Skoci na sadrzaj

Ovaj forum se više iz sigurnosnih razloga ne koristi i služi samo kao arhiva poruka za 2013 godinu.
Ne savjetujem korištenje privatnih poruka preko njega.
Novi forum se nalazi na adresi http://forum.becka-raja.at i za čitanje i pisanja mora se svako ponovno registrovati.
Hvala! (admin, 09.01.2014.)

* * * * * 3 glasova

Kosarka, mlade selekcije

• Molimo prjiavite se za odgovor
116 odgovora na ovu temu

#41 admin

admin

Administrator

• Administratori
  • 1141 komentara
  • LokacijaBeč, Austrija

Komentarisano 20 August 2012 - 17:47

Svi detalji: http://u18men.fibaeu...ivB/default.asp

#42 Emir79

Emir79

Baniran

• Baniran
  • ZnackicaZnackicaZnackicaZnackicaZnackica
  • 2034 komentara

Komentarisano 19 Juli 2013 - 17:24

Pratimo nase U18 na celu sa Nenadom Markovicem. Nakon jucerasnjeg poraza od Rusije, trenutno nasi zmajevi na poluvremenu vode sa 23-19

Inace se igra evropsko prvenstvo U18 A divizije u Latviji.

http://live.fibaeuro...=1&gameID=23503

#43 selvi_7

selvi_7

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 369 komentara

Komentarisano 19 Juli 2013 - 17:46

start 4-te, gubimo 32:31

#44 dincoooo

dincoooo

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 86 komentara

Komentarisano 19 Juli 2013 - 18:16

Imali prenosa?

#45 Emir79

Emir79

Baniran

• Baniran
  • 2034 komentara

Komentarisano 19 Juli 2013 - 18:17

Pobjeda zmajeva 52-51 za opstanak u prvoj diviziji.

Iako puno oslabljeni, momci su dosli do  velike pobjede protiv odlicnih Grka.

Sutra ako dobijemo Cehe ,idemo u 1/4 finale

#46 Joker23

Joker23

Super član

• Članovi
  • ZnackicaZnackicaZnackica
  • 516 komentara

Komentarisano 19 Juli 2013 - 20:43

Svaka cast momcima imamo talenata u svakom sportu samo da se vise ova drzava uredi pa mi bili sila u pm..Ljudi Rusi su extra ekipa,gubili 12 razlike i na kraju pobjedise .Oni su jaki i imaju taj pobjednicki karakter i haman ce osvojiti neku medalju...Jaka je ova Ceska gledao sam utakmicu imaju extra napade i tranziciju .. samo da nasi momci prodju u 1/4to bi bilo ravno osvajanju ovog prvog naseg evropskog prvenstva...

#47 alemko

alemko

Forumaš

• Moderatori
  • 1552 komentara

Komentarisano 19 Juli 2013 - 21:54

BiH - rusija

BiH - grcka

svaka cast momcima zajedno sa nenom markovicem na celu!!
rezultat je jos veci, ako se uzme u obzir cinjenica da smo izgubili maltene cijelu prvu petorku zbog povreda i adminitrativnih problema.

preletih fiba-inu stranicu i vidim da je cudan sistem takmicenja: ako sam dobro skontao poslije ove grupne faze slijedi krizanje i razigravanje, znaci i pored toga sto smo osigurali prolaz u grupnoj fazi jos uvijek nam ostanak u a-diviziji nije osiguran!? sta kosarkaski nasi eksperti kazu?

p.s.: koji je ovo fazon sa kolektivnim "cela-frizom"? :7:

#48 Emir79

Emir79

Baniran

• Baniran
  • 2034 komentara

Komentarisano 19 Juli 2013 - 23:11

Koliko mene pamcenje sluzi (sad mozda sam i u sehvetu), da poslijednji u grupi razigravaju sa opstanak.

A evo malo sam citao po drugim forumima. Kako navode, da je FIBA nesto dobro zasrala sa sistemom takmicenja, pa da niko ne moze da odgonetne kako, sta i gdje.

Sad poslije ove grupe, se valjda stvara jos jedna, pa da moramo kao biti peti ili imati jednu pobjedu za opstanak ili od 4 utakmice dvije dobijene za 1/4 finale.

Evo i neke liste ,kako je to rasporedjeno.

http://u18men.fibaeu...eason_2013.html

#49 Pixie

Pixie

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 235 komentara

Komentarisano 20 Juli 2013 - 00:53

Pogledaj komentarEmir79, 19 Juli 2013 - 23:11, je napisao:

Koliko mene pamcenje sluzi (sad mozda sam i u sehvetu), da poslijednji u grupi razigravaju sa opstanak.

A evo malo sam citao po drugim forumima. Kako navode, da je FIBA nesto dobro zasrala sa sistemom takmicenja, pa da niko ne moze da odgonetne kako, sta i gdje.

Sad poslije ove grupe, se valjda stvara jos jedna, pa da moramo kao biti peti ili imati jednu pobjedu za opstanak ili od 4 utakmice dvije dobijene za 1/4 finale.

