Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
SuperUstipak
.. edit
SuperUstipak
CITAT(ermin-jaran @ 08.01.2008., 15:31) [snapback]136769[/snapback]
Misimović, Gušo, Berberović, Hrgović, Damjanović, Bajić...

Ovaj trio po hitno izjuriti iz repke zbog mira u kuci ....ovo bi trebao biti prioritet prioriteta,
Damjanovica i Bajica odaljiti zbog tog sto nemaju kvalitet za repku...

Misimovic je jedini koji nam treba dok se Pjana ne formira .....

volio ti ili ne, hrgovic m je itekako potreban, jer smo sto jest jest pretanki na lijvoj strani.
mislim da je muharemovic trenutno bolji od berberovica, al od viska glava ne boli. guso nema mjesta, ali bezmisleno je da se igraci poput berberovica i hrgovica, koji su 20+ puta obukli dres reprezentacije, i koji ulaze u najbolje igracke godine, otpisu tako lako. Nismo brazil, svi nam trebaju. Ispred Mehe je veliki posao, nek obavi razgovor sa svima, pa da se niko ne ljuti.
usput, ja isto ne slazem se stim da svi potpisnici trebaju dobit poziv. Milenkovic i Beslija, mada su ljudine, poziv nisu zasluzili i nebi ga trebali dobit, ako vec gledamo trenutnu formu... u tom aspektu diskusije slazem se sa ovim "trenutnim" reprezentativcima.
SuperUstipak
CITAT(Ventola @ 08.01.2008., 14:41) [snapback]136763[/snapback]
Joldicu svaka cast, nije bio los fudbaler ali brate, ruku na srce i koliko ga god ti branio, on je u repci bio samo epizodista. Vodonosa i prosijek poput Grujica, Bartolovica i Hujdurovica. Nikad nije bio neko bez koga se nije moglo.

Opet s druge strane, nismo ni imali sirok izbor tada tako da mogu shvatiti da je skupio 20-ak nastupa ali boli me cinjenica da je pozivan u repku u trenutku KADA NIJE IMAO KLUBA i to je jedini razlog zasto je strpan medju ove ostale.

A to sto ti je on prijatelj, rodjak ili brat, to je prijatelju skroz druga stvar koja ti opet ne daje za pravo da cijelu navijacku grupu smatras neozbiljnom. Cinjenice su jedno, zelje i snovi su drugo, Joldi hvala za ucinjeno ali nije neko koga ce se raja sjecati za 10-ak godina kada budu spominjali Hibica, Konjica, Bolica, Baljica, Kodru...

razumijem da se ne treba zvati irac bez kluba, ali stvarno neznam odkud Grujica tu stavi medju te igrace - momak je svojim kvalitetom i zalaganjem dosao do dresa repke, i ni jednom nije zakazao. A i glupost je cista da se samo cijene legende poput hibica, konjica, bolica, itd - trebaju nam "vodonosi" ko sto ti rece.. i te kako nam trebaju.
McCoy
Kodro slaže dream team

Elvir Bolić prvi je “######”(=pik) u Kodrinoj slagalici stručnog štaba A reprezentacije. Novi selektor tu informaciju podijelio je s novinarima na jučerašnjem službenom predstavljanju u Sarajevu, a najboljem strijelcu bh. vrste u povijesti Kodro je namijenio ulogu menadžera reprezentacije. Nešto poput funkcije Roberta Prosinečkog u reprezentaciji Hrvatske.
Kodro je najavio da će vrlo brzo imenovati još tri pomoćnika u stručnom štabu. Iako nije želio otkriti o kojim je trenerima riječ, nema sumnje da će Kodro oko sebe okupiti kvalitetan tim koji će raditi organizirano, a ne improvizirati. Odmah nakon povratka iz Barcelone, gdje će se danas odrediti raspored odigravanja kvalifikacijskih utakmica za SP 2010., novi selektor će krenuti u sklapanje igračke križaljke. Prvi izazov vrlo je brzo – 30. Januar u Japanu.

Razgovori s kandidatima

Obavit ću razgovore sa svim igračima koje namjeravam pozvati u reprezentaciju, uključujući i 'potpisnike pisma'. Uvjeren sam da su to mladi ljudi koji vole nogomet i reprezentaciju te da ćemo na neki način pronaći rješenje”, izjavio je 41-godišnji Mostarac, najavivši da će obaviti razgovore i s dvojcem koji se oprostio od igranja za državnu reprezentaciju, 31-godišnjim Hasanom Salihamidžićem iz Juventusa i 36-godišnjim veznjakom Bayer Leverkusena Sergejem Barabrezom, nekadašnjim kapitenom bh. reprezentacije. Hoće li se i oni naći na njegovu popisu, zasada je nepoznato.
U što skorije vrijeme ću razgovarati s Hasanom Salihamidžićem. Smatram da nam je interesantan i kao igrač i kao čovjek, kao i Barbarez koji nas je sve zadužio”, kazao je Kodro.
Svjestan je težine zadatka koji je postavljen pred njega, stvoriti rezultat u konkurenciji Španjolske, Turske, Belgije, Estonije i Armenije neće biti lako. No, optimizam je tu.
S četrdeset godina biti selektor za mene je velika čast, s druge strane, velika obveza i odgovornost, ali ne bojim se posla koji sam prihvatio. Manje-više poznata mi je situacija u našoj reprezentaciji, poznajem dobar dio naše ekipe, ne toliko našu ligu, ali smatram da će to biti najmanji problem. Veliki sam optimist, mislim da je to važan faktor u sportu”, poručio je Kodro.

Želim Španjolce na startu

Danas će u Barceloni, na “domaćem” terenu, zajedno s prvim čovjekom NS-a Iljom Dominkovićem, te glavnim tajnikom Munibom Ušanovićem, na sastanku s predstavnicima ostalih reprezentacija Skupine 5, pokušati realizirati svoj plan o rasporedu kvalifikacijskih utakmica. Kodrina želja su Španjolci na startu.
Španija igra na Europskom prvenstvu, njihovo prvenstvo počinje prilično kasno, tako da će njihovi igrači, koji budu igrali na EP-u, s pripremama početi dosta kasno i sigurno će im trebati vremena da uđu u pravu formu. Isto vrijedi i za Tursku, koja također igra na EP-u”, obrazložio je selektor.
U slučaju, ipak, da ne dođe do dogovora, Fifa je već odredila raspored igranja u Skupini 5. Nije baš najsretnije rješenje za BiH.
Na startu je gostovanje u Belgiji 6. Septembra, a četiri dana kasnije bh. reprezentacija dočekuje Tursku. Dva mjeseca poslije (11. Novembra) stiže Španija, a prvi dio kvalifikacija reprezentacija BiH završila bi gostovanjima u Armeniji (15. Novembra), te Estoniji (28. Marta 2009.).

Sredojević u stručnom štabu?

