Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
SuperUstipak
CITAT(SAMPION @ 22.01.2008., 17:39) [snapback]138821[/snapback]
I ja sada da placem za njim,nikad u zivotu,isto kao i za jednim hrgovicem nikada nebi zaplakao,jer licno znam,kako taj momak razmislja o BiH i nama!!

koji bezobrazluk.. porediti Hasana sa Hrgovicem.

a zvucis kao djecak koji nije zadovoljan kad mu idol nije potpisao dres. daj ba, i ako covjek nije bas "raja" - to ga ne cini losom osobom, nit znaci da nije pruzao maksimum za dres BiH.
McCoy
CITAT(SAMPION @ 22.01.2008., 23:39) [snapback]138821[/snapback]
3 godina sam stariji od hasana!!!Bio sam na dosta zurkama gdje je i on bio tu,i kada kod je bio u mom gradu (berlin),nikada nije progovorio na nasem jeziku,kada smo ga docekali iznenada u hotelu(bila to tekma u kupu ili protiv herte),naprotiv,BIO JE ODVRATAN PREMA NAMA ,mada su ga momci htjeli samo pozdraviti ili koju sliku napraviti (kod Barbe to nikada doziviti neces).potom znam dobro kako momak "kuca" i koko mjenja svoju sliku i ponasanje prema nama navijacima!!!

I ja sada da placem za njim,nikad u zivotu,isto kao i za jednim hrgovicem nikada nebi zaplakao,jer licno znam,kako taj momak razmislja o BiH i nama!!

Eto,tebi (vama) se nije htio da javi i da poprica sa tobom (vama).Mene licno nije odbijao,ni u dresu HSV-a ni u dresu Bayerna.I pricao bi sa nama, "ko da smo zajedno ovce cuvali.."
Jeli sad treba,da prozivam Bajrama,zato sto pred tekmu repke stavi `slusalice´u usi i sjedi "po strani" i jedva se uslika sa mojim sestricem??? Ili cu da mu se divim sto `sa rajom´popije pivu(e) u jednoj diskoteci u Düsseldorf-u??
SuperUstipak
nekad stvarno vjerujem da bi ga vise postovali i volili da nikad uopste nije zaigrao za nas.. da je igrao za "elf" mozda bi ga i vise gotivili :D
legionar
CITAT(ANARHIJA @ 22.01.2008., 23:18) [snapback]138810[/snapback]
Covjek je pristao igrat za reprezentaciju BiH kad ona manje više i nije postojala, i neki
od vas da mu kazete da nije dovoljno dobar "patriota" (rijec koju volite koristit).

Covjek je 10 godina kopao i rovio po terenu da bi se prodali nekakvi Bajani, Jakirevici,
Bartolovici, pi*de materine. Jednostavno covjeku prekipilo preko glave.

Neki se nemogu suociti sa istinom, ali reprezentacija BiH do sad nikad nije imala neki plan,
plan za plasman za neko prvenstvo, nešto što svaka druga reprezentacija ima.
Svidjelo vam se ili ne, Hasan je najprofesionalniji igrac što je ikad obukao dres reprezentacije.
Hasan je poslije svake utakmice išao u sobu u 10, što je ustvari i pravilo reprezentacije, a njegove
kolege su osvitale po Ilidzi i ostalim kultnim kafanama.
Da ne duzim, Hasanu hvala, skidam mu kapu, vratio se on u reprezentaciju ili ne.
Ali vratit ce se....samo u inat papcima što ga blate.

ja ću samo reći nešto i Hasan i Barba su profesionalci svaki na svoj način otišli su baš iz tog razloga jer je naš Savez bio neprofesionalan i time namjesto da je pravio u timu pozitivnu energiju oni si pokvarili i oni što je bilo najbolje u toj reprezentaciji... A VI SAD PRST NA GLAVU, DUBOKO UDIHNITE I RECITE... KO SAM JA DA SUDIM NEKOM, KO JE PROŠAO U ŽIVOTU 100 PUTA VIŠE NEGO JA ILI OBRNUTO!!!

Kad je Braco igrao nismo gubili tako kako sada gubimo... i još kad vidim kako se ovdje svađate i pravite ve######e. našim susjedima, oni se valjaju od smjeha a mi valjda od boli...
SemirBosanac
CITAT(SuperUstipak @ 22.01.2008., 23:46) [snapback]138822[/snapback]
jednostavno ja nemogu zamjeriti momku koji je dao prvi gol u istoriji nase drzave, koji se nikad nije sramio da je Bosanac i Hercegovac i uvjek nas predstavljao u najbolji nacin, jos u najgorim vremenima. vjeruj te da hasana "komsije" NAJVISE mrze i blati bas zbog ovih razloga, i uvjek ce mu traziti dlaku na jajetu.. samo me brine sto i NASI navijaci tako nekad razmisljaju.

covjek je odigrao preko 40 utakmica za nas, jos da nije bio pod nozem 3 puta, taj broj bi puno jos puno veci.

uz to ja njegove humantarne akcije po Bosni nemogu zaboraviti i samo zbog toga je zasluzio respekt.

a cini mi se da ovdje ima djecurlije sto prate repku od Kopenhagena (0-2) kad je se prava euforija prvi put stvorila

Sve je to lijepo sta si nam napiso ali treba biti realan: Hasan sve u svemu nije ispunio ocekivanja !

Volim i ja Hasana ali u repki je bio karina i to je realnost. Nemozes mi reci da igra kao Eto´o za svoju zemlju kad nije istina.

I molim te nemoj pricati gluposti kao da smo djecurlija, itd. kad ne znas ko ima kolko godina i sta je proso u zivotu.
legionar
CITAT(SemirBosanac @ 23.01.2008., 00:07) [snapback]138832[/snapback]
Sve je to lijepo sta si nam napiso ali treba biti realan: Hasan sve u svemu nije ispunio ocekivanja !

Volim i ja Hasana ali u repki je bio karina i to je realnost. Nemozes mi reci da igra kao Eto´o za svoju zemlju kad nije istina.

I molim te nemoj pricati gluposti kao da smo djecurlija, itd. kad ne znas ko ima kolko godina i sta je proso u zivotu.

vjerovatno si ti najviše napravio za tu našu Bosnu... kad tako govoriš onda idi od sebe... niko ovdje ne može reći da Hasan nije bio čovjek kojeg su tada cjenili i koji je davao avtoritet tada još nepozbatoj reprezentaciji... reči nešto kao ti o toj relanosti govori više o tebi i ne o Hasanu.

HASANE HVALI TI ZA SVE DUGO SI IZDRŽAO MISLIM DA NAJDUŽE I UVJEK SI KOREKTNO I PROFESIONALNO ODRADIO SVOJ POSAO. MALO NAS JE TAKVIH I JOŠ MANJE ĆE NAS BITI KAD ČITAM OVAKVE GLUPOSTI KOJE KOŠTAJU NEŠTO MANJE NEGO 2 MINUTE VREMENA I POKOJI CENT PAMETI...