Evo i neke liste ,kako je to rasporedjeno.

Treba nam pobjedu protiv Cehe sutra ako cemo imati nado za prolazak u 1/4 finale. Iako 90 % idemo dalje sa porazom bice tesko bez ikakvi poena izboriti dalji krug iz grupe E (uz BIH tu ce najvjerovatno biti Rusia, Cehe, Srbija, Francuska i Litvanija). Bez poena cemo sigurno ispadati iz grupe E, i onda moramo igrati za opstanak protiv ostali 4. plasirani timova iz A, B, C i D, i dva najslabiji timova iz grupe F.

#50 #M10

#M10

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 438 komentara

Komentarisano 20 Juli 2013 - 01:00

Stvarno ne mogu da vjerujem sta FIBA radi. Prosle sezone su ekipe koje zavrse zadnje igrale medjusobno za opstanak. Sad prodjes u drugi krug i opet moras strepit da nebi ispo od neke ekipe sto je dosla zadnja u nekoj od grupi. Svaka cast salabajzeri jedni... Nista momcima preostaje da se bore, probati dobiti cehe koje smo pobijedili prosle godine u finalu u Sarajevu sto se tice B-divizije. I onda nadati se najboljem u drugom krugu. Srbija, Litvanija i Francuska ako se ne varam su nasi iduci protivnici.. Tako da vrlo, vrlo tesko.

#51 ZIJANCER_SA

ZIJANCER_SA

Forumaš

• Članovi
  • ZnackicaZnackicaZnackicaZnackica
  • 1274 komentara
  • LokacijaSarajevo

Komentarisano 20 Juli 2013 - 17:42

Herojski podvig bh. juniora na Evropskom prvenstvu u Latviji
BiH među 12 najboljih u Evropi

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ne samo da je izborila opstanak u A-diviziji Evropskog prvenstva, što je bio primarni cilj zbog odsustva nekolicina bitnih igrača, već je uspjela napraviti podvig i prolaskom u drugu rundu, među 12 najboljih na Starom kontinentu!

O kakvom se rezultatu radi, dovoljno govori to što smo prošle godine prvi put uspjeli ući u A-diviziju (trijumfom na EP-u divizije B u Sarajevu), a onda u debitantskom nastupu u najvišem rangu izborili drugu fazu takmičenja.

To je pošlo za rukom igračima Adiju Zahiragiću, Harisu Ćurevcu, Stefanu Lakiću, Sandru Gačiću, Bojanu Luliću, Davoru Karamatiću, Dini Aliću, Farisu Smajloviću, Aleksandru Laziću, Imranu Polutku i Nedimu Tunoviću pod vodstvom selektora Nenada Markovića i njegovih asistenata Senada Redžića i Siniše Kovačevića.

Zbog administrativnih problema stručni štab nije mogao računati na Emira Sulejmanovića i Amara Alibegovića, dok su povrede i bolest spriječile našeg vodećeg igrača Nedima Buzu, Milenka Predića i Ivu Garića.

BiH se danas (19.45 sati) u posljednjem kolu grupe B sastaje sa Češkom, dok su Grci savladali Ruse (74:70).

Rezultati grupe B: Grčka - Češka 67:68, Rusija - BiH 68:55, BiH - Grčka 52:51, Češka - Rusija 69:71, Rusija - Grčka 74:70.

Poredak: Rusija 5, Grčka 4, BiH 3, Češka 3.

Druga faza EP-a počinje 22. jula.

#52 Hasan Muhic

Hasan Muhic

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 105 komentara

Komentarisano 20 Juli 2013 - 20:07

50:50 jos 7min do kraja.

#53 Pixie

Pixie

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 235 komentara

Komentarisano 20 Juli 2013 - 20:25

jbg.....

#54 admin

admin

Administrator

• Administratori
  • 1141 komentara
  • LokacijaBeč, Austrija

Komentarisano 20 Juli 2013 - 20:30

Kobna zadnja cetvrtina. Osim u zadnje 2 minute, tu smo sve ubacili ali su i cehi pogadjali slobodna. Na kraju poraz 65:69.

#55 skot

skot

Super član

• Članovi
  • 736 komentara
  • LokacijaZagreb

Komentarisano 20 Juli 2013 - 20:45

ma svaka čast momcima! Bez ovoliko jako bitnih igrača oni su u egalu sve tri utakmice odigrali, a Grčku čak i dobili. Čestitke i Neni Markoviću što je odlično pripremio ovu ekipu. Ne smijem ni pomisliti kakva bi ovo momčad bila s Buzom i Sulejmanovićem...

