Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Sjedeća odbojka
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > OSTALI SPORTOVI
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5
Kabe
CITAT(cile @ 23.09.2009., 19:56) *
srijeda
BiH - Poljska (domacin) 3:0
BiH - Rusija 3:0

I svaki komentar za ove heroje je suvisan,osim vi ste nas ponos
admes
Finale: BiH-Rus
http://atak.pl/index.php?option=com_conten...i&Itemid=54
LACOSTE
http://www.ecvd.eu/index.php?option=com_teams&Itemid=39

Link evropskog saveza u sjedecoj odbojci

Serbia
KSO “KRAJISNIK”
OKI “BANJA LUKA”
OKI “DERVENTA”
OKI “DOBOJ”
OKI “KNEZEVO”
OKI “KOZARA”
OKI “LAKTASI"
OKI “MAGLIC”
OKI “PRIJEDOR”
OKI “SEMBERIJA”
OKI “VETERAN”

Semberija, Prijedor, Maglic, Laktasi, Doboj, Derventa, Banja Luka su sve bosanskohercegovacki gradovai

Molim BOMBARDIRAJTE ove seronje iz evropskog saveza sa emailom javite se i nasim internetstranicama. SA-X, plbih.net, 24sata.info, svevijesti.ba, oslobodjenje, san.ba itd itd itd

scott
neki dan gledam kako se momci bore za svoje prostorije a toliko radosti i uspjeha donose u BiH.....zaaaalosno
duh
prekosutra novo zlato AKO BOG DA a prije deset dana ih izbacuju iz lokala magarci ..da nije emira na ulici bi zavrsili sram ih i stid bilo..NAPRIJED SAMPIONI POKAZI TE PRODANIM DUSAMA KAKO SE VOLI DRZAVA ..
Mehinovic
ja jebote nikad nista da mozemo da vidimo makar
edinjo-BiH
i ostli navedeni kluovi su svi!! nasi..kao npr- "knezevo" to je skender vakuf!!
edinjo-BiH
PS: bravo heroji bravoooooooooooo!!

jaran_Drugi
Jel pocelo finale?
Edis_21

Odbojkaši odbranili titulu prvaka Evrope!

Pobjednom nad selekcijom Rusije, rezultatom 3:1, reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci odbranila je titulu prvaka Evrope.
Iako je selekcija BiH na Evropskom prventvu nastupila sa podmlađenom ekipom u kojoj su tri juniora, izabranici selektora Mirze Hrustemovića dominirali su tokom čitavog takmičenja. Tek prvi set u čitavom takmičenju naša selekcija izgubila je od Rusije u finalu, ali to je bilo sve što su protivnici mogli uraditi igrajući protiv velesile kakva je u ovom sportu naša zemlja.

"Očekivano prvi set izgubili smo 25:20. To je upravo ono o čemu smo govorili kada smo kretali ka Polskoj. Momci su mladi, prvo im je finale, prve napetosti, ali uz iskusne vukove vratili smo se u igru i na kraju osvojili zlato", rekao je kapiten naših, Sabahudin Delalić.

U svom pohodu ka finalu naši odbokaši nisu izgubili niti set. Prvo su sa 3:0 savladali Holandiju i Srbiju, a onda i Rusiju i Poljsku. U polufinalu igrali su sa Njemačkom, a i tu su bili dominantni i obradovali nas rezultatom 3:0.

Rusi su do polufinala stigli pobjedom nad Ukrajinom od 3:1.

Momci koji su još jednom stigli do krova Evrope su: Sabahudin Delalić (kapiten), Adnan Manko, Asim Medić, Ismet Godinjak, Safet Alibašić, Mirzet Duran, Dževad Hamzić, Ermin Jusufović, Beniz Kadrić, Ejub Mehmedović, Esad Durmišević, Hidajet Jusufović i Nizam Čančar. Selektor je Mirza Hrustemović. Zlatni odbojkaši se u Sarajevo vraćaju sutra, a na aerodromu će ih dočekati naši navijači.

Podsjetimo, početkom ovog mjeseca šesterostruki evropski prvaci dopisom Službe za zajedničke poslove institucija BiH izbačeni su iz svojih prostorija veličine 16m2. Tako se odnosimo prema kolektivu koji je impresivnoj listi uspjeha dodao još jednu evropsku krunu:

