Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
ermin-jaran
CITAT(McCoy @ 02.02.2008., 20:43) [snapback]140319[/snapback]
..kontam nesto ovaj tvoj spisak, koji si nam ti "dao za prvih 90 minuta" , a nikako da skontam.Pored toga, sto Guso nece sada ni prismrdit repki, a Smajic sigurno nece dobiti poziv->radi `bolesti´, pokusat cu ih "postaviti":

.................................guso
Smajic. Muharemovic.......Spahic.................................
............................Rahimic
maletic................................................Bajra
..........................Mismovic
.......Custovic.....Dzeko..............Muslimovic

Mozda si previse mlad i ne pratis repku dugo (neznam):

Za gusu nemam komentara, nakon njegovih izjava.Hasagic je daleeeekooo ispred njega
Maletic je ove sezone u "jaaakom" partizanu,ZAMJENA->ulazi sa klupe
Bajra moze igrati samo polu-halfa.
Custovic je bio Experiment u `muzurovoj`repki na desnoj strani, on igra klasicnog cetafora u klubu->dovoljno je pogledati njegovu statistiku.
Smajic i Muharemovic igraju iste pozicije, Muharemovic nema jos slifa za repku. A Smajic, nazalost, ima problema sa srcem.

Pa nije mu ovaj sastav ni los, samo na lijevog beka staviti Ulfeta Pramenkovica i sve je u dure....
Miki
CITAT(Alen765 @ 02.02.2008., 21:41) [snapback]140342[/snapback]
ma daj ba pusti novine.

Ne razumijem Alene taj tvoj argument, samo zbog toga sto je Kenan primio tri komada od japanaca trebala bi se sansa dati Gusi. Jesi li ti uopste gledao tekmu? Ispada po tvom da je Hasagic kriv za sve jedan, pa zato ga treba mijenjati ili???? Nije da branim Hasagica ali je trenutno jedini nas golman sa iskustvom koji redovno brani. A sada je li dovoljno dobar ili ne, nije bitno jer nemamo boljeg. Navodis neke odbrane Guse pa golman je majka mu stara i treba nesto da odbrani. Ali ako si upoznat sa fenomenom fudbal onda bi bar skontao da svaki put kad se lopta priblizavala nasem 16-tercu (sto vecinom naseg naroda navodi) je bila sansa za gol. A o kornerima i njegovim izletanjima da ne govorim. Kad je bio prvi golman onih Pandura, interesuje me samo kako je tek drugi golman izgledao te ekipe:)

Hasagic je stabilno uradio svoj posao u Japanu. Ali PO MENI je trenutno u katastrofalnoj formi. Imao sam priliku da gledam zadnje tri tekme Istanbul BB, i mogu vam reci da je Keno katastrofa da ne moze biti zesca. Ono sto je on radio i ne radio, ne mogu da shvatim da je uopste na golu jedne ekipe koja se takmici u jednoj od malo ozbiljnijih liga. Te tekme su bile protiv Fenera (2:2 vodili 2-0 do zadnjih 10 min), Sivaspora (zijanili 0-2) i G. Oftaspora ( zijan 3-2 iako su vodili 2-0). Koje greske, pogresna izletanja, neangazovanost, nonsalatnost (ko fol ma ja sam bog ne trebam da se bacam uopste, mene ceka ugovor sa Realom poslje ove sezone). Nemam rijeci. Imam prijatelja turcina koji redovno prati tursku ligu i svaki put kaze da je Keno rupa velika. Ja eto kad mogu pogledati pogledam. Neko spomenu da je Keno najbolji golman u Turskoj. Mozda samo na Playstationu ima najbolje cifre, ali u stvarnosti ni blizu.

Opet naglasav da je on NAJBOLJI nas golman koji trenutno imamo. Ne moze mu niko mjesto uzeti, jedino ako Kodro ne nadje nekog djokera sto ce nas sviju oduseviti. Ali u jako losoj formi se nalazi!

P.S. Da neko ne krene nemas ti pojma, ovo ono. Poznajem jako dobro tursku i pratim je svako kolo i naravno gledam sve tekme koje stignem pogledati. I pratim sve sto se prica oko te lige.
Almir
CITAT(Miki @ 02.02.2008., 23:20) [snapback]140356[/snapback]
Ne razumijem Alene taj tvoj argument, samo zbog toga sto je Kenan primio tri komada od japanaca trebala bi se sansa dati Gusi. Jesi li ti uopste gledao tekmu? Ispada po tvom da je Hasagic kriv za sve jedan, pa zato ga treba mijenjati ili???? Nije da branim Hasagica ali je trenutno jedini nas golman sa iskustvom koji redovno brani. A sada je li dovoljno dobar ili ne, nije bitno jer nemamo boljeg. Navodis neke odbrane Guse pa golman je majka mu stara i treba nesto da odbrani. Ali ako si upoznat sa fenomenom fudbal onda bi bar skontao da svaki put kad se lopta priblizavala nasem 16-tercu (sto vecinom naseg naroda navodi) je bila sansa za gol. A o kornerima i njegovim izletanjima da ne govorim. Kad je bio prvi golman onih Pandura, interesuje me samo kako je tek drugi golman izgledao te ekipe:)