Elvir Bolić će biti Kodrina desna ruka.
On će biti spona između A tima, stručnog štaba i NS-a. Što se tiče ostalih pomoćnika, Predsjedništvo mi je dalo neke svoje prijedloge, a ja ću predložiti i neke svoje kandidate”, kazao je Kodro.
Spekulira se da bi se u stručnom štabu mogao naći i Borče Sredojević, donedavno pomoćnik Fuadu Muzuroviću. Uz U-21 reprezentaciju najviše se spominje ime Branimira Tulića, koji je asistirao ######u Zukanoviću dok je vodio mladu reprezentaciju, a poziciju koordinatora A i U-21 reprezentacije navodno će obnašati Ivica Barbarić, nekadašnji trener Širokog Brijega.
BosnianMagican
Nezanm Jel Je Iko Postavijo Ovu Vijest?

Bosanac U Portsmouthu

Harry Redknapp menadžer Portsmoutha odlučio se kockati, što je i sam priznao. U ekipu je doveo 18-godišnjeg Bosanca, napadača Danijela Subotića, kako bi popunio prazninu nastalu odlaskom napadača, Utake i Kanua, na Afrički Kup nacija.
Subotić je, inače, do sada bio član omladinskog pogona švicarskog Basela. Rođen je 31. januara 1989. i već je nastupao za U-19 selekciju Švicarske.

Ovo je, nadam se, zalog za budućnost. Preporučili su nam Subotića, doveli smo ga da ga probamo, i bio je dobar na treninzima.

Uz spomenute Utaku i Kanua, Portsmouth će zbog Afričkog Kupa nacija ostati bez još dvijice igrača, Diopa i Muntarija. Redknapp je istakao kako se nada da će uspjeti dovesti još neke igrače u januarskom prelaznom roku.

Subotic is one for the future, says Redknapp

Harry Redknapp may have made Portsmouth's first signing of the transfer window but he admits teenage Swiss striker Danijel Subotic is really one for the future.

Pompey will pay Basle an undisclosed compensation fee for Subotic, 18, who has signed a three-and-a-half-year contract at Fratton Park.

But Redknapp now needs to sell to raise cash for the 'three or four' established players he wants to bring in while Sulley Muntari, Kanu, John Utaka and Papa Bouba Diop are on international duty for up to a month in the African Nations Cup in Ghana.

He said: 'Danijel was recommended to us and we brought him over for a few days training. He did well and we've decided to take a gamble on him. He's one for the future and we'll have to see how he goes.

'But we still need to get some people in and it is hard. You look around and wonder who is going to loan you anybody. The only place you might get them is abroad.

'We need to strengthen out wide and up front in particular. We have just 14 outfield players here now who are capable of playing in the Premier League.

Midfielders Sean Davis (foot), Pedro Mendes (leg) and Richard Hughes (hip) are all fighting injuries ahead of Sunday's Premier League trip to Sunderland, while Linvoy Primus (knee) and Martin Cranie (broken leg) are out long term.

Redknapp said: 'Even if everybody is fit, we are low on numbers.

'We need three or four in really to help for the games the African lads will miss.'

Redknapp has spent his £30million transfer budget this season and Pompey have established a place in the top 10 of the Premier League.

But he may have to sell utility man Matt Taylor - who was left out of Saturday's 1-0 win at Ipswich to prevent him being cup-tied - in order to raise serious funds for first-class replacements.

Redknapp has revealed Tottenham are one of the clubs who have already knocked back his initial inquiries.

Redknapp said: 'I'm nowhere near getting anyone at the moment. I can't say I've got anybody lined up.

'I've tried clubs like Tottenham, who have lots of players, but they don't want to loan you players or help out like they used to.

'Maybe they see us as competition now. Two years back, Spurs let me sign Pedro Mendes, Sean Davis and Noe Pamarot but now, maybe, they see us as a side who are aiming for a UEFA Cup place just like they are.'

Young defender Marc Wilson and French midfielder Franck Songo'o have returned to Pompey from loan spells at Luton and Crystal Palace, respectively, and both played in the reserves' goalless draw against Chelsea last night when new boy Subotic made his Pompey debut.

The Switzerland Under-19 international, who did not make a senior appearance for Basle, had few chances to shine as Portsmouth's second string produced a gritty defensive display and was substituted 10 minutes from time.
zlatan112
I ja evo sad citam bas za rasporede utakmica za svetsko prevenstvo 2010 nisu se mogli dogovoriti zemlje u grupi 5.
Kazu da je Bosna kasnila i da ce sad fifa da napravi izbor utakmica.

http://www.voetbalprimeur.nl/?t=news&id=67059
Ventola
CITAT(Istok @ 08.01.2008., 21:38) [snapback]136772[/snapback]
Evo da se i ja osvrnem na ove komentare sa BHF. Ja necu o Joldicu vec o Grujicu.

Da napomenem da Grujic nije pao s Marsa u reprezentaciju. Igrao je za U21, bio medju najboljim igracima Premijer lige, za nase uslove bio dobar igrac a na kraju krajeva nikad nije podbacio u dresu reprezentacije.

Ima jos jedna stvar vezana za Grujica koju ja ne zelim da zaboravim. Kad su Nezavisne birale najboljeg sportistu godine, u vrijeme kad je CSKA osvojio Kup UEFA a Rahimic bio zaboravljena i zabranjena tema u nasoj reprezentaciji, Grujic izjavljuje za NN da je Rahimic zasluzio da dobije tu nagradu. Mene je iznenadilo da se bilo ko od reprezentativaca usudjuje to spomenuti, pogotovo od onih kojima mjesto nije bas tako sigurno. Ruku na srce Barba, Bolic i ostali nisu ni znali da Rahimic postoji (ili nisu zeljeli da znaju). Jos vise me iznenadilo sto izjava dolazi od nekog kome je Rahimic direktni konkurent za mjesto u timu (direktniji ne moze biti). Toliko o Grujicevom karakteru.

Hajd kad neki krele poput @reprezentativca pocne prozivati Bolica da je peskir (nisam za banove, svako ima svoje misljenje ali njemu bih puko najmanje tromjesecni) to nema toliki znacaj jer svi znamo da ima svakakvih kretena, ali kad neko ko BHF dopusti sebi nepromisljene komentare to je vec ozbiljnije jer BHF su i za igrace puno vise od puke navijacke skupine.

Ventola, ti bi trebalo da znas da meni, u ovakvim diskusijama, nista ne znaci sto je Grujic (jos uvijek) igrac Sarajeva a znam da bi se neki mogli nakaciti upravo na to...pa da ih odmah preduhitrim.

Svaka cast Grujicu, ispao je ljudina par puta u zivotu kao npr tada i jos koju godinu ranije kada je medju prvima zaigrao za BiH od "njih anamo".

Medjutim postoji i druga strana medalje. Grujic je bio talenat koji nikad nije procvjetao u igraca velikog kalibra. U C.Zvezdi se nije nesto dugo zabavio, u Kölnu nista, u Bugarskoj nesto malo igrao pa cak ni u FKS prosle godine nije bio igrac na kojeg se moglo osloniti. Njegova losa forma ga je izbacila iz repke iako je okrenuo ledja "potpisnicima". Znaci, prosjek...

