Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Rukometna reprezentacija
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > OSTALI SPORTOVI
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90
cile
Opšte diskusija o rukometnoj reprezentaciji BiH molim u ovoj temi.

O Mirsadu Terziću nastavite ovdje: http://sport.becka-raja.at/diskusije/index...?showtopic=1366

Slike reprezentacije: http://www.ruksavez.ba/galerija/index.php

Pozdrav
ANARHIJA
Cazin, haj to sad prevedi.
cile
Travanj = april. Prevedeno icon_lol.gif
gorazde4ever
Jel sigurno da ce Terzic doci na turnir???
cile
CITAT(gorazde4ever @ 28.03.2006., 16:44) [snapback]60125[/snapback]
Jel sigurno da ce Terzic doci na turnir???

PP na nick Terza pa pitaj direktno icon_mrgreen.gif
VelezFC
Evropsko "B" prvenstvo za rukometasice, Vogosca BiH

Prvo kolo:
A-grupa:
Bosna i Hercegovina - Estonija 51:15 (25:8)
Kornelija Klinac (13), Mersiha Sarajlić (8) i Marjana Turudić (6)
Cipar - Armenija -

B-grupa:
Gruzija - Albanija 61:1 (30:0)
Farski Otoci - Engleska 54:8 (26:6)

icon_eek.gif icon_eek.gif Kakvi su ovo rezultati hebo te icon_mrgreen.gif
TrueBlue
CITAT(edinko @ 07.04.2006., 13:50) [snapback]61648[/snapback]
Sta je ovo ba jarane??Kak`i su ti ovo rezultati? icon_smile.gif..61:1...pa ovo je za Ginisa hebo te patak icon_smile.gif

Da ti nisi koju cifru zaboravio napisati? icon_smile.gif

heheh
Ovo su sportski rezultaati pravi,...dadose albankama da se upisu icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
VelezFC
Mozda su BiH, Gruzija i Farska ostrva poslali kosarkasice umjesto rukometasica na takmicenje,
znate da je zajeban taj engleski jezik za komuniciranje icon_mrgreen.gif
"Sta si reko? Handball? Hau jes no... Igra se s rukama znaci, aha kosarka" icon_mrgreen.gif
VelezFC
Rezultati 2. kola:
A-grupa:
BiH - Armenija 56:13 (27:5)
Estonija - Kipar (21.00 sat)
Tabela:
1. BiH 2 2 0 0 107:28 4
2. Kipar 1 1 0 0 33:24 2
3. Estonija 1 0 0 1 15:51 0
4. Armenija 2 0 0 2 37:89 0

B-grupa:
Farska Ostrva - Albanija 81:1 (36:0)
Gruzija - Engleska 34:12 (15:8)
Tabela:
1. Farska Ostrva 2 2 0 0 135:9 4
2. Gruzija 2 2 0 0 95:13 4
3. Engleska 2 0 0 2 20:88 0
4. Albanija 2 0 0 2 2:142 0

-------

Albanke postigle jos jedan gol na prvenstvu eusa_dance.gif
atlanta
CITAT(edinko @ 08.04.2006., 00:05) [snapback]61728[/snapback]
Ja ovo fakat ne mogu da vjerujem raja!Pa 81 gol dati u rukometu?!!Pa jesu li te albanke ikako centra prelazile ili se"centar"izvodio na 9 metara? icon_smile.gif ..Imaju li one golmana ikako?? icon_smile.gif

Fakat mi u glavu ne ide....pa nemoguce da nijedne lopte ne mogu da zadrze duze od jedne-dvije sekunde?!a da je ne izgube?hej imali gdje skinut taj mec na nettu?to bi fakat volio pogledati da vidim samo KAKO JE MOGUCE?!jeste da je B divizija ali je rukomet,misa mu njegova!

ovo je stvarno smijesno. ija se slazem sa tobom i ja bih volio pogledati tu tekmu icon_rolleyes.gif
VelezFC
Nase rukometasice veceras igraju u finalu protiv Farskih ostrva. Pobjednik valjda ulazi u A diviziju, ili?

CITAT
Naše rukometašice će danas u Vogošći igrati finalnu utakmicu Challange Trophya, ili Evropskog prvenstva B divizija, i to protiv selekcije Farskih ostrva...