#56 Joker23

Joker23

Super član

• Članovi
  • 516 komentara

Komentarisano 20 Juli 2013 - 23:19

Sto se tice danasnje utakmice proitv Ceha  Momci su se isfulali sto se tice slobodnih bacanja,tu smo jedno 8-10 poena prokockali jbg..Dosta smo gresaka pravili u dodavanju pogotvo u zadnjoj cetvrtini sto su Cesi dobro iskoristili mislim da to moraju da poprave pod hitno! Jedino sto su extra uradili jest da su skokovi u napdau i u odbrani bili superiorni od Ceha..
Nama je ovo prvi put da igramo u A diviziji gdje se vise ulaze u kosarku i gdje skoro svi pretenduju za medalje,i jos vise mi je drago sto smo osigurali opstanak i to je ono sto je najbitnije..Sad nek igraju opusteno bez pritiska pa sta bude ipak tesko cemo protiv Francuza nadati pobjedi a ostale dvije ekipe tj Srbija i Litvanija mislim da se mozemo nadigravati...

Jos jednom svaka cast Neni i deckima...ps nismo se obrukali sto me je bilo nekako strah...

#57 #M10

#M10

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 438 komentara

Komentarisano 20 Juli 2013 - 23:46

Opstanak jos nije osiguran. FIBA je promjenila pravila takmicanja tako da jos strahujemo nazalost da bi mogli se na kraju boriti za ta "zadnja" mjesta koja bi nam osigurala A-diviziju i iduce godine.

Iduca utakmica je protiv francuza u ponedeljak, onda slijedi Srbija sutredan i na kraju Litvanija. Nama trebaju odprilike jedna ili cak dvije pobjede da bi otisli u cetvrtfinale i bili 100 % sigurni. No sanse zato su sto bi Izet Fazlinovic reko "vrlo tanke" hehe.

Steta bi bilo da ovi momci koji su 96:o godiste a i ovi momci sto dolaze iz kadetske reprezentacije igraju B-diviziju iduce sezone jer vjerujem da bi mogli dostici dosta bolje rezultate iduce godine.

Sve u svemu i ovo je super, no stvarno steta sto nismo mogli dobiti cehe jer smo cijelu utakmicu bili tu bare-bare s njima.

#58 Joker23

Joker23

Super član

• Članovi
  • 516 komentara

Komentarisano 22 Juli 2013 - 10:55

Pogledaj komentar#M10, 20 Juli 2013 - 23:46, je napisao:

Opstanak jos nije osiguran. FIBA je promjenila pravila takmicanja tako da jos strahujemo nazalost da bi mogli se na kraju boriti za ta "zadnja" mjesta koja bi nam osigurala A-diviziju i iduce godine.

Iduca utakmica je protiv francuza u ponedeljak, onda slijedi Srbija sutredan i na kraju Litvanija. Nama trebaju odprilike jedna ili cak dvije pobjede da bi otisli u cetvrtfinale i bili 100 % sigurni. No sanse zato su sto bi Izet Fazlinovic reko "vrlo tanke" hehe.

Steta bi bilo da ovi momci koji su 96:o godiste a i ovi momci sto dolaze iz kadetske reprezentacije igraju B-diviziju iduce sezone jer vjerujem da bi mogli dostici dosta bolje rezultate iduce godine.

Sve u svemu i ovo je super, no stvarno steta sto nismo mogli dobiti cehe jer smo cijelu utakmicu bili tu bare-bare s njima.

Pa osigurali smo opstanak usli smo medju 12 da nije tako sad bi mi razigravali za opstanak umejsto Grcke,a tu su jos Bugarska,Slovenija i Ukrajina ...

#59 ZIJANCER_SA

ZIJANCER_SA

Forumaš

• Članovi
  • ZnackicaZnackicaZnackicaZnackica
  • 1274 komentara
  • LokacijaSarajevo

Komentarisano 22 Juli 2013 - 18:21

Pogledaj komentarJoker23, 22 Juli 2013 - 10:55, je napisao:

Pa osigurali smo opstanak usli smo medju 12 da nije tako sad bi mi razigravali za opstanak umejsto Grcke,a tu su jos Bugarska,Slovenija i Ukrajina ...

Nazalost upravu je sto se tice opstanka, te 4 ekipe koje si naveo cekaju 2 najslabije ekipe iz grupa iz drugog kruga takmicenja tjst najslabiju iz svake grupe. Bojim se u ovakvoj konkurenciji s obzirom da nismo prenijeli nijedan bod dacemo mi ta ekipa biti koja ce se pridruziti toj grupi koja ce razigravati za opstanak. Od tih 6 ekipa ce zadnje 3 ispasti u B-diviziju.
FIBA nije normalna sta je ove godine uradila i kako je nakaradan sistem napravila da iz drugog kruga repke koje budu zadnje igraju za opstanak umjesto da te 4 razigravaju izmedju sebe gdje bi pobjednik opstao u a-diviziji a ostali bi ispali u b-diviziju kako je to bilo u predhodnim sezonama.

#60 Tekstilac

Tekstilac

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 223 komentara

Komentarisano 23 Juli 2013 - 03:15

@Zijancer
Blizu si, ali ipak malo pogresno. 8 timova ce razigravati za plasman od 9-16. 3 najlosija ispadaju u B zonu. 4 tima ce se pridruziti iz 2 kruga. Po dva najlosija iz grupa. S tim da ce biti nosioci u razigravanju. Evo i link koji to fino objasnjava sa grafickim prikazom.

Nadajmo se da ce nasi momci uspjeti napraviti podvig.