IPB

Dobrodošli, ( Prijava | Registracija )

NAPOMENA: Nalazite se na starom forum portala SPORT.BECKA-RAJA.AT, na kojem možete naći arhivu poruka između januara 2005. god. i augusta 2012. god.

Posjetite naš novi forum da bi registrovali novi nalog i učestovali u aktuelnim diskusijama!!!

JOŠ JEDNOM PONAVLJAMO: NA NOVI FORUM SE MORATE NA NOVO REGISTROVATI JER VAM LOGIN PODACI (IME&ŠIFRA) SA OVOG STAROG FORUMA TAMO NE RADE!!!

18 stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vels - BiH 0:2
cile
poruka 09.08.2012., 02:43
Poruka #1

Živi ovdje

Grupa: Admin
Registrovan: 09.01.2005.
Starost: 40

Selektor fudbalske reprezentacije BiH objavio spisak igrača za prijateljsku utakmicu s Velsom
Sarajevo - Selektor fudbalske reprezentacije BiH Safet Sušić saopštio je danas spisak igrača pozvanih za prijateljsku utakmicu A selekcije protiv Velsa, koja će biti odigrana 15. avgusta u Llaneli.

Na spisku je ukupno 19 igrača:
Asmir Begović (golman) - Stoke City FC
Ibrahim Šehić (golman) - Mersin Idman Yurdu FC
Mensur Mujdža (odbrana) - SC Freiburg
Boris Pandža (odbrana) - FC Arsenal Kyiv
Emir Spahić (odbrana) - Sevilla FC
Toni Šunjić (odbrana) - FC Zorya Lugansk
Muhamed Bešić (odbrana) - Hamburger SV
Ognjen Vranješ (odbrana) - FC Krasnodar
Ivan Sesar (vezni red) - FK Sarajevo
Senad Lulić (vezni red) - SS Lazio Roma
Miralem Pjanić (vezni red) - AS Roma
Zvjezdan Misimović (vezni red) - FC Dinamo Moscow
Sejad Salihović (vezni red) - TsG Hoffenheim
Adnan Zahirović (vezni red) - PFC Spartak Nalchik
Damir Vrančić (vezni red) - FC Eintracht Braunschweig
Miroslav Stevanović (vezni red) - FK Vojvodina Novi Sad
Muamer Svraka (vezni red) - FK Željezničar
Edin Džeko (napad) - Manchester City FC
Vedad Ibišević (napad) - VfB Stuttgart

Sušić je na konferenciji za novinare kazao kako će većini od 19 pozvanih igrača pružiti šansu u predstojećoj utakmici protiv Velsa, koja će biti i posljednja prije početka kvalifikacionog ciklusa za Svjetsko prvenstvo 2014. godine, koje se igra u Brazilu. "Odlučio sam se da neke igrače ne pozovem za ovu utakmicu, a to su oni koji u posljednje vrijeme nisu mnogo igrali i nisu počeli sezonu sa svojim klubovima", rekao je Sušić. Među tim igračima, kako je naveo, nalaze se Senijad Ibričić, Haris Medunjanin, Elvir Rahimić, Darko Maletić, Saša Papac, Sanel Jahić. Sušić je istaknuo da poziv u reprezentaciju mogu očekivati svi oni igrači koji igraju dobro. "Meni je cilj da ne izgubimo ovu posljednju utakmicu prije kvalifikacija. Imamo priliku da u ovoj utakmici ostvarimo povoljan rezultat kako bi igrači stekli neku vrstu samopouzdanja", dodao je Sušić. Utakmica Vels - BiH biće odigrana 15. avgusta u velškom gradu Llaneli, na stadionu "Parc Y Scarlets", sa početkom u 20.45 sati. (Onasa)
Go to the top of the page

+Quote Post
skot
poruka 09.08.2012., 11:19
Poruka #2

Član

Grupa: Članovi
Registrovan: 20.03.2005.

CITAT(Istok @ 09.08.2012., 01:04) *
Kad sve saberemo i oduzmemo moramo prihvatiti da u ove kvalifikacije ulazimo sa dosta slabijom ekipom nego u prethodnim kvalifikacijama a pogotovo slabijom ako gledamo kvalifikacije za SP u JAR-u.

