Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
bih_zh
CITAT
Najvjerovatnije misli na Samira Kozarca. Taj igrac nastupa za nekakvog Svicarskog drugoligasa ja mislim..

geb. 21.08.1981
bisherige Vereine:
2007/2008 SC Kriens
2006/2007 FC St. Gallen
2003-2006 FC Winterthur
2001-2003 FC Baden
davor Junioren GC, Kickers Luzern, SC Kriens
Stammverein SC Emmen

trenutno igra za fc wohlen u drugoj ligi svicarske
icon_rolleyes.gif
hadzialmir
CITAT(dinco @ 11.02.2008., 19:32) [snapback]141044[/snapback]
hahaha ....eh drugacije nebi nit imali sansu :P

na salim se , misimovic ima upitnik ;) .... a zato je tu ibricic ka centafor ali defenzivan =) ... nije odmah iza spica , nego malo iza , nit ofenzivan , nit defenzivan , samo centrala :D

aaa kozarac nije los .... nema boljeg rezervista za lijevu stranu =)

haha to legendo sto me nasmija lol. pravi si strucnjak na toj konzoli eusa_wall.gif a vala ni maternj ti nije losija strana eusa_wall.gif
McCoy
CITAT(dinco @ 11.02.2008., 19:32) [snapback]141044[/snapback]
aaa kozarac nije los .... nema boljeg rezervista za lijevu stranu =)

CITAT(bih_zh @ 11.02.2008., 19:39) [snapback]141047[/snapback]
trenutno igra za fc wohlen u drugoj ligi svicarske[/size] icon_rolleyes.gif
[/size][/color][/color]

ahaha... @dinco za selektora icon_mrgreen.gif
..ako nemamo boljeg `rezervistu´ za lijevu stranu, onda komotno mozemo vratiti pushalica , da nam on "potrazi" kojeg bisera.Ali sta´s, eto Brace sada klupi, pa ce on moliti da ga zovu u repku, pa makar to bili i lijeva strana. eusa_boohoo.gif icon_mrgreen.gif
FahroX
Ma sta ces gledati nekog igraca koji ima 30 god. i igra u bilo kojoj drugoj ligi osim lige petice( tu ipak moze biti kvaliteta), izuzetak samo moze biti ako je igrac vrlo mlad i da je tek u razvitku i da moze da napreduje, takav se treba pratiti a ne zvati u A repku jer je prerano, pa dobro nasa liga je slaba ali ja bi radije zvao nekog igraca iz premijer lige nego nekog iz druge lige Svicarske. Znaci samo najbolji treba da igraju. Po mnogima netreba zvati Emru Tahirovica koji je tako mlad i igra u prvoj ligi svicarske, a treba zvati nekog iz druge lige. Samo najbolji dolaze u obzir. eusa_boohoo.gif
P.S. Mada se nemogu porediti jer neigraju na istim pozicijama, ali ima boljih od tih iz druge lige Svice.
Elektrobosna_JC
al najkrvaviji je prijedlog da bude CENTARFOR, vezni igrac, al iza napadaca, uz to nit je ofanzivan nit defanzivan...on ce da bude neki sasvim novi pojam hahahha

svaka ti dala majstore, ti ces neku fudbalsku revoluciju da izvedes pudem nase repke
jaran Memo
CITAT(Bosnian @ 11.02.2008., 20:12) [snapback]141056[/snapback]
Vidis dobra ideja u ovog Dince, 12 igraca.... icon_mrgreen.gif

vazno je pobjediti
Krajina-Tours
CITAT(bih_zh @ 11.02.2008., 19:39) [snapback]141047[/snapback]

geb. 21.08.1981
bisherige Vereine:
2007/2008 SC Kriens
2006/2007 FC St. Gallen
2003-2006 FC Winterthur
2001-2003 FC Baden
davor Junioren GC, Kickers Luzern, SC Kriens
Stammverein SC Emmen

trenutno igra za fc wohlen u drugoj ligi svicarske
icon_rolleyes.gif

znam ga licno. Dobar je Samir momak.

On igra sada za Fc Wohlen koji se bori da udje u prvu ligu. Fc St.Gallen ga iznajmio Wohelnu do kraj sezone.

Prije par godina je imao ponudu od Lihtenstajna da zaigra za njihovu repku, ali to je odbio. Reko je, ili za BiH ili za nikoga.

Nudili su mu i para. Neko bi reko, pa bolje da igra i za Lihtenstajn nego za nikoga. Ipak bi igrao u kvalifikacijama protiv veliki ekipa. Mozda bi se i lakse prodo. Ali eto ili za BiH ili za nikoga. Pravi bosnjo.