SELAM I HVALA SVIMA
SuperUstipak
CITAT(SemirBosanac @ 22.01.2008., 18:07) [snapback]138832[/snapback]

jarane da je tebi 45 godina, nema veze, ponasas se ko kreten. to je REALNOST.

kakva ocekivanja nije ispunio? jel on to trebao dati 20ak golova za repku, kao Bolic? Jel trebao sam da nas odvede na EP ili SP? Sta su to bila ocekivanja od JEDNOG igraca u jednoj prosjecnoj repki?

cuj u repki je bio karina.. bio nam je najbolji igrac! ni jedan jedini put nije zakazao. to sto on ne igra napad pa ne daje tolike golove, pa tebe ne zadovolji, to nije njegov problem. on vicentea stavio u dzep, pa koromana koji nas je pravio budalama u prvom poluvremenu, sve dok ga hasan nije poceo cuvati, pa protiv Danske bio najbolji igrac na terenu, ITD... treba se jos pomenuti da u bas ovim navedenim igrama, Barbareza nije bilo nigdje, nije se ni vidio.. a vidim da njega ne spominjes.

ovo nije napad na barbu - volim ja i njega i hasana, al kad vec pricamo o kvalitetu, onda haj... ako je Hasan bio karina u repki, sta su onda to bili Baljic, Barba, i mnogi drugi?
BiH supporter
CITAT(SAMPION @ 22.01.2008., 23:39) [snapback]138821[/snapback]
3 godina sam stariji od hasana!!!Bio sam na dosta zurkama gdje je i on bio tu,i kada kod je bio u mom gradu (berlin),nikada nije progovorio na nasem jeziku,kada smo ga docekali iznenada u hotelu(bila to tekma u kupu ili protiv herte),naprotiv,BIO JE ODVRATAN PREMA NAMA ,mada su ga momci htjeli samo pozdraviti ili koju sliku napraviti (kod Barbe to nikada doziviti neces).potom znam dobro kako momak "kuca" i koko mjenja svoju sliku i ponasanje prema nama navijacima!!!

Ti ocito nemas pojma ni o nogometu ni o psihologiji. Znas kako kuca? Ko si mu ti? Njegov doktor?
Meni je dovoljno sto Hasan ima svoju fondaciju s kojom pomaze djeci u Bosni i sto je u tu fondaciju uvezao i svog bivseg saigraca iz Minhena Jeremies-a. Poznato je da je pomogao dosta nasim ljudima, a nikad se u medijama s time ne hvali. Bas prije par sedmica ga u interview-u neko upitao zasto ne govori nikad o toj fondaciji itd. i on rece da mu ne treba to da se po medijama hvali kako pomaze.

1. Sta ako si stariji od Hasana, koje to ima veze?
2. Drago mi je za tebe sto imas Susicev potpis, jesil sad nesto bolji?
3. Ako je covjek navikao da prica njemacki, pusti ga. Radije mi je to nego oni koji NAMJERNO nece da nauce jezik drzave u kojoj zive. Evo i ja sam navikao na njemacki pa mi nekad izleti da pricam sa ljudima sa kojim bih mogao pricati i bosanski da pricam njemacki. Ako nisi naucio jezik, sam si kriv.
4. sta ti to znaci "BIO JE ODVRATAN PREMA NAMA", sta ti je uradio? Nije te pogledao jel? Izvini, on je igrac BAYERNA, tj sada JUVENTUSA! Ja potpuno shvacam da on ne stane bas sa svakim navijacem da malo poprica i popije kahvu. Evo i ja sam prije mjesec i pol gledao Salzburg - Ried i Trapattoni prosao metar kraj mene (sjedio sam kraj rezervne klupe na tribinama), pa se covjek opet nije slikao sa mnom, jedva je me i pogledao. Jel to sad Trapattoni los covjek? Boze moj, place mi se,nije se htio slikati sa mnom.

Ipak ti je najbolja ona, da znas dobro kako momak kuca. Nisam se odavno tako smijao.
Ja nisam nijednu osobu cuo da je ikad ista rekla protiv Hasana, svi su uvijek govorili kako je super tip, i njemci a i nasi. Mislim da to vise vrijedi od tvog iskustva s njim, koje se ocito samo sastoji od toga sto si ga vidio svojim ocima uzivo i nista vise. (jedini koji su se zalili na njega su neki igraci Dortmunda, kada je foulirao Kehl-a, neki iz Milana, kada je foulirao Nestu, i Roberto Carlos jer ga je Hasan nadigrao i u jednom interview-u kao "ponizio" Real, ali kao sto vidis, sve te osobe njega ne znaju licno nego je samo zbog nekih foula ili zbog toga sto ih je Hasan nadigrao).

pozdrav i sljedeci put se otrjezni prije nego sto budes pljuvao po nekoj nasoj legendi. a od tebe niko nije trazio da places.

BiH Supporter

MIAA
Igrac koji apsolutno nije ostavio nikakav trag tamo gdje je najvaznije-reprezentacija.Najbolje partije je pruzao samo na pocetku kada je jos igrao u Hamburgu i kada se trebao dokazati Magatu,a kada je postao igrac u Bajernu za reprezentaciju je samo upisivao nastupe i nista vise.Ja ga kao igraca jako cijenim i radujem se svakom njegovom dobrom nastupu za Juve,ali ako se sada ne vrati(a nece garant),onda me on vise ne zanima.Mnogi su izgubili ponos i inat.
BiH supporter
CITAT(ANARHIJA @ 22.01.2008., 23:18) [snapback]138810[/snapback]
Covjek je 10 godina kopao i rovio po terenu da bi se prodali nekakvi Bajani, Jakirevici,
Bartolovici, pi*de materine.

S time si bas sve rekao, sta se treba reci.

A samo da podsjetim one koji su zaboravili: Sigurno se dobro sjecate kako je Hasan ostavio srce na terenu u vaznim utakmicama protiv Srbije i Danske, dok je vas Sergej koji kod vas ocito stoji van svake kritike potonio, pogotovo protiv Srbije.

Necu da pucam protiv Sergeja, on mi je jedan od omiljenih igraca, ali hocu da ukazem na ne postojecu ravnotezu u ocjenama za Sergeja i za Hasana.

Evo kako dosta nasih ljudi to ocjenjuje:

Sergej dobije crveni: eh on se bori, super, pokazao je zube.
Hasan dobije crveni: kreten, ne zeli igrati, cuva se za klub.

Sergej dadne gol sa sedam metara,glavom, bez protvnika: gol stoljeca
Hasan dadne gol, nije bitno kakvi(dosta je pogledati onaj protiv San Marina): slucajno, posrecilo mu se, odbilo se, folira se

Sergej napusti reprezentaciju i kaze da je zbog saveza a ne dadne nikakvih argumenata, dokaza, zapravo apsolutno nista ne kaze: Sergej je pokrenuo pravi rat savezu, (znate i sami da je Bolic tu najmanje duplo zasluzan)
Hasan napusti reprezentaciju kao pravi covjek, nikog ne blati bezveze, jednostavno napusti to tadasnjo ######,a svako zna da su selektori i igraci uvijek sve na njega svaljivali: Hasan nije patriota, nije Bosanac, on je njemac

Sergej nadije svojim sinovima imena Philip-Andrej i Sergio-Luca: koga briga, od nasih ljudi to niko i ne zna.
Hasan nadije svom sinu ime Nick: kakvi je to musliman, kakvi je to Bosanac, uopste se ne identificira sa svojom zemljom.
Samo da napomenem: Hasanova zena je spanjolka, zove se Esther, a kcerka im se zove Selina, sto je ipak i bosansko ime.
I da, znam da Sergej nije musliman, ali ima dosta "ne muslimanskih" bosanskih imena, pod koje sigurno ne spadaju Philip-Andrej i Sergio-Luca.
Meni licno je to apsolutno svejedno, nek im nadiju imena koja hoce, ali nek oni koji pljuju Hasana zbog toga malo i razmisle i o svom "kralju" Sergeju. Zanimalo bih me iz kojeg je to razloga kod Sergeja u redu a kod Hasana ne.

ima tu jos dosta stvari, ali mi je mrsko dalje pisati. Mislim da se u gore napisanom vec dosta vidi kako su neki ljudi naivni.

pozdrav
BiH Supporter
al
sad vise nema nazad, jedna budalastina nakon druge... eusa_clap.gif icon_mrgreen.gif
BiH supporter
CITAT(MIAA @ 23.01.2008., 00:22) [snapback]138840[/snapback]
Igrac koji apsolutno nije ostavio nikakav trag tamo gdje je najvaznije-reprezentacija.Najbolje partije je pruzao samo na pocetku kada je jos igrao u Hamburgu i kada se trebao dokazati Magatu,a kada je postao igrac u Bajernu za reprezentaciju je samo upisivao nastupe i nista vise.Ja ga kao igraca jako cijenim i radujem se svakom njegovom dobrom nastupu za Juve,ali ako se sada ne vrati(a nece garant),onda me on vise ne zanima.Mnogi su izgubili ponos i inat.

