dana, jedino prkno sto vidimo dolazi iz radionice ermina-jarana...vidi je.bo te ovo se i rimuje...jos malo pa citav narodnjak
asasova
CITAT(ermin-jaran @ 20.02.2008., 17:24) [snapback]141881[/snapback]
Malo cu da iskocim sa teme BHT1 satelitski je promjenila frekvencije kod mene vise ne radi na staroj...

Nova frekvencija

HOT BIRD
transponder: 92
frekvencija: 12,558 GHz
polarizacija: V
Symbol Rate: 27500
FEC: 3/4
mode: Mpeg2
kodiranje: Viaccess 2.5
VPID: 2567
APID: 2569

CITAT(efteling @ 20.02.2008., 22:59) [snapback]141913[/snapback]
Ima i na Eutelsat W2 16,0

12648, V ,5200 ,1/2

samo je na eutelsat 16°. na hotbirdu ga nema vise.
McCoy
ja ne mogu da nadjem BHT, ni na Eutelsat-u...
ermin-jaran
CITAT(McCoy @ 22.02.2008., 18:23) [snapback]142023[/snapback]
ja ne mogu da nadjem BHT, ni na Eutelsat-u...

Ja takodje nemogu je naci ni na eutelsatu ovo je krajnje neozbiljno nikakvih informacija ,a pika se kao drzavni kanal....??? BRUKA

sreca pa imam Hayat
bih_zh
Frekvencije
30. 01. 2008.

Frekvencija za prijem kanala BHT 1 i BH Radio 1 je na satelitu Eutelsat W2

Eutelsat W2

16 stepeni EAST (istočno)

Transponder: F4
Frekvencija : 12.648,3563 MHz
Symbol Rate : 5.200 Msymb/s
Polarizacija : Vertical
FEC : 1/2

mode: Mpeg2
kodiranje: Viaccess 2.5

link
Zel89
CITAT(ermin-jaran @ 22.02.2008., 20:11) [snapback]142027[/snapback]
Ja takodje nemogu je naci ni na eutelsatu ovo je krajnje neozbiljno nikakvih informacija ,a pika se kao drzavni kanal....??? BRUKA

sreca pa imam Hayat

Nije problem nac antenu malo u ljevo samo.
ermin-jaran
CITAT(Zel89 @ 22.02.2008., 20:52) [snapback]142031[/snapback]
Nije problem nac antenu malo u ljevo samo.

Buraz naso sam eutelsat i frekvenciju ovu sto je postavio ovaj jaro gore al nece....
McCoy
CITAT(ermin-jaran @ 22.02.2008., 21:30) [snapback]142032[/snapback]
Buraz naso sam eutelsat i frekvenciju ovu sto je postavio ovaj jaro gore al nece....

hehehe...odma mi je lakse kad nisam sam...

Ma imam i ja Eutel (+Astru i Hotbird), samo nigdje tog famoznog BHTa...
efteling
Atlantic Bird 12.5W

11132 H BHT 1 DVB 3255-3/4
100 - 101 1-1 102 Bo
Ovo je jedino mjesto gdje se trenutno gleda BHT 1.Motor je obavezan.
McCoy
Salihamidžić još na čekanju
Samir Šišić

22.02.2008 21:16

Meho Kodro, selektor fudbalske "A' reprezentacije BiH, juče nije mogao potvrditi da li će Hasan Salihamidžić, prvotimac slavnog torinskog Juventusa, ponovo obući dres sa državnim grbom naše zemlje.

Kodro je zajedno sa Elvirom Bolićem, svojim prvim pomoćnikom, razgovor s popularnim Bracom obavio u četvrtak u Torinu.

"Bili smo sa Hasanom, ali nismo previše pričali o njegovom povratku u reprezentaciju. Interesovalo nas je njegovo razmišljanje o svemu što se dešavalo u reprezentaciji dok je igrao. Sa druge strane, prenijeli smo mu šta se trenutno dešava i naše planove u vezi sa državnim timom. Imajući u vidu da nema žurbe za njegovo konačno izjašnjenje o povratku u četvrtak na tome nismo ni insistirali", bio je "zakopčan do grla" Kodro.

Selektor nije želio "otkrivati" detalje razgovora, uz opasku da su "njegove stvari" zbog čega je napustio reprezentaciju i da bi to trebalo pitati Salihamidžića. Kodro nije bio konkretniji ni na pitanje da li su on i njegovi saradnici spremni "otkloniti" prepreke zbog kojih je Braco okončao reprezentativnu karijeru:

"Vrijeme će pokazati hoćemo li u tome uspjeti."

Tokom boravka u Italiji članovi našeg stručnog štaba sastali su se i sa Zlatanom Muslimovićem, prvotimcem Atalante.

"Pratili smo trening Atalante i nakon toga smo imali izuzetno pozitivan razgovor s Muslimovićem. On je izrazio žaljenje što nema veću minutažu, ali je to vjerovatno taktika trenera i tu ne može ništa promijeniti", naglasio je Kodro.