Ogranicen igrac kojeg su mozda bas te ljudske vrline koje je imao i dovele do repkinog dresa a mozda je, sto je vrlo moguce, bio dio tala sa Jasharijem & co.

ermin-jaran
CITAT(SuperUstipak @ 08.01.2008., 21:47) [snapback]136778[/snapback]
volio ti ili ne, hrgovic m je itekako potreban, jer smo sto jest jest pretanki na lijvoj strani.
mislim da je muharemovic trenutno bolji od berberovica, al od viska glava ne boli. guso nema mjesta, ali bezmisleno je da se igraci poput berberovica i hrgovica, koji su 20+ puta obukli dres reprezentacije, i koji ulaze u najbolje igracke godine, otpisu tako lako. Nismo brazil, svi nam trebaju. Ispred Mehe je veliki posao, nek obavi razgovor sa svima, pa da se niko ne ljuti.
usput, ja isto ne slazem se stim da svi potpisnici trebaju dobit poziv. Milenkovic i Beslija, mada su ljudine, poziv nisu zasluzili i nebi ga trebali dobit, ako vec gledamo trenutnu formu... u tom aspektu diskusije slazem se sa ovim "trenutnim" reprezentativcima.

Zasto smo tanki na lijevoj strani Papac u Rangersima igra u zivotnoj formi ,a vi ga lijepite sa Spahom konstantno....
Spaha moze igarti u duetu sa Nadarevicem,Pandzom cak i Rahimicem sto nemislim da je eksperiment kako neki misle...
Muharemovica treba zabetonirati na lijevoj(ispravka desnoj) strani tako da berberovic i hrgovic nisu neophodni ....

Ako mislite da ce se sve tek tako zaboraviti povratkom bojkotasa onda se grdno varate ,
fakticki sad imamo dva klana treba izabrati pravu stranu....mozemo se praviti slijepi pored ociju ...
ali realno stvari na terenu su malo drugacije...nadam se da ce Meho sa svojim iskustvom napraviti prave poteze
da bi imao mir u svlacioni...upozoravam ovo moze biti ozbiljan problem kojem treba prici makslimalno oprezno
zato kazem da sad treba donijeti vazne odluke....
ermin-jaran
CITAT(Elmar @ 08.01.2008., 22:25) [snapback]136793[/snapback]
Nemaju pauzu. Sto? Nema sanse da Pjanic zaigra za A-Selekicju. Ne sada...

Imali malu pauzu za praznike ,prosli wikend igrali cup de france iduci sampionat....
coolin_ban
@maestro
ja mislim da ti je logika malo falicna....simic sjedi na klupi u milanu, a Pandza u hajduku. robert kovac igra 15 godina u njemackoj i italiji. ne mozes porediti te lige i lige u kojim igraju svi potencijalni stoperi sa tvoje liste. mi treba da igramo sa 6 igraca u odbrani (4 odbrambena i 2 defanzivna vezna), a stoperi moraju disati k'o jedan, a ne da se uigravaju na 5 dana mini priprema. repka se gradi godinama. Pandza ima vise sanse da zaigra sa Covicem nego sa Spahicem.
coolin_ban
CITAT(Maestro @ 08.01.2008., 16:15) [snapback]136801[/snapback]
jarane ocekivo sam to.
ali covjek kada sjedi na klupi nema veze gdje on ne igra.
sta to ima veze il u milanu, hajduku, sarajevu....
znaci nema ni jedan prakse onda.
simic odigro 26 minuta ove sezone u seriji a.
znaci nikako. a da tako stabilno odigra u repki.
kazem ako bi pandza odigro sa spahom to bi bilo odlicno
a tu je i nadarevic koji to moze odugrati.
neka meho vidi kako mu najbolje pase.
ja vjerujem mehi.

ima i te kako veze...prije svega, treba biti neko da bi uopste dosao do milana. dalje, ako tvoje mjesto zauzima svijetska zvijezda, a ti treniras sa njim svaki dan, mozes dosta toga nauciti. slaven bilic kaze da je od Hibica naucio milion trikova dok su bili skupa u hajduku.
makdoric01
Nemoguce je da je danas bosanska delegacija doputovala do Barcelone, jer svi letovi iz Sarajevskog aerodroma su bili otkazani zbog magle danas..
Nucho
Trenutno je najvaznije stvoriti dobru atmosferu u reprezentaciji.
Da svi igraci osjecaju da su jedan jak kolektiv koji igraju (prvenstveno) za svoju domovinu, za sav narod Bosne i Hercegovine.
Da osjecaju da je to nesto posebno i specijalno obuci reprezentativni dres, da tu privilegiju nema svako.
Igraci koji igraju za reprezentaciju iskljucivo iz licnih interesea, koji koriste reprezentaciju (iskljucivo) da bih sebi pronasli angazman u jacem klubu i kojima srce ne kuca za nasu domovinu - pod hitno treba izbaciti iz reprezentacije, iako ti igraci mozda zasluzuju poziv po kvalitetu...

Mi, kao jedna mala zemlja i sa malim izborom kvalitetni igraca, jedino sa jakim kolektivom (i sa "malo" srece) mozemo se plasirati na SP/EP.
makdoric01
CITAT(Maestro @ 08.01.2008., 23:35) [snapback]136810[/snapback]
zagreb via barcelona!? mislim da bi trebo razumijeti sta mislim. icon_wink.gif

ocito ne razumjem.. ako mislis da su doputovali autobusom do Zagreba onda ok
BrcanskaMalta
CITAT(makdoric01 @ 08.01.2008., 16:32) [snapback]136809[/snapback]
Nemoguce je da je danas bosanska delegacija doputovala do Barcelone, jer svi letovi iz Sarajevskog aerodroma su bili otkazani zbog magle danas..

sve se moze kad se hoce:

Zbog guste magle Meho Kodro i Munib Ušanović nisu mogli jučer iz Sarajeva avionom otputovati u Barcelonu. Umjesto toga, automobilom su krenuli u Zagreb odakle su rano jutros trebali odletjeli za katalonsku prijestonicu. Zbog kašnjenja naše delegacije i sastanak koji je trebao početi u devet pomjeren je za nekoliko sati.
BrcanskaMalta
a i jos nesto za radoznajele kad dodje u pitanje gdje ce repka igrati kao domacin:

- Koševo je prva opcija. Zatim imamo Zenicu, pa Mostar. Ali to zavisi i od drugih stvari. Potrebe ekipe su najvažnije, smatra Kodro.
K_nine
CITAT(mahic @ 08.01.2008., 23:58) [snapback]136816[/snapback]
a i jos nesto za radoznajele kad dodje u pitanje gdje ce repka igrati kao domacin:

- Koševo je prva opcija. Zatim imamo Zenicu, pa Mostar. Ali to zavisi i od drugih stvari. Potrebe ekipe su najvažnije, smatra Kodro.

Postavi link gdje oto pise...
McCoy
CITAT(K_nine @ 09.01.2008., 00:48) [snapback]136818[/snapback]
Postavi link gdje oto pise...

ja mislim da je u pitanju avaz-sport online...