Naše su s lakoćom preskočile i posljednju prepreku prije finala, savladavši u subotu ekipu Gruzije rezultatom 49-16. Farska Ostrva su u drugom polufinalnom meču bila bolja od Kipra rezultatom 31-25, i to nakon uzbudljivog i izjednačenog meča.

Svakako da su ove dvije selekcije pokazala i najviše u dosadašnjem dijelu takmičenja, upisavši četiri pobjede iz četiri utakmice. Naše su deklasirale Estoniju (51-15), Armeniju (56-13), Kipar (36-21) te već spomenutu Gruziju, dok su Faranke put do finala gradile preko Engleske (54-8), Albanije (81-1), Gruzije (40-20) te danas Kipra.

Finalna utakmica na rasporedu je danas, u nedjelju, sa početkom u 19 sati u dvorani u Vogošći.
bandit
CITAT(edinko @ 12.04.2006., 08:40) [snapback]62263[/snapback]
Hm...spisak nije los...meni nekako samo ovaj mali Pjetlovic ..ne znam ali mislim da imamo boljih krila od njega...nekada zna zabiti sto niko ziv nebi ali cesce promasiti zicer koji bi malo ko promasio...

Plasman?..JAKO jak turnir....4 snazne i dobre ekipe..uz malo srece mogli bi biti i prvi(posto igra"svak sa svakim")ali isto tako mozemo zavrsiti i posljednji....ali neka...dobro ce doci za uigravanje mada ja licno ocekujem"vidjeni scenario"na tekmi BiH-SCG.....nazalost,nekima ce trebati "godina i godina"da im proradi SVIJEST......a proradit ce.....samo ce do tada sami najvise izgubiti...

Turnir nije uopste jak! SiCG, Makedonija i Hrvatska dolaze sa igracima iz domaceg prvenstva koji nikad nisu zajedno igrali, tako da bi nasi (koji su se vec donekle uigrali u kvalifikacijama) trebali biti prvi na kraju ....

A Pijetlovic ti nije vise 'mali' sa svojih 30 i kusur godina .... icon_smile.gif

P.S. Hoceli ko snimati ove tekme ?
TrueBlue
CITAT(mirzza @ 13.04.2006., 19:59) [snapback]62490[/snapback]
37-29 za nas:)

Krajnji rezultat ili???
Jel igro Lazarov za Makedonce i ostali ili je to njihova b repka bila???
ermin-jaran
zna li se jesmo li imali podrsku sa tribina?????
bandit
CITAT(peanut @ 13.04.2006., 21:18) [snapback]62516[/snapback]
a gdje je malesevic? jel neko zna razlog zasto on ne igra?

Pa zato sto nije pozvan. Dobio je slobodno .... icon_wink.gif
ermin-jaran
CITAT(Pancev @ 14.04.2006., 21:52) [snapback]62624[/snapback]
BiH-Hrvatska 32-28.
Sutra se igra protiv SCG!

Pancev znas li jel Hrvatska igrala sa prvom ekipom ili je to neka B ekipa...i sutra da navijas za Bosnu icon_mrgreen.gif
beglerbeg
CITAT(Menso_Manijak @ 14.04.2006., 22:09) [snapback]62627[/snapback]
Hrvatska igra sa gracima iz domaceg prvenstva!Dakle,nema im najboljih igraca!!!

i mi igramo sa igračima iz domaćeg prvenstva samo su to naši najbolji igrači eusa_angel.gif
Maniac
Pobijeda BiH 33-31
HazeM3
Ovo je cist kriminal, pa ove ######e u savezu treba pobiti. Ima li neko zainteresovan za taj posao?? Bice dobra donacija icon_mrgreen.gif
I raja se cudi sto Terzic nece da igra, izgleda da ce biti jos Terzica....
Sve ove levate u savezu treba u Hag.
redboy
Nekome je rat oduzeo sve a nekome dao i previse...
memce
CITAT(redboy @ 17.04.2006., 21:59) [snapback]63085[/snapback]
Nekome je rat oduzeo sve a nekome dao i previse...

eusa_clap.gif
lelo
Epilog nerada Rukometnog saveza BiH

Selektor Rađa podnio neopozivu ostavku

Kap koja je prelila čašu je potez Zrinjskog, koji nije pustio tri kadeta u reprezentaciju BiH, a jeste Karačića da igra za Hrvatsku

U našem rukometu je neodrživo sve što vrijedi. Posljednja potvrda toga stigla je jučer, kada je selektor muške rukometne reprezentacije BiH Vojislav Rađa pismenim putem podnio neopozivu ostavku.
Ekipa sastavljena od igrača iz domaće lige mnogo je obećavala i bila na dobrom putu, htjeli to "dušebrižnici" bh. rukometa priznati ili ne, da postane kvalitetan sastav koji bi se mogao ravnopravno nositi sa mnogim evropskim selekcijama.