Selektor i njegov pomoćnik sinoć su pratili Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića, koji su u dresu Hofenhajma ugostili Frajburg, a danas će u Leverkuzenu pratiti meč Bajer – Šalke 04.

"U Leverkuzenu će nas 'ugostiti' Sergej Barbarez, a moguće je da se sastanku priključi još nekoliko naših igrača koji nastupaju u Njemačkoj. Zlatan Bajramović vjerovatno neće doći jer će još nekoliko dana provesti u bolnici, ali mi je u telefonskom razgovoru rekao da je operacija palca noge prošla dobro i da se uspješno oporavlja", zaključio je Kodro.
Almir
CITAT(McCoy @ 22.02.2008., 22:26) [snapback]142033[/snapback]
hehehe...odma mi je lakse kad nisam sam...

Ma imam i ja Eutel (+Astru i Hotbird), samo nigdje tog famoznog BHTa...

Kod mene radi na Eutelu i to bez motora icon_mrgreen.gif
Almir
CITAT(efteling @ 22.02.2008., 22:41) [snapback]142036[/snapback]
Atlantic Bird 12.5W

11132 H BHT 1 DVB 3255-3/4
100 - 101 1-1 102 Bo
Ovo je jedino mjesto gdje se trenutno gleda BHT 1.Motor je obavezan.

Na Eutelu radi isto.
Almir
CITAT(ermin-jaran @ 22.02.2008., 21:30) [snapback]142032[/snapback]

Kod mene radi na Eutelu, a u mene je jaran imao problema dok nije dodao transponder sa nasom BHTV frekvencijom (12.648 MHz V 5.200 Msymb/s)
i onda je islo.
Mili
daj boze da se makar Salihamidzic vrati. puno bi problema rjesili..
McCoy
CITAT(popokatepetl @ 22.02.2008., 23:53) [snapback]142048[/snapback]
@MCoy nebi bilo lose posto ti je to u komsiluku da odes na tekmu Bajera i Schalkea.Urucis maxuz selam Kodri i Bolicu i usput im isaretom dadnes do znanja da im je u blizini onaj Subotic pa nek i njega kaparisu icon_wink.gif
To nebi bilo nemoguce izvesti zar ne @MCoy ili mozda...........

Vjerovo ili ne, konto sam na to... icon_mrgreen.gif samo je "malo" zafrkano, posto igraju vs.schalke ,karte davnih dana rasprodane,pa su najavili `saobracajni kolaps´(kao sto je bio vs. Galatasaraya,pa je dosta raje zakasnilo na tekmu)a jos uz to,je glavna ulica sto vodi do stadiona `sperovana´. A inace je Leverkusen poput Konjica, za svapske uslove-> malo selo,tj.predgradje Köln-a. icon_wink.gif Jedva sam stigo na tekmu kad je Duisburg igrao,iako sam kreno rano. Da mi je znati, gdje ce biti sastanak u Düsseldorf-u (posto je Bolic najavio da ce tamo "na kaHvu"..) pa bi ja tamo bahno. hehehe
...ali ako stvarno zavisi nastup Subotica od mene, onda ga hebaji eusa_shifty.gif ... Mislim da ce Barba skrenuti paznju na njega, i na ostale potencijalne igrace u svabiji....
Istok
Jeste navalili za tog Subotica. Sta cemo sa Suboticem ako opet budemo u grupi sa Srbijom? Hoce li nam opet biti kao sa Bajicem i Vasiljevicem? Prvi nije igrao nikako a drugi za dvadeset minuta napravio penal i dobio dva zuta kartona.

Ja eto bas ne bih volio da Kodro ide na noge nekom shupku iz druge njemacke lige, koji ne zna bi li radje igrao za Srbiju, USA ili Njemacku. Neka ga zovne Tulic pa taman da vidimo sta misli o Bosni, je li mu stalo do dresa ili je to samo prilika za gradnju karijere. Na takvom testu je pao i svedski Zlatan (u vrijeme kad nije imao mjesta ni u U21 Svedske od BiH je trazio iskljucivo A selekciju). Reprezentaciju igraci treba da sanjaju a ne da u nju dolaze preko neke stvari.

Papac i Milenkovic uvijek, a oni poput Bajica, Hrgovica, Jakupovica i I.b.r.a.h.i.m.o.v.i.c.a.....ma zdravo, taman da im je kruna na glavi.
Zel89
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
CITAT(Istok @ 23.02.2008., 02:34) [snapback]142057[/snapback]
Jeste navalili za tog Subotica. Sta cemo sa Suboticem ako opet budemo u grupi sa Srbijom? Hoce li nam opet biti kao sa Bajicem i Vasiljevicem? Prvi nije igrao nikako a drugi za dvadeset minuta napravio penal i dobio dva zuta kartona.