Djelimicna smjena generacija je vec pocela i sve su prilike da necemo moci racunati na Papca a mozda ni Rahimica dok za igrace poput Misimovica znamo da vec odavno nisu na nekadasnjem nivou ali igraju jer nema boljih alternativa. Mislim da ce slicno biti i sa Spahom koji je i dalje nas najvazniji odbrambeni igrac ali koji ulazi godine sto ce se sve vise osjetiti u njegovoj igri. To sto je nezamjenjiv i sto mu drugi nisu ni blizu vise govori o kvaliteti alternativa nego o samom Spahicu.

Bice bolno ali sreca u nesreci je sto bi ovo trebala biti najlaksa grupa u kojoj smo igrali u posljednje vrijeme.

Oprosti sto prenosim post na ovu temu, ali moram replicirati. Ova ti konstatacija nema uporista. Bolja smo i uigranija momcad nego u ono vrijeme. Mozda je Elvir bio bolji a Miske sigurno bolji, ali u globalu smo trenutno bolji i popunjeniji na vise pozicija. Ja se sjecam da nam je tad Supic vrlo vazne utakmice morao branit, a Ibricic lijevog beka igrat, Berberovic desnog beka. Ibisevic je bio tesko povrijeđen. Ne znam kako si dosao do takvog zakljucka, ali moje je misljenje da smo sad barem 30% jaca momcad. Na Papca nismo mogli racunat ni tad.

@Alemko, Susic je imao 4 prijateljske utakmice plus Luksemburg da uigra malo i slozi momcad pametnije protiv Francuza. Međutim, on je te utakmice koristio kao i ove sto je sad iskoristio - nikako

+Quote Post
HajmoBosnoIsBack
poruka 09.08.2012., 13:45
Poruka #3

Član

Registrovan: 08.06.2005.

CITAT(skot @ 09.08.2012., 12:19) *
@Alemko, Susic je imao 4 prijateljske utakmice plus Luksemburg da uigra malo i slozi momcad pametnije protiv Francuza. Međutim, on je te utakmice koristio kao i ove sto je sad iskoristio - nikako

Tada Susic nije poznavao cak ni igrace koji cine kostur ekipe, a kamoli alternative. Dakle, Susic je te utakmice koristio da upozna standardne reprezentativce i da si zacrta moguce planove za evoluciju u igri.
Za vrijeme samih kvalifikacija, bilo je promjena i u taktici i u izboru pozicija za igrace. Pred kraj smo dosli do uigrane i jake reprezentacije koja se raspala u Portugalu kako zbog povreda i iscrpljenosti, tako i zbog ne postojanja alternative.
U ove tri zadnje, Susic nije puno zvao novih igraca. Stekao se dojam da mu je znacajniji cilj bio da zadrzi koncept od kraja prethodnih kvalifikacija nego da upozna nove igrace i tako otvori nove mogucnosti.

+Quote Post
AdisGazija
poruka 09.08.2012., 14:28
Poruka #4

Član

Registrovan: 23.03.2005.

CITAT(HajmoBosnoIsBack @ 09.08.2012., 13:45) *
Tada Susic nije poznavao cak ni igrace koji cine kostur ekipe, a kamoli alternative. Dakle, Susic je te utakmice koristio da upozna standardne reprezentativce i da si zacrta moguce planove za evoluciju u igri.
Za vrijeme samih kvalifikacija, bilo je promjena i u taktici i u izboru pozicija za igrace. Pred kraj smo dosli do uigrane i jake reprezentacije koja se raspala u Portugalu kako zbog povreda i iscrpljenosti, tako i zbog ne postojanja alternative.
U ove tri zadnje, Susic nije puno zvao novih igraca. Stekao se dojam da mu je znacajniji cilj bio da zadrzi koncept od kraja prethodnih kvalifikacija nego da upozna nove igrace i tako otvori nove mogucnosti.

Da su Bogdo bivsi selektori vise to radili i uigravali ekipu umjesto da isprovaju anonimuse kao srecu u kockarnici. Prvi selektor da ima neki koncept igre u glavi i da realno zna na kome se gradi igra reprezentacije.