Hasagic je stabilno uradio svoj posao u Japanu. Ali PO MENI je trenutno u katastrofalnoj formi. Imao sam priliku da gledam zadnje tri tekme Istanbul BB, i mogu vam reci da je Keno katastrofa da ne moze biti zesca. Ono sto je on radio i ne radio, ne mogu da shvatim da je uopste na golu jedne ekipe koja se takmici u jednoj od malo ozbiljnijih liga. Te tekme su bile protiv Fenera (2:2 vodili 2-0 do zadnjih 10 min), Sivaspora (zijanili 0-2) i G. Oftaspora ( zijan 3-2 iako su vodili 2-0). Koje greske, pogresna izletanja, neangazovanost, nonsalatnost (ko fol ma ja sam bog ne trebam da se bacam uopste, mene ceka ugovor sa Realom poslje ove sezone). Nemam rijeci. Imam prijatelja turcina koji redovno prati tursku ligu i svaki put kaze da je Keno rupa velika. Ja eto kad mogu pogledati pogledam. Neko spomenu da je Keno najbolji golman u Turskoj. Mozda samo na Playstationu ima najbolje cifre, ali u stvarnosti ni blizu.

Opet naglasav da je on NAJBOLJI nas golman koji trenutno imamo. Ne moze mu niko mjesto uzeti, jedino ako Kodro ne nadje nekog djokera sto ce nas sviju oduseviti. Ali u jako losoj formi se nalazi!

P.S. Da neko ne krene nemas ti pojma, ovo ono. Poznajem jako dobro tursku i pratim je svako kolo i naravno gledam sve tekme koje stignem pogledati. I pratim sve sto se prica oko te lige.

Guso mozda i nije bolji ali je je u ovim zadnjim utakmicama dobro branio, sto jest jest. Ali posto je sad na Kipru a Tolja u Iranu, trebao bi se onaj Begovic pridobiti da igra za nas. Ramovic je u Norveskoj isto jedan od boljih, dok je bio u Njemackoj pretio sam ga, tada nije bio nesto posebno, igrao je topo hladno ako je u opste igrao.
aldin392
realan komentar od mikija i u potpunosti u pravu!
hasagic jeste nas najbolji golman trenutno ali ga previse hvalimo i veličamo.za klasu je bolji od golmana tipa Gušo,i tu se nema šta diskutovati.
Za one koji vjeruju našim medijima i managerima da je Hasagić najbolji golman u Turskoj, varaju se.Da je tako sigurno bi branio u jednom od tri vodeća klupa a ne tamo u nekom lijevom klubu (poslije mnogih natpisa da će u vodeće klubove baš sam se razočarao kad je potpisao za taj Istanbul BK, bit će da mu je to realnost).
Usput, večeras prolazim pored Jasmina Burića, gledam ga i kontam daj Bože da ovdje ima kruha za reprezentacije,hehe.Gledam i sve Čelikove tekme i mislim da nije toliko dobar golman koliko ga hvale u zadnje vrijeme, spor mi je nekako skroz!
Sve u svemu Hasagić trenutno No 1!
DamX
Za ove kvalifikacije ja bi koristio sljedece igrace.

Golmani:
1. Hasagic
2. Piplica
3. Baotic
4. Ramovic

Odbrana:
5. Spahic
6. Papac
7. Nadarevic
8. Hrgovic
9. Milosevic
10. Trifunovic

Sredina:
11. Bajramovic
12. Ibricic
13. Rahimic
14. Grlic
15. Bartolovic
16. Pijanic
17. Salihovic

Napad:
18. Dzeko
19. Misimovic
20. Muslimovic
21. Topic
22. Ibisevic
23. Custovic
StolacBarbarez
CITAT(DamX @ 02.02.2008., 23:52) [snapback]140359[/snapback]

Golmani:
1. Hasagic
2. Piplica
3. Baotic
4. Rahimic

Odbrana:
5. Spahic
6. Papac
7. Nadarevic
8. Hrgovic
9. Milosevic
10. Trifunovic

Sredina:
11. Bajramovic
12. Ibricic
13. Rahimic
14. Grlic
15. Bartolovic
16. Pijanic
17. Salihovic