Ja eto bas ne bih volio da Kodro ide na noge nekom shupku iz druge njemacke lige, koji ne zna bi li radje igrao za Srbiju, USA ili Njemacku. Neka ga zovne Tulic pa taman da vidimo sta misli o Bosni, je li mu stalo do dresa ili je to samo prilika za gradnju karijere. Na takvom testu je pao i svedski Zlatan (u vrijeme kad nije imao mjesta ni u U21 Svedske od BiH je trazio iskljucivo A selekciju). Reprezentaciju igraci treba da sanjaju a ne da u nju dolaze preko neke stvari.

Papac i Milenkovic uvijek, a oni poput Bajica, Hrgovica, Jakupovica i I.b.r.a.h.i.m.o.v.i.c.a.....ma zdravo, taman da im je kruna na glavi.

Alen765
Sa Dzekom,Pjanicem,Tahirovicem mogli bi da se nadamo necemu u Kvalifiacijama....
Alen765
Ima jos dugo do pocetka kv. mislim da Kodro mora da ucvrsti i izabere 18 ili 22 igraca i da hi ne mjenja nego da hi sve poziva a ne da hi mjenja svaku utakmicu neki drugi "klinci" postace nam opet hladno u repci.....zakrpiti prozore reprezentacije samo moze proci da se odaberu i jedni te isti pozivaju u repku....ostali neka malo cekaju zato treba odabrati najbolje!!
dadox
CITAT(Alen765 @ 23.02.2008., 07:07) [snapback]142062[/snapback]
Ima jos dugo do pocetka kv. mislim da Kodro mora da ucvrsti i izabere 18 ili 22 igraca i da hi ne mjenja nego da hi sve poziva a ne da hi mjenja svaku utakmicu neki drugi "klinci" postace nam opet hladno u repci.....zakrpiti prozore reprezentacije samo moze proci da se odaberu i jedni te isti pozivaju u repku....ostali neka malo cekaju zato treba odabrati najbolje!!

slazem se , mada takav smo narod uvijek ce biti dosta oni sa strane sto ce dobacivati ovaj nije pozvan a " bolji " eusa_wall.gif
legionar
CITAT(Istok @ 23.02.2008., 02:34) [snapback]142057[/snapback]

WORD!
efteling
CITAT(Almir @ 22.02.2008., 23:02) [snapback]142042[/snapback]
Kod mene radi na Eutelu, a u mene je jaran imao problema dok nije dodao transponder sa nasom BHTV frekvencijom (12.648 MHz V 5.200 Msymb/s)
i onda je islo.

Tacno al tek danas je proradilo.....
al
Ne vjerujem da ću se vratiti u reprezentaciju
Ni sam ne znam koliko ću još igrati - Fantastično prvo poluvrijeme protiv Turaka...
23.02.2008. 13:34

Sergej Barbarez je definitivno neuništiv. U revanš-utakmici šesnaestine finala Kupa UEFA skoro se sam obračunao sa Galatasarajem, koji je u Leverkuzen došao ni ne slutivši da će biti ispraćen s pet golova u mreži.

Nekadašnji kapiten reprezentacije BiH i čovjek koji u srcima istinskih fudbalskih patriota zauzima posebno mjesto postigao je dva gola i bio predvodnik suigrača do veličanstvene pobjede nad Turcima.

Presušili komplimenti

- Niko se nije nadao da ćemo ih baš tako pregaziti, ali smo očekivali da pobijedimo. Prvo je poluvrijeme bilo jedno od najboljih u mojoj karijeri. Za nešto više od 20 minuta imali smo vodstvo od 3:0.

Odigrali smo izvanredno i postigli golove iz vrlo lijepih akcija. Bilo je lijepo za gledati. Ni trener više ne zna koji će kompliment izreći - kaže Barbarez.

Kod Nijemaca nema odmora. Dan nakon velike pobjede, uslijedili su novi treninzi, jer se o Galatasaraju govori sve manje, a o današnjem okršaju sa Šalkeom sve više.

- Sreća pa je meč danas pa se nemamo vremena dići - smije se Barbarez i nastavlja:

- Zahvaljujući visokom vodstvu, uspjeli smo uštedjeti malo snage, mada o tome ne treba ni misliti, jer je riječ o velikoj utakmici za koju se fudbal i igra i svi je jedva čekamo. Ako se želimo domoći cilja, a to je novi izlazak u Evropu, morali bismo pobijediti - govori Barbarez.

Razgovor sa Kodrom i Bolićem

Sergeja će danas s tribina gledati selektor BiH Meho Kodro i njegov saradnik Elvir Bolić. Poslije toga, uslijedit će razgovor, a nezaobilazna tema sigurno će biti Barbarezov povratak u selekciju BiH.

- Koliko ja znam, to će biti informativni razgovor. Već sam neke stvari rekao Kodri i Boliću preko telefona. Eh, sad, šta će biti, ne znam, ali ne vjerujem da će biti nešto od mog povratka. Jednom sam se vraćao, dva puta bi bilo previše. Uostalom, ni sam ne znam koliko ću još moći igrati. Kakva je korist od mene ako ću zabilježiti još nastup ili dva?