A ako se Sergej ne vrati, on ostaje ipak kralj jel? Iako i on trenutno igra u top formi.
I nemoj mi majke ti doci s time kako je Sergej ostario:
1. nije ni Hasan vise mlad
2. Sergej vecinom STOJI po terenu i ceka da ga neko pogura da malo trci
3. Hasan trci citavih 90. minuta po svojoj desnoj ili ljevoj liniji, tako da napravi najmanje duplu kilometrazu od Sergeja, znaci da se i vise umori.

I et, hajdi sad pogledaj na te tri cinjenice i reci mi zasto sad Hasan ne valja kad se ne vrati, a Sergej ipak valja. A ja, koji je to trag ostavio Sergej? Kako se sjecam protiv Srbije je Hasan bio jedini koji je ostavio dobar dojam.

Naravno da opet moram naglasiti da mi je Sergej jedan od omiljenijh igraca, jer ako to ne uradim, odmah ce me ovdje neko poceti kamenovati. Samo zelim ukazato na to kako neki pljuju po nekim nasim igracima dok druge igrace koji iste stvari cine dizu u nebo.

pozdrav
BiH Supporter
McCoy
CITAT(SuperUstipak @ 23.01.2008., 00:19) [snapback]138837[/snapback]
jarane da je tebi 45 godina, nema veze, ponasas se ko kreten. to je REALNOST.

kakva ocekivanja nije ispunio? jel on to trebao dati 20ak golova za repku, kao Bolic? Jel trebao sam da nas odvede na EP ili SP? Sta su to bila ocekivanja od JEDNOG igraca u jednoj prosjecnoj repki?

cuj u repki je bio karina.. bio nam je najbolji igrac! ni jedan jedini put nije zakazao. to sto on ne igra napad pa ne daje tolike golove, pa tebe ne zadovolji, to nije njegov problem. on vicentea stavio u dzep, pa koromana koji nas je pravio budalama u prvom poluvremenu, sve dok ga hasan nije poceo cuvati, pa protiv Danske bio najbolji igrac na terenu, ITD... treba se jos pomenuti da u bas ovim navedenim igrama, Barbareza nije bilo nigdje, nije se ni vidio.. a vidim da njega ne spominjes.

ovo nije napad na barbu - volim ja i njega i hasana, al kad vec pricamo o kvalitetu, onda haj... ako je Hasan bio karina u repki, sta su onda to bili Baljic, Barba, i mnogi drugi?

Ja bi se osvrn'o na ovo boldirano...
Mislim da se od Brace ocekivalo puno (PREVISE) u repki,samo iz razloga ,sto igra(o) za Bayern.Sve i da je Braco nabacio loptu i istu zabio u gol - opet bi neki nasli mahanu u tome,samo zato,sto igra za Bayern.
Braco je u Bayern-u bio samo jedan korlutic u MASINERIJI Bayern-a.
Nije nikad bio "glava" ekipe,nije bio `nosilac igre´,niti je bio igrac za odlucujuce golove.A to se sve ,u repki,ocekivalo od njega.
U Bayern-u je bio "trkac",koji bi trcao 90 min. uz/niz liniju i nabacivao golove. Usput bi svoje protivnike "stavio u mali dzep".
U repki je takodje to isto radio.Uvjek je ispostovao ono sto mu se zadalo i sto je naucio u svojim klubovima ->jedini problem je bio to *ebeno ocekivanje od njega.

Kad bi repka izgubilila,samo bi se spominjao Braco,da je on zakazao i nije dao sve na terenu....
Treneri njega prozivali, i ucili-tj.sprovodili, strogocu na njemu.Hasana su gledali uvjek,kao nekog xyz-igraca iz nase fildzan lige.Nije nikad imao NIKAKVE privilegije- a nije ih NIKADA ni trazio - a mogao je ,"zato sto igra za Bayern"
Sta mnogi zaboravljaju.Braco je bio PRVI koji je prozvao nas savez JAVNO u njemackim medijimi.Rekao je da u naso repki ima vise menadzera i `sumljivih likova´ u i okolo repke,nego samih igraca.I napustio je repku (prije cca. 5 godina)
Tada su neki takodje prozivali i govorili "vidi ga cuva se za Bayern...blablabla.."
Ali se Braco ipak vratio u repku...valjda da odigra "koju prijateljsku" icon_rolleyes.gif eusa_boohoo.gif
Usput je on doveo u repku Misimovica,kojeg nas savez nebi do dan danas zapazio->ali mu je Braco rek'o "zasto nebi igrao za nas"..

BiH supporter
CITAT(McCoy @ 23.01.2008., 00:47) [snapback]138846[/snapback]
Sta mnogi zaboravljaju.Braco je bio PRVI koji je prozvao nas savez JAVNO u njemackim medijimi.Rekao je da u naso repki ima vise menadzera i `sumljivih likova´ u i okolo repke,nego samih igraca.I napustio je repku (prije cca. 5 godina)
Tada su neki takodje prozivali i govorili "vidi ga cuva se za Bayern...blablabla.."
Ali se Braco ipak vratio u repku...valjda da odigra "koju prijateljsku" icon_rolleyes.gif eusa_boohoo.gif
Usput je on doveo u repku Misimovica,kojeg nas savez nebi do dan danas zapazio->ali mu je Braco rek'o "zasto nebi igrao za nas"..

Sjecam se kako je Barbarez njemackim medijama izjavio da napusta repku jer osjeca da mu tjelo to vise ne moze izdrzati dok je nasim medijama govorio nesto o savezu, ali zbog toga se nije pravio nikakvi uzvik.
Rodeni
CITAT(SemirBosanac @ 22.01.2008., 22:36) [snapback]138796[/snapback]
Ovako: Barba je u godinama i absolutno je pravilno da nece vise igrati. Ali Hasan moze repki jos puno dati. On nije nikada igro toliko dobro kolko moze za repku. Ja sam ga uvijek branio. Ali sada ga BiH treba i nesmije ovo vise odbiti. I jos kakav je "razlog".....

Nemozes isto igrati kad igras sa zvjezdama i kad igras sa nekim ko nije zvjezda u repki su igrali i kerkez i Jakirovic i grujic berberovic, Prosjecni Hrgovic, Bajic, Spahic, Bajramovic, Beslija u vrijeme kad je Salihamidzic igro najbolje utakmice za Bajern

Zasitio se repke vidio da je vise valjalo drugim ljudima oko repke sto je on igro za repku nego sto je to valjalo za njega tako drugi su koristili nega obogatili se i kasnje on najgori Sliskovic koji ga je nahako u svlacionici jedan sibicar i kladionicar koji je samo kocko sa repkom

Haso je svih Bosanaca i Hercegovaca ponos a vi koji ga nevolite od ljubomore sto ga pljujete to je vas problem samo haso je igro srcem za bosnu i svaki igrac ce reci da je se hrabrije osjeco kad je hasan bio u sastavu BiH repke pogledajte utakmicu sa spanijom u zenici pa vidite sta je uradio onom Vicenteu sve dok ga trener nije prebacio na drugu stranu da ga oslobodi od Salihamidzica