Napad:
18. Dzeko
19. Misimovic
20. Muslimovic
21. Topic
22. Ibisevic
23. Custovic

eusa_clap.gif
DamX
CITAT(Kumar @ 03.02.2008., 00:56) [snapback]140362[/snapback]
@DamX

u kojem klubu igra taj golman rahimic? icon_mrgreen.gif

Haha..sala mala...Ramovic, Tromso FK, Norveska
On samo ako je kiiiza.. icon_mrgreen.gif
McCoy
CITAT(DamX @ 03.02.2008., 01:35) [snapback]140364[/snapback]
Haha..sala mala...Ramovic, Tromso FK, Norveska
On samo ako je kiiiza.. icon_mrgreen.gif

A ko je ovaj TriFunovic icon_wink.gif gdje on igra eusa_drool.gif
DamX
CITAT(McCoy @ 03.02.2008., 02:16) [snapback]140366[/snapback]
A ko je ovaj TriFunovic icon_wink.gif gdje on igra eusa_drool.gif

U Barceloni jarane icon_mrgreen.gif

Znas da sam mislio na Vule Trivunovica Himkija, Rusija icon_mrgreen.gif
McCoy
CITAT(DamX @ 03.02.2008., 02:36) [snapback]140367[/snapback]
U Barceloni jarane icon_mrgreen.gif

Znas da sam mislio na Vule Trivunovica Himkija, Rusija icon_mrgreen.gif

No frks, znam i sam da nekad `preleti `prst, na neko drugo dugme icon_wink.gif hehe
..sve u svemu, ovaj sastav su igraci koji dolaze u obzir za repku->spisak 1a
Mozda jedino mozes prekrizat Piplicu, star je i nije vise No.1 u Cottbusu.I dodati Muratovica i to je to.
Ovoj listi ce se moci dodati jos koji igrac, koji "iznenada" bude zapazen svojim tekmama u klubu, ili neki `junior`iz mlade repke. Ali ih ove godine nece biti mnogu, koji ce se "iznenada" pojavit na spisku.
SuperUstipak
Mislim da sljedeci "zadatak" saveza, medija, navijaca, itd, je da se angazuje Asmir Begovic pa da bude golman repke.. iako sad za sad sigurno je jos uvjek iza Hasagica i Tolje, u slucaju da postane standardan u Engleskoj ite kako bi nam dobro doso, plus je mlad i perspektivan tako da ustvari jos niko nezna koliko dobar ce on biti.. dok svi znamo gdje je plafon hasagicu i tolji.
Erne
CITAT(DamX @ 02.02.2008., 23:52) [snapback]140359[/snapback]

Golmani:
1. Hasagic
2. Piplica
3. Baotic
4. Ramovic

Odbrana:
5. Spahic
6. Papac
7. Nadarevic
8. Hrgovic
9. Milosevic
10. Trifunovic

Sredina:
11. Bajramovic
12. Ibricic
13. Rahimic
14. Grlic
15. Bartolovic
16. Pijanic
17. Salihovic

Napad:
18. Dzeko
19. Misimovic
20. Muslimovic
21. Topic
22. Ibisevic
23. Custovic

--------------------------1.Hasagic----------------------

-2.Berberovic----4.Spahic-----6.Papac-----------13.Hrgovic---

- 8.Pijanic----10.Misimovic---25.Rahimic-----5.Bajramovic©-----

------------23.Dzeko-------9.Muslimovic-------------------------

eusa_boohoo.gif eusa_clap.gif
Erne
Hasagic je naj bolji golman do sada ....
ako se varti braco onda smo u odbrani jos jaci
Eborg
CITAT(SuperUstipak @ 03.02.2008., 04:17) [snapback]140371[/snapback]
Mislim da sljedeci "zadatak" saveza, medija, navijaca, itd, je da se angazuje Asmir Begovic pa da bude golman repke.. iako sad za sad sigurno je jos uvjek iza Hasagica i Tolje, u slucaju da postane standardan u Engleskoj ite kako bi nam dobro doso, plus je mlad i perspektivan tako da ustvari jos niko nezna koliko dobar ce on biti.. dok svi znamo gdje je plafon hasagicu i tolji.

I ja bih to volio vidjeti... icon_rolleyes.gif
StolacBarbarez
CITAT(goliath @ 03.02.2008., 13:02) [snapback]140384[/snapback]
Trebali bi prestat sa Bracom jer (koliko to mi god zeljeli ili ne) covjek se vise nece vratit n teren.

isto ko eusa_wall.gif barbarez
legionar
CITAT(ferhace @ 02.02.2008., 21:50) [snapback]140345[/snapback]
hasagic
salihamidzic spahic papac
rahimic bajramovic
pjanic misimovic salihovic
dzeko muslimovic
i spanija pada barem 2 - 0.

takvi komentari su opasni po život! Španija je za razred bolja od nas... za Špance se treba dobro fizicki pripremiti to je sigurno oruzje... sve ostalo su iluzije ko god bio u sastavu...

coolin_ban
CITAT(DamX @ 02.02.2008., 16:52) [snapback]140359[/snapback]