Uostalom, i pored nekih dogođaja, smatram da se u Nogometnom savezu BiH još ništa nije radikalno promijenilo - kaže Sergej.

Druženje sa navijačima

Sergej je nakon meča imao druženje sa navijačima. Pozvali su ga na tribine i dali mu megafon pa je naš internacionalac privremeno bio vođa navijanja.

- Nije prvi put. Kada odigram dobro, zovu me da se popnem kod njih i govorim na megafon. To je veoma lijepo. Nakon ovakvih mečeva, užitak je družiti se sa navijačima - kaže Barbarez.

Uživam igrati sa mlađima od sebe

Postavlja se veliko pitanje odakle Barbarezu tolika energija koja ga pokreće da s 36 godina igra kao da mu je barem 15 manje.

- Fudbal mi je veliko zadovoljstvo i uživam u tome da se nadmećem sa igračima koji su jači i 10, 15 ili čak 20 godina mlađi od mene. To je sjajan osjećaj - kaže Barbarez.

avaz
al
Pitanje povratka ostaje otvoreno
Dalo se naslutiti da mu nije svejedno, kaže selektor...
23.02.2008. 09:22

U društvu svog prvog saradnika Elvira Bolića, selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Meho Kodro u četvrtak navečer se susreo sa Hasanom Salihamidžićem. Vodeći tandem bh. reprezentacije večerao je sa igračem Juventusa.

Zadovoljan Italijom

- Uglavnom smo razgovarali o njegovoj karijeri i prelasku iz Bajerna u Juventus. Pričali smo, naravno, i o reprezentaciji BiH. Pitanje njegovog povratka nismo previše doticali, ali se dalo naslutiti da mu nije svejedno što se toga tiče - rekao je Kodro.

Salihamidžić je Kodri i Boliću uglavnom govorio o pozitivnim iskustvima iz Torina.

- Uspoređivao je Bajern i Juventus. Zadovoljan je odlukom da igra u Italiji. Kaže da mu jedino smeta često rotiranje te da bi volio više igrati - govori Kodro.

Selektor se u četvrtak upoznao sa Zlatanom Muslimovićem, kojeg je sreo u trening-centru Atalante.

Zanimljiv susret

- Bio je to vrlo zanimljiv susret. Muslimovića nisam poznavao i prvi smo put pričali licem u lice, a do sada je sve bilo preko telefona. Pogledali smo trening Atalante, popričali sa trenerom Del Nerijem. Bilo je to vrlo pozitivno iskustvo - kaže Kodro.

Kodro i Bolić su u petak gledali Salihovićev i Ibiševićev Hofenhajm u meču s Frajburgom, a danas će u Leverkuzenu pratiti duel Barbarezovog Bajera i Šalkea.

avaz
SuperUstipak
prvi put u nasoj istoriji se selektor i pomocnik selektora ponasaju kao profesionalci. Bravo.
Mili
CITAT(Elmar @ 23.02.2008., 21:22) [snapback]142119[/snapback]
@Popo: Situacija oko Hasana je infektirana, toliko price o njemu, tipa; Zasto ne igra? Zasto ne pruza maksimum, itd.
Hasan je pun takvi stvari i sigurno nije zaboravio sva desavanja oko njega.

Ovo drugo boldirano je da Hasan nema takvih igraca kao sto je imao u Bayernu (sada Juventus). U Bayernu je imao same zvijezde, imao navijace uz sebe, imao sve. Reprezentacija je druga stvar, BiH nema kvalitet kao sto je Bayern/Juventus. Tu su same zvijezde. Hasan je imao oko sebe vise manje prosjecne igrace u reprezentaciji. Razlika je u igracima.

Sigurno bi mogao pruziti istu igru kao sto je pruzio u Bayernu godinama ako bi imao takve igraca oko sebe ali nema.

jebiga, ako Barbarez, Bajramovic, Spahic, Misimovic, Baljic, Bolic etc mu nevaljaju onda ne treba da igra..::D:D:D naravno nisu to igracu poput Henryja, Eto-a itd, ali i nisu igraci poput konobara (Luxemburg) ...
Mili
CITAT(bosna-killer @ 23.02.2008., 21:29) [snapback]142120[/snapback]
iz slobodnjaka sa 25 metara pogodijo stativu u prvom polu vremenu.