Sto se mene tice ja bi ga izprobo, ako su dobili igraci poput Kerkeza, Crnogorac, Bajano i.t.d sancu, sto onda nebi dali sancu nasem Samiru, koji ima dobru ljevicu i koji rastura sa te strane u drugoj svicarskoj ligi. A uz to je odbio i jednu repku i nije gledo na pare kao vecina igraca.
bih_zh
kako sant gallen slabo igra bolje da ostane u wohlenu :D, cudime da su ga dali wohlenu kada imaju toliko problema ovu sezonu, ali balakov opet dokazo da nije nikakav trener
Krajina-Tours
CITAT(bih_zh @ 11.02.2008., 21:00) [snapback]141061[/snapback]
kako sant gallen slabo igra bolje da ostane u wohlenu :D, cudime da su ga dali wohlenu kada imaju toliko problema ovu sezonu, ali balakov opet dokazo da nije nikakav trener

jbg

nije dobar sa trenorom, ali eto prati malo igre wohlena pa ces vidjeti da je jedan od lidera u toj ekipi.
bih_zh
CITAT(Krajina-Tours @ 11.02.2008., 21:04) [snapback]141062[/snapback]
jbg

nije dobar sa trenorom, ali eto prati malo igre wohlena pa ces vidjeti da je jedan od lidera u toj ekipi.

sad ce krenuti svicarci proljecni dio prvenstva, pa da vidimo. ima i senad lulic iz belinzone i oni igraju za ulazak u prvu ligu svice, senad lulic.
senad takodze igra na lijevoj strani
abab
imam pitanje: gdje je sada 'velika nada' deni lulic koji je trebao ici u ajax? je li jos jedan propali talenat? nadam se da nije.
Krajina-Tours
CITAT(Mercedes @ 11.02.2008., 21:51) [snapback]141065[/snapback]
jaro sa dolazkom kodre i bole prosla su vremena crnogoraca, bajana, kerkeza itd.
nevjerujem da b kodro sebi dozvolijo da zovne momka iz druge lige svicarske.
nemam ja nista protiv tog samira ali mislim da imamo kvalitetniji igraca od njega.
kvalitet treba da odlucuje ko je za repku a ko ne.

to u svakome slucaju podrzujem. Ali kada stvarno toliko problema imamo na ljevoj strani, sta fali izprobati alternative. A Hrvatska liga sigurno nije jaca od svicarske prve lige gdje on inace igra. Ali eto nadam se da ce sve sada krenuti kako treba.
Krajina-Tours
CITAT(BH Fan @ 11.02.2008., 22:15) [snapback]141071[/snapback]
Ako je ovo istina, a vjerujem da jeste, onda momku samo mogu reci RESPECT i kapu do poda spustiti. Ako se desi kad da budu povrijedjeni i Hrgovic i Salihovic i Papac moze biti neka 4. alternativa za tu lijevu stranu. Sto da ne. To tako treba bit po kvalitetu, i nema se oko toga sta raspravljati ni prepirati sad.

Buraz ne prodaje svak dusu za pare. Ja prvi nebi mogao staviti ruku na srce na tudjoj himni, ###### pare svijeta. A normalno da imamo bolje igrace od njega, sta je tu je. Ali valja isprobavati alternative. Kao sto to hrvati rade. Da sam na Kodrinom mjestu odma bi pozvo Tahirovica, Kucukovica, Begovica, Muratovica, Mravca. I ako imamo bolje igrace, valja isprobati alternative,
igrace koje igraju u dobrim ligama.
StolacBarbarez
Vladavića traži Hertha, Vidić službeno u Žilini
Admir Vladavić karijeru bi mogao nastaviti u berlinskoj Herthi. Naime, skauti ovog kluba nekoliko su puta boravili u Žilini gdje su pratili Vladavićeve igre.
To je za San potvrdio i Vladavić, koji se sa svojom ekipom nalazi u Turskoj u na pripremama.

Znao sam da su dolazili u nekoliko navrata na naše utakmice da me gledaju. Jučer me je nazvao direktor kluba i rekao da su iz Herthe poslali ponudu i da žele razgovarati. Ne znam sve detalja. Naravno, u slučaju da se dva kluba dogovore, tek na ljeto bih prešao u Njemačku, rekao je Vladavić.

Kolonija bosanskohercegovačkih nogometaša u Žilini brojnija je za jedno ime. Već unaprijed dogovoreni prelazak Velimira Vidića iz Širokog u Žilinu i službeno je potvrđen te će ovaj povremeni reprezentativac BiH karijeru nastaviti u prvoplasiranoj momčadi slovačke lige.
bandit
CITAT(Krajina-Tours @ 11.02.2008., 20:43) [snapback]141060[/snapback]
Prije par godina je imao ponudu od Lihtenstajna da zaigra za njihovu repku, ali to je odbio. Reko je, ili za BiH ili za nikoga.

Nudili su mu i para. Neko bi reko, pa bolje da igra i za Lihtenstajn nego za nikoga. Ipak bi igrao u kvalifikacijama protiv veliki ekipa. Mozda bi se i lakse prodo. Ali eto ili za BiH ili za nikoga. Pravi bosnjo.

.ebo Lihtenstajn, nebi ni ja za njih htio igrat' pa makar svakog vikenda igrali kontra Engleske ... de pitaj Samira sta bi rek'o da ga sutra zovne Svicarska ... eusa_whistle.gif
McCoy
CITAT(dinco @ 12.02.2008., 00:54) [snapback]141089[/snapback]
znaci trebamo one zvat koji se prodaju za koji euro ,a one necemo zvat koji vole , i koji bi sa srcom za bih igrali !?!? .... kucukovicu je vor prosao ;)

jedino ima "spasa" za begovica , tahirovica , .... a kako mi svi znamo da je nas savez veoma "brz" pa eto nece nista ni od nji bit ;)

Riba ribi grize rep....
KrAjiSnik
ako svi nasi igraci budu na raspolaganju onda makedonija ce ga laganao nasakati.

ovo je moj sastav protiv makedonije
ide vako

................................tolja.........................
..........berberovic.......papac........spahic.......