Golmani:
1. Hasagic
2. Piplica
3. Baotic
4. Ramovic

Odbrana:
5. Spahic
6. Papac
7. Nadarevic
8. Hrgovic
9. Milosevic
10. Trifunovic

Sredina:
11. Bajramovic
12. Ibricic
13. Rahimic
14. Grlic
15. Bartolovic
16. Pijanic
17. Salihovic

Napad:
18. Dzeko
19. Misimovic
20. Muslimovic
21. Topic
22. Ibisevic
23. Custovic

evo vec vidim da raja svrsava na ovaj sastav, a meni nako, malo pod mahanom. a evo i sto. prvo golmani:
da odmah razjasnimo da je Hasagic nas najbolji golman. ali njegova jedina konstanta je da je cesto povrjedjen. Tomo zna biti izuzetan, ali isto tako kiksati da se vrti na youtube k'o najpopularniji video. uz to i omatorio je pravo. Ramovica nisam nikad gledao, a pravo pratim fudbal, pa i to nesto znaci. Baotic hmm. drag je meni Zdenko, ali nisam siguran da je najbolji golman u pl. dakle, bez obzira sto je iran daleko, Tolja, zbog svog iskustva, a i sigurnosti sigurno jos uvijek treba biti u repci.
odbrana: ja jedine potencijalne bekove ovdje vidim Spahica i Papca, koji su usput nasi najbolji stoperi. Hrgovic jedino moze igrati lijevog veznog. mi nismo repka koja daje puno golova, tako da svaki pacerski primljen gol drasticno nam umanjuje sansu za povoljnim rezultatom. po ovom izboru igracami bi trebali igrati nesto kao Spahic---Trivunovic---Nadarevic---Papac.....mislim da bi to bila najsporija odbrana u grupi.
vezni red je vise manje korektan, stim sto ja mislim da je premalo kandidata za isti. a evo izasto. ovaj sastav ima 6 napadaca i 6 odbrambenih igraca. tu je logika vrlo tanka. jos ako se uzme u obzir da je Hrgovic vise vezni nego odbrambeni onda to jos vise pada u vodu. dakle Ibisevic, zbog toga sto nije standardan u drugoj njemackoj ligi i Topic zbog godina (32-ije, a Custovic 30) bi trebali da ispadnu iz ovog sastava, na njihova mjesta treba dodati Dajica i Muharemovica. Takodje, treba izbaciti Piplicu i jos jednog golmana i dodati Tolju i Merzica. onda izbaciti jednog stopera (Milosevic) i dodati Berberovica. rezime: nasih potencijalnih 23 kandidata za repku bi trebali imati 3 golmana, 8 odbrambenih, 8-9 veznih i 3-4 napadaca (Misimovic je vezni ili polu spic)
novoime
nije mi jasno radi cega se ignorise jahic!?
osim spahe i papca on ima najbolje defanzivne reference. igra u jacoj ligi od konkurencije, u jacem timu od konkurencije, standardan je, igra sve defanzivne pozicije i jos je relativno mlad!?
isto smatram da treba izvrsiti ptirtisak, i od strane strucnog staba i javnosti, na hasana da se vrati.
prelako smo ga pustili da ode(baka i ekipa) i prelako cemo ga opet otpisati. i drugi igraci su se oprastali(nedved, zidan..) pa ih je javnost vracala. ne treba odustati...
jos mislim da treba potraziti pojacanja na golu ,odbrani (begovic,n.subotic,ivankovic???) i to je to.
najbolje stio imamo.
Istok
Vidim danas Aris dobio 2-0 kod kuce. Zna li neko je li Jahic igrao? Ja na googlu ne nadjoh nista sem rezultata.
novoime
hasanu treba jasno i glasno reci, potreban si reprezentaciji ,potreban si bosni i ima da se javis.
pa neka on cita izmedju redova.
nego mi naucili da molimo, da nas svako ucjenjuje...satro tolerantni...
StolacBarbarez
Hasan i Sergej treabju u Reprezentaciju.
amirb
Steta pa nekima se ne moze nacrtati da sergej i hasan vise nece igrati.I ja ih razumijem.Optimizam je obaveza,ali dok god ima ljudi koji misle da uspjeh zavisi od onih 11 na terenu svejtsko i evropsko cemo gledati na televiziji navijajuci za neke nama bliske reprezentacije.Zar neko misli da je Kodro doveden radi rezultata?Doveden je da napuni Kosevo i bilino tj kasu saveza.Koji crbi rezultat....Dok je ovcica bice dzempera....a mi i dalje na tribine...jer mi smo patriote
McCoy
CITAT(Kumar @ 03.02.2008., 21:22) [snapback]140429[/snapback]
neznam dali je igro. ali u proslom kolu je igro zadnjeg veznog. gledo sam tu tekmu.