...posto je i jucer postavio,tj.`prepiso´ nekoliko stvari...
icon_arrow.gif

CITAT(mahic @ 08.01.2008., 07:23) [snapback]136697[/snapback]
evo citam avazov sport (nazalost u online izdanju je, te ne mogu postaviti link, ili kopirati tekst), (...)

(....)

rodjak
...nasa delegacija u Barceloni nije nista uspjela dogovoriti oko termina utakmica, pa ce FIFA zrijebom odluciti ko ce i kad sa kime igrati u nasoj grupi!

sabah2
Elvir Bolić Kodrina desna ruka
On će biti menadžer i imat će ulogu kišobrana između stručnog štaba i igrača, prema Savezu i javnosti, kaže Kodro...
08.01.2008. 12:09
Sala za sastanke u Nogometnom savezu BiH nikada nije bila tako prepuna novinara kao jučer. Zvanično predstavljanje selektora Mehe Kodre privuklo je ogromnu pažnju javnosti, a nekadašnjeg asa Barcelone i novog kormilara bh. reprezentacije došli su čuti i snimiti čak i predstavnici uglednih svjetskih agencija Reutersa i AP-a.

Kodro je novinarima servirao vijest da je već imenovao svog prvog saradnika u stručnom štabu.

Očekujem fleksibilnost

- Elvir Bolić će biti moja desna ruka. On će biti menadžer i imat će ulogu kišobrana između stručnog štaba i igrača, prema Savezu i javnosti. Imena ostalih članova objavit ću naknadno.

Njegov prvi radni zadatak trebao bi biti dogovor o rasporedu utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. Za danas je u Barceloni zakazan sastanak predstavnika reprezentacija u grupi 5.

Selektori Španije, Turske, Belgije, Ermenije, Estonije i BiH će se u hotelu "Kralj Huan Karlos I" pokušati dogovoriti o rasporedu, a ako ne uspiju pronaći zajednički jezik, na snagu će stupiti FIFA-in kalendar.

Većina naših protivnika u grupi je već zakazala po dva ili tri prijateljska meča do juna, a BiH zasad ima ugovorenu samo utakmicu sa Japanom 30. januara.

- Iskoristit ću svaki termin koji imamo na raspolaganju. Razmišljam o tome da prvi termin nakon meča sa Japanom iskoristim za jedno okupljanje u kojem ne bi bilo utakmice nego bismo bili skupa nekoliko dana, da se upoznamo.

Problemi u putu

Zbog guste magle Meho Kodro i Munib Ušanović nisu mogli jučer iz Sarajeva avionom otputovati u Barcelonu. Umjesto toga, automobilom su krenuli u Zagreb odakle su rano jutros trebali odletjeli za katalonsku prijestonicu. Zbog kašnjenja naše delegacije i sastanak koji je trebao početi u devet pomjeren je za nekoliko sati.

Razgovor sa Salihamidžićem i Barbarezom

Kodro je najavio da će razgovarati sa Hasanom Salihamidžićem i Sergejom Barbarezom kako bi ih pokušao nagovoriti da se vrate u reprezentaciju.

- Ne znam kada i kako, ali ću razgovarati. Najmanje što mogu učiniti jeste da ih pokušam nagovoriti da ponovo obuku dres reprezentacije, kazao je Kodro.

Koševo prva opcija

Na pitanje gdje će BiH igrati svoje utakmice kao domaćin, Kodro je bio odlučan.

Ventola
CITAT(popokatepetl @ 09.01.2008., 01:53) [snapback]136820[/snapback]
Bio dio tala Jasari :roll:to bi moglo proci da Grujic u sredini nije odigrao sa Bajramovicem
Tone teskih utakmica vrlo,vrlo dobro.
Tako da na kraju sve to mozes obijesiti macku o rep.Jer narod mozes zaebati jednom cak uvrh glave i drugi put kao Jakirovici,Kerkezi ali Grujic je za sviju njih daleko,daleko iznad prosijeka i po igri i po zalagaanju sto se repke tice.a to mi je i najvaznije.
Hebe se meni ako nije standardan u klubu a zato odigra odlicno i ispuni sve zadatke u repci.
Simic nije ni na tribinama Milana pa je godinama cini vrlo dobar stub odbrane ne bas tako ,,lose,,Hrvatske
A da ne govorim po takvim ocijenama bi Muslimovica i Bajramovica koji nikako nisu standardni izbaciti iz repke.Malo morgen eusa_boohoo.gif
I jos nesto u mladoj repci je bio jedan od najboljih tako da pominjanje Jasarija i tih gluposti u najmanju ruku bezobrazluk.

Majstore, stvarno si bezobrazan u tim svojim nastupima isto ko da si pokupio svu pamet svijeta. Vidim znas sve o repci, o klubovima, o sahu i botanici, ali kolega moj fini, nigdje te ba! Laprdas na osnovu vidjenog na malom ekranu i procitanom na netu. 1725 postova na ovom forumu za nepune tri godine samo potkrepljuju ovo gore navedeno. Imas dva posta dnevno u zadnje tri godine. Haj malo na "havu", u planine, idi pecaj, radi nesto! Nije valjda da u toj Americi nema nista drugo osim Ciletovog foruma i foruma tebi mrskih "fanaticosa"..

Da se vratimo temi..

GRUJIC JE MOZDA IZNADPROSJECAN IGRAC U PREMIJERLIGI, svugdje drugo je on obicna klada. Nazalost!

"U mladoj repci je bio jedan od najboljih".. Pa sta? Eto ti tvog antagoniste Kucukovica! Na klupi HSVa sa 18, na klupi 1860-a sa 21. Nije ti uvijek talenat mjerilo koliko ces uspijeti u karijeri. OGROMAN korak je od talenta do stabilnog prvoligasa u Njemackoj, Italiji, Engleskoj pa i u nasoj 99-oj ligi svijeta. Imas masu takvih primjera ali bojim se da ja dzaba to tebi pricam, jedini susret na zelenom terenu koji si uzivo gledao je vjerovatno Grmecka korida i mec izmedju Rudonje i Sivonje...

Tvoje poredjenje sjedenja na klupi Schalkea sa klupom nekog bugarskog ligasa ili nekog tima iz "cvajte" dovoljno govori da si jos uvijek zelen za ikakve ozbiljnije diskusije jer tako razmisljaju samo ljudi nespremni da prihvate cinjenice i ljudi koji misle "ja cu po svom pa nek' ide sve u ku-rac".

De malo otvori oci, pobogu si, sjedi na avion, tekma, kospe, ovo ono, mojne mi te internet-sile i mahanja argumentima koje bi moja sobna lampa uspiejla oboriti a kamoli ziv insan...