Nece covjek vise da riskira imao 6-7 operacija koljena po Americi se gonjo i hoce da se cuva koliko got je moguce ako 10 godina nije dosta

nema nista gore ko ona utakmica protiv Irana u teheranu prodana Pasalic pokupio lovu sliskovic pozvo Salihamidzica jer su ga trazili Iranci inace nece da daju lovu ako haso nebude u prvom sastavu vodili 2:0 i izgube 5:2ili3 neznam tacno hasu izveo na poluvremenu da nebi Iran izgubio da Iranu dadnu samopouzdanje i da Iran ohrabre pred svjetsko prvenstvo sramota Sliskovic uklopio se u ekipu Pasalica i usanovica Haso Barbarez i Bolic punili dzepove jebanama Sliskovic Barbu trosio na Stoperskoj poziciji to je sve taktika za kladionicu dobra umjesto da bude Barba iza Bolica i Haso i Music po krilima dok smo tako igrali onda smo i imali igru a ono je jadno bilo kad gledas jedan od najbolji napadaca u bundesligi igra stopera ili zdnji igrac odbrane
K_nine
Cuuuuuuuj neki sta pricaju od hasana. Pa pricajte sta hocete, al istina je da on je dao mnogo za repku. Zbog takve kao pojedinice u ovoj forumu nije ni cudo sto vise neigra za repku. Koji k urac ste vi da ga sudzujete? On ti je pravi bosanac, poceo igrat za repku kad je imao 19g protiv italije.
Stvarno narazumijem sta neko sere, On je Bosanski Heroj i zvjezda.
alemko
ja diskusije i govana...

CITAT(al @ 22.01.2008., 23:07) [snapback]138805[/snapback]
zbog primitivnosti i s.e.ljakluka "navijaca" mi ga nismo ni zasluzili... eusa_clap.gif icon_mrgreen.gif

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

CITAT(nobel078 @ 22.01.2008., 23:20) [snapback]138811[/snapback]
Njegov kvalitet nije upitan,ali mi samo reeci kad je on svim srcem igrao za reprezentaciju(Bayern nije reprezentacija).Ja se nesjecam.

icon_eek.gif

ovako neargumentovano moze svako. eusa_shhh.gif
kada nas "ubijes" argumentima i navedes kada je to hasan "bez srca" odigrao u svetom dresu, onda mozemo nastaviti dalje...
McCoy
CITAT(alemko @ 23.01.2008., 02:17) [snapback]138852[/snapback]
ja diskusije i govana...

Kratko i jasno icon_mrgreen.gif
U biti je svaka druga rijec suvisna...ali se nemoze presutiti

CITAT(alemko @ 23.01.2008., 02:17) [snapback]138852[/snapback]
ovako neargumentovano moze svako. eusa_shhh.gif
kada nas "ubijes" argumentima i navedes kada je to hasan "bez srca" odigrao u svetom dresu, onda mozemo nastaviti dalje...

Jedini "argumenti" koji se mogu proticait u vezi Brace su;"...namjerno zaradjiva(o) kartone...neigra kao u bajernu.." i meni najjaci "..cuva se za bajern.." Jah,jah...jakih mi argumenata.

...najbolji primjer je ova ´trenutna´diskusija->hrpa argumenata ZA Bracu,a sa druge strane, par gore navedenih "argumenata"

Mislim da nemoze niko navesti niti jednu tekmu,gdje je Braco totalno zakaz'o.
Nedaj Boze da je odigrao jednu tekmu,kao sto je kpnr. Papac u Belgiji.Ili da je zaradio jedan namjerno,tj. GLUP, karton kao sto je Spahic vs. madjarske.Ili da se nije primjetio na terenu,knpr. Barba vs. danske.Ili da je fulio sansu,kao Balja vs. scg.Ili da se "potukao" na jednom okupljnju reoke,knpr. Bola vs. Barba
->Sta bi se tek onda o njemu pricalo/pisalo icon_rolleyes.gif

Stvarno NEmogu razumiti takvu i toliku mrznju prema Hasanu Salihamidzicu.
Samo sebi to mogu objasniti sa nekom zavidnoscu,koja se pretvara u mrznju.I onda se mlati bezze po forumu ili "imedju rajom",a u sustini,sto bi se reklo uMostaru,nidje veze - maaajke mi.
Mozda je to jednostavno ,taj neki balkanski mentalitet? Ali ga neprimjecujem kod "komsija" i susjeda,kad su u pitanju njihovi nogometasi i zveezde.Ili mi (bosnje) nismo navikli na taj nekakav pobjednicki i uspjesni mentalitet,kojeg Braco sigurno ima.Nego smo navikli da nasi susjedi i "komsije" budu u svemu i svacemu uspjesniji,pa nam nije jasno kako to jedan Hasan postigu,sta je u svom zivotu postigao.
Krajnje je bezobrazno reci za jednog igraca,koji je odigrao cca.40 utakmica za repku,proveo 10 godina sa njom, i upisao se u istoriju ZA SVA VREMENA-> da nije igrao sa srcem.

Evo pred nama su jos jedne kvalifikacije.U kojima jos jednom (po´ ko zna koji put) krecemo sa 0.(dobro bilo da smo na 0,nego smo daleko ispod..).
Dobili smo po prvi put selektora,kojeg svi...pardon 90%... podrzava.Cudo bi bilo,da smo mi `bosnje´u bilo cemu slozni,tako je i slucaj kod Kodre.
Kad izgubimo prvu tekmu,naci ce se opet ´neki likovi´,koji ce ga ODMA pocet prozivati i govoriti "da su prijasnji selektori bili bolji" a usput ce spominjati pobjede u norveskoj i protiv turaka icon_rolleyes.gif ,vec sada su neki poceli ´paljbu´,pred ovu NAMETNUTU i sasvim suvisnu tekmu u Japanu.->"pa gdje to xyz-igrac..." icon_rolleyes.gif
Kodro do sada mudro zbori,a sigurno ce vratiti repku na pravi put.Nadam se da ce on i Bolic ,uskoro,pozvati kojeg "talenta" da debituje,tako da se more zadovoljiti (zacepiti usta) ovim 10% skepticara.
Puno srece Kodri i Bolicu,i aBd da ipak,ipak nagovore Hasana-Bracu-Salihamidza,da opet obuce SVETI DRES i da bude jedna od glavnih karika,i vodja ove repke,na putu ka´ J.Africi.

Ja jedva cekam prvu tekmu u Evropi,pa da zagrmi(m) sa tribine....

McCoy
nesto novo iz naseg "omiljenog lista" (naravno nakon avaza)...

##############
Selektor zaključuje listu

Meho Kodro još uvijek nije zaključio listu putnika za Japan. Najprije se računalo na Igora Čagalja iz Rijeke, a onda je ta mogućnost otpala, zbog tehničkih problema (nema pasoš, a nastupao je za Hrvatsku), potom je otkazao i Mehmedalija Čović, stoper Genta. Njega ne pušta Roselari, gdje će biti na posudbi do ljeta. Uskočio je Bojan Regoje, kapiten Slavije. Regoje je zaslužio poziv i ranije, ali kod bivših selektora nikad nije dobio priliku, iako je u kontinuitetu blistao. Regoje je bivši mladi reprezentativac, kojeg je otkrio Mišo Smajlović još 2000. godine.

Marić, Bajević, Ristić, Tuce...

Kodro najviše strahuje od novih otkaza, makar su on i Elvir Bolić dobili potvrde pozvanih internacionalaca (Hasagić, Spahić, Hrgović, Damjanović, Vladavić, Merzić...) da će na vrijeme stići u nedjelju u Beč, odakle se leti za Tokio. Mali problem mogao bi predstavljati Kenan Hasagić, koji je lakše povrijeđen. Raduje njegova želja i spremnost da bude na raspolaganju novom selektoru. I dok administracija Saveza rješava papirologiju oko viza, Kodro i Bolić kompletiraju svoj stručni štab. Uz njih će na klupi biti još Borče Sredojević i Sedin Tanović. Za naredne akcije, selektor će uključiti još jednog trenera. U međuvremenu za praćenje potencijalnih kandidata iz evropskih liga, «Kodrinjo» će se oslonuti na bivše asove, poput Tuce, Marića, Bajevića, Hadžiabdića, Fazlića, Ristića, Kuruzovića, Sušića, Omerovića, Hadžibegića, Petkovića.., koji rade u Evropi.