...ibisevic...........grlic..........misimovic.....hrgovic

.............................pjanic.........................

.........salihovic.........dzeko.........muslimovic

hrgovic i ibisevic mogu igrati ko wingback's posto su brzi
trojca jaki napadaca bi bilo odlicno da dominiramo igru posto igramo kuci.
odbrana je vrlo iskusna i malo podrske od sredine nebi bilo nikakvi problema?
a pjanic neka ima laganu opustenu igru i neka odigra prvu tekmu bez nekog velikog pritiska zato ta mu je pozicija super.

rez: hasagic, bajic, muharemovic, bajramovic (ako nije povrijeden mogo bi poceti umjesto grlica), rahimic, ibricic, custovic,

sta mislite?
vozdra
halilne
CITAT(KrAjiSnik @ 12.02.2008., 13:19) [snapback]141104[/snapback]
ako svi nasi igraci budu na raspolaganju onda makedonija ce ga laganao nasakati.

ide vako

a pjanic neka ima laganu opustenu igru i neka odigra prvu tekmu bez nekog velikog pritiska zato ta mu je pozicija super.

rez: hasagic, bajic, muharemovic, bajramovic (ako nije povrijeden mogo bi poceti umjesto grlica), rahimic, ibricic, custovic,

sta mislite?
vozdra

mislim da formacija 3 - 4 - 1 - 3 ne postoji a sta god da bude mislim da ce se primjetiti promjene. Ili se ja bar tako nadam
McCoy
CITAT(halilne @ 12.02.2008., 13:37) [snapback]141105[/snapback]
mislim da formacija 3 - 4 - 1 - 3 ne postoji a sta god da bude mislim da ce se primjetiti promjene. Ili se ja bar tako nadam

icon_mrgreen.gif
REVOLUCIJA jarane ahaha....
...doslo je u modu da igramo sa 12 igraca. Kazu da je mmMunnib podnio taj zahtjev. Kaze, "kad vec odoh u `robijase´, da makar nesto ucinim u dobrobit BeHa-repke". Takodje cemo u buducnosti igrati sa "ljevacima" na desnoj strani, i obrnuto. Napadaci ce nam igrati u veznom redu , sve to da bi zbunili protivnicku ekipu i osigurali plasman na SP´10. Sve u dobrobit BeHa repke icon_lol.gif
SuperUstipak
CITAT(KrAjiSnik @ 12.02.2008., 07:19) [snapback]141104[/snapback]

ide vako

sta mislite?
vozdra

Mislim da ni Baka Sliskovic to nije ravan. icon_mrgreen.gif eusa_clap.gif
coolin_ban
ovo vise nije ni smijesno...neki dan dinco, danas krajisnik...cime vas hrane Bog vam bolju pamet dao? stare mi, da imam zehru vremena, potrazio bi ove sastave. garant ih ima 50 sa 12 igraca. i vazda su 3-4 napadaca u timu.
abab
hasagic (tolja, mujkic, buric, begovic), muharemovic (mujdza, vrsajevic), spahic (subotic, radeljic, pandza), nadarevic( trivunovic, ivankovic), papac (merzic), rahimic (rez:grlic, damjanovic. bajramovic), bajramovic (ibricic, maletic), .salihovic (hrgovic, vladavic), misimovic (pjanic, ibricic), dzeko (custovic, tahirovic), muslimovic (ibisevic, skoro, blatnjak)

Ja mislim da bi sa ovih prvih 11 mogli bilo koga dobiti. Ovih 11 igraca nije nista losije od prvih 11 iz hrvatskog sastava.
jaran Memo
CITAT(KrAjiSnik @ 12.02.2008., 13:19) [snapback]141104[/snapback]

ide vako

sta mislite?
vozdra

e svaka ti cast ti i Dinco ste legende treba doci na tu ideju ali kad igramo sa 12 igraca sta mislite da stavimo dva golmana
alemko
http://hayat.ba/content/view/1054/97/