Jashari (indirektno) ga je odveo u Bugarsku, i njega i Djemu, istina zahvaljujuci dobro odigranim utakmicama u repkinom dresu. Ali da smo i tebe, ociglednog fudbalskog laika, obukli u plavo-bijelu kombinaciju i rekli ti "milion KM te ceka ako odradis ovu tekmu kako treba", mozda bi i ti ostavio srce na terenu i sada bi uzivao i harao Evropom (citaj: sjedio na klupi ili na tribinama nekog evro-kluba)..
69
Prije svega pozdrav mojim vjernim forumasima posle duze vremena.
Ja samo zelim reci da je Meho Kodro jedina osoba od nasih bivsih asova koji ima m.u.d.a. Ovo kazem jer vecina ostalih takozvanih velikana je nasla neki izgovor za sve sto se bacilo na njih u kombinacijama za novog selektora, Faruk, je prihvatio novi posao, Mesa tamo zauzet sa Drugoligasem, Vaha, docu kad ja htjednem, bla bla bla, itd. da ih ne nabrojavam sve, ali dobijate poentu. svijestan sam ja da u Savezu ne cvatu ruze, i da se ######i mora rijesiti, a jedini nacin na to je bio da dodje neko kao jedan od navedenih i da pocne neke stvari rijesavati kao Kodro. Dovodi bivse igrace kao pomocnike, i dao je svoj stav sta hoce i kako hoce, a ako mu oni to nisi obecali, onda bi izvisili oni i sva bi drzava opet ostala protiv njih, a ovako moraju ici kako selektor diktira ili ce negdje puci, i mislim da je ovo pravi potez da se nesto promijeni. A to su isto mogli uraditi i gore navedeni i njima slicni, da su uistinu zeljeli. Mozda se vecina od vas nece sloziti samnom, ali tako ispada, bar po mom misljenju.

p.s. Sta nam je sa Edinkom, gdje je lav.
SuperUstipak
@Ventola:

Grujic je dobro igrao za repku. Sto covjeka toliko blatis nikako mi neide u glavu. Njega Jasari nit bilo koju drugi menedzer nije prodao, nego je zasluzio angazman sa svojim DOBRIM IGRAMA. To je cinjenica, i tu nema rasprave. Popo je u pravu - Grujic ne ide u istu recenicu kao Bosnjak, Jakirevic, Kerkez, itd...
A bas ispadnes pa.ak kad ljudima koji su najvjerovatnije stariji od tebe (popo) solis pamet i predlazes da ide na planine ili u ribu. Sumnjam da ga znas licno, znaci takvi komentari su stavrno bezmisleni. Covjek nek radi sa svojim privatnim zivotom sta god hoce, isto kao i ti, dakle to ti nije trebalo i mozda zbog bas takvih komentara te je smatrao bezobraznim. Usput, njemu kazes da je fol pokupio pamet cijelog svijeta, al izgleda da ti, uz tvoje raznorazne izlete, (tekme, planine, pecanje) si bas najpametniji.. icon_rolleyes.gif Uvjek se oslanjas na to da ides na utakmice, pa jarane idemo i mi kad smo u stanju. Bas bi ti iso na svaku tekmu iz Amerike... dakle, psss eusa_shhh.gif

Ocekujem ogvor kao i obicno, nesto na racun Amerike i nas u Americi.. kao i uvjek. eusa_wall.gif

Nemoj se uvrijediti, budi mi pozdravljen
Ventola
CITAT(SuperUstipak @ 09.01.2008., 05:20) [snapback]136825[/snapback]
@Ventola:

Grujic je dobro igrao za repku. Sto covjeka toliko blatis nikako mi neide u glavu. Njega Jasari nit bilo koju drugi menedzer nije prodao, nego je zasluzio angazman sa svojim DOBRIM IGRAMA. To je cinjenica, i tu nema rasprave. Popo je u pravu - Grujic ne ide u istu recenicu kao Bosnjak, Jakirevic, Kerkez, itd...
A bas ispadnes ###### kad ljudima koji su najvjerovatnije stariji od tebe (popo) solis pamet i predlazes da ide na planine ili u ribu. Sumnjam da ga znas licno, znaci takvi komentari su stavrno bezmisleni. Covjek nek radi sa svojim privatnim zivotom sta god hoce, isto kao i ti, dakle to ti nije trebalo i mozda zbog bas takvih komentara te je smatrao bezobraznim. Usput, njemu kazes da je fol pokupio pamet cijelog svijeta, al izgleda da ti, uz tvoje raznorazne izlete, (tekme, planine, pecanje) si bas najpametniji.. icon_rolleyes.gif Uvjek se oslanjas na to da ides na utakmice, pa jarane idemo i mi kad smo u stanju. Bas bi ti iso na svaku tekmu iz Amerike... dakle, psss eusa_shhh.gif

Ocekujem ogvor kao i obicno, nesto na racun Amerike i nas u Americi.. kao i uvjek. eusa_wall.gif

Nemoj se uvrijediti, budi mi pozdravljen

Say what? icon_mrgreen.gif

Popo mi je ikona, njegovu sliku drzim iznad kamina a ti si mi novi idol..
SuperUstipak
CITAT(Ventola @ 08.01.2008., 23:28) [snapback]136826[/snapback]
Say what? icon_mrgreen.gif

Popo mi je ikona, njegovu sliku drzim iznad kamina a ti si mi novi idol..

trebo bi ti fino na spavanja kraj kamina icon_mrgreen.gif
Ventola
CITAT(SuperUstipak @ 09.01.2008., 05:30) [snapback]136827[/snapback]
trebo bi ti fino na spavanja kraj kamina icon_mrgreen.gif

Eto te ko He-man, imas moc...
SuperUstipak
CITAT(Ventola @ 08.01.2008., 23:31) [snapback]136828[/snapback]
Eto te ko He-man, imas moc...

eusa_clap.gif

tobejarabi momak/covjek, ozbiljan, putuje po evropi a fore mu jos uvjek iz osnovne skole

a dobra ti ona "lampa u mojoj sobi.." maestralna maestralna icon_mrgreen.gif
BrcanskaMalta
CITAT(69 @ 08.01.2008., 21:30) [snapback]136824[/snapback]
p.s. Sta nam je sa Edinkom, gdje je lav.

dobio je bananu pocetkom novembra... nesto je bilo pisano u vezi grbova na dresovima Zelje, Veleza, itd... sto se mene tice, bio je jedna od pozitivniji licnosti na forumu; u smislu da nisam preskakao ono sto bi Edinko napisao i dok se nisam uvjek slagao sa njegovim misljenjem, postovao sam to sto je imao svoj stav, i sto ga je znao iznjeti na kulturan nacin... (sto se ne moze reci za sve na ovom forumu)

eh sada da ne dobijem opomenu, da nesto napisem u vezi ove teme:

Meho Kodro bi trebao izaci sa spiskom igraca za utakmicu protiv Japana do januara 16-tog... zao mi je sto to nije termin kad su svi igraci na raspolaganju, ali kad bi Pjanic, Tahirovic, Subotic mogli doci da igraju, to bi bilo super. Isto tako nadam se da ce se Salihamidzic vratiti u repku, i kad bi se to desilo, nadam se da cemo kao navijaci ovaj put biti pametniji i ne pljuvati po jednom od nasih najbolji igraca u svijetu... Salihamidzic sa 50% truda je bolji nego ijedan pojedinac koji je igrao za "Muzurovu" repku...
Ventola
CITAT(SuperUstipak @ 09.01.2008., 05:20) [snapback]136825[/snapback]
@Ventola:

Eh sad ovako poslije dorucka da ti tata nesto kaze..