Jeste, igr'o je Jahic 90 minuta. Postavio sam odgovor na temi "nasi u ino-ligama"...
Mislim da je zasluzio poziv.
novoime
CITAT(amirb @ 03.02.2008., 21:07) [snapback]140426[/snapback]
Steta pa nekima se ne moze nacrtati da sergej i hasan vise nece igrati.I ja ih razumijem.Optimizam je obaveza,ali dok god ima ljudi koji misle da uspjeh zavisi od onih 11 na terenu svejtsko i evropsko cemo gledati na televiziji navijajuci za neke nama bliske reprezentacije.Zar neko misli da je Kodro doveden radi rezultata?Doveden je da napuni Kosevo i bilino tj kasu saveza.Koji crbi rezultat....Dok je ovcica bice dzempera....a mi i dalje na tribine...jer mi smo patriote

ja bi prije rekao da su ovcice oni koje su banditi uspjeli demoralisati i ubijediti da nema nade i da se pomire sa sudbinom.
fantom
Ušanović stopira Barbarićev dolazak
Samir Šišić

03.02.2008 19:54

Munib Ušanović, generalni sekretar Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, stopira imenovanje Ivice Barbarića za koordinatora, odnosno menadžera "A" i "U-21" fudbalske reprezentacije BiH.

Ovo je juče za "Nezavisne novine" potvrdio i Iljo Dominković, predsjednik bh. kuće fudbala.

"Barbarić je bio na razgovorima s Ušanovićem, a generalni sekretar je svojim pristupom najvjerovatnije upropastio cijeli posao. Kontaktirao sam Barbarića, koji je jako iznenađen i uvrijeđen onim što mu je generalni sekretar prezentirao u vezi s njegovim statusom i radom. Rekao mi je da ga je degradirao po statusu i zaduženjima i da se osjećao prevarenim, jer mu je Ušanović interpretirao sasvim nešto drugo u odnosu na ono što smo u prvih mah dogovarali, odnosno što smo zaključili na sjednici IO", tvrdi Dominković, koji nije mogao potvrditi da li će Barbarić promijeniti mišljenje i prihvatiti mjesto koordinatora.

Prvi čovjek N/FS BiH naglašava da se Ušanović u ovom slučaju postavio iznad Saveza.

"Prije desetak dana i pismeno sam reagovao na sva ova dešavanja. Ušanović mora poštovati odluke Izvršnog odbora i Predsjedništva Saveza i ne može 'izlaziti' iz krugova svojih ovlasti. Mora mu biti jasno da ne može voditi svoju politiku. Barbarić je bio naš jedini kandidat, postigli smo konsenzus oko toga i nismo išli prema drugim kandidatima. Smatrali smo da je on osoba koja može zadovoljiti ono što smo zacrtali odlukom Izvršnog odbora. Međutim, već u startu je spriječen da radi svoj posao", ističe Dominković.

O ovoj temi biće govora i na današnjoj sjednici Predsjedništva N/FS BiH, a ukoliko ne bude postignut dogovor, pitanje koordinatora "A" i "U-21" tima biće riješeno vrlo brzo.

Članovi Predsjedništva Saveza danas će na dnevnom redu imati i aktivnosti oko pripreme sjednice Izvršnog odbora. Takođe, razgovaraće i o sastanku sa predstavnicima FIFA i UEFA, koji je zakazan za 15. februar u Cirihu, te izgradnji fudbalskog centra u Zenici.
bandit
CITAT(Eborg @ 25.01.2008., 22:41) [snapback]139131[/snapback]
Prvi put chujem i nisam dosad znao.Sad sam evo gledao na internetu malo,svashta chovjek mozhe ovako nauchiti,tnx! icon_wink.gif

BTW,koje drzhavljanstvo sada ima da mu tako stavim u Football Manageru?Je li on sada Srbijanac pa ce biti Bosanac/Srbijanac ako dobije drzhavljanstvo?Ili ima kosovski UNMIC pasosh?

Pa pratis li ti Avazov Sport i njihovu 12-tu stranicu na kojoj su Zeljo i Zeljini redovni .... icon_biggrin.gif

Nigdje se nije spominjalo koji pasos vec ima ali mislim da je logicno da ima srbijansko drzavljanstvo i sad ceka nase .... icon_wink.gif
StolacBarbarez
CITAT(Kumar @ 03.02.2008., 22:34) [snapback]140444[/snapback]
problem sto i tamo niko nece.

mozde ze sve u Reprezentacije icon_twisted.gif
Istok
CITAT(Kumar @ 03.02.2008., 21:22) [snapback]140429[/snapback]
neznam dali je igro. ali u proslom kolu je igro zadnjeg veznog. gledo sam tu tekmu.

Steta sto nam u zadnje vrijeme vecina potencijalnih reprezentativaca u klubovima ne igra na mjestima koja bi odgovarala reprezentaciji. Spahic def. vezni, Jahic def. vezni, Papac lijevi bek...