A-2 reprezentacija u Mostaru protiv Veleža

U četvrtak, 14. februara, u Mostaru će se odigrati prijateljska utakmica između Veleža i A-2 nogometne reprezentacije BiH, povodom proslave ''Dana oslobođenja grada Mostara''. Okupljanje nogometaša je dan ranije, 13. februara do 18 sati u hotelu ''Old town'' u Mostaru.
Selektor A-2 tima, Husnija Arapović, protiv Veleža će izvesti kombinirani tim sastavljen od igrača iz bh. klubova koji su na pripremama u našoj zemlji. Jedino zbog toga, Arapović nije zvao igrače Željezničara, Sarajeva, Slobode, Slavije i ostalih ekipa koji se nalaze na pripremama van BiH. Zbog povrede je dolazak otkazao stoper Zrinjskog Alvin Karadža.
- Smatram da je ovo dobra prilika da se provjere igrači koji bi u perspektivi možda zaigrali i za najjaču selekciju. Važno je da se A-2 selekcija opet sastaje, jer nas dugo nije bilo na sceni, a poznato je kakve smo rezultate ostvarivali prije šest-sedam godina u Indiji, Iranu i Maleziji. Ono što mogu kazati jeste da planiramo uskoro i odigravanja prijateljskih utakmica protiv Crne Gore na našem i gostujućem terenu – kazao je Arapović.
Pored selektora Arapovića, stručni štab A-2 selekcije čine još treneri Slobodan Ostojić i Ivo Soldo, te tehniko Medžid Gvozden.
- Dolazak na utakmicu najavio je Elvir Bolić, a vjerovatno će doći i selektor Meho Kodro, ukoliko bude pozavršavao sve poslove u Španiji – kazao je Arapović.
Meč Velež - A-2 selekcija igra se na stadionu Vrapčići s početkom u 14 sati.
Sastav A-2 reprezentacije BiH: Josip Lukačević, Jasmin Morankić (Čelik), Josip Topić, Mislav Karoglan, Josip Barišić (Široki Brijeg), Romeo Mitrović, Staniša Nikolić, Zoran Rajović, Matija Matko, Vernes Selimović (Zrinjski), Danije Stojanović, Krešimir Kordić, Kaja Ragulj (Posušje), Rajko Komnenić, Jovica Vico (Leotar), Mirsad Šiljak, Nihad Ribić, Haris Nurković (Travnik), Delimir Bajić, Mustafa Kodro (Velež).

Emir Delić (Sportska redakcija TV Hayat)
bandit
CITAT(popokatepetl @ 12.02.2008., 01:15) [snapback]141092[/snapback]
...a sta sa Pjanicem mogao si tako i o njemu i umjesto Svajcarske Francuska.
@Bandit nije svako Medzumudanin,Jaukovic,Kuckukukucovic,Zloja itd ima
momaka koji i zdravo razmisljaju

'Zdravo' razmisljaju samo momci kojima je izbor ili BiH ili jedan Lihtenstajn, Luxemburg, San Marino, Andora i ine zemlje ... eusa_clap.gif

P.S. Pjanic ne moze igrat' za Francusku ... icon_wink.gif
Ventola
CITAT(coolin_ban @ 12.02.2008., 16:18) [snapback]141124[/snapback]
ovo vise nije ni smijesno...neki dan dinco, danas krajisnik...cime vas hrane Bog vam bolju pamet dao? stare mi, da imam zehru vremena, potrazio bi ove sastave. garant ih ima 50 sa 12 igraca. i vazda su 3-4 napadaca u timu.

Taktika se zove "UZIMANJE NA PREPAD"...
Pipa
CITAT(abab @ 12.02.2008., 16:19) [snapback]141125[/snapback]
hasagic (tolja, mujkic, buric, begovic), muharemovic (mujdza, vrsajevic), spahic (subotic, radeljic, pandza), nadarevic( trivunovic, ivankovic), papac (merzic), rahimic (rez:grlic, damjanovic. bajramovic), bajramovic (ibricic, maletic), .salihovic (hrgovic, vladavic), misimovic (pjanic, ibricic), dzeko (custovic, tahirovic), muslimovic (ibisevic, skoro, blatnjak)

Ja mislim da bi sa ovih prvih 11 mogli bilo koga dobiti. Ovih 11 igraca nije nista losije od prvih 11 iz hrvatskog sastava.

TO TI JE CARE PRAVA 11-ESTORKA.... eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
al
Ahmet Pašalić: Strah od suda
Ahmet Pašalić ide u diplomatiju

Ahmet Pašalić, bivši direktor svih reprezentativnih selekcija NSBiH, mogao bi uskoro zauzeti ambasadorsko mjesto naše zemlje u jednoj od evropskih država.

Bivši direktor reprezentativnih selekcija NSBiH Ahmet Pašalić, podnio je pismeni zahtjev za sporazumni raskid ugovora. Predsjedništvo je prihvatilo zahtjev i postupit će u skladu sa zakonom o radnim odnosima.

Javna je tajna da je Pašalić, paralelno sa sportskim, gradio i političke relacije sa pojedinim strankama. Tako je, prvobitno, bio u odličnim odnosima sa SDP-om i njihovim liderom Zlatkom Lagumdžijom, da bi vremenom, kada bi procjenio da je došlo vrijem za to, mijenjao dres i uspostavljao prisne odnose sa drugim političkim krugovima. Tako je u posljednje vrijeme u izvrsnim odnosima sa jednim od čelnika SDA Kantona Sarajevo, Abdulharisom Šetom.

Prema posljednjim informacijama, upravo preko SDA, Pašalić žestoko lobira za odlazak u diplomatiju. Jedan od razloga zbog čega Pašalić panično pokušava da život nastavi van granica BiH je i bojazan od strane odrgana Tužilaštva BiH. Nakon što je vidio šta se desilo njegovim najbližim saradnicima Munibu Ušanoviću i Miodragu Kurešu, a posmatrajući trend obračuna sa nogometnom mafijom u susjednoj Srbiji, Pašalić želi da se izvuče i nestane iz Bosne i Hercegovine.