Nije bilo uslova

Međutim, ova selekcija nije imala ama baš nikakve podrške Rukometnog saveza BiH, a njen kormilar, očito, nije više mogao podnijeti javašluk koji hara bh. rukometom.
- Pošto Rukometni savez BiH nije u mogućnosti stvoriti normalne uslove za rad svih reprezentativnih selekcija, prinuđen sam podnijeti ostavku. Loši uslovi rada i neodazivanje igrača na pripreme i takmičenja u svim uzrasnim kategorijama osnovni su razlozi ovog mog poteza.
Svi igračima, generalnom sekretaru RSBiH, zaposlenima u kancelariji Saveza, kao i medijima zahvaljujem se na saradnji - napisao je Rađa u ostavci.
Nakon posljednjih dešavanja oko seniorskog tima u Brčkom, kap koja je prelila čašu je vezana uz današnji odlazak kadetske reprezentacije na turnir u Dugo Selo u Hrvatskoj. Naime, RK Zrinjski iz Mostara nije dozvolio svojim kadetima Periću, Čuljku i Kolobariću da putuju sa našom selekcijom, a istovremeno je pustio Karačića da igra za Hrvatsku.

Brojni otkazi

- Ne mogu na to reagirati, jer sam aktuelni trener Sloge i može se pogrešno protumačiti, jer se Zrinjski u narednom kolu sastaje upravo sa Slogom. Evo, više nisam selektor i neka sada rješavaju ovaj slučaj. Isto je i sa Vranješom iz Borca. Njega klub ne pušta, jer mu je, navodno, potreban, a on uopće dosad nije bio u kombinacijama za nastup - govori Rađa i nastavlja:
- Između ostalog, i zato sam se odlučio povući. I meni u A-reprezentaciji otkaže ovaj, onaj i ništa. Sačekat ću neka bolja vremena za rad, jer se s vjetrenjačama ne mogu i ne želim više boriti. Ovaj period otkako sam u reprezentaciji, u kojoj organizaciono ništa nije štimalo, koštao me je zdravlja više nego cijeli život, a Izvršni odbor i Predsjedništvo ni da prstom maknu. Što mi to treba? - pita se bivši bh. selektor.

I. ĆOSIĆ

Da li se ja trebam crvenjeti što oni nisu platili račune

Iako je prije imenovanja za mjesto selektora imao obećanje članova Izvršnog odbora RSBiH da će mu svi dati podršku, ona ne samo da je izostala nego je i u moralnom segmentu bila ispod minimuma.
- Ovako će mi biti bolje. Da se ja nerviram za nešto za što nisam kriv - zaista više neću. Da li se ja trebam crvenjeti što oni nisu platili račune. Svugdje su prisutni sitni talovi, svako je nekome dužan neku uslugicu i gleda kako da je vrati. To je politika ljudi koji vode naš rukomet - kaže Rađa.

ZAR OVO SVE NIJE ZALOSNO?????
erosbosanceros
kao sto smo i fudbalski savez srusili.....
ZHadzic
Prblem u svemu ovome je sto se raja u BiH ne buni. Dijasporci mogu urlicat koliko hoce ali od toga nema koristi. Raja u BiH treba dignuti glas i skinuti nacinalisticke naocale. Ali eto i mi iz dijaspore mozemo pomoci i dati svoj glas na narednim izborima. Makar tako ce se smaknuti nacionalisti.
rastaman
CITAT(ZHadzic @ 20.04.2006., 13:32) [snapback]63466[/snapback]
Prblem u svemu ovome je sto se raja u BiH ne buni. Dijasporci mogu urlicat koliko hoce ali od toga nema koristi. Raja u BiH treba dignuti glas i skinuti nacinalisticke naocale. Ali eto i mi iz dijaspore mozemo pomoci i dati svoj glas na narednim izborima. Makar tako ce se smaknuti nacionalisti.