evo bas sad ga gledam prvi put live, moram stvarno rec da su on i ovaj crnac koji u spicu igra najagilniji.jebiga, ovaj rest pojma nema. odbrana im je zesca rupa
McCoy
CITAT(popokatepetl @ 23.02.2008., 21:08) [snapback]142117[/snapback]
Da bi se radikalno promijenilo potrebno da se javno rekne sta je problem kao Bolic a ne pricati a ne reci nista.
Da ne govorim o samom ulasku u repku i savez da bi se pomoglo tim promijenama i iskorijenilo to sto on govori.
Dobrim igrama u Bajeru repka nema ama bas nikakve koristi zar ne.
P.S mogao je i Bolic da usteka koju hiljadicu eura jer je mladzi od Barbareza i da igra u nekom klubu a ne da hoda ko mahnit dzabe i bez ijednog eura dobitka zajedno sa Kodrom nebili napravio dobrobit za nasu repku icon_rolleyes.gif
A ovaj govori da se nije radikalno promijenilo u savezu,nece samo Barba, nece samo od sebe. icon_eek.gif

Abslolutno se slazem sa tobom.
Iako mi je Barba drag, heroj,vodja,LEGENDA itd.itd. a povrh toga Hercegovac/Mostarac icon_mrgreen.gif ...
Ali mu puuuuuno ja zamjerim, kad je stano pred kameru BHTa i `okolo kole´pricao, da ne bih koga,ko fol, uvrijedio . Koga ces uvrijediti moj Barba icon_rolleyes.gif Umjesto da sada kaze VRACAM SE pa makar za jednu tekmu-> Uostalom, ni sam ne znam koliko ću još moći igrati. Kakva je korist od mene ako ću zabilježiti još nastup ili dva? icon_rolleyes.gif Bas kao sto kazes @popo, nece se nista samo rijesiti! Ja sam iznenadjen od Bolica. Smatrao sam, kad je famozno pismo potpisano, da ce bas Barbarez Sergej prozboriti kao sto to sada radi Bolic. Elvir je pokazao da je mu.donja. Kaze "sminker" (hehe) JAVNO NA TVu, da je on zajedno sa Bracom vidio kako ide lova ispod stola. A Barba sve "okolo kole" da ne bih koga uvrijedio...

Shvatam njegovu odluku, da nece vise na teren, jer ipak je skoro 37 godina. Ali kaze ja cu na tribinu, da bodrim zajedno sa BHFom , kao sto su oni mene (nas) bodrili. Umjesto da kaze, stojim na raspolaganju Kodri i Bolicu-> idemo do zadnjeg, dok ne dodje sve na svoje u savezu. Ne mora on hodati po bijelo svijetu, ali neka dolazi redovno na okup repke. Nek Barba uzme telefon ili ode u Mainz, pa kaze "hallo mister subotic, koji tebi??" ili si za nas, ili ne...

Ipak
Jedan je Barba icon_mrgreen.gif ( u svakom smislu)
bosnjo_am_main
CITAT(popokatepetl @ 23.02.2008., 21:08) [snapback]142117[/snapback]
Da bi se radikalno promijenilo potrebno da se javno rekne sta je problem kao Bolic a ne pricati a ne reci nista.
Da ne govorim o samom ulasku u repku i savez da bi se pomoglo tim promijenama i iskorijenilo to sto on govori.
Dobrim igrama u Bajeru repka nema ama bas nikakve koristi zar ne.
P.S mogao je i Bolic da usteka koju hiljadicu eura jer je mladzi od Barbareza i da igra u nekom klubu a ne da hoda ko mahnit dzabe i bez ijednog eura dobitka zajedno sa Kodrom nebili napravio dobrobit za nasu repku icon_rolleyes.gif
A ovaj govori da se nije radikalno promijenilo u savezu,nece samo Barba, nece samo od sebe. icon_eek.gif

ja mogo je sigurno jos za celik svoj za tacno milju u mjesecu
bosnjo_am_main
CITAT(slatki @ 24.02.2008., 13:44) [snapback]142142[/snapback]
Barbares jeste legenda BIH fudbala ali po meni je BOLIC veca legenda od njega.Kodru Miso Smalovic stavi na klupu a on se naljuti i ode iz repke.BOLIC je bio u repki i kad je sjedio na klupi i evo i sad BOLIC radi za dobrobit BIH fudbala bez ikakve naknade cak nema ni ugovor to je patriota.Barba sve nesta okolo ko kisa oko Tuzle.

i bola je kmezica bio i on nije stjeo vise za repku a sad on najveca legenda ,
alii on je kriv za ###### u proslim kvali za euro , dade za rijeku dva gola i nudio se sam preko novina kako on moze jos repki pomoc puno i baka ga zovne smisli taktiku joj imam bolu napadu de barbu u odbranu i eto belaja .
ko zna kako bi se zavrsilo da osto u dole u rijeci ami madzarsku pobjedismo ha ??? to ovde se nikad nije pominjalo BOLA cccc
McCoy
Jos Kodro nije ni svijestan, u sta se upustio icon_mrgreen.gif Jadna ti majka, kad izgubi tekmu ,dvije....
FahroX
CITAT(McCoy @ 24.02.2008., 11:01) [snapback]142163[/snapback]
Jos Kodro nije ni svijestan, u sta se upustio icon_mrgreen.gif Jadna ti majka, kad izgubi tekmu ,dvije....