Pašalić, navodno, traži 40 hiljada KM od Saveza, na ime premija. Poznato je da se Pašalić godinama unazad ugrađivao kada je državna selekcija ostvarivala dobre rezultate. On se vodio kao dio stručnog štaba A tima, stoga je polagao prava na premije. Još uvijek nije poznato kako će Savez reagirati kada je u pitanju Pašalićev zahtjev za isplatom premija.
Eborg
A ja se shkolujem za diplomatiju i to sve na kraju uvijek ode Pashalicima i Ushanovicima... eusa_wall.gif eusa_wall.gif eusa_wall.gif
bandit
CITAT(Eborg @ 12.02.2008., 23:17) [snapback]141157[/snapback]
A ja se shkolujem za diplomatiju i to sve na kraju uvijek ode Pashalicima i Ushanovicima... eusa_wall.gif eusa_wall.gif eusa_wall.gif

Ice i tebi kad se pocnes druzit' s 'pravim' ljudima .... samo se trebas nakanit' .... icon_wink.gif
Eborg
Ma da...Kad se proda malo guze sve ide... icon_mrgreen.gif

Ne govorim iz iskustva ali je tako... icon_mrgreen.gif
Zack
Ovo je idealan sastav, protiv makedonaca uzeo sam u bozir privi spisak protiv japana. Stil je nesto poput 4-1-3-2. Sredina nam je najaca i ima iskustva to je najvaznije, nemozemo tu stavjati salihovica vladavica, i take zelene osobe. Dzemo i Berba imaju vazne uloke da se probijaju po starani tu im grla i bajra pomazu i zastite nazad. Dzeko (primapunta) je target i golgeter a Zlatan je vise allround. Jedino sto bi umjesto Misimovica stavio nekog sto je jaci i brzi. Ali sta ces kad nema boljeg, Mozda Pjana za nekoliko godina ali treba njega polako u tim ubacivati.. To je to 2-0 protiv Makedonaca -wannabe grci

Zlatan Muslimović --------Edin Džeko

Zvjezdan Misimović

Zlatan Bajramović ------- Ivica Grlić

Elvir Rahimić

Mirko Hrgović --- Saša Papac --- Emir Spahić ---- Džemal Berberović

Kenan Hasagić
McCoy
CITAT(Batista @ 13.02.2008., 13:01) [snapback]141186[/snapback]
Opa, znaci pariracemo slavnoj makedoniji eusa_clap.gif icon_rolleyes.gif eusa_sick.gif Izgleda da i Kodrinho unaprijed trazi opravdanje za moguci poraz isto kao sto je to Muzurovic radio. A sto se tice nastupa u Banjaluci i Mostaru svima je jasno da to nije izvodivo jer bi se navijalo samo za gostujucu ekipu a za igrace bi to bila obicna patnja.

sorry, ali ti je glup zakljucak.
Ovo ce biti prva tekma, gdje ce Kodro imati sve igrace na raspolaganju. Znaci bice dosta zamjena, i `testiranja´igraca i taktike.
Kad Kodro kaze da "pobjeda nije imperativ", misli sigurno na to da ce traziti najbolji sastav, i najbolju taktiku.
Znaci, nece biti kupoprodajnih igraca u ekipi, nego onih na koje moze racunati u kvalifikacijama. Prijateljske tekme treba bas za to iskoristi, a ne ici na rezultat, bez ikakve koristi. Do sada smo korisitili te tekme, bas da bi se prodali ahmedovi puleni.
Imamo ovu tekmu vs. makedonaca i onda u maju vs. Rusije. Do pocetka kvalifikacija, mozda odigramo , uz ove dvije, jos 2-3 tekme. I mislim da je to sasvim dovoljno, da se onda uigra Kodrina-ekipa, pa da MehAga moze reci idemo na pobjedu. Uoastolom je uvijek govorio bas to, da je kao igrac izlazio na teren da bi pobjedio i da ce to prenijeti na igrace kao trener. Da Kodro trazi bilo kakva "opravdanja" kao sto je to muzur radio, sigurno bi kukao nakon poraza u Japanu i proziv'o bi igrace, zato sto se nisu odazvali-> nidje vezze.

A sto se tice nastupa u MO i BL, citaj malo bolje, a ne samo naslov: Ali, iskreno mislim da to još uvijek nije realno jer je kod nas u Bosni gotovo sve politika , znaci i sam Kodro svijestan toga, sta si ti napisao.
McCoy
Na FIFA ranglisti smo pali za 8 mjesta, i trenutno se nalazimo na 59. poziciji. Odma iza nas je Makedonija

http://de.fifa.com/worldfootball/ranking/l...=166&page=2
Elektrobosna_JC
http://www.aftonbladet.se/sportbladet/fotb...ticle1830132.ab

Svedski prvoligas GAIS iz Geteborga prati Semira Stilica, na nekom kampu gdje se Zeljo trenutno nalazi. (kratki prijevod icon_smile.gif )
bandit
CITAT(Eborg @ 13.02.2008., 04:07) [snapback]141173[/snapback]
Ma da...Kad se proda malo guze sve ide... icon_mrgreen.gif