Procitaj Istokov post na 40-oj stranici o Grujicevoj izjavi o Rahimicu. Ni Grujicu nije bilo jasno kako to da Rahimic nije proglasen fudbalerom ili sportistom godine.

Rahimic, koji je 3 klase bolji od Grujica, nije imao mjesta u onoj repki. Zasto? Gruja ga zasjenio svojim igrama? Jes' al u mahunama. Pa mi smo Grujica 2002. trazili po Oslu poslije tekme, izgubio se decko na terenu, nigdje ga nije bilo, svi smo se bili prepali da mu se nije sta desilo.

Da se razumijemo, Rahimic nije neki kreator ali je jaci od Grujica za dvije svjetlosne godine sto se tice svega!

Eh sad kad bi ti i tvoji istomisljenici ukljucili svoje mozgove i malo se upitali "Kako to da je Gruja igrao a Rahimic nije?", mozda bi ste i vi dosli do istog ili barem slicnog zakljucka do kojeg sam dosao i ja.

Ali ne, bitno je pljuvati po BHF-u, po Ventoli, po svemu sto nije po vasem. E pa dragi gastosi, arrivederci, ovaj me forum vise nece vidjeti jer ovce ste bili, ovce ste ostali, za vas nema nade ni da vam se copavi coban Josip Broz vrati..

Pozdrav svim razumnim forumasima koji znaju prepoznati istinu a vas ostale, iskreno i najiskrenije, zalim jer nije lako u 21. vijeku biti slijep i glup, covjek profula toliko dobrih i bitnih stvari..

Cile, ukidaj, ziv bio...
SuperUstipak
de ti nama OPET objasni o cemu se radi. mi toliko glupi pa nikako da skontamo. icon_rolleyes.gif

ALI, Grujica i Kerkeza, Jakirevica i ostale NEMOZES poredit i nemozes stavljat u istu recenicu. Jedan je kvalitetno igrao, dok su drugi pokazali da su antitalenti i da ne zasluzuju ni olimpijsku repku. Grujic je svoj poziv kolko-tolko opravdao.

Haj za tebe su isti, za mene nisu, gotova prica i dovidjenja.
Sana-Bosna
ovo je smijesno, pa normalno da ja Rahimic boli za par clase, ali opet Grujic nije taraba, bolji mi je on od bajic eto
Rob_ZE
Mogli bi mi i na svijetsko jelde icon_smile.gif
memce
Ventola ovdje je najinteresantnije, da sve sto si rekao u vezi Pope, za tebe isto vazi.

Ali fakat prije nego sto blatis Grujica, mogao si makar blatiti 50 drugih prije njega.
halilne
Višesatni sastanak predstavnika reprezentacija smještenih u grupu 5, koji je održan u Barceloni, nije dao odgovor o rasporedu utakmica u našoj kvalifikacionoj grupi za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Južnu Afriku.
Naime, nijedan od prijedloga za raspored nije prihvaćen, pa tako ni onaj koji je predložila FIFA, u slučaju da se reprezentacije ne uspiju dogovoriti. Po prijedlogu FIFA, BiH bi kvalifikacije otvorila utakmicom protiv Belgije u gostima, a zatim dvije za redom igrala na domaćem terenu, najprije protiv Turske, a zatim protiv Španije.

Predložili smo Špancima utakmicu na našem terenu na otvaranju, ali to nisu željeli prihvatiti, baš kao ni Turci. Belgiji smo predložili utakmicu u gostima protiv nje, ali ni ona nije željela, tako da se nismo uspjeli dogovoriti. To su bila naša tri prijedloga, a najviše problema je bilo između Turske i Španije, jer su obje reprezentacije željele drugu utakmicu u grupi da igraju na domaćem terenu. Zaista je bilo iscrpljujuće, jer je sastanak trajao pet-šest sati, sa više prekida, kaže za Oslobođenje selektor bh. reprezentacije Meho Kodro, koji je u Barcelonu otputovao u društvu predsjednika Ilje Dominkovića i generalnog sekretara Muniba Ušanovića.

S obzirom na to da se nije postigao dogovor o rasporedu o njemu će se odlučivati žrijebom, koji će se održati 15. januara u Cirihu. To je zapravo jedina stvar oko koje su se složili predstavnici Turske, Belgije, Španije, Estonije, Armenije i BiH.
atomic
CITAT(reprezentativac @ 09.01.2008., 09:19) [snapback]136836[/snapback]
Igrač igra dobro koliko mu je menadžer dobar... hoću da kažem da je za prodaju samo bitno imati jakog menadžera...

eduardo da silva, gilardino, itd. su klasa ispod muslimovica a ovaj sjedi na klupi u atalanti a ovi igraju za arsenal, milan itd itd
samo je bitno imati jake menadžere...

ti se jarane kani fudbala jer veze nemas. Porediti Eduarda, Gilardinja i Muslimovica je stvarno bezze. Neka se Muslimovic malo sabere i skonta jel hoce da bude fudbaler ili maneken. Tip je vijeciti talenat neka malo stisne zube i odigra sezonu dvije.

Meni je Zlatan vazda bio drag i dobar je igrac to stoji al vrijeme mu je da se ustali u nekom timu i dobije vise utakmica u nogama. Nadao sam se da ce kroz repku dobiti vecu minutazu i da ce mu to dici rejting al opet nista. I jel stvarno poredis bivseg golgetera serije A i jednog od boljih italijanskih napadaca, najboljeg 'hrvatskog' igraca koji se za par mijeseci izborio za mijesto u Arsenalu i Muslimovica koji nemoze nigdje da zaigra?!
Red Bull Salzburg
CITAT(atomic @ 09.01.2008., 10:04) [snapback]136839[/snapback]
ti se jarane kani fudbala jer veze nemas. Porediti Eduarda, Gilardinja i Muslimovica je stvarno bezze. Neka se Muslimovic malo sabere i skonta jel hoce da bude fudbaler ili maneken. Tip je vijeciti talenat neka malo stisne zube i odigra sezonu dvije.