Ja se Jahica sjecam kao stopera a cini mi se da je na tom mjestu igrao i u Las Palmasu.
novoime
igrao je def. veznog samo jednom, jednom beka,a ostalo stopera. kao i danas.
Eborg
Slichna stvar i sa mladom repkom...

Shto Ivicu Barbarica nisu stavili za selektora U-21 reprezentacije a Tulica za "managera" da ganja papire? eusa_wall.gif
BrcanskaMalta
CITAT(Eborg @ 03.02.2008., 18:19) [snapback]140457[/snapback]
Slichna stvar i sa mladom repkom...

Shto Ivicu Barbarica nisu stavili za selektora U-21 reprezentacije a Tulica za "managera" da ganja papire? eusa_wall.gif

zato sto je Ivica - Bosanski Hrvat, a Tulic - Bosanski Srbin kojeg je Mr.Dodik progurao na mjesto selektora... ovaj balavac nikad nije htjeo da kaze nasa reprezentacija, ili reprezentacija BiH dok je bio komentator, nego govorio "reprezentacija drzave"... i on sada da vodi mladu repku... Mater mu j.ebem
legionar
Barba i Braco se neće vratiti u reprezentaciju bar kao igrači ne ako imalo poznajete situaciju... stoga molim vas da ne odemo u opet nekakve blesave debate koji je više dao repki i slične teme...

To je njihova odluka zato imajte respekta i to poštujte... sigurno bi još obojica igrali ali život nosi svoje... situacije koje su se dešavale u repki su dovele do toga zato krivite savez i ne igrače!!!
Nucho
CITAT(Alen765 @ 02.02.2008., 19:48) [snapback]140308[/snapback]
Selektor ne treba gledati na umorljivost Spanaca jer to ce nas srusiti ukoliko bude gledao u to. Spanci ce biti umorni, a zeljece da nas ipak pobjede.Moj sastav koji bi dao u prvih 90 minuta bi bio sledeci.

Adnan Guso
Muharemovic
Emir Spahic
Smajic
Bajramovic
Rahimic
Darko Maletic
Custovic
Misimovic
Muslimovic
Dzeko

I DODATI KLUPU mjenjati posle 45 minute tokom drugog poluvremena one koji su spori.

Ako sam tacno informisan, protiv Spanije pocinjemo u gostima. Ti bi znaci na gostujecem terenu protiv favorita u grupu zapoceo utakmicu sa 3,5 napadaca (Dzeko,Muslimovic,Custovic i Misimovic) sa 4,5 vezna i samo sa dva igraca u odbrani.
Optimisticno i hrabro s tvoje strane. Ali sledeci put probaj biti malo realan, i ne samo gledati na imena i napisati ih 11 pa bilo to 11 golmana ili napadaca nema veze....
Alen765
Gusu sam gledao dok je branio tokom Muzurovicevog mandata, izuzetno je imo dobre odbrane.Nisam reko da Hasagic nije dobar golman, Hasagic je branio i prije tako da on za sve nas ovdje ima punu podrsku da bude pozvan u repku jer ima svoj kvalitet.Hasagic jeste iskusniji od Guse. Kad bi se ja pito u repci bi branili samo Tolja ili Hasagic. Samo ukoliko su novine iznjele tacnu informaciju da ce napustiti i on i Rahmic, Misimovic i sta ja znam ko jos ako se ispuni zahtjev potpisnicima to mogu okaciti macku od rep. "MENI SE GUSO NIJE SVIDZO STO NIJE DRZO RUKU NA SRCU DOK SVIRA HIMNA BIH!"
Alen765
Salihamidzic jeste bio igrac svaka cast, al da je imo GRB BiH u srcu sigurno se nebi vako oprostio od BIH REPREZENTACIJE. On je samo otiso i preko novina objelo danio da vise nece igrati nije cudo. eusa_hand.gif
tuzlak
jesli mozda ko pratio ovu utakmicu protiv japan na tv-u?
moze li mi ko navesti brojeve koje su igraci nosili na dresu, potrebno mi je za moju statistiku od repke!!!!
FahroX
Dajte ljudi budimo realni u vezi Salihamidzica, pa on je sigurno mogao igrati i u Njemackoj reprezentaciji da nije imao obavezu prema BiH, pa kad je nosao R.Carlos-a u ligi prvaka i kad je covjek izjavio za Hasana da nije vidio ludzeg igraca za loptom, on tad nije imao mjesta u Njemackoj jel?? Ista situacija sa Barbarezom kad je covjek bio najbolji strijelac Bundeslige, tu je nesto drugo u pitanju. Znamo sta je sa Barbom ali sa Hasanom neznamo jer nikad nije izjavio bas ono sta mu smeta i sta nije u redu. Najlakse je pljuvati po nekom, ja mislim da bi se vratio kad bi mediji i navijaci insistirali na tome i da on osjeti tu nasu podrsku, ma da je i u 50-tim vratio bi se u to sam siguran.
tuzlak
CITAT(FahroX @ 04.02.2008., 16:15) [snapback]140482[/snapback]
Dajte ljudi budimo realni u vezi Salihamidzica, pa on je sigurno mogao igrati i u Njemackoj reprezentaciji da nije imao obavezu prema BiH, pa kad je nosao R.Carlos-a u ligi prvaka i kad je covjek izjavio za Hasana da nije vidio ludzeg igraca za loptom, on tad nije imao mjesta u Njemackoj jel?? Ista situacija sa Barbarezom kad je covjek bio najbolji strijelac Bundeslige, tu je nesto drugo u pitanju. Znamo sta je sa Barbom ali sa Hasanom neznamo jer nikad nije izjavio bas ono sta mu smeta i sta nije u redu. Najlakse je pljuvati po nekom, ja mislim da bi se vratio kad bi mediji i navijaci insistirali na tome i da on osjeti tu nasu podrsku, ma da je i u 50-tim vratio bi se u to sam siguran.