Tako se to radi ... sve za 'karijeru' .... icon_mrgreen.gif
legionar
zar je tako teško razumjeti:
Da pobjeda nije slučajnost nego zaključak svih aktivnosti u repki. Naravno da svi želimo pobjediti ali to znači da ne trebamo u slučaju poraza pljuvati po svima. Pobjeda dolazi sama od sebe kad se počne raditi pravilno ali ne to se neče desiti preko noći. I kockice su izgubile protiv Holandije jer jim nije bio cilj po svaku cjenu pobjediti nego pustiti i vidjet u kojem stanju je repka odnosno kakve strategije su kod Holanđana. Zato i jesu to prijateljske utakmice da se konsolidiraju timovi i igrači, stoga prije pišete brezveze malo razmislite o tome...
nobel078
Dobra ideja za Banjaluku ili Mostar.Samo kako to izvesti.Jedino da se karte prodaju samo u Sarajevu i to obavezno uz osobnu iskaznicu.Mislim da je to izvodljivo i da uz dobru organizaciju nebi bilo problema.Bilo bi mi pravo drago da do toga dodje.
garo
to je sve zbog cupa Afrike
CITAT(goliath @ 13.02.2008., 14:06) [snapback]141189[/snapback]
7-8 uzastopnih poraza uradi svoje. Od januara 31 poen izgubili. To je tragedija naseg fudbala... Nakon pobjede nad Maltom do sad spali smo za 31 mjesto.

McCoy
CITAT(nobel078 @ 13.02.2008., 19:49) [snapback]141205[/snapback]
Dobra ideja za Banjaluku ili Mostar.Samo kako to izvesti.(..)

Trenutno i iducih godina : NIKAKO
Eddi
CITAT(dinco @ 13.02.2008., 23:34) [snapback]141224[/snapback]
BiH igra sa Rusijom u Njemačkoj

Osim utakmice sa Makedonijom (26) marta, NSBiH je u pregovorima za još jedan kontrolni susret A tima. Navodno je stigla ponuda ruske nogometne federacije. Rusi nude utakmicu u majskom terminu. Meč bi se igrao u Njemačkoj, gdje će se ruska nogometna reprezentacija pripremati uoči nastupa na EP u Austriji i Švicarskoj. Rusi su spremni platiti za sparingovanje nekih stotinjak hiljada dolara i ostale troškove, što su čelnici NSBiH objeručke prihvatili. Ostali su još tehnički detalji da se utakmica i definitivno potvrdi i potpiše ugovor. Kako je majski termin i u kalendaru FIFA, Meho Kodro neće imati problema oko odaziva najboljih igrača. Pogotovo što bi se meč igrao u Njemačkoj, odakle dolazi glavnina reprezentativaca (Bajramović, Radeljić, Bajić, Ibišević, Salihović, Grlić...).

kako ce se savet obradovat parama ---- pare u padze eusa_clap.gif

Izvor ??
Bila bi dobra tekma icon_smile.gif
Daj boze da je opet u Dortmundu, bice pun stadion.....ima Rusa boli glava, a ima i nas!!
BrcanskaMalta
CITAT(Eddi @ 13.02.2008., 18:06) [snapback]141237[/snapback]
Izvor ??
Bila bi dobra tekma icon_smile.gif
Daj boze da je opet u Dortmundu, bice pun stadion.....ima Rusa boli glava, a ima i nas!!

ovo je staro ko Biblija... iz novina San.
Rodeni
Nerazumijem zasto se Herta raspituje za Vladavica kad su otpustili Salihovica koji je pravi lijevak i bolji igrac od Vladavica
McCoy
Kodro mora zvati Pjanića i Tahirovića

Nakon odličnog starta, usporio je je Grenobl našeg Meše Baždarevića u novoj 2008. godini. Nakon što je krajem prošle najavio mogućnost ulaska u elitni rang, ove godine Grenobl zauzima osrednje 7. mjesto na tabeli. Iako je optimista, premda je jednom uveo autsajdera Istres u elitni razred, sada je težak put do cilja.

Važniji stadion

- Šta da kažem... Posljednju utakmicu dobili smo u gostima 18. januara protiv Reimsa 3:4. Nakon toga dva remija. Neće nas pobjeda. Akobogda, očekujem je u petak, kada nam dolazi Klermon - kaže legendarni bh. stručnjak.

Evidentno je da kriza postoji, a Meša je pravda činjenicom da klub ne ulaže u nove igrače. Pojačanja su neophodna, jer je prvenstvo dugo, a konkurenti kvalitetni.

- Ovdje, u Grenoblu, prioritet je završiti izgradnju stadiona. Ali, objašnjavao sam vodećim ljudima u klubu da stadion neće pobjeđivati, to mogu samo igrači. Kako sada stvari stoje, teško da možemo u 1. ligu, ali nećemo odustati. Pa, nema teorije da potpišem kapitulaciju, uvijek sam se borio do kraja.

Zašto nije uzeo Bosanca

Baždarević je želio angažirati i jednog Bosanca.

- Tražio sam od Klod Puela, trener Lila, da mi posudi Emru Tahirovića. On je Sarajlija, ali je odrastao u Švedskoj. Ima 20 godina, ali u Lilu nije igrao, jer je malo prepotentan, svjestan je da će biti veliki igrač. To je možda i normalno. Ipak, nismo se dogovorili, Tahirović je otišao u Cirih.

Meša poručuje selektoru Kodri da pozove Tahirovića u reprezentaciju već za duel sa Makedonijom 26. marta u Zenici.