Meni je Zlatan vazda bio drag i dobar je igrac to stoji al vrijeme mu je da se ustali u nekom timu i dobije vise utakmica u nogama. Nadao sam se da ce kroz repku dobiti vecu minutazu i da ce mu to dici rejting al opet nista. I jel stvarno poredis bivseg golgetera serije A i jednog od boljih italijanskih napadaca, najboljeg 'hrvatskog' igraca koji se za par mijeseci izborio za mijesto u Arsenalu i Muslimovica koji nemoze nigdje da zaigra?!

mislim da si mu dao do znanja da nije no najboljem znanju fudbala!!!
jaran Memo
eusa_clap.gif da kazem i ja nesto pametno. ja vjerujem da ce meho napravit dobar izbor ali trebamo imi navijaci da ga podrzimo koji ce to igraci biti to nije tako vazno mi moramo respektovati odluke neki igraca koji ne zele igrati i da vjerujemo da meho zna ko je dobar a ko ne samo treba malo strpljenja meni licno je vazno samo da ti igraci daju sve od sebr eusa_clap.gif
gracanicagrin
Trebalo bi i samira muratovica iz Sturm Graca uzet u obzir za Reprezentaciju jer odigro je jako dobro jesenji dio za sturm koji je trenutno 1 u austriji sa mladom ekipom gdje igra i nas u21 reprezenativac ozren peric.a trenutno sturm ima ponudu od Saturn Ramenskoje (5 u ruskoj ligi) za samira da predje u visini par miliona eura
bennymadzida_2

Pjanić može birati za koga da igra

Najmlađi standardni igrač u francuskoj ligi i jedan od najboljih fudbalera francuskog Metza, sedamnaestogodišnji Miralem Pjanić, novogodišnje praznike je proveo u rodnoj Kalesiji u posjeti rodbini i prijateljima.
Pjanić, inače, uživa veliko povjerenje trenera i igrača Metza. Iako su evropski elitni klubovi, poput Bayerna, Milana, Intera, Fiorentine i Werdera pokazivali veliko interesovanje za Pjanića, on je odlučio da naredne tri godine provede u Metzu.

Moja želja je bila da još neko vrijeme ostanem u Metzu jer sam u tom klubu doživio pravu afirmaciju. Pored toga, ovaj klub je jedan od rijetkih koji daje veliku priliku mladim igračima. Mi smo danas jedna od najmlađih ekipa u francuskom šampionatu, a prosječna starost je oko 21 godine, kazao je Pjanić u razgovoru za Oslobodenje.

Slabe rezultate svog kluba u ovoj sezoni, Pjanić je pravdao neiskustvom i mladošću igrača.

Zanimljivo je da smo, i pored lošeg bodovnog salda, klub koji se ravnopravno nosio sa favorizovanim ekipama. Jednostavno, nemamo sreće u ligi, jer u dosadašnjem dijelu prvenstva, osim Lyona koji je slavio sa 5:1, niko nije pobijedio sa velikom razlikom. Najveći dio utakmica poraženi smo sa jednim golom razlike. Također, trener Di Tadeo, koji je smijenjen pred Novu godinu, zbog velikog broja povreda niti u jednoj utakmici nije bio u prilici izvesti najjači sastav, što je možda još jedan razlog slabijih rezultata u ligi, kaže Pjanić.

Inače, Miralem Pjanić je prve fudbalska korake naučio u Metzovom internatu, čiju su školu prošli danas mnogo poznati fudbaleri poput Piresa, Adebajora, Riberia, Malude...

Fahrudin Pjanić, Miralemov otac, naglasio je da postoji ogromna želja da njegov sin zaigra i dresu bh. reprezentacije, ali je strpljenje pri kraju.

Prije nekoliko mjeseci smo imali obećanje da će do kraja godine Miralem dobiti bh. pasoš, kako bi stekao pravo nastupa za reprezentaciju. Kompletnu dokumentaciju smo predali na vrijeme. Međutim, Vijeće ministara BiH je u dva navrata odbijalo naš zahtjev. Mi se još uvijek nadamo da će se u skorije vrijeme riješiti i taj problem. Miralem trenutno ima pasoš Luxemburga, čiji savez na nas stalno vrši pritisak da zaigra za A selekciju ove zemlje. Također, postoji interesovanje i od strane francuskog saveza da uzme njihovo državljanstvo i eventualno zaigra za ovu zemlju. Ukoliko uskoro ne dobije pasoš BiH, najrealnije je da uzme francusko državljanstvo, kazao je Fahrudin Pjanić.

On naglašava da njegov sin nije dobio priliku da zaigra za našu zemlju zbog spornog državljanstva, te ističe da na kraju neće uticati na njegovu odluku za koju će zemlju igrati.

Last update : 09-01-2008 10:12 www.ultrasweb.com
Kotromanich
kako li je jadna nasa BiH kad nemoze djetetu Pjanicu dati obican komad papira , pasos, sto je u interesu drzave za bolju promociju. boze dragi pa u ovoj BiH nista ne funkcionise normalno, ni sport, ni politika, boze sacuvaj covjek da se samo srami sto je bosanac icon_sad.gif fuuuuuuuuuuuuuuj

memce
Igrač igra dobro koliko mu je menadžer dobar... hoću da kažem da je za prodaju samo bitno imati jakog menadžera...

eduardo da silva, gilardino, itd. su klasa ispod muslimovica a ovaj sjedi na klupi u atalanti a ovi igraju za arsenal, milan itd itd

Hahahha, joj oljepsa mi dan.. Joj legenda si ;)

Cuuuj Da silva i gilardinho, klasa ispod muslimovica ;) Ma ja ba, da silva nea pojma u englenskoj ;) Bice jos malo da su Modric, Kranjcar i Corluka, klase ispod Muharemovica, Ibricica i Salihovica ;)

Najrealni si ti reprezentativac. Ti si vec davno postao poznat po tvojim pametnim komentarima.

memce

Hahahha, joj oljepsa mi dan.. Joj legenda si ;)

Cuuuj Da silva i gilardinho, klasa ispod muslimovica ;) Ma ja ba, da silva nea pojma u englenskoj ;) Bice jos malo da su Modric, Kranjcar i Corluka, klase ispod Muharemovica, Ibricica i Salihovica ;)

Najrealni si ti reprezentativac. Ti si vec davno postao poznat po tvojim pametnim komentarima.

mali mrav
K O D R O ! ! !

M A J S T O R E ! ! !

B O S N A

I

H E R C E G O V I N A

T E

V O L E ! ! !
Istok
CITAT(Ventola @ 08.01.2008., 22:16) [snapback]136788[/snapback]
Svaka cast Grujicu, ispao je ljudina par puta u zivotu kao npr tada i jos koju godinu ranije kada je medju prvima zaigrao za BiH od "njih anamo".

Medjutim postoji i druga strana medalje. Grujic je bio talenat koji nikad nije procvjetao u igraca velikog kalibra. U C.Zvezdi se nije nesto dugo zabavio, u Kölnu nista, u Bugarskoj nesto malo igrao pa cak ni u FKS prosle godine nije bio igrac na kojeg se moglo osloniti. Njegova losa forma ga je izbacila iz repke iako je okrenuo ledja "potpisnicima". Znaci, prosjek...

Ogranicen igrac kojeg su mozda bas te ljudske vrline koje je imao i dovele do repkinog dresa a mozda je, sto je vrlo moguce, bio dio tala sa Jasharijem & co.

Ja se u principu slazem sa stvarima koje navodis. Nisam levat (bar mislim da nisam icon_mrgreen.gif ) i uvijek pokusavam da ne gledam na stvari u crno - bijelom.

Kao sto rekoh, Grujic je bio talenat za nase uslove ali sam svjestan, da bez obzira na njegov (ne)kvalitet, reprezentacije ne bi vidio da mu nije Jasari menadzer. Ono sto ja pokusavam reci da ja tu ne vidim njegovu krivicu, vec krivicu prije svega Pasalica i Jasarija. Grujic se, po meni, distancirao od toga samim tim sto je doveo u pitanje ne pozivanje Rahimica u reprezentaciju. Ne vjerujem ni da bih ja bolje postupio.