Nedo Bog da izgubi, bilo bi svasta, kako je krenulo nije dobro. Ja nerazumijem kako se moze porediti jedna utakmica sa cjelim ucinkom igraca za repku.
Pa zato smo sad i spali da molimo nekog da igra ili da nam se Hasan vrati. Kad smo igrali protiv Finske u Zenici stvarno je bilo ruzno sto su navijaci zvizdali Skori kad je mjenjao Bolica. Sramota. Pa uredu ako se toliko klubovi mrze ali jer se to mora prenijeti i na reprezentaciju. Zbog tih zvizduka i uvreda neigra nas najbolji igrac. Toliko o nama patriotama. eusa_wall.gif
Istok
CITAT(Domovina-BIH @ 24.02.2008., 18:36) [snapback]142167[/snapback]
Kako znas da ce izgubiti tekmu,dvije.

Pa ja racunam, a vjerujem i svi malo normalniji, da je u Spaniji poraz skoro pa neminovan a ne vjerujem ni da mozemo ocekivati bolji rezultat u Turskoj. Realno je da u prve tri utakmice uzmemo tri boda Estoniji a sve sto se uradi u gostima sa Spancima i Turcima je bonus.

Znaci od devet mogucih tri mora, cetiri je uspjeh a pet ili sest je najvece iznenadjenje kompletnih evropskih kvalifikacija. Mada ja znam da cemu se sve po spisku vec nakon poraza u Spaniji.
ChucK
Volio bih protiv Makedonije da igraju Mravac (Mattersburg) i Radeljic (Cottbus) jer su standardni u klubu!

A bogami i Grlica (Duisburg, vezni red) treba opet pozvati....

Gol: Hasagic (citiram Fatiha Terima: "naj bolji golman u Turskoj")
Radeljic - Spahic - Mravac - Papac
------------Rahimic------------
Grlic------------------Salihovic
-----------Pjanic---------------
-----Muslimovic--Dzeko-----

Naravno trebaju jos igrati Misimovic (za Pjanica), Bajramovic (za Grlica) kada se oporave.
I jos kada bih se vratio Braco: za Radeljica

Moram jos dodati da imamo dosta specialista za slobodnjake i kornere:
Grlic, Salihovic, Misimovic, Pjanic i cini mi se Papac icon_mrgreen.gif

to je to eusa_pray.gif
velez4ever
@ Bayern Forever.. Nadam se da se salis...
McCoy
Barbarez želi pomoći, ali ne na terenu
Samir Šišić

Kodri sam rekao da neću ponovo zaigrati, ali neki drugi angažman u vezi s reprezentacijom je možda i moguć. Ostalo je na tome da ćemo ponovo sjesti kada se bude znao moj put, rekao je juče Sergej Barbarez za "Nezavisne novine".

Barbarez je u subotu naveče održao sastanak sa selektorom Mehom Kodrom i njegovim pomoćnikom Elvirom Bolićem.

"Sigurno je da su Kodro i Bolić došli u Njemačku da pričamo o mom povratku, ali smo se zaista vrlo malo doticali te teme. O tome sam se već davno izjasnio. Ne prkosim svojim odlukama, samo sam realan. Da li vrijedi da se vratim i odigram jednu ili dvije utakmice", pita se Barbarez, a na našu konstataciju da je bh. timu potreban lider, odgovorio je:

"Bio sam u reprezentaciji i otišao prije dvije godine. Siguran sam da se za to vrijeme stvorio lider, koji će me uspješno naslijediti. Stoga još jednom ponavljam - aktivno nije moguće da zaigram. Što se tiče druge funkcije, to će morati pričekati. Imam opcije da produžim ugovor s Bajerom, ali je sada u opticaju i Hamburg. Od toga će zavisiti i moj angažman u reprezentaciji, a sve će se znati do ljeta. Ukratko, spreman sam pomoći, ali ne na terenu."

SuperUstipak
"sto se tice druge funkcije, to ce morati pricekati"

ma Barba cekamo mi i nacekali smo se, hvala BOLICU koji nije pustio da ga repka ceka!!!
Rodeni
Dobro bi bilo da se promjeni taktika u bih da neigramo vise 4-5-1 da igramo 3-5-2

----------------------------Hasagic

Spahic-----------------Trivunovic(Mravac)-----------------Papac

---------------------Rahimic(Grlic)---------------Bajramovic

Salihamidzic(Ibricic)---------------Misimovic-----------------Salihovic(Pjanic)