Misli u Zagrebu

Nakon japanske akcije selektor sa svojim timom namjerava održati sastanak sa članovima Predsjedništva, kako bi dogovorio daljni raspored. Navodno je Munib Ušanović dobio zadatak da na adrese svih nogometnih asocijacija pošalje «cirkularno» pismo u kojem nudi odigravanje utakmica. U opticaju je turir u Japanu, ali za A -2 reprezentaciju. Navodno u ladici generalnog sekretara stoje ponude Škotske, Španije, Izraela, Poljske, Albanije, Bugarske.., i još nekih evropskih selekcija. Usporedo sa utakmicom u Tokiu, selektor će odsluškivati vijesti iz Zagreba, gdje će se na Kongresu UEFA, definitivno skrojiti raspored naše kvalifikacijske grupe. Španci i Turci strahuju od gostovanja u BiH, Kodri je svejedno. Ne bi se bunio niti da startamo sa Armenijom, Estonijom... Selektor je nakon brojnih muka sa otkazima internacionalaca zaslužio malo i sreće.

S.S.

Tulić čeka izbor

Branimir Tulić, kadar iz FSRS, trener bez ozbiljnije reputacije, po svemu sudeći postat će selektor mlade reprezentacije. I to voljom Milorada Dodika, premijera RS. Iako Slobodan Karalić i Milomir Odović imaju jače igračke karijere i stručne reference, oni nemaju podršku moćnika iz RS. Svojevremeno su zlobnici, kako iz RS, tako iz Federacije spočitavali Jusufu Pušini da politiku dovodi u sport, a danas se Tulić hvali kako će postati selektor, jer je tako odlučio Dodik. I da stvar bude apsurdnija, znaju to i čelnici FSRS, ali nogometna vlada NSBiH, koja će izglasati izbor Tulića. S pravom je Sergej Barbarez odustao od povratka u reprezentaciju. Podsjetit ćemo se i zašto je «Seržinjo» ogorčen. «Dokle se god selektoru budu birali po nacionalnom ključu» nema nam budućnosti!»
icon_rolleyes.gif
McCoy
Kodri su podvalili neke igrače

Nermin Šabić i Hasan Salihamidžić, jedina su dva aktivna nogometaša, koji su igrali prve kvalifikacije 1996. godine. Braco je prvotimac Juventusa, a «Šaba», kako mu tepaju u Zenici, kapiten je Čelika. Godinama je Šabić dijelio svlačionicu sa Mehom Kodrom i Elvirom Bolićem, sadašnjim tandemom iz reprezentacije. Svojevremeno ih je bivši selektor Džemaludin Mušović tretirao kao «opasni klan sa pučističkim namjerama». Mušovića godinama nema, Kodro i Bolić su se vratili u reprezentaciju. I navijači, popularni «Robijaši» priželjkivali su Šabićev povratak u državni tim. Iako je zagazio u četvrto desetljeće, glavni je igrač Čelika, najbolji veznjak lige. Za «San» je govorio o sebi, karijeri, planovima, reprezentaciji, Kodri, Boliću...

Braća Kovač, Šimunić...

Jeste li očekivali poziv?

Iskren da budem jesam. Čelik je u vrhu, a ja se osjećam kao mladić, odigrao sam jednu od najboljih sezona u karijeri - podsjeća Šabić.

Vjerovatno su godine razlog što Vas selektor nije zvao?

Moguće, ali ne znam dokle ćemo robovati godinama. Pa, u normalnom svijetu jedino je mjerilo kvalitet. Sve evropske reprezentacije imaju po dva, tri moja vršnjaka. Teret uspješnih kvalifikacija u Hrvatskoj iznijeli su igrači u četvrtoj deceniji, poput braće Kovač, Šimunića, Šimića...

Vrijeme je za titulu

Kodro je za Japan pozvao dvojicu Čelikovih igrača, Burića i Šabića.

Jeste, ali je Burić pozvan nakon otkaza Tolje. Mislim da «mali» ima potencijal da bude u A timu. Isto tako bilo je još igrača iz Čelika koji zaslužuju poziv, poput Hadžića, Lukačevića... Kodri su podvalili neke igrače. Oni treneri koji su predlagali kandidate za Japan, gurali su samo svoje, bili su lokal patriotski nastrojeni.

Možete li to pojasniti nekim primjerom?

- Pa, evo zapostavljeni su igrači Sarajeva, Modriče, Slobode, pa i Širokog. Znači oni koji su vrhu, najmanje su dali. Dokle god klupski treneri predlažu svoje, nema nam sreće. Ja mislim da je iz Modriče, Sarajeva i Slobode trebalo biti više igrača, kao što je trebalo biti mjesta za Karoglana iz Širokog. Iz Slobode niko nije pozvan, a u vrhu su.

Da li je trebalo u Japan povesti možda kompletnu selekciju iz domaće lige?

Apsolutno! Znalo se da «stranci» ne mogu doći, kao što se ranije od znao kvalitet internacionalaca. Kad je već tako, trebalo je izabrati dvadesetak najboljih iz bh. lige i vidjeti na licu mjesta na koga se može računati u narednim kvalifikacijama.

Do kada mislite igrati?

Dok me zdravlje služi, a ne mogu se požaliti. Igrat ću, ako Bog da, najmanje još dvije, tri godine. Želja mi je da Čelik izbori poziciju koja vodi u Evropu. Imamo sve, sjajne navijače, jaku Upravu, stručni štab i odlične igrače. I povoljan raspored nam ide na ruku. Vrijeme je da titula dođe u Zenicu - izjavio je Nermin Šabić.

S. Sinanović

Zadužili BiH

- Kodro i Bolić dali su puno reprezentaciji. Oni su zadužili Savez. Igrali su kada je bilo najteže, dolazili na prijateljske utakmice koje su mnogi izbjegavali. Oni su stvarali i Savez i reprezentaciju. Drago mi je da oni sada vode reprezentaciju. Treba im podrška i pomoć, ali ni oni sami neće moći ništa preko noći promijeniti. Što budu imali manje savjetnika i «suflera» to će biti bolje za njih i reprezentaciju. Ni Bola ni Kodro ne poznaju dobro domaću ligu i igrače, jasno je da je neko drugi predlagao igrače za Japan. Nisu svi dobronamjerni, mnogi gledaju samo svoje interese - naglasio je Šabić.
#####

icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif eusa_boohoo.gif
I.Osim
hasan je jedan od najbolji igraca nasih i ucice u spisak Legendi.
A tako isto ucice u spisak kao jedan obicni paphak mancipovani koji je jedini igrac bih , koji je na pocetku karijere dres bih bacio na pod i izgazo.Tada je nastala guzva na tribinama i jedva je glavu izvuko. A sve to mu je bilo oprosteno od jednog glupog bosnje koji nije mogo docekati da mu jedan igrac bayerna igra za repku,ali on je danas pokazo kakav je karakter.

I jedno zapamtite da ga bih nije pola godine prije pozvala da igra za bih taj bi danas se lomio za njemacku reprezentaciju , u to sam uvjeren 100%.

Fudbaler super kao covjek = obraz dzon.