Evropsko prvenstvo:
Tallin 1997. - 3. mjesto
Sarajevo 1999. - 1. mjesto
Sorospatak 2001. - 1. mjesto
Laparanta 2003. - 1. mjesto
Leverkusen 2005. - 1. mjesto
Nyregyhaza 2007. - 1. mjesto
Elblag 2009. - 1. mjesto

bosna.gif bosna.gif bosna.gif bosna.gif bosna.gif
Mire87
cestitke i od mene
bravo sampioni
dzele
respekt.gif respekt.gif respekt.gif respekt.gif Bravo ljiljani respekt.gif respekt.gif respekt.gif respekt.gif
Kabe
Respekt!!! eusa_clap.gif eusa_clap.gif
abab
Ovo stvarno vise nema nikakvog smisla da idemo na ova Evropska prvenstva!!! To je kao Barcelona igra Premier ligu BiH. hahaha. Cestitke Zlatni Ljiljani!!!!
zike
Svaka cast jos ste jednom pokazali kako se igra srcem za BiH.
nedostatak
BRAVO! to su nasi ZLATNI LJILJANI
alemko
i ja bih da se prikljucim cestitkama! bravo momci!!!
edinjo-BiH
SVAKA CAST ljiljaniii!!
duh
kad je docek SAMPIONIMA ....
Mehinovic
SVAKA CAST!!!!
ermin-jaran
Imal kakav video sa doceka Sampiona....cestitke Herojima

stigli su sinoc oko 21h00
BHF_dk
Sjedeća odbojka: Vladat ćemo i sljedećih deset godina
Isplatili su se ulaganje u juniorsku reprezentaciju i podrška mladićima koji su nagovijestili ogroman potencijal
28.09.2009. 08:02

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci vladat će međunarodnom scenom i u narednih deset godina, ocjena je selektora Mirze Hrustemovića i predsjednika Saveza Miralema Zubovića nakon što je bh. tim osvojio šesti uzastopni naslov prvaka Evrope.

Iako u podmlađenom sastavu, sa nekoliko momaka koji su tek nedavno završili juniorski staž, naš tim bio je nepobjediv u poljskom Elblagu.

14. medalja

U šest mečeva ostvario je isto toliko pobjeda, uključujući i finalnu nad najvećim rivalom Rusijom te je sa samo jednim izgubljenim setom zasluženo uzeo prvo mjesto.

Bila je to deveta zlatna i 14. medalja ukupno koju je naš najtrofejniji tim u bilo kojem sportu osvojio na velikim međunarodnim takmičenjima u posljednjih 12 godina.

- Na stranu to što je naš tim tako dominirao i došao do šeste uzastopne evropske titule, meni je važnije od toga da je u Poljskoj igrao podmlađeni tim, da su ovi naši dječaci, koji su tek izašli iz juniora, dobili priliku da se pokažu na velikoj sceni i da su je iskoristili - kaže Hrustemović pa nastavlja:

Dobitna kombinacija

- Potajno smo se pribojavali ovog takmičenja, ali se ispostavilo bez razloga. Sada je očito da imamo svijetlu budućnost - zaključuje bh. selektor.

Hrustemović je u početnoj postavi našao idealan spoj mladosti i iskustva. Starim vukovima Sabahudinu Delaliću, Adnanu Manki, Asimu Mediću, Ismetu Godinjaku, Dževadu Hamziću i ostalima dodao je nove snage, poput Beniza Kadrića (22), Mirzeta Durana (23) te već dokazanog Safeta Alibašića (26), što je, kako se ispostavilo, bila dobitna kombinacija.

- Isplatilo su nam se ulaganje u juniorsku reprezentaciju i podrška mladićima koji su nagovijestili ogroman potencijal. Pokazali smo svijetu sjedeće odbojke da ćemo i u narednih deset godina biti u vrhu. Zbog toga mi je ovo zlato najdraže od svih dosadašnjih - kazao je prvi čovjek Saveza sjedeće odbojke Miralem Zubović.

southside
SVAKA CAST
F187
cestitka ljiljanima !
cile
snimak finala ep-a 2005: njemacka - bih
http://www.megaupload.com/?d=QGVXLXE0
alemko
Zlatni momci - Safet Alibašić i Ermin Jusufović

Pogledajte kratke priče o dvojici bh. reprezentativaca u sjedećoj odbojci, Safetu Alibašiću i Erminu Jusufoviću.

ZIJANCER_SA
CITAT(alemko @ 17.01.2011., 21:21) *
Zlatni momci - Safet Alibašić i Ermin Jusufović

Pogledajte kratke priče o dvojici bh. reprezentativaca u sjedećoj odbojci, Safetu Alibašiću i Erminu Jusufoviću.

Ovo su moje kolege jer sam i ja ostao bez noge u ratu tako da sam invalid, kad vidim ovo jos vise dobijem volju i zelju za zivotom i ako ni u jednom momentu mi je nije ni nedostajalo..........svaka cast na snimku alemko drug kad si ga postavio!!
alemko
CITAT(ZIJANCER_SA @ 18.01.2011., 03:43) *
Ovo su moje kolege jer sam i ja ostao bez noge u ratu tako da sam invalid, kad vidim ovo jos vise dobijem volju i zelju za zivotom i ako ni u jednom momentu mi je nije ni nedostajalo..........svaka cast na snimku alemko drug kad si ga postavio!!