Kao sto ti rece, medju prvim je nastupio za BiH, ali isto tako ja ne zaboravljam da ga nije bilo u Beogradu, kao ni na Kosevu protiv Srbije.

Kao plus sam mu upisao i izjavu nakon utakmice u21 BiH-Hrvatska u Sirokom, kad je rekao da nije posteno da se reprezentaciju gura tamo gdje ona nema punu podrsku i da o tome treba voditi racuna.

Sto se tice nastupa za reprezentaciju uvijek je igrao solidno i cinilo mi se da tu nije iz pukog interesa. Mozda je i bilo tako u pocetku ali ne vjerujem za kasnije.

Poenta je da je on za mene vise pozitivan lik nego sto je negativan, a iz onog posta se moglo zakljuciti da pripada u istu korpu kao Pasalic i Jasari. Ja recimo, ne bih volio da on to procita na stranici BHF jer je ipak bio reprezentactivac i davao je koliko je mogao (izuzev u utakmicama sa SCG..ovo je moje subjektivno misljenje)
The Hepek
zna li neko da li fifa to zrijebanje obavi javno ili oni mogu namjestiti spancima kako njima odgovara?
StolacBarbarez
SP Kvalifikacija 2002
1 Utakmica BIH-Spanija

SP Kvalifikacija 2006
1 Utakmica BIH-Spanja

SP Kvalifikacija 2010
1 Utakmica bit ce 100 % opet Spanija icon_mrgreen.gif
bennymadzida_2
Sergej: Ne vraæam se u reprezentaciju!

Iako su Meho Kodro i Elvir Bolić, selektor i menadžer reprezentacije izrazili želju da Sergeja Barbareza vrate u državni tim, čini se da će njihova namjera ostati samo želja. Bivši kapiten za «San» je izjavio:
- Ne vraćam se u reprezentaciju!
Jeste li razgovarali sa Kodrom ili Bolićem?
- Sa Bolićem jesam. Objasnio sam mu svoju odluku. Nema smisla da se vraćam.
Možda te žele kao jednog od trenera?
O tom potom. Ja sam uvijek reprezentaciju nosio u sebi. Najteže mi je bilo kada nisam igrao. Boli me i sada što čujem da će se selektori i treneri birati po nacionalnom ključu. Ljudi moji, dosta je bilo toga. Dokle ćemo se prebrojavati. Ako smo izabrali Kodru, onda ga treba pustiti da sam izaber svoje saradnike. On neka odluči sam, a ne da mu neko određuje. Dok budemo tako radili, nikad nećemo naprijed - izjavio je za "San" Sergej Barbarez, koji se sa Bajerom nalazi na pripremama u Turskoj.
Bivši kapiten ulazi u istoriju Bundeslige jer mu nedostaje samo još šest golova da uđe u "Klub 100", u kojem je vodeći Brazilac Đovane Elber sa 133 postignutih golova. S obzirom na godine (37) Barbareza smatraju svojevrsnim fenomenom na bundesligaškoj sceni.

WWW.ULTRASWEB.COM
majstor22
JA neshvatam zasto se sad svadjate oko Grujica!

Pa nisam ja valjda jedini koji repku i bh fudbal prati malo duze, a nes samo 5 godina...

Kofol Grujic valja jer je igrao dobro, valja al u Kur*cu! Ako on valja, valja onda i Hrgovic, jer je i on igrao nekad dobro.

Kofol Grujic prvi zaigrao za nas, a ne za njih tamo.

Jeb*o on sve svoje,jer i on je tek zaigrao kad je vidjeo da nema sanse da zaigra za srbe, javno je govorio da nemoze igrati za bih, i sa narodom protiv koga je njegov narod ratovao, i da ceka poziv Srbije. Nadao se da ce uspjeti u zvijezdi, ali plaho, zato je i zaigrao kasnije za nas...

A tad je bio popularan, jer su ga medije iz RS-a dizali u nebesa, bili ponosni da imaju igraca jakog sa njihovog prostora, i vidjeli u njemu novu srpsku zvijezdu.

Bio sam i cesto u kelnu na treningu, i moze biti da se kasnije i promjienio, ali prica da je zaigrao srcem za nas je bezveze...

U repci je igrao dobro, ali u klubovima van BiH, nikad nije. u repci je imao Bajramovica pored sebe, i Gruja je samo klizeci cuvao teren ispred odbrane, sto je i znao, ali ostalo nista.
Misljenje o njemu je samo malo bolje jer je stvarno u repci u pojedinim utakmicama odigrao dobro, inace je ista karin*a kao i ostali...

Aha, i jos nesto: kanite se dizanje hrv. Igraca u nebesa, jer se samo znaju bolje prodavati, inace sam misljenja kao i Dzeko, samo da su sa nama u Grupi, vidjeli bi sigurno da nisu bolji, a kamoli z aklasu bolkji kako neki kazu. Ljudi imaju samo dobru organizaciju.

Inace, pisam se ja na to da su hrvati, jer od njih 50 reprezentativaca, su neki 15 rodjeni u hrv, ostalo ima bosansku krv, kao i sve ostalo u Hrv i Slo. Tako da sam misljenja da imamo uslove kao oni, gledali bi oni nas sa dvogledom, jer bi toliko ispred njih bili...
Mili
neznam da li da vjerujem ali i barba vala dobro kaki ako je ovo tacno..umjesto da BAS SAD i on pomogne malo da se stvori euforija neka..nek makar odigra 4-5 utakmica da se vrate navijaci...a on eto nece..ali sumljam ja da je ova izjava tacna.ipak je SAN
ANARHIJA
CITAT(reprezentativac @ 09.01.2008., 07:40) [snapback]136862[/snapback]
ja ti kažem da je Muslimoviću jedan Mamić menadžer da bi on igrao u Manchester Unitedu a ne u atalanti i to u prvom timu... PARA je ispred svega...

a kakav je zlatan igrac dokazao je on više puta... pa pogledaj recimo prošle sezone zabije dva gola romi u kupu, onda ga opet nema sljedeće tri tekme ni na klupi... to nije do njegovog ponašanja nego čisto zato što ima "JAČE" igrače sebi za protivnike...

Slijedecih pet godina ce se pisat' "Muslimovic dao dva gola Romi" neke godine, i spada u jednog od najboljih napadaca Evrope. icon_rolleyes.gif
Kakav crni Muslimovic? Kad sidje sa tribina na klupu, onda o njemu nešto piši.
Tipicni bosanceros, misli da je cijeli uspijeh doci u neki klub i to je to.
Ne konta da se samo trud i rad cijeni.
Sta to rece i osta ziv. Muslimovic ima jacu konkurenciju od Eduarda u Arsenalu??? icon_mrgreen.gif
Ukljuci se malo u svijet fudbala, Eduardo je u zadnje 4 utakmice zabio 6 golova.
Nego, tema je reprezentacija a ne neki dozivotni talenti. Vratimo se temi.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.