Moje misljenje , vozdrica
Rob_ZE
Ma haj ###### Hasana , hoce, nece, igrati, koga nema bez njega se moze, a vala i nije se nesto primjetilo i kad je tu i kad nije tu , igra nam je ista, a to jest jedan totalni ###### icon_mrgreen.gif
tonymontana
Pustite vi te price Hasan ovo Hasan ono. Treba da se vidi sta je najbolje za nas a to je da covjek igra jer je izmislijo fudbal za one ostale koji su na spisku. Ako su se mogli moliti Hrgovici, Bajici i ostali vezeri koji javno kazu da im za BIH ne kuca srce i da im je nasa repka samo drugi izbor onda Hasanu treba ljubit noge vala da zaigra za nas.

Neki pricaju Hasan nije igrao dobro. Pa ljudi moji Hasan pogledajte sve velike utakmice i Hasan vam je bijo najbolji na njima(Spanije, Danska itd.). Daju covjeku da igra beka kad je mogao vise da da u nekoj drugoj poziciji jer je klasa.

A za one koje kazu da mu nije stalo do BIH nebi on igrao 10 godina za nasu repku. Nije igrao puno prijateljskih ali to on i ne treba da igra jer je covjek dokazan igracina i provjeren igrac koji je bio uigran u bilo koji sistem.

Jos nesto 3 operacije nije malo i ako je zbog toga onda ga razumijem. Covjece povrjedis se malo pa te boli kasnije opet ponekad a zamisli 3 OPERACIJE.

HASANE legenda si i uvijek ces biti
Ventola
Sve me nesto hastra da se obestinuje ona prica Kodrina od prije par godina "Slabo pratim nas fudbal.." jer samo to moze biti objasnjenje zasto je pozvan toliki broj anonimusa..

Da se razumijemo, podrzavam Kodru, ali nesto mi je ovo sucmurasto... Fenan Salcinovic & co...

Znam da ima ogroman broj igraca koji ne mogu igrati taj dan jer im klubovi ne dozvoljavaju ali sta je sa ostalim "evropljanima"? Imamo sepet igraca po Rusiji i Ceskoj, sta je s njima? Ne znam, ne mogu biti pametan nikako, samo jedva cekam da prodje ova tekma sa Japanom pa kako god da bude..
tonymontana
VENTOLA bice i tih igraca samo covjek kaze da ce ih zeli vidjet uzivo. Na ovu tekmu ne treba uopste obracat paznju i stvarat neku negativnu energiju.

Samo pozitiva icon_biggrin.gif
ANARHIJA
CITAT(I.Osim @ 23.01.2008., 00:06) [snapback]138864[/snapback]
hasan je jedan od najbolji igraca nasih i ucice u spisak Legendi.
A tako isto ucice u spisak kao jedan obicni paphak mancipovani koji je jedini igrac bih , koji je na pocetku karijere dres bih bacio na pod i izgazo.Tada je nastala guzva na tribinama i jedva je glavu izvuko. A sve to mu je bilo oprosteno od jednog glupog bosnje koji nije mogo docekati da mu jedan igrac bayerna igra za repku,ali on je danas pokazo kakav je karakter.

I jedno zapamtite da ga bih nije pola godine prije pozvala da igra za bih taj bi danas se lomio za njemacku reprezentaciju , u to sam uvjeren 100%.

Fudbaler super kao covjek = obraz dzon.

Moje misljenje , vozdrica

Otidji do doma za nezbrinutu djecu u Zenici pa tako reci.
Eto sad je i gazio BiH dres. icon_rolleyes.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Ali najbolji su oni komentari tipa: "nije se pozdravio", "nije mi dres potpisao",
"nije mi kafu platio". icon_lol.gif
ANARHIJA
CITAT(goliath @ 23.01.2008., 07:17) [snapback]138879[/snapback]
Ma, nije samo u tome stvar. Hoce takodje da vidi igrace iz PL i da to skine sa dnevnog reda. Da se igra u FIFinom terminu nijedan premijerligas nebi dobio poziv. Ta, znamo da nam je liga na 99. mjestu. A i da PL-igraci dobiju poziv, nece ih Kodro gledat nego neko od skautova strucnog staba koji ce bit zaduzeni za igrace sa prostora bivse Juge.

Sramota je sto stize Kritika na Kodrinu i Bolinu adresu kad se zna da su baceni u vatru koju su podpalili Pusalic i Muzur.

Samo cekaj prvu izgubljenu utakmicu.
Kad ih primitivci uzmu na zub. icon_rolleyes.gif
junkie
Evo da i ja nešto napišem o reprezentaciji u 2008. godini. Mislim da bi trebali igrati u 4-4-2 formaciji s tri defanzivna vezna i jednim playmakerom, Misimovićem.

Dakle, ovako:

---------------------------------------Hasagić-----------------------------------

--Muharemović-----------Spahić---------------Nadarević------------Papac--

-------Grlić---------------------------Rahimić---------------Bajramović-------

---------------------------------------Misimović----------------------------------

-----------------------------Džeko-----------------Muslimović-------------------

KLUPA: Tolja, Burić, Merzić, Pandža, Subotić, Hrgović, Maletić, Krunić, Salihović, Ibričić, Čustović i Ibišević.

Imali bi smo jaku odbranu, jak vezni red i solidan napad.

Hasagić je dobar golman, tako da mu ne treba zamjena.

Pošto se Hasan neće vratiti u reprezentaciju, onda bi desnog beka trebao igrati Muharemović ili Merzić. Spahić i Nadarević bi bili pravi srčani bedem ispred gola naše reprezentacije, i to bi bila dobitna kombinacija. Papac se dosta dobro pokazao na lijevoj strani igrajući za Glasgow Rangers.

Bajramović i Grlić igraju zadnjeg veznog u svojim klubovima, ali često igraju upravo Grlić na desnoj strani i Bajramović na lijevoj. Prednost njima dvojici, iako nisu klasična krila, zato što podjednako dobro igraju u defanzivnim i ofanzivnim zadacima. Rahimić klasični destruktivac ili razbijač protivničke igre, i s njim bi odbrana bila mnogo jača. Misimović bi morao se mnogo više kretati, a ne igrati kao "baletan" u posljednjim tekmama repke. Jer, od njeg bi zavisio u mnogome naš napad.

Napadački tandem Muslimović - Džeko se pokazao kao "pun pogodak" i smatram da bi u budućnosti trebali igrati s dva napadača. Jer, igrajući s tri defanzivna vezna, imali bi jaku odbranu. Pošto oba napadača lako realiziraju kontre, ne bi imali problema s efikasnošću naše repke. Takođe, njih dvojica bi trebali se vraćati često na polovinu terena kako bi primali lopte i istovremeno gradili napad. Ponavljam, trebat će im Misimović s mnogo većim radijusom kretanja, kako bi im slao upotrebljive lopte.

Sportski pozdrav,

Mirza (junkie)
Istok
CITAT(Ventola @ 23.01.2008., 11:41) [snapback]138871[/snapback]
Sve me nesto hastra da se obestinuje ona prica Kodrina od prije par godina "Slabo pratim nas fudbal.." jer samo to moze biti objasnjenje zasto je pozvan toliki broj anonimusa..

Da se razumijemo, podrzavam Kodru, ali nesto mi je ovo sucmurasto... Fenan Salcinovic & co...

Znam da ima ogroman broj igraca koji ne mogu igrati taj dan jer im klubovi ne dozvoljavaju ali sta je sa ostalim "evropljanima"? Imamo sepet igraca po Rusiji i Ceskoj, sta je s njima? Ne znam, ne mogu biti pametan nikako, samo jedva cekam da prodje ova tekma sa Japanom pa kako god da bude..

I ja podrzavam Kodru ali su mi takodje zasmetale neke stvari, kao npr. da mi na forumu bolje od njega poznajemo igrace bh reprezentacije. Ja nisam gledao intervju ali McCoy rece da se nije uspio sjetiti Nadarevicevog imena a intervju je radjen dvadeset dana nakon sto je Kodro izabran za selektora. Zar mu nije prvo bilo, nakon sto je izabran za selektora, da pogleda makar utakmice koje je vodio Muzurovic u posljednjim kvalifikacijama?