- ''Mali'' Emra je klasa već sada. Pitanje je samo da li će se u Švicarskoj ''smiriti''. Visok je, dosta podsjeća na ######ovića. U Lilu mu nisu dali priliku prije Klajverta. Kodro bi ga trebao pozvati u reprezentaciju!

Nije samo Tahirović, prema Baždareviću, potencijal za državni tim BiH.

- Pjanića stalno gledam i uvijek me iznova oduševi. Stvarno mi nije jasno, kako dječak od 17 godina igra tako zrelo. Pa to je nevjerovatno. Ovdje ga puno cijene, traže ga najveći francuski klubovi. Miralem može birati hoće li u PSŽ, Lion, Marsej, Bordo ili Lans. Čuo sam da ga je Kodro gledao. Mehi, kao dobrom prijatelju mogu poručiti da ga mora, ali baš tako napiši, mora pozvati u reprezentaciju. Ne smijemo izgubiti još jednog dragulja. Francuzi bi platili da imaju jednog Pjanića, a mi se dvoumimo. Nadam se da se Kodro neće naljutiti zbog ove izjave, ali jednostavno želim da za reprezentaciju igraju oni najbolji - tvrdi Baždarević.

Selektorska pozicija

Do kraja sezone ostaje u Grenoblu. Nakon toga nije siguran u kojem će se pravcu razvijati njegova karijera.

- Bio sam jedan dan u Tunisu. Ponudili su mi mjesto selektora reprezentacije. Nisam prihvatio sada, jer imam ugovor s Grenoblom. Zovu me iz Katara, a postoje i kontakti sa jednim velikim belgijskim klubom. Vidjet ću... Na ljeto bih trebao znati dali ću ostati u Francuskoj, u Grenoblu, ili ću otići negdje drugo - kazao je Baždarević.

E. Delić

Pustiću Faruku ako bude trebalo

Bivši saigrači Mehmed Baždarević i Faruk Hadžibegić pojavit će se jedan nasuprot drugog 11. aprila kada se u prvenstvu sastaju Mešin Grenobl i Farukov Dižon.

- Faruk je u teškoj situaciji. Ima solidnu ekipu, ali nije bio od početka sezone, tako da je sada vrlo teško izboriti opstanak. Dižon se bori, Faruk je napravio dosta dobrih stvari. Ako bude trebalo, pustiću ga da pobijedi kada se sretnemo - kazao je kroz smijeh Baždarević.

alemko
Hrvati ne žele igrati za "Dan oslobođenja"

MOSTAR - Ovog se četvrtka u Mostaru od 14 sati igra utakmica između Veleža i A-2 reprezentacije Bosne i Hercegovine na igralištu u Vrapčićima, međutim Posušje, Široki Brijeg i Zrinjski odbili su pustiti svoje igrače, koje je pozvao selektor Husnija Arapović, a nije uopće teško dokučiti čemu takva odluka.

Nitko javno to neće obznaniti iz ova tri kluba, međutim kako neslužbeno saznajemo oni ne žele igrati utakmicu, koja se organizira povodom "Dana oslobođenja", jer je , kako nam je rečeno, "vrlo dobro poznato koliko su partizani mučki ubili Hrvata u Hercegovini".

"Hrvati ovaj datum nikada neće tretirati kao "Dan oslobođenja", kazao nam je u neslužbenom razgovoru jedan od članova uprave HNK Široki Brijerg.

Nogometaši Posušja Kaja Rogulj i Danijel Stojanović, prema navodima iz kluba, nemaju bh. državljanstvo, dok je Krešimir Kordić povrijeđen. I dok Rogulj nema pravne osnove da dobije bh. putovnicu, procedura za Stojanovića je u tijeku, a ovaj igrač zbog istog razloga nije mogao nastupiti ni za juniorsku reprezentaciju BiH.

"Iz Saveza sam dobio informaciju da je Stojanović dobio naše državljanstvo" - rekao je za Dnevni avaz izbornik Arapović.

Pa, ipak, Stojanović neće igrati u ovoj utakmici, jer takvo što ovaj dečko smatra izdajom kluba i naroda. Iz Širokog Brijega povredama su opravdali nedolazak Mislava Karoglana, Josipa Topića i Josipa Barišića, a istina je kako nijedan od njih nije povrijeđen.

Napadač Zrinjskog Matija Matko, također, nema bh. putovnicu. Četvorici njegovih suigrača Romeu Mitroviću, Staniši Nikoliću, Zoranu Rajoviću i Vernesu Selimoviću Zrinjski nije dao zeleno svjetlo za dolazak na sinoćnje okupljanje A-2 reprezentacije BiH u Mostaru.

"U utorak smo dobili dopis iz Saveza. Odmah smo odgovorili i nabrojali nekoliko argumenata. Uostalom, ne treba napominjati da je poziv stigao prekasno. Najvažniji je razlog to što idemo na pripreme u Međugorje, a nisu pozivani igrači klubova koji su na pripremama" - pokušao je sve ovo opravdati klupski tajnik Zrinjskog Darko Marić.

Selektor A-2 reprezentacije Husnija Arapović kao da nije bio previše iznenađen postupkom tri hercegovačka kluba.

"Ako klubovi ne mogu ili neće dozvoliti nastup svojim igračima, malo se što može učiniti. Mislim da su drugi razlozi u pitanju. Neću ulaziti u politiku klubova niti ću ovo dizati na politički nivo i ovom slučaju davati neželjenu konotaciju" - razumno je kazao Arapović.