Majstore raja u bih nema sta da jede a kamoli da razmislja o savezu!
ZHadzic
Ne radi se samo o savezu nego o cijelom uredjenju zemlje. Ako se ne boris za svoja prava i pustis da te tuse i tusit ce te stalno na taj nacin nikad nista neces imati. Ali hajd nije to tema.
bandit
CITAT(GLAVONJA @ 06.06.2006., 08:35) [snapback]70768[/snapback]
jel neko zna dali je selektor Radza povukao svoju odluku,ostaje li sa rukometasima ili ne

Nije povukao svoju odluku ali dok vodi repku u Srbiju znaci da se jos vidi kao selektor BiH ....
dInO.H
zelio bi makar da bude na sopcastu icon_smile.gif
cile
Oko pitanja u vezi SopCasta bi mogli malo "oladit". Uvijek isti pitaju. Mi iskljucivo prenosimo kvalifikacione utakmice bh. nogometne reprezentacije na SopCastu, i to jedino kada imamo vremena i nismo na poslu ili zauzeti.

Zato oladite malo, pitate, a nemate blage veze dali iko uopste na satelitu prenosi utakmicu.

Ubuducu cu ovih par osoba sto stalno pitaju i dosadjuju opominjati sa suspenzijom. Dosadili ste i bogu i narodu.

Utakmice koje budu u planu za prenos bice blagovremeno najavljene! (Najmanje sedam dana ranije). Nema spontanog prenosa. Kod nas je sve pod terminom.

Ovo sam sada napisao i vise se necu ponavljati.
dInO.H
Hajde vazi, sad znam makar kako stvari stoju, reko sam (zelio bi) jer znam da ljud imaju posla i skole i tako dalje, nema frke. icon_smile.gif
tarik_pasa
Znali ko koji je rezultat Srbija-BiH ?
redboy
Igraju se produzetci.
edinjo-BiH
neshvacam kako neko moze biti protiv stranih igraca u nasoj repki. pa bosna je dala drzavama pola europe igrace a da mi nijednoga neuzimamo??! kada velesile u fudbalu (Francuska, Holandija,...) a tako i velesile u rukometu (Spanija, Njemacka, Hrvatska,...) i naravno kosarci uzimaju strane igrace a da mi to neradimo? smjesno...
BHman
rezultat ljudi, samo rezultat je vazan.
Kako smo igrali?
cile
Evo dobili smo novi sajt, sinoć je još bio offline zbog prekoračenog bandwidtha, sada radi. Foto galerija na novom sajtu: http://www.rsbih.com/fotogalerija.htm

Kod sajta ruk. saveza Srbije ne radi forum. Kod našeg nema još rezultata na stranici.
redboy
Poraz 34-30, na poluvremenu 16-16.
cile
CITAT(redboy @ 07.06.2006., 21:27) [snapback]71056[/snapback]
Poraz 34-30, na poluvremenu 16-16.

yep...
bht1 teletext, str. 230
tarik_pasa
Znaci pukli smo.. eusa_doh.gif
Ma trebaju momci malo da se uigraju...Ja opet posao biti optimista icon_smile.gif
redboy
Realno gledajuci ne los rezultat. Ipak je Srbija nastupala u najjacem sastavu. Ocekivao sam da ce biti gore, mislim isto da se potvrdjuje teza da imamo solidnu rukometnu selekciju na muskoj strani.
edinjo-BiH
evo par informacija sa tekme, inace super rezultat, srbi su igrali u ubijedljivo najjacem sastavu... a mi bi bili jos jaci sa Trivundzom i Terzom...
http://www.rts.co.yu/kategorija_vesti.asp?...t&IDCategory=59
redboy
Jesu nepismeni ovi ljudi sa RTS-a. Koliko gresaka sto se tice imena nasih igraca: Karamandic? Prcse? Jakic? Umcanin?
bandit
CITAT(Menso_Manijak @ 07.06.2006., 19:57) [snapback]71067[/snapback]
A mislite li da je drago svabama sto im je pola ili vise od pola repke sastavljeno od stranih igraca!Da je ne daj Boze Hitler ziv ne bi se mogao covjek nacuditi tom cudu!
Ja ne podrzavam niti cu podrzavati repku koja je sastavljena od stranih drzavljana,ma koja ona bila (rukometna,nogometna ili kosarkaska)!