Sto se Bolica tice, njegovih prvih dvadeset dana kao desna ruka selektora je ostavila puno bolji utisak. Ima gard spram novinara i Saveza, ne dozvoljava da mu iko pametuje i da proziva njega i strucni stab, bez da im on zacepi usta. Najbolja mu je ova posljednja izjava da mu se igraci prestanu nametati preko novina i da se mane ucjena preko nekih drugih reprezentacija....jer je i on sam imao ponuda od drugih nacionalnih timova pa mu nije palo na pamet da zaigra. Time je sve rekao buducim Jakupovicima.

Jos da dodam da je "SAN" prevrsio svaku mjeru sa "supertalentom" Sabicem. Covjek jednom nogom u grobu a oni ga guraju u reprezentaciju.

Da ne zaboravim i Hasana, ne znam kakav je kao covjek ali znam kakav je kao igrac. On nije igrac kao Barbarez koji osim igrom osvaja i ponasanjem izvan terena, nije "zvijezda" vec "radnik", on ne posjeduje harizmu pa i nema preduslova da bude zvijezda na taj nacin. Barbarez to ima i koristi maksimalno jer Barba voli tu ulogu, Barba voli da bude u centru paznje. To je moje vidjenje situacije i poredjenja ova dva lika.
Sto se Hasana kao fudbalera u dresu bh reprezentacije tice, on je igrac koji je najmanje oscilovao kad je nastupao za BiH. Svaku utakmicu u kojoj je nastupao ako nije bio najbolji, onda je bio medju najboljim. Protiv Danske na Kosevu kad su svi drugi bili izgubljeni na terenu, Hasan je pokazao kako se igraju velike utakmice. Slicna stvar sa Spanijom na Bilinom Polju, tada su svi odigrali dobro ali je Hasan bio najbolji. Nakon ove utakmice i povrede odsustvovao je sa terena sest mjeseci a po BiH su mu spominjali sve po spisku jer ga nije bilo na utakmici protiv SCG. Da sam ja na njegovom mjestu ne vjerujem da bih se vratio, kad znam da sta god da uradim naci ce se neko kome nece valjati.
BrcanskaMalta
pa 5 stranica se pise o Hasanu... zar to nije dovoljno da se kaze ono sto se ima reci u vezi njegovih nastupa za BiH, i u vezi toga sto nece vise da igra za repku?

najbolje bi bilo da cile/manijak postavi anketu na glavnu stranicu foruma; Vase misljenje o Salihamidzicevom ne-igranju za BiH repku?

a) Izdajica svoga naroda
b) Legenda BiH fudbala - legitimni su mu razlozi za odbijanje poziva
c) Igrati ce kad se BiH plasira na SP 2010
d) Boli me cuna za Hasana - ali mi je drago sto je otvorio dobrotvorni fond za djecu u Jablanici
SemirBosanac
CITAT(Elmar @ 23.01.2008., 16:56) [snapback]138899[/snapback]
Potpisujem. Ali pazi, mogao je reci zasto je otisao (Pravi razlog) ?
Zbog povreda, ne vjerujem. Samo jedan mali primjer, Svedski reprezentativac Fredrik Ljungberg pa covjek je stalno
povrijeden i povrijeden dolazi na okupljanje sa reprezentacijom.
Sve radi samo da igra, znam cak da je i igrao utakmice povrijeden.
Stalno je uz selekciju Svedske, svedno i ako je povrijeden on je tu radi igraca. To moze i Hasan uraditi, biti tu radi igraca.
Tu se ne slazem. Hasan je uvijek dao sve od sebe, njegova najbolja utakmica po meni je ona u Zenici (1:1 Spanija).
Ljudi igraju dok su 30 godina i vise za reprezentaciju, znam i vjerujem da Hasan jos moze igrati za reprezentaciju.
Samo znam da nije pravi razlog ''da je previse povrijeden'', sta fali odigrati 10 do 12 utakmica vise na sezonu (Reprezentacija).

Njemu hvala za sve, drag mi je. Ako nece, ne treba!!!

Slazem se sa Elmarom. Neka barem izgovori koji mu je razlog. Pa ljudi to je smjesno: Odigro proslu tekmu 90 minuta za Juve a kad se spominje BiH prica o bivsim ozljedama.
ANARHIJA
CITAT(maradonce @ 23.01.2008., 12:25) [snapback]138916[/snapback]
jeste li se dogovorili oko hasana

Imam prijedlog...hajmo svi skupit kakvih para pa "berlinskoj raji" platit kafu,
reci cemo da je to od Hasana i ako ostane šta para narucit im u prilog
pjesmu "Fikreta" od Z.P.. icon_biggrin.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Imam neki osjecaj da bi tad "tike take" Hasana bilo pozitivno medju
"berlinskom rajom". icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Alen765
Kakav ce nam tim otici u Japan na Prijateljsku pa to je ko Nova Reperezentacija samo neznamo koliko ce biti golova iza ledza Hasagica, Spahic isto ako nista ne uradi gubimo...ma nema problema ovaj put nas je savez i lopovi zajebali za datum "nece vise nikad" mislim dok je Mehaga na klupi A repke......Bice zanimljivo gledati utakmicu eusa_clap.gif
Sretno BH.....
legionar
Hasan je otišo od repke zbog svima znanih razloga a to je neprofesionalni rad Savez-a, isto tako i Sergej...

neznam kako možete uopšte uspoređivati ovu dvojicu jer je to nemoguce usporediti... svaki od te dvojice je na svoj način dao svoj doprinos Bosni... to je sramotno od vas "najboljih" navijača... u svakoj zemlji poštuju legende futbala a kod nas jih odmah moraju izpljuvati... dajte malo pamet u glavu... ako nemate sta pisati nemojte budalestine pisat...
saneld
daj ba popa nemoj tako odmah..covjek je trener nepuni mjesec dana plus da vise nepricamo o ovoj ahmetovoj pijaci/namjestaljki od prijateljske tekme. Pustite ljude da pocnu raditi sta ste posuli paljbom odmah.. Treba tu par mjeseci da se prate igraci da meha sam sastavi tim po svom ukusu nako sto vidi par kaseta i utakmica sve i jednog kandidata za sveti dres.. Polako raja od marta se konta boli i kodrinju ovo sa japanom je smjesno.
BrcanskaMalta
nisu mi jasni neki ljudi na ovom forumu; pa sta ocekujete od Kodre? covjek je pozvao 18 najboljih igraca; cak je imao i spisak rezervnih igraca.. nije ocekivao da ce mu 30 igraca otkazati i da ce morati pozvati igrace iz premier lige... on uopste nije morao biti upucen u premier ligu BiH, kad ima na raspolaganju barem 30 igraca iz inostranstva koji su bolji nego najbolji igrac te saban lige.

bacen je u vatru: da izabere tim za termin koji uopste ne postoji, za utakmicu koja se igra Bogu iz nogu (Japanu), mjesec dana nakon sto je izabran za selektora; znajuci da je bilo pitanja oko toga hoce li uopste igrati momci koji su potpisali pismo - znaci i sa njima se trebalo popricati...

sta hocete koji k.urac od Mehe? i on je sada kriv sto ce igrati ovi pa.pci? ko da je bitno jeli igra Nikolic, Vidic ili Huseinovic? ma boli me racku, vecina tih momaka neci ni prismdriti A-repki tokom kvalifikacija.

zbog ovakvih izjava poput ovih na forumu, zato i ne igra Hasan! Eto zasto ne igra, zato sto ste mu ebali mater na utakmicama, zvali ga izdajicom muslimanskog naroda na njegovoj zvanicnoj stranici (zato sto se nije ozenio za muslimanku, itd)...