pa jeste mogao igrati za njemacku reprezentaciju, ali kada??? tada je on vec odigrao 20-tak utakmica za BiH i naravno nije vise imao pravo igrati za neku drugu reprezentaciju. a ja sam siguran da do tada nije zaigrao za BiH da bih izabrao njemacku...
aldin392
CITAT(tuzlak @ 04.02.2008., 17:32) [snapback]140485[/snapback]
pa jeste mogao igrati za njemacku reprezentaciju, ali kada??? tada je on vec odigrao 20-tak utakmica za BiH i naravno nije vise imao pravo igrati za neku drugu reprezentaciju. a ja sam siguran da do tada nije zaigrao za BiH da bih izabrao njemacku...

daj tuzlak ne kaki, ustani i kapu skini kad spominjes ime Hasan salihamidzic!:)
FahroX
CITAT(tuzlak @ 04.02.2008., 10:32) [snapback]140485[/snapback]

Hasan je debitovao za BiH kad je imao 19 godina. Mogao je nastupati za mladze selekcije Njemacke gdje bi uvjeren sam imao mjesto tad, i jos jedno, BiH reprezentacija tek nekako bila priznata od UEFE I FIFE tako da nije bila ni toliko poznata i interesantna kao ni CrnaGora sad, da je igrao za mladze selekcije Njemacke,bolje bi prosao u karijeri i imao bolji autoritet. To svi znamo. Hasan se odlucio za BiH jer je to njegova zemlja i obaveza svakog normalnog Bosanca.
nobel078
Raja predlazem da otvorite novu temu pod imenom Adnan Guso.Onda bar znam da je nikad necu otvorit jer mene(i vecinu na ovom forumu) taj covijek ne zanima nimalo u zivot.Dodem na ovu temu da procitam nesto o kvalifikacijama za SP,a vi vec danima o Gusi.
I da se razumijemo tog covijeka netreba vise zvati ni pod "razno" i nadam se da ce tako i biti.
Istok
CITAT(Elmar @ 04.02.2008., 19:35) [snapback]140495[/snapback]
Kod kuce, Zenica.

Odlicna vijest, i za protivnika a i mjesto odigravanja utakmice. Kodri i strucnom stabu je vazno da dobiju samopouzdanje i da im se mediji skinu sa ledja, zato je i dobro da nije neko jaci.

legionar
CITAT(Elmar @ 04.02.2008., 19:30) [snapback]140492[/snapback]
Nas naredni protivnik je Makedonija (Prijateljska).

katanec vs kodro... icon_rolleyes.gif
SuperUstipak
valjda ce onda mladi na Grbavici..
Istok
CITAT(Kumar @ 04.02.2008., 20:25) [snapback]140502[/snapback]
hajd neka nam neko otvori temu BIH-Makedonija

ocekujem od debitanata pjanica i jahica.

Ja nesto kontam, kako procitah jutros onaj izvjestaj o nasim u ino ligama, da je Mirvic postao jedan od nasih najstandardnijih igraca u Belgiji. Jest da mu u prilog ne ide cinjenica da ga je Gent prodao dosta slabijem Roselareu. Mirvic nakon nastupa za U21 nikad nije dobio sansu da pokaze koliko vrijedi a radi se o odbrambenom igracu, koji kao i Jahic, moze igrati na skoro svim mjestima u zadnjoj liniji.

Odbrana U21 generacije 81-83 je bila Berberovic, Trivunovic, Jahic, Mirvic. Dok je u reprezentaciji igrao lijevog beka u Sarajevu je bio lijevi stoper a u Gentu desni bek, cini mi se. Ne znam sta sad igra u ovom Roselareu ali ne bi bilo zgoreg da ga pozovu na neku od pripremnih utakmica i vise ima li sta od njega. Visok je i pokrupan, pa vise lici na stopera nego vanjskog beka.