Nakon otkaza jedanaestorice igrača, Arapović je uputio nove pozive te tako kompletirao sastav reprezentacije koja će danas uveličati obilježavanje "Dana oslobođenja" Mostara.

"Očekivao sam nešto slično i spremio B-varijantu, koju sam aktivirao po dolasku u Mostar. Mi ćemo igrati tu utakmicu. Nikakva je viša sila neće spriječiti. Dolazak su najavili i članovi stručnog stožera A-tima Elvir Bolić i Sedin Tanović i možda zapaze nekoga. Zato mi je žao što neće biti igrača koji su otkazali nastup, jer su mogli napraviti korak bliže najboljoj reprezentaciji BiH" - kaže Arapović.

Umjesto 11 igrača koji su otkazali nastup, Arapović je pozvao sljedeće nogometaše: Feđu Dudića, Gavrila Čorliju, Anela Ramića, Ljubišu Drljaču, Slavišu Kovačevića, Nikšu Dimitrijevića i Nikolu Trogrlića.

Predsjednik Veleža Mustafa Škoro kaže da ga je iznenadila vijest o tome da Zrinjski, Široki Brijeg i Posušje ne dozvoljavaju svojim nogometašima nastupiti na utakmici A-2 reprezentacije.

"Moram priznati kako smo ostali zatečeni informacijom o nedolasku igrača iz tri hercegovačka kluba. Velež će učiniti sve da se utakmica odigra. Teško je bilo što reći, jer bi se sve moglo protumačiti na različite načine" - rekao je Škoro, koji se pravi vrlo naivan, a kao što rekosmo uopće nije sporno koji su razlozi jedne ovakve odluke.

Svatko imalo razuman će reći kako su klupske Uprave Posušja, Širokog Brijega i Zrinjskog napravile iznimno razuman potez, jedini logičan, međutim možda su ipak trebali javno reći koji su razlozi takve odluke, a nikako izmišljati neke druge razloge. Gospodo draga zar se stidite reći tko ste i što ste?

пинцом.инфо . 14.2.2008. Piše: DANIJEL IVANKOVIĆ eusa_boohoo.gif

ma ovo je za: но цоммент! biggrin.gif
majstor22
Jes meni glupost A2 repka.... Jos najgore sto je taj trener uvjeren da on stvara igrace za A-repku, koja glupost... niko nikad od tih nece igrati u A-repki... a ostalim koji se pzovu poput Ibricica i co, samo se stvarju problemi radi putovanja itd... Nek savez to vis ukine, samo para kosta... Ako se oni u BiH ligi nisu probili do 21godine, onda i nemaju kvalitet za A-repku, a do 21 je mlada repka tu...
sabahlija
CITAT(majstor22 @ 14.02.2008., 09:26) [snapback]141285[/snapback]
Jes meni glupost A2 repka.... Jos najgore sto je taj trener uvjeren da on stvara igrace za A-repku, koja glupost... niko nikad od tih nece igrati u A-repki... a ostalim koji se pzovu poput Ibricica i co, samo se stvarju problemi radi putovanja itd... Nek savez to vis ukine, samo para kosta... Ako se oni u BiH ligi nisu probili do 21godine, onda i nemaju kvalitet za A-repku, a do 21 je mlada repka tu...

Ja mislim da bi trebalo kazniti ili suspendovati sve te igrace koji se nisu odazvali pozivu jer je to ipak zvanicni poziv jedne drzavne selekcije.Naravno kazniti novcano i klubove tih igraca. Ipak je to jedna vrsta opstrukcije saveza i njegovih selekcija.Kad ih suspendujes nekoliko utakmica i kaznis klub nekoliko desetina maraka onda ces vidjeti na slijedecem ce se spisku utrkivati ko ce prije poslati igraca.Samo po tom principu moze se izgraditi zdrav odnos i atmosfera u savezu,premijer lizi i reprezentaciji.
ermin-jaran
CITAT(McCoy @ 14.02.2008., 04:14) [snapback]141246[/snapback]
Pustiću Faruku ako bude trebalo

Bivši saigrači Mehmed Baždarević i Faruk Hadžibegić pojavit će se jedan nasuprot drugog 11. aprila kada se u prvenstvu sastaju Mešin Grenobl i Farukov Dižon.

- Faruk je u teškoj situaciji. Ima solidnu ekipu, ali nije bio od početka sezone, tako da je sada vrlo teško izboriti opstanak. Dižon se bori, Faruk je napravio dosta dobrih stvari. Ako bude trebalo, pustiću ga da pobijedi kada se sretnemo - kazao je kroz smijeh Baždarević.

Ovo je cista glupost i laz da Mesha daje ovakve izjave javno..... eusa_wall.gif
Ventola
- kazao je kroz smijeh Baždarević.

Malo Sarajevskog humora...
hadzialmir
CITAT(Bayern Forever @ 14.02.2008., 21:55) [snapback]141338[/snapback]
hajmo zovnut meshu da ga pitamo eusa_wall.gif eusa_wall.gif eusa_wall.gif

ovaj mi bas opasno "tukne" na luca tonija icon_mrgreen.gif
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.