Dajte ljudi malo se smirite; ne valja vam kad legende BiH fudbala nisu u savezu BiH; i onda kad dodju (Bolic, Kodro), onda vam ni oni ne valjaju... vi ste g.ovna od ljudi sto prozivate Kodru, Bolica, Hasana... vi cete biti zadovoljni samo kad vam Knezevic bude vodio repku - jer me on podsjeca na muhu, a znate i sami na sta se muhe ljepe.
FahroX
Pa da treba ljude istjerati prije nego sto pocnu kvalifikacije. eusa_wall.gif eusa_wall.gif Kakav smo mi narod treba nam ponovo vratiti pasalica &CO jer mi neznamo za bolje niti zelimo bolje. icon_rolleyes.gif
SuperUstipak
ludilo ludilo ludilo forum je poludioo
mali mrav
Hajmo Bosno

Hajmo Hercegovino

Hajmo J.Afriko eusa_dance.gif
Nucho
Dinco>>....Prije neg sto upises sledeci komentar, prvo se malo "saberi". Nemoj biti tako tvrdoglav, probaj malo gledati na stvar iz Salihamidzicevog ugla.

I meni je zao (i pomalo krivo) sto Salihamidzic odbija igrati za nasu repku ponovo, ali koliko god mi bilo krivo - Ja respektujem odluku Salihamidzica. On je igrao 10 godina za reprezentaciju i mislim da nije zasluzio ovakav tretman, da ga nazivamo koje`kakvim imenima. Sasvim druga stvar bi bila da je on recimo odbijo Bosnu za neku drugu reprezentaciju....a ovako nije fer ljudi.
tonymontana
CITAT(dinco @ 24.01.2008., 11:39) [snapback]138967[/snapback]
zar ti mislis da hasana boli racku za ovaj forum ??

vise i taj hasan , kao da je on odveo bosnu negdje!! .....

covjek NECE da igra za bosnu , i gotovo !! nema patriotizma !!

on je u zadnje vrijeme igrao samo kada vise nije bio standardan u bajernu , pa se htjeo malo pokazat , a cim je bio standardan u bajernu nije htjeo igrat !

a sada je u juventusu standardan igrac ,pa ko ebe ebenu bosnu !!!! covjek misli samo na svoju karijeru , a ne na bosnu !!

jedan hibic je meni heroj !! jedan konjic !! jedan kodro!! igrali su u atletiku madridu , u engleskoj premier ligi , u barceloni a nisu nikada ledza bosni okrenili kao jedan hasan !!

Covjek igrao 10 godina za BIH i nema patriotizma?? Da sam ja on nebi igro isto zbog naseg mentaliteta. Mozda ga ne treba volit ali ga treba POSTOVAT jer je ipak igrao i donijo doprinos neki.
nobel078
CITAT(tonymontana @ 24.01.2008., 11:36) [snapback]138970[/snapback]
Covjek igrao 10 godina za BIH i nema patriotizma?? Da sam ja on nebi igro isto zbog naseg mentaliteta. Mozda ga ne treba volit ali ga treba POSTOVAT jer je ipak igrao i donijo doprinos neki.

Doprinos?10 godina?
Izvini,ali me zasmijavas do bola.
Ovo 10 godina imas donekle i pravo samo sto je on odigrao od svih mogucih utakmica mozda 50%.
I jos nesto da igra za neku drugu repku(npr.Spaniju) ginuo bi i dan danas vjeruj mi.
HiDo
upitajmo svako sebe stasmo doprinjeli bosni pustimo hasana sve je moguce
tonymontana
CITAT(nobel078 @ 24.01.2008., 12:56) [snapback]138971[/snapback]
Doprinos?10 godina?
Izvini,ali me zasmijavas do bola.
Ovo 10 godina imas donekle i pravo samo sto je on odigrao od svih mogucih utakmica mozda 50%.
I jos nesto da igra za neku drugu repku(npr.Spaniju) ginuo bi i dan danas vjeruj mi.

Ti mene isto nasmijavas. Nije doprinos da se odigra oko 50 utakmica za repku. Sad ces reci nije bas nesto bijo jel. E moj, pa sta vi ocekujete od Hasana kad ga stavi kao lijevog ili desnog beka. Da izdribla 5 i zabije go?? Ako mislis da je on takav igrac onda grijesis. HAsan je "radilica i igrac zadatka". Momak je igro dobro pogotovo protiv jacih protivnika, tada se vidjelo da je kvalitet i nema sta.

Pozdrav
Ed0
Nas, a ne Hasanov problem je bio sto smo mi htjeli da on za nasu repku bude ono sto je Zlatko Zahovic za Slovensku.
Dakle i Hasan je bio nas najbolji, najtrofejniji i najpoznatiji igrac u Evropi. Medjutim, Zhovic je klasicna '10' koji od jedne prosjecne ekipe moze da napravi i puno vise. Kao Maradona u Napoliu i reprezentaciji Argenitne.
Hasan je radnik koji moze da pokrije cijelu stranu. On tek dodje do izrazaja u ekipi koja je izbalansirana i kvalitetski na jednom visokom nivou. Takvoj ekipi Hasan moze da da jos jedan dodatni impuls i u tome je on fantastican.
Nasa repka nazalost nikad nije bila takticki i igracki izbalansirana, tako da je Hasan cesto igrao kao izgubljen. Izgledalo je kao da ne radi nista na terenu, a ustvari je i vise trcao nego kod Bayerna.
McCoy
CITAT(dinco @ 24.01.2008., 14:41) [snapback]138989[/snapback]
ma jeste bas protiv malte je igrao dobro ... protiv koje jake drzave je on to dobro igrao `?? protiv srba nije se ni cuo !!

...tolko si smijesan sa tvojim komentarima,da je za plakat´ eusa_wall.gif
K_nine
CITAT(McCoy @ 24.01.2008., 14:50) [snapback]138990[/snapback]
...tolko si smijesan sa tvojim komentarima,da je za plakat´ eusa_wall.gif

Slazem se s tobom icon_rolleyes.gif
BrcanskaMalta
ne mogu da vjerujem... i onda se ljudi pitaju kako onaj "mahic" zaradi bananu... pa kako mi nece puknuti film, gledaj komentara u pi... materinu
K_nine
CITAT(dinco @ 24.01.2008., 14:41) [snapback]138989[/snapback]
ma jeste bas protiv malte je igrao dobro ... protiv koje jake drzave je on to dobro igrao `?? protiv srba nije se ni cuo !!

sa vakim izjavima ti pokazes kolko ti pratis repku eusa_wall.gif icon_rolleyes.gif
K_nine
CITAT(Ed0 @ 24.01.2008., 14:35) [snapback]138986[/snapback]
Nas, a ne Hasanov problem je bio sto smo mi htjeli da on za nasu repku bude ono sto je Zlatko Zahovic za Slovensku.
Dakle i Hasan je bio nas najbolji, najtrofejniji i najpoznatiji igrac u Evropi. Medjutim, Zhovic je klasicna '10' koji od jedne prosjecne ekipe moze da napravi i puno vise. Kao Maradona u Napoliu i reprezentaciji Argenitne.
Hasan je radnik koji moze da pokrije cijelu stranu. On tek dodje do izrazaja u ekipi koja je izbalansirana i kvalitetski na jednom visokom nivou. Takvoj ekipi Hasan moze da da jos jedan dodatni impuls i u tome je on fantastican.
Nasa repka nazalost nikad nije bila takticki i igracki izbalansirana, tako da je Hasan cesto igrao kao izgubljen. Izgledalo je kao da ne radi nista na terenu, a ustvari je i vise trcao nego kod Bayerna.

icon_rolleyes.gif dobro si reko!
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.