Roeselare: Biebauw, Oliseh, Mirvic, Thompson ( 70' Dequevy), De Vleesschauwer (63' Lutun), Smits, Tanghe, Akgül, Hermach, El Araichi, Kalulika (75' Kovalenko)
BrcanskaMalta
BiH u Zenici dočekuje Makedoniju
Samir ŠIŠIĆ

04.02.2008 20:07

Fudbalska "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine 26. marta na zeničkom "Bilinom polju" odigraće prijateljsku utakmicu s Makedonijom.

Dogovor je postignut juče nakon razgovora predsjednika dvije asocijacije Ilje Dominkovića i Haralmpija Hadžiristevskog.

"U telefonskom razgovoru dogovorili smo sve detalje. Makedoncima je bilo svejedno gdje će se utakmica igrati i pristali su da gostuju u Zenici. Meč će početi u 20.15, a sudiće arbitri iz Hrvatske", potvrdio je Dominković. Susret u Zenici biće peti međusobni skor ove dvije reprezentacije, a u dosadašnjem ogledima oba tima imaju po jednu pobjedu (BiH - Makedonija 1:0, Makedonija - BiH 1:0), dok su dva meča završena bez pobjednika (1:1 i 4:4). Meho Kodro, selektor našeg tima, zadovoljan je imenom protivnika za prvu utakmicu na domaćem terenu.

"Htio sam da igramo na domaćem terenu i drago mi je da su moje molbe uslišene. Makedonija je kvalitetna reprezentacija, što su pokazali u proteklim kvalifikacijama, a posebno u utakmicama s Engleskom i Hrvatskom. Istina, nismo imali veliki izbor, jer smo, pored Makedonaca, mogli ugostiti Albaniju. Ovo će nam biti prilika da se okupimo u najjačem sastavu i imaćemo dovoljno vremena da se uigramo, ali i što bolje upoznamo", rekao je Kodro, koji se nakratko osvrnuo i na neslavan debi u Tokiju protiv Japana, gdje je je bh. tim poražen rezultatom 0:3:

"Uprkos porazu, nisam nezadovoljan. To nam je bilo pozitivno iskustvo, koje moramo iskoristiti u budućim akcijama."

Istog dana kada Kodrini izabranici igraju s Makedonijom, mlada reprezentacija BiH odigraće kvalifikacionu utakmicu s Velsom. Utvrđeno je da će naše nade Velšane ugostiti na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase - Koševo", a meč će početi u 16 sati.

Ćurčić selektor "haklera"
Predsjedništvo N/FS BiH imenovalo je juče Tomislava Ćurčića za selektora reprezentacije BiH u malom fudbalu. Njemu će asistirati Rade Kovač i Muhamed Poričanin. Prvobitno je bilo planirano da u predstojećim kvalifikacija naše "haklere" vodi Murat Jaha, koji je trebalo da bude vršilac dužnosti selektora. Međutim, Jaha je zbog zdravstvenih problema uputio zahtjev za razrješenje s ove dužnosti, a Predsjedništvo je ekspresno reagovalo i izabralo Ćurčića, koji je već jednom obavljao ovu funkciju.
bandit
CITAT(Istok @ 04.02.2008., 21:04) [snapback]140506[/snapback]
Ne znam sta sad igra u ovom Roselareu ...

Stopera ...
McCoy
CITAT(Kumar @ 04.02.2008., 21:18) [snapback]140507[/snapback]
sigurno nebi lose bilo probati ga.
hoceli bajramovic, misimovic i salihovic biti spremni do te tekme?

Bajra bi trebao poceti sa terningom sredinom Februara
Salihovic ce biti `van stroja` jedno 3/4 sedmice
Misimovic je vec poceo sa treningom, mozda bude vec ove sedmice u kombinaciji za sledecu tekmu

-> trebali bi biti spremni
ermin-jaran
CITAT(Nucho @ 04.02.2008., 15:34) [snapback]140475[/snapback]
Ako sam tacno informisan, protiv Spanije pocinjemo u gostima. Ti bi znaci na gostujecem terenu protiv favorita u grupu zapoceo utakmicu sa 3,5 napadaca (Dzeko,Muslimovic,Custovic i Misimovic) sa 4,5 vezna i samo sa dva igraca u odbrani.
Optimisticno i hrabro s tvoje strane. Ali sledeci put probaj biti malo realan, i ne samo gledati na imena i napisati ih 11 pa bilo to 11 golmana ili napadaca nema veze....

Nucho jarane jesil' informisan mozda u kojem gradu se igra tekma ????
legionar
CITAT(ermin-jaran @ 04.02.2008., 22:58) [snapback]140522[/snapback]
Nucho jarane jesil' informisan mozda u kojem gradu se igra tekma ????

i mene zanima jer ja sigurno idem na tu tekmu... raja svi u Španiju obučeni svi u bjelo plave sa BH zastavom... icon_mrgreen.gif
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.