+Quote Post
69
poruka 09.08.2012., 15:57
Poruka #5

Siempre Barca

Registrovan: 30.08.2005.

A sta nam je sa Kenom? On odavno nije dobio poziv? Jeli ta povreda tako teska? Dali neko ima vise info?

+Quote Post
Jasko27
poruka 09.08.2012., 16:16
Poruka #6

Član

Registrovan: 30.09.2011.

Dali je neko gledao ovu Fifinu ljestvicu u zadnje vrijeme? Koja je ovo samo provala, evo samo par smijesnih rankinga..

3. Engleska
12. Grcka
13. Brazil

+Quote Post
legionar
poruka 09.08.2012., 18:10
Poruka #7

Živi ovdje

Registrovan: 20.08.2007.
Starost: 43

CITAT(69 @ 09.08.2012., 16:57) *
A sta nam je sa Kenom? On odavno nije dobio poziv? Jeli ta povreda tako teska? Dali neko ima vise info?

toliko je teska da je kronicna... lol... pored Begovica ce se tesko "kronicno" ozljeden naigrati... (IMG:style_emoticons/default/tumbleweed.gif)

+Quote Post
Nucho
poruka 09.08.2012., 18:13
Poruka #8

Član

Registrovan: 19.01.2005.
Starost: 36

CITAT(AdisGazija @ 09.08.2012., 15:28) *
Da su Bogdo bivsi selektori vise to radili i uigravali ekipu umjesto da isprovaju anonimuse kao srecu u kockarnici. Prvi selektor da ima neki koncept igre u glavi i da realno zna na kome se gradi igra reprezentacije.

Posto vidim da ovdje ima osoba koji, "ocigledno" bolje znaju prepoznat (ne)rad Susica, zelio bi da mi odgovorite na sledeca pitanja - jel, ja imam (svoje) odgovore, ali ne poklapaju se sa vasim...;

Sta je se to promjenilo nakon portugala?

Zasto su nam sluzile ove tri prijateljske utakmice, kakve pouke mozemo izvuci?

Objasniti zasto je Susic pozivao tonu igraca koji igraju u veznom redu, a minimalan broj koji igraju u odbrani i napadu?

Pozivao je toliki broj "veznjaka", a opet sve tri utakmice je zapoceo sa Pjanicem, Rahimicem, Medunjaninom i Misimovicem u veznom redu?

Zasto je Jahic odigrao sve tri prijateljske u prvoj postavi, a sad je izostavljen?

Zasto poziva igrace, sa minimalnom minutazom, a izostavlja standardne?

Koje su nove alternative isprobane u odbrani?

Koje su nove alternative isprobane u napadu?

Zasto Susic JOS nije odlucio s kojom ce formacijom igrati, 4-4-2 ili 4-2-3-1?

Gledajuci na spisak igraca za Wels, dali cemo u ovoj utakmici dobiti odgovor na sva pitanja?

Kad smo zadnji put izgubili 4 utakmice za`redom (ako je se ikad desilo)?

+Quote Post
skot
poruka 09.08.2012., 23:14
Poruka #9

Član

CITAT(HajmoBosnoIsBack @ 09.08.2012., 14:45) *

Zar to nije zalosno? Pa valjda je pogledao svoju reprezentaciju dva ili tri puta u zivotu svom. Sigurno je pogledao. Pa tad je dao legendarnu izjavu da se sad prihvaca selektorske funkcije jer je vidio kvalitet kojim moze na EP. Dakle, ako je vidio, onda je i gledao. Ili je netko drugi umjesto njega to obavljao...

+Quote Post
skot
poruka 09.08.2012., 23:17
Poruka #10

Član

CITAT(Nucho @ 09.08.2012., 19:13) *
Posto vidim da ovdje ima osoba koji, "ocigledno" bolje znaju prepoznat (ne)rad Susica, zelio bi da mi odgovorite na sledeca pitanja - jel, ja imam (svoje) odgovore, ali ne poklapaju se sa vasim...;

Objasniti zasto je Susic pozivao tonu igraca koji igraju u veznom redu, a minimalan broj koji igraju u odbrani i napadu?