--------------------Dzeko------------Muslimovic
dream
Ja neznam sto se tolko mole hasan i barbarez da igraju kad nece! i onako nemogu igrati jos 2-3 godine
Ako vec hoce da mole neke igrace da igraju za rep pametnije bi im bilo da zovnu za slijedecu utakmicu
Onu trojucu iz mainza i onog malog marko marin ako vec moze igrati za nas jer mali je zvjer bio bi dobar tandem sa pjanicem u sredini njih ce dvojica za 5-6 godina biti medju najboljim igracima evrope
McCoy
CITAT(dream @ 24.02.2008., 22:32) [snapback]142188[/snapback]
Ja neznam sto se tolko mole hasan i barbarez da igraju kad nece! i onako nemogu igrati jos 2-3 godine
Ako vec hoce da mole neke igrace da igraju za rep pametnije bi im bilo da zovnu za slijedecu utakmicu
Onu trojucu iz mainza i onog malog marko marin ako vec moze igrati za nas jer mali je zvjer bio bi dobar tandem sa pjanicem u sredini njih ce dvojica za 5-6 godina biti medju najboljim igracima evrope

A da li si svijestan, koliko znaci imati u ekipi jednog Bracu i Barbu-> sto se motivacije tice kod ove `mladezi´. Bas Sergeja hvale u Leverkusenu, radi toga. Da zna da "povuce" mladje igrace, a i oni govore da im puno pomaze-> jer vise mogu nauciti od njega, nego od nekog 20-godisnjaka...
legionar
CITAT(dream @ 24.02.2008., 22:32) [snapback]142188[/snapback]

ne mole oni njih dvojicu nego to je nekako kulturni zaključak svih zbivanja u prošlosti reprezentacije... to je na neki način fin in kulturan finiš oko onog famoznog pisma što se meni čini sasvim ok. A za Bracu i Barbu je bilo jasno da neće igrati jer su obojica nekakvog cvrstog karaktera in neće mjenjati svoj plan oko toga što je sasvim razumljivo. Morate razumjeti da su njih dvojica stariji igrači koji su puno toga dali preko svojih leđa i kad se jednom dogode takve stvari koje su poremetile odnose u repki onda je logično da je teško (nemoguće) uspostaviti nekakav stari dobar odnos koji je bio nekad... meni sasvim razumljivo in za sve one koji se nisu suočili sa realnim stanjem oko tih odluka je zadnje vrijeme da se suoče stim!! Imamo mi puno dobrih igrača koji će uz pomoć sada već stručnog štaba repke biti sposobni parirati ekipama u grupi ja vjerujem u to da je naš mentalite čisto futbalski i to nam je u krvi. Trebamo samo malo kulturniji i taktičko operativan plan s kojim bi znali voditi bilo koju utakmicu svih 90 minuta...
Danas sam pogledao BIH-SCG i mislim da je naša jedina greška nepovezanost odnosno neuigranost jer to se vidi... previše puno napamet izbijenih, napamet ubačene lopte, Grlić je više puta prejako ubacijo loptu... premalo tehničkog futbala odnosno dosta viša nekako "teškog" futbala u kojoj je igra destruktivna... toga se moramo rješiti moramo početi igrati lahak odnosno "elegantan futbal" zanti se zagrađivati, držati loptu dok ne dobiješ priluku da je pravilno ubaciš, više dinamike u samom dodavanju lopte... mogao bi nabrajati puno toga!! Sve na svemu dobra partija futbala sa našim ako mogu reći susjedima...
Istok
CITAT(Domovina-BIH @ 24.02.2008., 22:04) [snapback]142181[/snapback]
Neznam samo kako si doso do te racunice,koliko se sjecam poslednje dvije tekme sa Spancima su bile 1-1,nemoj mi samo reci ono vile pronosile jer postaje suplja. A sto se tice Turaka,pa jedva nas kuci dobise sa onakvom nasom ekipom bez i Spahica i Papca i Bajramovica i Hasagica (mada je na toj tekmi i Guso bio dobar),da se sa tobom kladim u sta hoces da nas Spanci nijednu utakmicu dobiti nece u slucaju da nam svi igraci budu zdravi.Neznam odakle toliki pesimizam stvarno strasno,a jos bez i jednog argumenta,znaci prosle dvije tekme nas nisu dobili,mozes mi naci hiljadu razloga ALI NAS NISU DOBILI!A sto se tice Turaka nikad se te ekipe necu bojati,koliko se sjecam 2-1 za nas u pobjedama ,a pobjede se vaze i nista vise.

Nije to pesimizam vec realnost. Ono na Mestaji je najjadniji poen sto ja pamtim a podosta godina pratim fudbal. Spanija je na svom terenu pregazila i puno jace ekipe od nas, pogotovo ova nova spanska generacija. Tri poena iz prve tri utakmice su realnost i niko ne treba da ocekuje vise, a ako bude vise, dobro i jeste.
Zlatko_BiH
CITAT(Istok @ 24.02.2008., 16:56) [snapback]142195[/snapback]
Nije to pesimizam vec realnost. Ono na Mestaji je najjadniji poen sto ja pamtim a podosta godina pratim fudbal. Spanija je na svom terenu pregazila i puno jace ekipe od nas, pogotovo ova nova spanska generacija. Tri poena iz prve tri utakmice su realnost i niko ne treba da ocekuje vise, a ako bude vise, dobro i jeste.