Ovo za Hitlera necu komentarisat' jer je stvarno smijesno a sto se tice reprezentacija, pa ti onda ne navijas ni za jednu BiH reprezentaciju ..... eusa_think.gif
alemko
CITAT(Menso_Manijak @ 07.06.2006., 18:13) [snapback]71023[/snapback]
HEbala nas ovakva repka kada dovodimo igrace iz ukrajine da igraju za nas!Ovo je malo preslo sve granice,selektor je napravio jedan klan od svojih igraca iz sloge sa dvpjnim drzavljanstvom!
Sigurno je da imamo boljih igraca od ovog ukrajinca a ako ce nam reprezentcija biti sastavljena od igraca iz drugi zemalja ###### takvu reprezentaciju,postajemo kao hrvati,i oni kupe igrace iz susjednih zemalja a davno sam na ovom forumu napisao da sve ono sto oni osvoje u vodu pada kada im u repci igra pola stranaca!

postajemo kao hrvati? ma kamo srece! (sto se rukometa tice, da ne bude zabune) icon_mrgreen.gif
jel tebi poznato gdje oni stoje sa njihovim rukometasima u internacionalnim okvirima?

uostalom dobar rezultat protiv kompletne repke srbije. bice uskoro nesto od ovih mladih rukometasa (sa terzicem ili bez njega).
zlatanhino
ee ljudi pa sta bi sa onim Ivanom Smigicem i Valentinom Anisimovom hoce li oni za nas zaigrat ??
bandit
CITAT(Menso_Manijak @ 11.06.2006., 13:07) [snapback]71554[/snapback]
Ovaj jedan napisa da ne navijam ni za jednu reprezentaciju!

Pa ti rece da ne navijas za reprezentaciju sa stranim igracima a posto nasa svaka reprezentacija ima 'strance' onda po toj logici i ne navijas za nase repke ... icon_wink.gif
cile
Po informacijama koje sam dobio iz nezvanicnih krugova Terzic i Anusic ce u skorije vrijeme preci na kockasti dres.

Ovaj prvi bi trebao dobiti "putovnicu" do 15.09.

Ponavljam, nezvanicne informacije (ne moraju biti tacne).
bandit
CITAT(cile @ 01.09.2006., 19:36) [snapback]79096[/snapback]
Po informacijama koje sam dobio iz nezvanicnih krugova Terzic i Anusic ce u skorije vrijeme preci na kockasti dres.

Ovaj prvi bi trebao dobiti "putovnicu" do 15.09.

Ponavljam, nezvanicne informacije (ne moraju biti tacne).

... a treci, Alilovic, bi vec u januaru trebao zaigrati za kockaste ..... eusa_whistle.gif
ajdin_travnik
ja dok ga nevidim u kockastim dresu nista nevjerujem!
Sile
Ljudi ja koliko znam ne moze se tek tako mijenjat reperezentacija. Postoje pravila po kojim igrac mora biti stanovnik te neke drzave za koju namjerava da igra najmanje godinu dana, poslije toga kada mu ta drzava dadne pasos mora cekat jos tri godine da bi mogao zaigrat za tu drzavu. ( To u slucaju da je vec nastupao za neku reprezentaciju, a ja koliko znam i Terza i Alilovic su nastupali za nas ). Tako da nema sanse da zaigraju za Hrvatsku Terza jos min. 3 godine, a Alilovic pogotovo jer nikad nije stanovao u Hrvatskoj.
Ovo sto sam sad napisao je izjavio generalni sekretar rukometnog saveza BiH (Karalic ja mislim) u emisiji HAOS na Hayatu prije nekoliko mjeseci.
E sad cini mi se do promjene reprezentacije mimo ovih pravila jedino moze doci u slucaju da nas savez to odobri. A ja po prici Karalica sam zakljucio da oni to nikada nece odobriti.
TrueBlue
CCC
Sta vam je vise, nije vam ga stara rodila!!!
Ko ga zega,...nek igra za koga hoce.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.