Pozivao je toliki broj "veznjaka", a opet sve tri utakmice je zapoceo sa Pjanicem, Rahimicem, Medunjaninom i Misimovicem u veznom redu?

Zasto je Jahic odigrao sve tri prijateljske u prvoj postavi, a sad je izostavljen?

Gledajuci na spisak igraca za Wels, dali cemo u ovoj utakmici dobiti odgovor na sva pitanja?

Tesko ce ti na ovo itko odgovorit. A pitanja ne da su na mjestu nego neka "u sridu" pogadjaju

+Quote Post
emir79
poruka 09.08.2012., 23:20
Poruka #11

Član

Registrovan: 07.02.2012.
Starost: 42

CITAT(skot @ 10.08.2012., 00:14) *
Zar to nije zalosno? Pa valjda je pogledao svoju reprezentaciju dva ili tri puta u zivotu svom. Sigurno je pogledao. Pa tad je dao legendarnu izjavu da se sad prihvaca selektorske funkcije jer je vidio kvalitet kojim moze na EP. Dakle, ako je vidio, onda je i gledao. Ili je netko drugi umjesto njega to obavljao...
E yebi ga Skot.
Pa gledo je reprezentaciju,imas masu slika sa utakmica ,gdje je bio,a nije bio selektor BIH.

Drugo je poznavati igrace sa tribina,preko TV,a sasvim druga prica je kad ti te iste igrace vodis na treningu i upaznas ih.
I nije samo gledo,nego i igro za nju ,kad je bilo potrebno.

+Quote Post
dy3
poruka 10.08.2012., 02:02
Poruka #12

Član

Registrovan: 02.02.2006.
Starost: 30

Ja kad bi Papeta mogao pitati 1 pitanje vezano za prosle kvalifikacije, pitao bi ga cime je Jahic zasluzio u utakmicama protiv Portugala da igra umjesto Pandze koji je kvalifikacije odradio bez greske.

+Quote Post
sutjeska35
poruka 10.08.2012., 03:18
Poruka #13

Član

Registrovan: 29.12.2009.

CITAT(Nucho @ 09.08.2012., 19:13) *

.....................znam jednog koji ce ti odgovorit sigurno,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dobra pitanja.. (IMG:style_emoticons/default/eusa_clap.gif)

+Quote Post
alemko
poruka 10.08.2012., 14:40
Poruka #14

Živi ovdje

Registrovan: 13.01.2005.
Starost: 39

sehic povrijedjen, naknadno pozvan avdukic.

+Quote Post
dincoooo
poruka 10.08.2012., 16:54
Poruka #15

Član

Registrovan: 19.04.2008.

CITAT(dy3 @ 10.08.2012., 03:02) *
Ja kad bi Papeta mogao pitati 1 pitanje vezano za prosle kvalifikacije, pitao bi ga cime je Jahic zasluzio u utakmicama protiv Portugala da igra umjesto Pandze koji je kvalifikacije odradio bez greske.

zar Pandza nije imao zabranu na toj utakmici, zbog zutih kartona?

+Quote Post
ZIJANCER_SA
poruka 10.08.2012., 16:58
Poruka #16

Grbavica

Registrovan: 06.03.2006.
Starost: 51

CITAT(dincoooo @ 10.08.2012., 17:54) *
zar Pandza nije imao zabranu na toj utakmici, zbog zutih kartona?

Da tacno imao je zabranu, pojedinci pisu price bez predhodne provjere pa tako i za Pandzu................!

+Quote Post
skot
poruka 10.08.2012., 17:14
Poruka #17

Član

CITAT(emir79 @ 10.08.2012., 00:20) *
E yebi ga Skot.
Pa gledo je reprezentaciju,imas masu slika sa utakmica ,gdje je bio,a nije bio selektor BIH.

Drugo je poznavati igrace sa tribina,preko TV,a sasvim druga prica je kad ti te iste igrace vodis na treningu i upaznas ih.
I nije samo gledo,nego i igro za nju ,kad je bilo potrebno.