Sto vec govorite o rezultatima a nismo ni vidjeli jos jednu "pravu" utakmicu nasih zlatnih. Pa kakve smo kalkulacije imali u zadnjim kvalifikacijama i opet izgubisemo protiv malih drzava. Spanija jeste dobra ali ce imati problema sa nama kod kuce. Nisam ja ni pesimist ni optimist nego tude negdje u srediti. Papac je ostario i dobio vise iskustva narucito kad je otisao u skotsku i igra protiv jacih igraca (npr. Messi), takodjer SPahic je postao jos bolji igrac. Nemojte odmah na najgore pa nismo ni tek uzeli loptu pa poceli igrati. Ako je Malta igrala remi protiv Hrvatske koja nije ni izgubila u tim kvalifikacijama (cinimi se?) mozemo i mi baram jedan poen ako ne sve i tri. Trebamo igrati pozitivno i biti realno da jedino mozemo da pobjedimo Spaniju moramo krenuti ofenzialno i napadati odmah. Nema zatvoriti se pozada pa sta bude. Kodro je moderan trener i stekao je trening u Spaniji i narucito gleda utakmice ESP i zivi tamo.
Robijas
CITAT(Bayern Forever @ 24.02.2008., 21:42) [snapback]142177[/snapback]
s ovom ekipom mozemo uraditi nesto u spaniji:

-------------------------guso---------------------------
radeljic-------spahic--------------bajic---------music
-------------------grlic-----------bajramovic-----------
-------vladavic-------------------------------salihovic---
----------------salihamidzic------muslimovic----------

rezerve:

hasagic
radeljic
hrgovic
grujic
beslija
misimovic
blatnjak
ibisevic
tahirovic

treba krenut ofanzivno eusa_clap.gif

hahahahahaa.... to je neko previse igrao menedzerske igrice, pa jos malo modificirao igrace..... eusa_wall.gif

ili mu je pasalic nesto u rodu!!!!
Zlatko_BiH
CITAT(Bayern Forever @ 24.02.2008., 14:42) [snapback]142177[/snapback]

rezerve:

hasagic
radeljic
hrgovic
grujic
beslija
misimovic
blatnjak
ibisevic
tahirovic

brate, sto ce ti music igra u Seria C, guso nedje u kipru (nemoze hvatati lopte u zraku bez problema a 2 metra covjek). Salihamidzic neigra vise za repku a narucito ne kao napadac a dzeko zabija golove u bundesligi a nema ga ni kao rezerva eh. Nisi mogao goru postavu napraviti
RUDAR-PRIJEDOR
CITAT(Bayern Forever @ 24.02.2008., 21:42) [snapback]142177[/snapback]

rezerve:

hasagic
radeljic
hrgovic
grujic
beslija
misimovic
blatnjak
ibisevic
tahirovic

mislis valjda jarane "sa ovom ekipom mozemo uraditi nesto protvi FC Pofalici" ?????
nadam se da si ovo "protiv Spanije napisao u bunilu ili si malo popio ili pak nesto drugo ti udarilo u glavu jarane...

Guso - zakonom zabraniti da se vise bavi fudbalom
Bajic - zar je taj nekad uopste znao da igra fudbal !!!!???
Music - hvala mu za sve sto je za sad ucinio,ali ipak mislim da mu nije vise mjesto u ili oko reprezentacije
Vladavic - neka ga u satsavu za prijateljsku protvi Makedonije,pred njim je sigurmo kakva-takva buducnost BH fudbala
hadzialmir
da te malo rastuzim uvezi guse.covjek sjebao krizne ligamente pauza najmanje pola godine, kaze da se razmislja da prekine karijeru eto propade ti plan pasa moj nazalost
Eddi
CITAT(Bayern Forever @ 25.02.2008., 13:33) [snapback]142207[/snapback]
guso je solidan golman nije skrivio nijedan go u kvalifikacijama za razliku od hasagica
bajic je solidan stoper
music je brz i dobar tehnicar. koga to imamo boljeg na lijevoj strani
vladavicu treba pruzit priliku da dokaze svoj talenat

j.ebiga nisam ja kriv sto nemamo 11 salihamidzica u ekipi eusa_wall.gif eusa_wall.gif eusa_wall.gif

Guso je dobar golman, super je branio protiv turske ali nije on za Repku. Hasagic i Begovic su punoooo bolji.
Bajic nema pojma, bolje je dati drugima sansu.
Music, hmmm ko je to, jeli to onaj mali iz italije sto igra u 3 ligi ? On je u godinama.
Vladavic je imo svoju priliku, Salihovic to je talent.

Eborg
Malo je nefair reci za Musica:"Ko je taj?"

Ali istina je da nije vishe za reprezentacije,nazhalost...Treba ga pozvati na neku prijateljsku da se oprosti kao chovjek...
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.