imas PP drug!
Almir
Spid i Fantomi su u halbfinalu evropskog kupa, i sasvim je sigurno da ce jedan od njih dvojice osvojiti naslov.
Uoci da ekipa Banja Luke nastupa za Srbiju kako je moguce da je to dozvoljeno?
efteling
rezultati

efteling

FINALE:

SPID Sarajevo 25 25 19 21 15 3

OKI Fantomi 18 23 25 25 8 2

Cestitke za obje ekipe svaka cast momci .....
cile
Kontinental kup u engleskoj

GRUPA A: BiH - Brazil 3:0
Trece kolo: BiH - Kanada
69
Dobili i Kanadu icon_smile.gif
efteling
EP u sjedecoj odbojci Rotterdam 09-15. 10.2011.
Poule A >>>>>>Poule B
Bosnië-Herzegovina >>>>>>Duitsland
Servië >>>>>>Oekraďne
Kroatië >>>>>>Nederland
Letland >>>>>>Polen
Rusland >>>>>>Azerbeidzjan
Turkije >>>>>>Groot-Brittannië

Topsportcentrum Rotterdam, Van Zandvlietplein 20, 3077 AA Rotterdam
Ulaz je besplatan

raspored

Nedjelja 09.10. 19:00 Bosna i Hercegovina - Srbija
....dobar uvod i kondiciona priprema za Pariz
alemko
CITAT(efteling @ 04.10.2011., 17:32) *
<a href="http://www.volleybal.nl/data/fotos/zitvolleybal/evenementen/2011-ek/match-schedule.pdf" target="_blank">raspored[/url]

Nedjelja 09.10. 19:00 Bosna i Hercegovina - Srbija
....dobar uvod i kondiciona priprema za Pariz

i samo da se navede da srbiju reprezentiraju skoro iskljucivo igraci iz manjeg blentiteta...
efteling
CITAT(alemko @ 04.10.2011., 18:58) *
i samo da se navede da srbiju reprezentiraju skoro iskljucivo igraci iz manjeg blentiteta...

nista im ne preostaje nego da slozno zapjevaju .....jedna si jedina..... smile-XB.gif
Elmar
motiv veci da ih posteno razbiju icon_smile.gif
cile
Naši momci su pobjedili Njemačku sa 4:1 u pripremnoj utakmici.
http://www.swp.de/hechingen/lokales/burlad...art5604,1145076
Junacina
znali ko kako stoji rezultat izmedzu BiH i srbije
Mehinovic
SAD SAM SE VRATIO bilo super navijanje za deset oko 200 nasih navijaca uz to oko 60 bhfanaticosa.. ah zaboravi rezultat 3-0 za BIH
dinslaken
U subotu od 15 00 h aBd idemo na finale..........
Plecko
ima li gdje kakav snimak tekme il navijana
Almir
Dobili smo i Hrvatsku sa 3:0 (25:5, 25:14, 25:12).
69
Pala i Rusija. 3:0
Ako hoce ko koju sliku da postavim. Javi te.
ZIJANCER_SA
CITAT(69 @ 13.10.2011., 00:00) *

Postavi drug da vidimo ako ti nije mrsko, i sam sam invalid i bio sam dugogoodisnji clan OKI Fantoma iz Sarajeva i nase Repke u par utakmica, neshvatljivo je kakva atmosfera vlada unutar tih momaka, to se jednostavno ne moze opisati nego samo kad to covjek dozivi moze to shvatiti, to je jedna cjelina koja jednom dusom dise, to su momci koji su srcem za nasu BiH a u moje vrijeme su vecina bili borci Armije BiH i sad od te generacije nema par momaka onih mladjih a ostali su tu u logistici i administraciji. Tuzno je ovo stocu sad reci ali nazalost ovaj protekli rat je i nesto lijepo i pozitivno iza sebe ostavio a to su ovi momci koji nemaju kvalitetnog protivnika na ovom svijetu osim Irana sa kojim se godinama utrkujemo i smjenjujemo na SP ili Olimpijskim igrama, sto se tice Europe tu su svi male mace za nas, ja mislim kad bi BiH igrala protiv ostatka Europe ekipe koja bi bila sastavljena od najboljih igraca Europe osim BiH opet bih ih dobili 3-0 u setovima hehehe.
Svedo
CITAT(69 @ 13.10.2011., 00:00) *

postavi link
efteling
Bosna i Hecegovina - Poljska 3:0 (25:13, 25:11, 25:12)
BiH će u polufinalu u petak igrati s pobjednikom susreta Ukrajina - Srbija.
duh
samo mi nije jasno kako se neka od nasih televizija nesjeti pa makar jednom u zivotu finale da prenose ...OVI MOMCI ZASLUZUJU ORDENE I SVU CAST .....
efteling
Polufinale:

14.10.2011. 19.00h UKRAINE - BOSNIA & HERZEGOVINA

Drugi par:

14.10.2011. 17.00h RUSSIA - GERMANY

Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.