Ma znam ja da je gledao. Nisam ja na to mislio. Nego ne mislim da je normalnom treneru potrebno 5 utakmica da skonta sto mu je radit. Nije ni Susicu trebalo, on je jednostavno malo se prekombinirao. Odnosno precijenio trkacke sposobnosti nasih "baletana". Meni je krivo na njega sto je on to shvatio na vrijeme, odnosno Francuska mu je "otvorila oci", ali opet je istu gresku kasnije napravio.

+Quote Post
nuki
poruka 10.08.2012., 22:57
Poruka #18

Član

Registrovan: 14.09.2008.
Starost: 61

CITAT(skot @ 10.08.2012., 18:14) *
Ma znam ja da je gledao. Nisam ja na to mislio. Nego ne mislim da je normalnom treneru potrebno 5 utakmica da skonta sto mu je radit. Nije ni Susicu trebalo, on je jednostavno malo se prekombinirao. Odnosno precijenio trkacke sposobnosti nasih "baletana". Meni je krivo na njega sto je on to shvatio na vrijeme, odnosno Francuska mu je "otvorila oci", ali opet je istu gresku kasnije napravio.

Ja mislim da Susic radi samo desetak dana prije utakmice i konferencija za stampu poslije utakmice a platu prima citave godine.On da je ozbiljan selektor mogli bi ga vidjeti na utakmicama gdje nastupaju nasi igraci.Vecina nas sa ovog foruma je odgledala vise utakmica nasih igraca nego sto je on pogledao a mi nismo placeni za to.Mi gledamo iz patriotskih razloga a on negleda iako je placen za to.Vidjeli ste sta je Aco uradio kad je postao selektor.Obisao je sve potencijalne reprezentativce i sa svakim obavio razgovor.Cini mi se da vec pocinje brati plodove takvog rada.Susicu je tesko da kad ide iz Francuske svrati do Njemacke i pogleda par nase djece koja igraju jako dobro.

+Quote Post
emir79
poruka 10.08.2012., 23:08
Poruka #19

Član

Registrovan: 07.02.2012.
Starost: 42

CITAT(nuki @ 10.08.2012., 23:57) *
Ja mislim da Susic radi samo desetak dana prije utakmice i konferencija za stampu poslije utakmice a platu prima citave godine.On da je ozbiljan selektor mogli bi ga vidjeti na utakmicama gdje nastupaju nasi igraci.Vecina nas sa ovog foruma je odgledala vise utakmica nasih igraca nego sto je on pogledao a mi nismo placeni za to.Mi gledamo iz patriotskih razloga a on negleda iako je placen za to.Vidjeli ste sta je Aco uradio kad je postao selektor.Obisao je sve potencijalne reprezentativce i sa svakim obavio razgovor.Cini mi se da vec pocinje brati plodove takvog rada.Susicu je tesko da kad ide iz Francuske svrati do Njemacke i pogleda par nase djece koja igraju jako dobro.
A ti da pratis reprezentaciju,znao bi i da prati nase igrace. Ko je obilazio Hajrovica,Hadzica,ko je gledao utakmice nase Premijer lige,ko je isao u Maribor da gleda igrace Zelje ili u Podgoricu igrace Sarajeva,da nije Broz Tito.

+Quote Post
skot
poruka 10.08.2012., 23:40
Poruka #20

Član

Malo je to Emire, moras i ti priznati da bi se Susic trebao vise malo aktivirati po tom pitanju. Jest on otisao neke utakmice pogledat, ali morao je puno vise. Ako ne on, onda njegovi pomocnici. Covjek je u pravu kad kaze da mi odgledamo puno vise utakmica od njega. Pa mi znamo kad su neki igraci ozljede dobili, a on ih uredno na listu stavi. Mozda grijesim, ali sigurno vise pratimo nase igrace nego svi njegovi pomocnici zajedno.
Jest mala plaća, ali to nije opravdanje. Ako radis nesto, radi kako bog zapovjeda.

+Quote Post

18 stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Način prikazivanja: Standard · Idi na: Linearno+ · Idi na: Okvir

Light verzija Trenutno vrijeme: 28.11.2021., 10:13